Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15435 odpowiedzi na ten temat

#14841 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 26 luty 2015 - 19:50

Jak nie pisac jak mają wniosek, psychiczny system.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 16:40
  •  

#14842 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:55

nie pisać we wniosku o dopłaty obszarowe działek z umową ustną lub krótkoterminową wtedy nie miał byś też tych działek we wniosku na prow wydaje mi sie że chciałeś być cwańszy jak agencja i nabrałeś pola na 1 rok i myślałeś że będziesz miał więcej pkt w prow przez to 

#14843 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:20

Ja mam na dziś aż dwie wiadomości dotyczące PROW jedna dobra druga zła... Dobra to taka że po drugich poprawkach znów podskoczyłem do góry, od pierwszej listy podskoczyłem o ponad 400 pozycji. Zła to taka że umarł facet który pisał mój wniosek no i teraz i tak niełatwa sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała,zastanawiam się co będzie z tym dalej. W trakcie rozpatrywania szukać innej osoby która podejmie się dalej prowadzić wniosek, a najgorsze jest to że praktycznie wszystkie dane są w jego kompie tylko niektóre rzeczy mam skopiowane  :unsure: Ja jestem już po poprawkach ale znajomemu też ten facet pisał i właśnie dostał wezwanie do drugich poprawek więc teraz wyścig z czasem...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14844 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 26 luty 2015 - 20:44

Kobra oni sprawdzają w systemie na jakie działki składałeś wniosek w 2014 i teraz chcą albo akt własności albo umowę dzierżawy.

#14845 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:53

ale jak kobra napisał ma umowe tylko słowną na działki za 2014 r i ma problem bo albo kombinuje umowe na działki albo rezygnuje żeby tych działek nie brali pod uwage do prow i musi pisac wyjaśnienia ale jest ryzyko bo maszyny sie moga okazać za duże i może spaść a rankingu 

#14846 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:35

z dzierżawami to jest tak że w roku bazowym 2014 dzierżawy ustne pisze się zgodnie z wnioskiem o dopłaty natomiast w latach następnych pomniejsza się o te działki co do których nie mamy papierów - tabela 2.1 i 2.2 PRG

#14847 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:40

tak kolego ale kobra 89 nie pomniejszył i chcą umowe wiec poprawki z pomniejszeniem i ryzyko utraty pkt i wielkość maszyn może sie zmniejszyć  lub umowa więc ma problem ale często ludzie podnoszą wielkość gospodarstwa specjalnie na prow

#14848 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 865 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:55

u mnie 1 poprawki złożone w połowie stycznia i do tej pory cisza, a sprawa odbywa się w powiatowym biurze. W listopadzie człowiek myślał, że będzie nowym sprzętem robił na wiosnę, a np opryskiwacz pewnie wyjdzie w środku sezonu, może na wiosnę zdążyłoby się z siewnikiem jakim czy też agregatem..

Nie wiem jak Wy, ale u mnie w głowie zarys tego co bym kupił cały czas się zmienia, na początku tej aktualizacji myśl o tańszych sprzętach, później przy poprawkach znowu droższe, a teraz w ostateczności patrząc realistycznie na to co się dzieje i będzie działo, chyba jednak np opryskiwacz wolę kupić tańszy polski i np za 10 lat kupić sobie znowu nowy.. Chciałoby się wykorzystać chociaż tą pulę co się ma, ale u mnie być może zostanie do 50tysi nawet...-ku radości następnej osoby z białej listy ;)

#14849 Share promat98

promat98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 luty 2015 - 22:22

Panowie co napisać przy agregacie do bez orkowej (chodzi o tą ekologie), w tytule tego agregatu jest Agregat ścierniskowy wielozadaniowy i głownie będzie nim uprawiana ta bez orkowa ale już jest na gosp. agregat talerzowy kupiony chyba 3 lata temu, facet co sprawdza ten wniosek nie widzi potrzeby kupna tego agregatu ale musimy go mieć bo pługa nie kupujemy. Jak mu to uzasadnić?? Facet od wypisywanie wniosku już nie wie co ma pisać... To jest jakaś masakra, świnie się nie zgadzają z agencją, co poprawka to inna liczba świń była w 2014. :/ 

#14850 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów

Napisany 27 luty 2015 - 05:52

To piszesz że do bezorkowej uprawy, że pracuje dajmy tam na głebokości 20cm i jest nie zastąpiony gdyż miałeś taką maszyne na testach.

Co do działek to Gva we wniosku ja sam nie liczyłem tylko ODR, albo tam mi cały cały czas coś miaszają albo dziunia rozpatrująca wniosek wymaga ponad stan, co do maszyn to spokojnie przejdą właśnie na swoich dzialkach i tym co mam na papierze.

Pytanie jeszcze czy teraz jak dostane zapewne w poniedzialek poprawki moge zmienic na taką samą maszyne tylko o wiekszej pojemnosci???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14851 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 27 luty 2015 - 08:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kobra To popraw te tabele co pisałem wcześniej i będzie po sprawie.
Krzysztof punkty są liczone z roku bazowego więc się nie zmniejszą

#14852 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 27 luty 2015 - 17:28

Ja zastanawiam się nad zakupem maszyn przed podpisaniem umowy.Wiosna idzie,niedługo trzeba będzie wywozić obornik a rozrzutnik stoi u dilera jeszcze :D

#14853 Share KL137

KL137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 luty 2015 - 18:20

Kobra To popraw te tabele co pisałem wcześniej i będzie po sprawie.
Krzysztof punkty są liczone z roku bazowego więc się nie zmniejszą

Jak poprawi tabele 2.1 i 2.2 i zmniejszy powierzchnie upraw w 2015 to spadnie GVA / o ile pisał przyrost GVA /, natomiast jak zmniejszy uprawę od roku bazowego /2014/ to spadnie SGM, bo trzeba będzie wypełnić na nowo tabele SGM. Jest jeszcze opcja doboru dzierżaw od 2015r o podobnej powierzchni wtedy GVA i ESU pozostaną bez zmian. Tylko musi to być umowa DD co najmniej do końca czerwca 2020, DU odpada.

#14854 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 27 luty 2015 - 18:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych KL137 nadwyżki SGM to chyba z roku 2013 sie liczy także można pokombinować chociaż osobiście mój wniosek jest bez GVA
bo nie chciałem pakować się w to bagno bo co będzie jak ceny produktów w następnych latach spadną przy stale rosnących
kosztach a w 2013 r były wysokie ceny produktów rolnych . Korzystając z MGR przechdzi się na vat i wszystko musi być potwierdzone fakturami

#14855 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów

Napisany 27 luty 2015 - 18:55

Otóż dzierżawy to łąki i nie były brane do wyliczenia GVA, ani do przyrostu, jedyne co zwiekszałem to krowy i plon zbóż a na to mam własnośc także nie wiem po co jej te umowy, z tego się orientuje umowa ustna jest również wiążącą.

#14856 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 27 luty 2015 - 19:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kobra jak zwiększałeś krowy to potrzebna jest większa baza paszowa i stąd ten problem natomiast umowa ustna jest wiążąca
tylko w 2014, w mastępnych już nie . Ja też mam DU i ich nie wpisywałem i nie czepiali się .

#14857 Share korando

korando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 luty 2015 - 20:48

Mi już nerwy puszczają z tą MGR.... myślałem że już mnie spotkało wszystko co mogło być najgorsze ale jednak nie.... Dzwonie do ARIMR i dowiaduje się że moja osoba prowadząca poszła na urlop i nie wiadomo kiedy wróci.... No super... a czasu z każdym dniem mniej

#14858 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 luty 2015 - 22:01

na nowej liście brakuje około 40 osób, w tym mnie

ciekawe dlaczego?

#14859 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 27 luty 2015 - 22:59

Robertrolnik, powod spadku jest oczywisty, po rezygnacji z silosu ktory jest pro eko straciles pkt i dlatego wypadles, Ktos Cie zle poprowadzil , Tez mialem na silos i tez musialem zrezygnowac bo chcieli odemnie juz prawomocnego pozwolenia ale ja zamienilem na prase w tej samej cenie i pkt bez zmian :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14860 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 luty 2015 - 23:21

z tym że ja miałem też na prasę a za silos wszedł gruber, agregat uprawowy i agregat prądotwórczy