Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#14661 Share miler120

miler120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MASZYNY

Napisany 07 luty 2015 - 21:51

Drodzy forumowicze jak myślicie czy na 18 ha plus 42 sztuki bydła przejdzie w arimr traktor o mocy 107 koni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:22
  •  

#14662 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 08 luty 2015 - 06:21

Jeśli pytasz czy przejdzie w ARIMR pewnie tak ale jeśli tylko ciągnik bierzesz to brak szans.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#14663 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 luty 2015 - 08:57

Na sam ciągnik dawno było wiadomo że nie ma szans wziąć dofinansowanie, ale dla mnie dziwne bo skoro stara c360 ma euro 0 a taki przykładowo podaję tylko case euro 4 to czy nie jest to w gruncie rzeczy ekologia w końcu emisja spalin jest, to tak jak płuczka która ma wannę pod spodem i pompke, obieg wody zamknięty i już ekologiczna wersja bo zużywasz tą samą wodę, niby się wydaje no prośrodowiskowa bo sie nie zanieczyszcza ale na tle ciągnika to raczej nie ma co porównywaćnie wiem kto te przepisy wymyślał, chciał ograniczyć wielkość traktorów w sensie ilośc, przecież 3/4 wniosków i tak ma wpisany ciągnik o finansowanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14664 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 luty 2015 - 09:02

Z tego co ja wiem od rozpatrujacych wnioski to..

- uzasadnienie zakupu ciągnika jako proekologiczny nie przejdzie

- emisja spalin ich nie obchodzi, inaczej jest gdy napiszesz, że zakup ciągnika przycznyni się do zmniejszenia efektu cieplarnianego,

Mnie to śmieszy jak paszowóz przyczyni sie do poprawy środowiska ekologicznego, ale i to można uzasadnic,

#14665 Share korando

korando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 luty 2015 - 09:04

Ja mam kłopoty z ciągnikiem na 60szt bydła i 57ha moc 140KM ale zobaczymy co wyjdzie

#14666 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 luty 2015 - 09:08

Ale jaki problem w wytycznych nie było mowy o ciągnikach kombajnach i trzeba było brac inne maszyny i nie byłoby biedy.

#14667 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:22

Tylko że wiesz spora część osób liczy na traktor, ja np nie mam żadnego w swoim małym gospodarstwie, jak mi facet prowadzący powiedział dlaczego powiedziałem że nie mam czym robić to co konia mam kupić mówię mu, o ile w tym rozdaniu nie przejdzie o tyle w prow 2014-2020 bedzie gorzej jeszcze na traktor

#14668 Share korando

korando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:00

Ja tak samo na 57ha mam starego zetora 62KM więc mu tłumaczyłem że co z tego że same maszyny mi przyzna jak nie mam czym tego ciągnąć więc bedą stały to kazał pisać oświadczenia itd i zobaczy co z tego wyjdzie

#14669 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:42

Masej111 a mozesz powiedziec jakie masz inicjały?   Moze T J

#14670 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:27

korado w tedy oświadczenie że nie masz czym pracować jeżeli do mnie będą się doczepiać dowiozę im i będzie, trochę dziwne bo mam wpisany c-330 ale ona ma 32 lata już i nie daje rady we wszystkim, zwłaszcza że mam pług obrotowy i gdzie go podepnę, inna sprawa że na ciągnik ponad 20 lat nie powinni patrzeć bo tyle wynosi okres amortyzacji i według ich wytycznych to jest już złom

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14671 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:52

Zetor, no to odpowiedz sobie sam na swoje pytanie, bierzesz maszyny wiesz że teraz ciągnik nie przejdzie to jedno wyklucza drugie, a im nic nie wytłumaczysz teraz, w piątek do mnie dzwoniła czemu biore agregat upr-siewny nabudowany na 16ha, gdy taki sprzet idzie od 20ha wzwyż, chodź miała już w poprawkach uzasadnie wyboru dokładnie opisane co i jak ale jeszcze raz tłumacz, niby 140_ na liście i jakoś to strasznie mozolnie idzie, i też nie mam wesoło, bo czepiają się wszystkiego, natomiast wziełem oferte na 6t rozrzutnik i wiem że według ich wytycznych jest dla mnie za mały to już o tym cisza z ich strony. Teraz najlepiej brac na 20ha ornej 2 skibowy plug, siewnik 1,5m i ciągnik 30km

#14672 Share miler120

miler120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:29

Zetor, no to odpowiedz sobie sam na swoje pytanie, bierzesz maszyny wiesz że teraz ciągnik nie przejdzie to jedno wyklucza drugie, a im nic nie wytłumaczysz teraz, w piątek do mnie dzwoniła czemu biore agregat upr-siewny nabudowany na 16ha, gdy taki sprzet idzie od 20ha wzwyż, chodź miała już w poprawkach uzasadnie wyboru dokładnie opisane co i jak ale jeszcze raz tłumacz, niby 140_ na liście i jakoś to strasznie mozolnie idzie, i też nie mam wesoło, bo czepiają się wszystkiego, natomiast wziełem oferte na 6t rozrzutnik i wiem że według ich wytycznych jest dla mnie za mały to już o tym cisza z ich strony. Teraz najlepiej brac na 20ha ornej 2 skibowy plug, siewnik 1,5m i ciągnik 30km

Cieszcie sie, ze wogóle ktoś z agencji się do was odzywa. Ja mam numer 34xx pierwsze poprawki wysłane koniec grudnia i cisza.

Jeśli pytasz czy przejdzie w ARIMR pewnie tak ale jeśli tylko ciągnik bierzesz to brak szans.

Traktor 107 km, agregat uprawowo-siewny 3m,gruber 2,6m,kosiarka dyskowa 3m,opryskiwacz 600l . Na 18 ha biore dopłaty,32 ha bez umowy.

#14673 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:37

Jakie oddzywa sam dzwonię nawet co dwa dni aby prowadzący nie myślał że mam gdzieś, zadzwoń i się zapytasz co i jak i będziesz wiedział, swoją droga głupota z tego względu bo ziemia ziemi nie równa i różne zapotrzebowanie jest na moc  w polu, w każdym razie tak łatwo się nie pozbędą mnie tyle wiem na pewno, kobra to może pobierz mniejsze maszyny to może to przejdzie, trochę dziwne bo kolega przyprowadził agregat uprawowy bierny agromasz 3m z siewnikiem i przeszło mu to od 10 ha, jedyna najsensowniejsze to wytłumaczyć logicznie że ten agragat ma np nie wiem zaprawiarke czy coś czy inny system siewu, czy też poprzyj tym że opryskiwacz masz 12m belką i 3 metrowy jest idealny do scieżek technologicznych, może takie coś poskutkuje, względnie bierz te maszyny jak ci potrzebne zrezygnuj z traktora dołoż coś za niego a traktor większy używka, jak masz kasę szkoda odpuścić coś we wniosku, przynajmniej tak mi się wydaje

Edytowany przez zetorlublin7341, 08 luty 2015 - 13:40.

#14674 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:50

Ja mam numer 96X czyli pierwszy tysiac, pierwsze poprawki dostalem dopiero w styczniu i teraz tez cisza

#14675 Share miler120

miler120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 luty 2015 - 14:29

Dziękuje za informację. Szkoda  tylko że musimy tak długo czekać w niepewności czy coś dostaniemy. Mój wniosek rozpatrywany jest w Częstochowie ,a ocena techniczno-finansowa w Poznaniu i gdzie tu szukać informacji ?

#14676 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 08 luty 2015 - 16:39

jak ci przyszły zawiadomienia o poprawkach to powinienes miec numer do prowadzącego i jego sie pytaj co i jak

#14677 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:10

Jak dla mnie to ten cały prow jak i ta lista i ich rozpatrywanie to pod publike, kasy nie mają i temu tak ciągną. czekają kiedy od marca na nowy przyjdzie chajs i zaczną wtedy realizacje.

#14678 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:13

a na wiosne bedzie takie wyrywanie sobie maszyn że tylko sprzedawcy bedą sie cieszyc i ceny dyktować nawet widły ze sklepu poginą wszyscy będa brali co będzie wyścig szczurów 

#14679 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:18

ja tam jakos o cene sie nie martwie zadatkowane mam juz ważniejsze na jesieni, czy dadzą czy nie i tak bede je brał, bo są mi niezbędne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14680 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 luty 2015 - 19:51

widać co niektórzy nie doczytali wymogów i teraz mają pretensje do całego świata :) reguły dogrywki były wszystkim znane, była nawet lista maszyn które są "proeko", ciągnik można było brać ale do tego trzeba było dodać choć jedną maszynę która dała by 1 pkt, czyli taką w przedziale 30-50% inwestycji netto, ale musiał być to wniosek z GVA

ja też miałem brać ciągnik, ale zdecydowałem że lepiej wziąść cokolwiek niż ryzykować i nie dostać nic, po ogłoszeniu punktacji okazało się że można było zakombinować bo próg wynosił chyba 9.5 pkt a miałem 14.5..

sprawa kolejna to wnioskiem wypada się zainteresować, w poprawkach jest numer telefonu i warto zadzwonić i porozmawiać , pokazać że nam zależy, osobiście trafiłem na bardzo konkretną osobę, która to nawet podpowiedziała mi w jaki inny sposób mogę uzyskać GVA :)

także panowie, nie siedzieć bezczynnie tylko działać, dzwonić, pytać itd... powodzenia

Edytowany przez BARABUS, 08 luty 2015 - 19:53.