Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#14541 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja podpisałem taka umowę z lemkenem i zamówiłem , w umowie jest zapisane ze jak nie dostane dofinansowania to jest nieważna . zaliczkę do końca lutego mam wpłacić. Mam nadzieje ze do tego czasu podpisze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:39
  •  

#14542 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:29

Ja poprawki wysyłałem 19 stycznia a dziś jak dzwoniłem to mój wniosek leżał 4 do sprawdzenia.

#14543 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:59

Wysyłają wszystkim poprawki i dopiero będą przeglądać te co rolnicy odesłali. Też słyszałem od pracownika agencji że do końca marca mają podpisać umowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14544 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 21:29

ja dostałem poprawki w zeszły piątek, , tylko jest tam pewien mankament, ludzie różnie piszą o tych maszynach które się kwalifikowały do katalogu maszyn. W moim wniosku jest 5 maszyn( rozsiewacz nawozu, siewnik zbożowy, brona talerzowa, kosiarka dyskowa i plug obrotowy) jak myślicie te maszyny wliczają się?? 

#14545 Share Mawerick

Mawerick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 21:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy jeżeli przy pierwszych poprawkach nie czepili się wielkości maszyn co do areału, liczby zwierząt i podanych cen w ofertach to juz tego nie będą się czepiać???

#14546 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:04

po pierwszych poprawkach jak wszystko jest OK to wniosek przekazywany jest drugiej osobie na tzw opinie techniczną i wtedy ta osoba może zakwestionować wybór sprzętu , tak bynajmniej ja słyszałem i tak jest u mnie... czekam na decyzje :)

#14547 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:23

Koledzy a czy prawda że teraz w tej ogółnopolskiej liscie tzn tym ostatnim naborze podniesiono wymogi chodzi mi o sprzęt bo niechcą mi prawie nic przyznac a znajomemu w przed ostatnim naborze przyznali, i ziemi mamy tyle samo, a hodowli mam nawet wiecej... Tłumacza sie że mi nie przysługuje taka przyczepa 10T albo pług 4 skibowy obrota na 30 ha....

Powiedzcie czy coś idzie z tym zrobic jak dostałem odmowe na te maszyny tzn jakos to lepiej uzasadnic opisac czy juz nie da rady?...

#14548 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:31

zapraszam tu, można mniej więcej zobaczyć na co kto ma szansę, oczywiście dużo zależy od uzasadnienia i podejścia osoby rozpatrującej wniosek

http://www.arimr.gov..._rolniczych.pdf

#14549 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:38

Koledzy a czy prawda że teraz w tej ogółnopolskiej liscie tzn tym ostatnim naborze podniesiono wymogi chodzi mi o sprzęt bo niechcą mi prawie nic przyznac a znajomemu w przed ostatnim naborze przyznali, i ziemi mamy tyle samo, a hodowli mam nawet wiecej... Tłumacza sie że mi nie przysługuje taka przyczepa 10T albo pług 4 skibowy obrota na 30 ha....

Powiedzcie czy coś idzie z tym zrobic jak dostałem odmowe na te maszyny tzn jakos to lepiej uzasadnic opisac czy juz nie da rady?...

kolego jak masz pole daleko to przyczepę powinieneś przepchnąć a pług weź 3+1 i tez pójdzie 

#14550 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:30

dobre uzasadnienie i wszystko przejdzie, znajomy bierze samobierzny opryskiwacz za ponad 1mln zł a przepisali na niego ze 30ha (gosp 500) ale kilka rodzajów roślin xx oprysków na daną roślinę i jeszcze z tego ha mu zostało coś 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14551 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 00:20

po prostu dobrze trzeba bajerowac to duzo wiecej mozna ugrac

#14552 Share detonator1221

detonator1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:sport sztuki walki

Napisany 30 styczeń 2015 - 01:11

wczoraj dostałem poprawki miejsce 75XX biała lista co myśleć nie wiem :P ale jak są poprawki to zrobię może dostane :P

#14553 Share krycho

krycho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 17:40

Słuchacie mam mały problem otóż mój wniosek jest na zielonej liście miejsce 63xx a jedną z złożonych maszyn jest zestaw Unia ares L + kongskilde ecoline plus dołączony do tego siewnik do poplonów aby podbić cenę co do % z  rolnośrodowiskówki i otóż z tego co mówił mi facet prowadzący mój wniosek okazało się że ARiMR wprowadziło zmiany co do do właśnie tego zapisu otóż teraz taki zestaw nie jest punktowany jako rolnośrodowiskowy i mam obawy że polecę po po prawkach daleko za zieloną strefę. Podobno aby to jako tako przeszło zestaw agregatu z siewnkiem będzie punktowany tylko i wyłącznie gdy agregat uprawowo-siewny będzie wykonywał pracę do 30cm a sam siewnik będzie nadbudowany na radlicach talerzowych bo w tedy będzie mógł być stosowany od razu w pracach pożniwnych. Otóż takiego sprzętu nie można znaleźć z wyjątkiem firmy POMltd brodnica która na takie o to właśnie zapotrzebowanie wprowadza taki o to zestaw. Na dodatek deeler/prowadzący u którego brałem oferty kupna jest równierz deelerem tej firmy i namawia mnie na zmianę zestawu właśnie na POM brodnica co mi się średnio podoba a czas mnie goni. I dlatego mam do was pytanie czy zmiany w zapisach co do tych zmian to prawda czy fikcja? 

#14554 Share zetor135

zetor135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 17:47

witam ja mam napisane plug 3 plus jeden opryskiwasz i rozsiewacz do nawozu i nie wiem czy przejdzie agregat upr siewny aktywny 3m wczesniej mialem agregat talerzowy z hydropakiem pod siewnik kongskilde tez zwniosku

#14555 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 17:48

Dzwoń jak jeszcze Twój wniosek nie był sprawdzany po poprawkach to nie ma problemu bo jak już sprawdzony to tylko aneksowanie a to się wiąże z czasem...

#14556 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:39

hej a ja mam inne pytanie jestem na zielonej liscie z 2 miesiace i nic nie przyszlo nic sie nie dzieje co mam robic ??

#14557 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2439 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:50

najlepiej spac spokojnie.........

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#14558 Share promat98

promat98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 21:38

Ja biorę siewnik zbożowy 3m., opryskiwacz 1500l. 15m. na kołach, rozsiewacz nawozu 600kg., przyczep 10t pronarke, agregat do bez orkowej uprawy 2.1m., zbiornik 2500l. i agregat uprawowy 3m. i nic się nie czepiali, pola mam w miarę blisko gospodarstwa 35ha i żadnych problemów tylko to załatwianie pozwoleń na zbiornik trochę dużo :). Jestem z okolic Poznania poprawki były w święta i też z Poznania (znajomy też z wlkp. dostał chyba z Częstochowy) miejsce 3XX. Teraz chyba wystarczy czekać na podpisanie umowy :D .

Edytowany przez promat98, 30 styczeń 2015 - 21:43.

#14559 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 21:50

Jeszcze ocena techniczna i chyba wówczas się okaże czy do żadnej maszyny się nie czepili...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14560 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 22:19

@promat98 Ty bierzesz, czy rodzice? Jeżeli w wieku 17lat jesteś na tyle samodzielny to szacun.. 

Wkurza mnie to, że wypowiadają się tacy młodzi co tak na prawdę tylko się chwalą co będą kupować ich rodzice. Jeden 14-to latek udzielał mi rad na temat opryskiwacza, no śmiechu warte normalnie...

Ja mam dwadzieśicia kilka lat i nie twierdzę, że jestem starym wygą, ale w gospodarstwie pracuję od łepka, a samodzielne wszystkie decyzje będę podejmował 4-ty rok, więc proszę Was ogarnijcie się bo to nie jest takie proste.. Chybaże słucha się kogoś w rodzinie co ma oliwe w głowie, to tak. NIestety u mnie tak nie było. 

I teraz też mam problem, bo początkowo nastawiałem się na opryskiwacz tad-len, pług polski i w ogóle po kosztach trochę, a teraz bardziej skłaniam się ku opryskiwaczowi za 150-170tys czy pługowi za 50-60.. Nie wiem czy to jest rozsądne na areał niecałych 50ha, no ale przynajmniej sprzęt do którego raaczej nie można mieć pretensji.. Na prawdę zazdroszczę tym, co w rzeczywistości sami nie podejmują tych decyzji.