Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#14001 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 19:25

no w stolicy to chyba wiedzą co mówią więc nie ma co się martwić tylko czekać na list

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:45
  •  

#14002 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 21:12

byłem dziś w oddziale w stolicy, lista będzie aktualizowana ale to będzie tylko kosmetyka, żadnych dużych zmian czy przetasowania nie będzie, maszynę zmienić też będzie można, jeżeli zmieni to punktację to się poleci w dół, byle nie wypaść po za zieloną, do góry na liście podskoczyć nie można, punktacja nawet ich zaskoczyła, oni szacowali próg gdzieś na 6-7 pkt, jest jakaś tam szansa, ze może coś dołożą i starczy dla większej liczby osób, ale to tylko spekulacje, Sawicki podobno specjalnie uruchomił dodatkowy nabór na młodego i teraz tą aktualizacje, jako takie programy buforowe, żeby wszystkie nie wykorzystane środki tam przesuwać i  żeby się nie zmarnowały pieniądzem, gdzieś w ciągu do 2 tygodni będą wysyłać listy z poprawkami, na razie mają mieć szkolenia na temat tej aktualizacji

jezeli byłoby można jak twierdzisz zmieniać maszyny i ta zmiana wiązać by się miała ze zmianą punktów to moim zdaniem zarówno wniosek moze awansować w górę jak i spaść w dół, wyobrażcie sobie teraz taką sytuację, napewno duża część z nas zrezygnowała z zakupu ciagnika czy tez kombajna aby tylko sie załapac, na dana chwile jesteśmy w pierwszym tysiacu i nagle zmieniamy zestawienie rzeczowo finansowe aby dostać ten kombajn czy ciągnik, no i oczywiście odwrotnie ile jest osób na bialej i teraz będzie chciało być za wszelką cenę na zielonym więc...., moim zdaniem nie będzie można zmieniać maszym, tym bardziej, ze zwyczajnie jest bardzo ale to bardzo mało czasu

#14003 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 22:21

ja mam taką prośbę do wszystkich zainteresowanych listą. Czekaliśmy prawie cztery lata na dodatkową kasę. rozumiem rozgoryczenie wszystkich tych którzy są poza zieloną listą, ale na dobrą sprawę ARiMR nie ma kolejnych czterech lat dla kolejnej białej listy. nikt teraz nie będzie przedłużał sprawy bo potem kto będzie się tłumaczył z ARiMR że mieliśmy kasę i nie umieliśmy jej wydać przez pół roku. dajmy im czas na działania by rozdysponowali jak najszybciej co się da. Sawicki może przekieruje jeszcze jakąś kaskę. Prawdę powiedziawszy ci co na zielonej sa teraz też gwarancji na umowę nie maja. Cierpliwość to podstawa.

A te nasze dywagacje a ja może miałem tyle albo tyle. to wszystko to tylko gdybanie i nic więcej. cztery lata temu też się każdy zastanawiał z białej listy dlaczego jest tak daleko i co? latka lecą i nic po za tym. trzeba inwestować za swoje.
lub czekać na nowy PROW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14004 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 22:25

witam .złożyłem wniosek o płatność ,jak długo muszę czekać na kontrolę z agencji ? ile maja czasu?

#14005 Share kiler

kiler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 08:37

My złożyliśmy przeszło miesiąc temu i do tego czasu nikt się z agencji nie pojawił. Pierwsze poprawki przyszły 7 do krakowa zawozimy je w poniedziałek i pewnie będziemy czekać na odpowiedz tak z 20 dni ale przypuszczam że wszystko będzie dobrze.

#14006 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1623 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 09:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja złożyłem do Warszawy pod koniec września, narazie cisza, ale pewnie zaniedługo będą się odzywać

#14007 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 10:47

jezeli byłoby można jak twierdzisz zmieniać maszyny i ta zmiana wiązać by się miała ze zmianą punktów to moim zdaniem zarówno wniosek moze awansować w górę jak i spaść w dół, wyobrażcie sobie teraz taką sytuację, napewno duża część z nas zrezygnowała z zakupu ciagnika czy tez kombajna aby tylko sie załapac, na dana chwile jesteśmy w pierwszym tysiacu i nagle zmieniamy zestawienie rzeczowo finansowe aby dostać ten kombajn czy ciągnik, no i oczywiście odwrotnie ile jest osób na bialej i teraz będzie chciało być za wszelką cenę na zielonym więc...., moim zdaniem nie będzie można zmieniać maszym, tym bardziej, ze zwyczajnie jest bardzo ale to bardzo mało czasu

Subiektywny, tylko, że do nikt bie będzie rozpatrywał tych z białej listy i wysyłał im poprawek ,także żadnej szansy na zmiane maszyn i punktacji nie mają.

#14008 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 14:43

No i jednak zapowiadana przez kilka osób z forum oraz przeze mnie aktualizacja listy już jest. 

#14009 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 14:53

I jak przed aktualizacją i po jestem na zielonej 21xx. Chyba większej rewolucji przez niektórych zapowiadanej nie było. :mellow:

#14010 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 14:54

jak dla mnie wiele się nie zmieniło byłem i jestem na zielonym więc czekam tylko na list o poprawkach 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14011 Share Case856xl

Case856xl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 16:15

U mnie spadek o 30 miejsc ale dalej zielona  :)

#14012 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 21 listopad 2014 - 16:48

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym wnioskiem o płatność?Trzeba coś składać jak jestem na zielonej?

#14013 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 16:51

u mnie spadek o 25 miejsc ale nadal zielono. Jestem na pozycji 39xx więc myślę, że raczej mam pewne dofinansowanie

#14014 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 17:04

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym wnioskiem o płatność?Trzeba coś składać jak jestem na zielonej?

wniosek o płatność składasz po podpisaniu umowy i zakupie maszyn składasz wniosek, przyjeżdżają na kontrole i jak jest dobrze dostajesz zwrot 

#14015 Share gibon81

gibon81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 17:17

dzisiaj się dowiedziałem że kilka biur powiatowych w kraju będzie również przerabiało wnioski aby szło szybciej może jeszcze się załapię 2XX za dzisiejszą zieloną

#14016 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 listopad 2014 - 17:45

No faktycznie niewielkie poprawki, ja zmieniłem pozycje o jedyne 5014 miejsc do przodu ;) kolega spadł z 50 do 10543, wiec faktycznie rzadna rewolucja

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#14017 Share Poznan1991

Poznan1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 18:09

Witam. Jestem na zielonej 7xx ale mam teraz problem chciałbym kupić siewnik gaspardo lub monosem, opryskiwacz amazone i rozsiewacz raucha lub amazone i dodatkowo z własnej kieszeni ciagnik najlepeij deutza lub classa i teraz moje pytanie czy któryś delear weźmie cały zestaw i sprzeda mi?

#14018 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2014 - 18:17

może ktoś napisać na szybko czym było jest spowodowane tak drobne przesunięcie 

#14019 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 18:17

No faktycznie niewielkie poprawki, ja zmieniłem pozycje o jedyne 5014 miejsc do przodu ;) kolega spadł z 50 do 10543, wiec faktycznie rzadna rewolucja

No to gratulacje. Bo byłeś już mocno poirytowany w swojej sytuacji i przez Ciebie ja też się niepotrzebnie denerwowałem. :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14020 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 listopad 2014 - 18:25

A co nie załapałeś sie ?
A lista jest już jest na 98% aktualna, po niedzieli bedą pisma do poprawek uzupelnien wyjasnień, a co do listy to dopiero zostały policzone punkty i wszystkie dane (maszyny łąki itp) zostały wprowadzone w system.
Jak mówiłem tak i jest więc myśle że jestem dobrym informatorem pozdrawiam ;)

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.