Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#121 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a płyty obornikowe i zbiornik są obowiązkowe w MGR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:14
  •  

#122 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kwota ta ma byc taka zeby po odjeciu dofinansowania pozostało 70% MR jako twój wkład.

#123 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:44

ale mie pocieszyłeś z tym zbiornikiem.i nie można sie dostosować w trakcie działania
tak jak bylo przy "młodym roniku"

Jak jesteś MR to jest okres przejściowy. Jak prowadzisz gospodarstwo to już powinieneś miec dostosowane do standardów.

koledzy ile biorą zł za napisanie wniosku na mgr na kwotę około 300tys zł

To zależy. Za całe prowadzenie sprawy do umowy jest zazwyczaj od 2000 do 8000 zł z pełnomocnictwem.

Ja dostałem decyzje o przyznaniu 75tys. na młodego rolnika. Jeśli teraz chciałbym złożyć wniosek o MGR to na jaką minimalną kwote musi ten wniosek opiewać?? chodzi mi o inwestycje w produkcje mleczarską.

Kwota inwestycji w MGR musi wynosic powyżej 20000 zł netto - niezależnie czy mleczarski, czy nie.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:53

Ja dostałem decyzje o przyznaniu 75tys. na młodego rolnika. Jeśli teraz chciałbym złożyć wniosek o MGR to na jaką minimalną kwote musi ten wniosek opiewać?? chodzi mi o inwestycje w produkcje mleczarską.

Ale ty chcesz te 75k zł, jako wkład własny w MGR wsadzić. Jeśli te 75k wydasz na to, co miałeś w BP, a 3.01.2011 chcesz się starać o MGR jako oddzielne działanie, to o ile się nie mylę, to minimalne dofinansowanie w MGR wynosi 10 000 zł (twój wkład będzie zależał ile % zwrotu Ci przypada) - więc napisz coś więcej.

#125 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 22:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie ma minimalnego dofinansowania. Jest minimalna kwota inwestycji. Jak ktoś ma 30 lat i jest na ONW to dostanie 60% kwoty netto inwestycji. Przy 19 tys. by to dało 11,4 tys. dofinansowania. Jednak nie dostanie pieniędzy, bo kwota netto inwestycji nie wynosi powyżej 20 tys. netto.
Jak ktoś ma 50 lat i nie jest na ONW to powienien dostac zwrot 40 % kwoty inwestycji netto. Przy 21 tys. netto to da 8,4 tys. dofinansowania. Kwota dofinansowanie jest poniżej 10 tys. ale pomoc zostanie przyznana.

Mam podobne pytanie co user @zorczyk. W MGR 2009 miałem wpisany ciągnik 78km marki Zetor 7341 z 2000r. Kupiłem go za gotówkę więc Teraz kombinuje żeby go opchnąć na kogoś z rodziny żeby zmienił się właściciel. I pytanie jak zrobić to najtaniej, może w formie darowizny? Bo przez Umowę Kupna-Sprzedaży pewnie trzeba zapłacić 2% podatku, a w darowiznie trzeba coś bulić?

Odradzam takie kombinacje, bo będziesz oddawał AriMR kasę z odsetkami karnymi. W umowie masz zapisane, że musisz trzymac maszynę przez 5 lat od otrzymania płatności ostatecznej, więc jak jej nie ujmiesz w nowym wniosku, to podczas kontroli formalnej z poprzednimi naborami wyjdzie, że masz tego Zetora. Jak Cię poproszą o dokumenty to będzie duży klops.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#126 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 10 grudzień 2010 - 22:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do dc231
A na przebudowe i powiekszenie już istniejącej płyty gnojowej można skorzystać z MGR

#127 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 22:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wydaje mi się, że nie, ale najlepiej zwrócic się z oficjalnym pytaniem do Twojego oddziału ARiMR. Raczej nie zdążą odpowiedziec przed naborem. Możesz też ując przebudowę płyty w kosztach kwalifikowalnych i nawyżej Ci ją utną. Poprostu trochę więcej maszyn ujmij, żebyś po ucięciu nie był stratny. Jak przjdzie przebudowa, to najwyżej z czegoś zrezygnujesz.

#128 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 23:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgadza się dc231 - mój błąd. Cytuję z broszury: "Do realizacji mogą być przyjęte operacje, w których planowana wysokość kosztów kwalifikowalnych wynosi powyżej 20 tys. zł. Nie dotyczy to operacji obejmujących wyłącznie wyposażenie gospodarstwa rolnego w urządzenia do składowania nawozów naturalnych lub operacji związanych z dostosowaniem do norm wspólnotowych."
Zainteresowani powinni od tego zacząć.
A narazie to i tak nie wiemy co koleś ma na myśli w swoim poście.

#129 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 11:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mógłby mi ktoś podrzucuć jakieś przykładowe zestawienie rzeczowo - finansowe? Chodzi mi o przykładowy sposób wypełnienia, karol26@vp.pl

#130 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 11:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Coś mi nie pasuje z tymi płytami i zbiornikami. Od kompetentnej osoby w Kujawsko - Pomorskim dowiedziałem się, że nie można budowac płyty i zbiornika w MGR po 31.12.2010 r. (zresztą nawet widziałem oficjalne pismo). Postaram się dokładnie dowiedziec jak to jest z przyszłorocznym naborem, bo są pewne niezgodności pomiędzy różnymi dokumentami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 12:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Doszliśmy do wniosku z ojcem żeby wystartować pierwszy raz w tegorocznym naborze MGR i chce się dowiedzieć co nieco od tych co już korzystali lub orientują się bardziej niż ja :)
Gospodarstwo ma wielkość 10,25ha użytków własnych (razem to ponad 30ha ale dzierżawy chyba się nie liczą) Gospodarstwo nastawione na produkcje mleczną o 75tys.l kwoty mlecznej (bo podobno ma być jakiś specjalny nabór dal "krowiarzy")
Do sedna sprawy! Czy dało by rady wziąć ciągnik o mocy ok.90-100km (mógłby być i 110km w 4cyl. ale to już pewnie nie realne jak na takie gospodarstwo) i prasę rolującą (ta ostania miała i tak być, ale jeśli jest szansa na nowa czemu nie ;) )?

#132 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 12:54

Coś mi nie pasuje z tymi płytami i zbiornikami. Od kompetentnej osoby w Kujawsko - Pomorskim dowiedziałem się, że nie można budowac płyty i zbiornika w MGR po 31.12.2010 r. (zresztą nawet widziałem oficjalne pismo). Postaram się dokładnie dowiedziec jak to jest z przyszłorocznym naborem, bo są pewne niezgodności pomiędzy różnymi dokumentami.

Jeśli byś mógł, to dowiedz się jak dotyczą te przepisy MR z tegorocznego naboru. Czy jeśli we wniosku MR napisałem ,że gospodarstwo spełnia wymagania a teraz doszlem do wniosku ,że chce przebudować płytę gnojową. Co w takim przypadku???

#133 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 11 grudzień 2010 - 14:03

Coś mi nie pasuje z tymi płytami i zbiornikami. Od kompetentnej osoby w Kujawsko - Pomorskim dowiedziałem się, że nie można budowac płyty i zbiornika w MGR po 31.12.2010 r. (zresztą nawet widziałem oficjalne pismo). Postaram się dokładnie dowiedziec jak to jest z przyszłorocznym naborem, bo są pewne niezgodności pomiędzy różnymi dokumentami.

Dobrze ci powiedziała do 31.12.2010 roku mogłeś wybudować płytę jak i zbiornik (poprawa ochrony środowiska) ale z dniem 01.01.2011 wchodzi wymóg (Standard cross-compliance) i mówi że musisz mieć zbiornik na gnojowice jeśli prowadzisz hodowle i aby dostać pieniądze na MGR to w dniu składania wniosku musisz spełniać standardy w zakresie ochrony środowiska czyli musisz mieć zbiornik i jeśli napiszesz we wniosku ze chcesz wybudować zbiornik na gnojowice to nie spełniasz tych standardów i ci wniosek odrzucą.
dodam że płyta jest nie obowiązkowa (obowiązkowa tylko na terenach szczególnie narażonych na azot czy jakoś ) ale zbiornik na gnojowice na całym terenie
Powiem ci ze można to obalić jeśli jesteś młodym rolnikiem i brałeś dofinansowanie bo w tedy masz 3 czy 5 lat na spełnienie tych standardów czyli w dniu składania wniosku nie musisz mieć zbiornika bo masz ten okres na dostosowanie jak tak to musisz troszkę pokręcić ale to musisz już gadać z kompetentną osobą z ARiMR która zajmuje się wnioskami
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#134 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 14:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moje gospodarstwo spełnia wszystkie wymagania mam zbiornik a nawet 3 ,1 w starej oborze ,2 w nowej a 3 pod płytą gnojową także z tym nie ma problemu . Sęk w tym ,że chciałbym ją troche przebudować i powiększyć.

#135 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 15:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak się nie mylę ESU wylicza się w okresie składania wniosków o dopłaty. To jak je wyliczą młodzi rolnicy którzy nimi dopiero teraz sie stają, mają ziemię ale o dopłaty wniosek dopiero będą składać.

#136 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 15:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dla nich jest wyjatek i licza z tego co nabyli ;)

#137 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 16:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W tym okresie norma będzie nabywanie pola pod skibą. W maj-wrzesień wiadomo że coś jest zasiane ale teraz może być zaorane pole to jak wyliczą ESU?

Liczą się młodzi rolnicy który tylko dostaną decyzję ze zgodą na nabywanie gruntów (jest decyzja ale nie zdążyli kupić gruntów albo akt notarialny się nie umocnił w okresie składania wniosku na MGR) bo niby jak to policza skora niemaja jeszcze gruntów? Czy liczą się tylko ci co mają już kupione. A takich z ostatniego naboru dużo pewnie niema.

#138 Share lukasz654

lukasz654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 17:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dostałem decyzje o przyznaniu premii dla MR. Lecz na przepisanie gospodarstwa muszę jeszcze trochę poczekać bo nie wiem czy mój ojciec dostanie rentę strukturalną. Więc mam pytanie czy mogę składać wniosek na MGR nie mając jeszcze gospodarstwa?? Bo z tego co wiem to chyba nie ;)

#139 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 17:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @dc231

Odradzam takie kombinacje, bo będziesz oddawał AriMR kasę z odsetkami karnymi. W umowie masz zapisane, że musisz trzymac maszynę przez 5 lat od otrzymania płatności ostatecznej, więc jak jej nie ujmiesz w nowym wniosku, to podczas kontroli formalnej z poprzednimi naborami wyjdzie, że masz tego Zetora. Jak Cię poproszą o dokumenty to będzie duży klops.

Z tego co wiem, to w umowie jest napisane, że trzeba trzymać przez 5 lat maszynę na którą zostało przyznane dofinansowanie, a z tego co pisze to teog ZEtora kupił za gotówkę, więc albo ja czegoś nie rozumiem albo jest bład w tej odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 18:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bez ziemi juz przepisanej aktem nie mozesz ubiegac sie o MGR