Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#13961 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:42

No potwierdza sie to co mowilem, ze lista bedzie ze wzgledow politycznych wczesniej. Ja tam nie bede nikomu z was robil nadziei albo jej zabieral. Skoro chcecie wierzyc, ze lista byla zrobiona na chybil trafil to wasze prawo. Sprobujcie tylko logicznie pomyslec, po co komus by na tym moglo zalezec. W ARiMR maja tyle roboty teraz, ze po co mieliby stwarzac sobie dodatkowe problemy i poraz kolejny wszystko przeliczac.

Nie rozumiem w ogole argumentu, ze ktos kto ma ciagnik we wniosku to spadnie na liscie poza zielona. w moim przypadku ciagnik to 1/3 wartosci zwrotu wiec caly czas sie lapie w przedzial 50-70% inwestycji. Na jakiej podstawie mialbym stracic 3 pkt za ekologie? Albo jesli ktos wpisal sobie kombajn to tez ma jego wniosek nie przejsc? Jesli ekonomicznie zakup kombajnu jest uzasadniony, a ESU, GVA i dodatkowe kryteria sa spelnione to co to przeszkadza? Przeciez nie bral kombajnu na ekologie.

Co innego Ci ktorzy maja tylko ESU i GVA i to wysrubowane ponad stan by dostac te 10 pkt, a czego nie sa w stanie potwierdzic. Pytanie tylko ilu takich rolnikow moze rzeczywiscie byc: 10? 100? 500?

Z mojego punktu widzenia to osoby z bialej listy moga liczyc teraz na to, ze ci ktorzy sa na zielonej po prostu zrezygnuja, bo nie zdaza z rozliczeniem inwestycji do konca czerwca. Jesli ktos ma wpisana przebudowe budynkow to moze rzeczywiscie miec z tym problem. Poza tym jak widac trzeba bedzie kupic wszystkie maszyny, bo gdyby ktos zrezygnowal z ktorejs to automatycznie zmienia sie punktacja wniosku, wiec co niektorzy rolnicy mogli tego nie wziac pod uwage i sie przeliczyc.

Ja na razie jeszcze nie swietuje, chociaz jestem juz na zielonej liscie. Na radosc przyjdzie czas dopiero, jak maszyny beda w garazu, a pieniadze z agencji pojawia sie na koncie. Jescze nigdy nie bralem dofinansowania, a teraz czekam juz od 2011 roku i nadzieja przez ten czas rodzila sie i umierala wielokrotnie, wiec rozumiem chyba juz kazdego z was.

Zycze wszystkim by jak najwiecej z nas dostalo dofinansowanie, choc powiedzmy sobie szczerze wiekszosc z nas, lacznie ze mna, liczacych teraz na jakies jeszcze pieniadze ze starego PROWu jest sama sobie winna, bo trzeba bylo albo wczesniej skladac wnioski na modernizacje, gdy dostawali wszyscy, albo lepiej wypelnic wniosek poprzednim razem (posiedziec i wyliczyc GVA) i dofinansowanie juz by dawno bylo.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:19
  •  

#13962 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:54

Poza tym jak widac trzeba bedzie kupic wszystkie maszyny, bo gdyby ktos zrezygnowal z ktorejs to automatycznie zmienia sie punktacja wniosku, wiec co niektorzy rolnicy mogli tego nie wziac pod uwage i sie przeliczyc.

I tutaj mógłbym się nie zgodzić, gdyż uważam, że jeżeli ktoś chce zmienić maszyny to będzie to musiał robić tak aby zachować pierwotny stosunek procentowy wartości maszyn kwalifikowanych na ekologię w stosunku do całej inwestycji, np jeżeli maszyny eko to tych 50% wartości inwestycji, i chce się np zrezygnować z jakiejś maszyny eko, no to automatycznie trzeba będzie zrezygnować z maszyny nie eko aby zachować ów zależność... sam trochę nie przemyślałem sprawy, bo wziąłem ofertę na maszynę która kwalifikuje się na eko na ful wypasie, czyli przekraczając kwotę jaką mógłbym wydać na ta maszynę 3-4 krotnie.. no ale coś się przekombinuje, albo będę miał najwocześniejszą ów maszynę w województwie :D

#13963 Share dwlkp

dwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 23:28

Głos rozsądku od Dario23, bo już widać wcześniej wylewała się nam narodowa żółć, zawiść i złorzeczenie. Ale poczekajmy i wszystko się wyjaśni.

Tak na dobrą sprawę to tej listy już mogło nie być bo Ci wszyscy na zielonej i białej liście to osoby, które wcześniej odpadły i szczęśliwie mogły wziąć udział w "dogrywce" 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13964 Share ioheniek

ioheniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 12:54

kazdy chciałby słyszec co dla niego jest wygodne i mu pasuje................

byłem dziś w oddziale powiatowym i przy okazji sie zapytałem, ale  tam nic niewiedza o żadnej rewolucji listy według nich to wszystkie wytyczne były juz brane pod uwage a teraz to tylko retusz przy rozpatrywaniu wniosku czy ktoś się przesunie oodpadnie itp...... zresztą pożyjemy  zobaczymy

#13965 Share Betton

Betton

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 16:43

ja jestem po za ziel 400 i tez nie wiem czy się załapie

#13966 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 17:29

No potwierdza sie to co mowilem, ze lista bedzie ze wzgledow politycznych wczesniej. Ja tam nie bede nikomu z was robil nadziei albo jej zabieral. Skoro chcecie wierzyc, ze lista byla zrobiona na chybil trafil to wasze prawo. Sprobujcie tylko logicznie pomyslec, po co komus by na tym moglo zalezec. W ARiMR maja tyle roboty teraz, ze po co mieliby stwarzac sobie dodatkowe problemy i poraz kolejny wszystko przeliczac.

Nie rozumiem w ogole argumentu, ze ktos kto ma ciagnik we wniosku to spadnie na liscie poza zielona. w moim przypadku ciagnik to 1/3 wartosci zwrotu wiec caly czas sie lapie w przedzial 50-70% inwestycji. Na jakiej podstawie mialbym stracic 3 pkt za ekologie? Albo jesli ktos wpisal sobie kombajn to tez ma jego wniosek nie przejsc? Jesli ekonomicznie zakup kombajnu jest uzasadniony, a ESU, GVA i dodatkowe kryteria sa spelnione to co to przeszkadza? Przeciez nie bral kombajnu na ekologie.

Co innego Ci ktorzy maja tylko ESU i GVA i to wysrubowane ponad stan by dostac te 10 pkt, a czego nie sa w stanie potwierdzic. Pytanie tylko ilu takich rolnikow moze rzeczywiscie byc: 10? 100? 500?

Z mojego punktu widzenia to osoby z bialej listy moga liczyc teraz na to, ze ci ktorzy sa na zielonej po prostu zrezygnuja, bo nie zdaza z rozliczeniem inwestycji do konca czerwca. Jesli ktos ma wpisana przebudowe budynkow to moze rzeczywiscie miec z tym problem. Poza tym jak widac trzeba bedzie kupic wszystkie maszyny, bo gdyby ktos zrezygnowal z ktorejs to automatycznie zmienia sie punktacja wniosku, wiec co niektorzy rolnicy mogli tego nie wziac pod uwage i sie przeliczyc.

Ja na razie jeszcze nie swietuje, chociaz jestem juz na zielonej liscie. Na radosc przyjdzie czas dopiero, jak maszyny beda w garazu, a pieniadze z agencji pojawia sie na koncie. Jescze nigdy nie bralem dofinansowania, a teraz czekam juz od 2011 roku i nadzieja przez ten czas rodzila sie i umierala wielokrotnie, wiec rozumiem chyba juz kazdego z was.

Zycze wszystkim by jak najwiecej z nas dostalo dofinansowanie, choc powiedzmy sobie szczerze wiekszosc z nas, lacznie ze mna, liczacych teraz na jakies jeszcze pieniadze ze starego PROWu jest sama sobie winna, bo trzeba bylo albo wczesniej skladac wnioski na modernizacje, gdy dostawali wszyscy, albo lepiej wypelnic wniosek poprzednim razem (posiedziec i wyliczyc GVA) i dofinansowanie juz by dawno bylo.

Pozdrawiam

masz rację w tym co piszesz, rozsądne podejście. Jedna co do ostatniego wątku z GVA to nie do końca tak jest, ponieważ ja miałem  wykazany wzrost GVA w pierwotnej wersji wniosku i wylądowałem daleko za zieloną listą, w uzupełnieniu zostawiłem to bez zmian i jakoś udało mi się wskoczyć teraz na zieloną, tak więc nie tylko GVA było sposobem na zieloną listę.

Pozdrawiam 

#13967 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 listopad 2014 - 18:55

Kiedy Ty te uzupełnienie robiłeś? ciekawe.....

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#13968 Share AgroGeekBlog

AgroGeekBlog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 19:19

Lista beneficjentów Modernizacji Gospodarstw Rolnych została już opublikowana, tymczasem na stronie MRiRW pojawil się projekt ustawy o doplatach bezpośrednich. Piszę o nim na swoim blogu www.agrogeek.pl, a najświeższe informacje na temat sytuacji rolnictwa dostepne są tutaj: https://www.facebook.com/agrogik

#13969 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 19:35

koledzy a może napiszecie jakie maszyny pisaliście jakie marki lub na co chcecie wydać dofinansowanie

#13970 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 19:58

Kiedy Ty te uzupełnienie robiłeś? ciekawe.....

uzupełnienie czyli aktualizację wniosku robiłem tak jak wszyscy w terminie 5 września - 3 listopada......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13971 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 20:03

Uzupełnienie to uzupełnienie a aktualizacja to aktualizacja, jak niebo a ziemia.......

#13972 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 21:01

Agencja ma 10 dni roboczych na aktualizację czyli 26 listopad a nie piątek. Tak mi się wydaje bo tak lista 2013 była aktualizowana.

#13973 Share dwlkp

dwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 21:51

Na stronie agencji, dla potrafiących czytać ze zrozumieniem, jest napisane jak byk, że będą zmiany wielkości listy - wynikające ze zmiany kursu euro

#13974 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 13:14

Agencja ma 10 dni roboczych na aktualizację czyli 26 listopad a nie piątek. Tak mi się wydaje bo tak lista 2013 była aktualizowana.

sprawdz jeszcze raz i policz dni bo nie prawde piszesz

#13975 Share Case856xl

Case856xl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 16:13

Witam mam pytanko jesli jestem na zielonej liscie moge juz kupic maszyny. jestem w połowie zielonej listy. czy najpierw musze umowe z nimi podpisać?

#13976 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 17:07

Pewnie że możesz kupowac, ja w 2011 już połowe kupiłem i czekam ;)

#13977 Share Case856xl

Case856xl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 17:48

Pewnie że możesz kupowac, ja w 2011 już połowe kupiłem i czekam ;)

ale pewnosci ze zwrot dostane nie ma

#13978 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 17:58

Zadajesz zbyt skomplikowane pytania :P

nie masz umowy to wiadomo jak i wszedzie ze może coś ale czy bedzie dobrze czy nie nie wiadomo, jak potrzebujesz jakiejś maszyny to i tak kupisz i bez zwrotu.,

#13979 Share Case856xl

Case856xl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 18:02

jak zadzwonie do agencji uzyskam tam jakies informacje 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama