Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15435 odpowiedzi na ten temat

#13821 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 23:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kobra89

źle policzyłeś punkty. Składałeś wniosek z GVA?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:29
  •  

#13822 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 23:43

nie śledziłem tematu, bo mam sceptyczne podejście i nie chciałem żyć w napięciu.. wchodzę po 22, patrzę.. 26xx miejsce.. ile pkt? nie mam pojęcia, bo ja wniosku nie robiłem, ale celowałem aby maszyny związane z tym środowiskiem wyniosły 50-70% kwoty inwestycji, z gva, gosp do 45ha, bez zwierząt. 

i teraz panowie nie wiem czy się cieszyć czy płakać? czasy ciężkie nastały, nikt mi odłożonych pieniędzy czy też goosp bez kredytów nie dał, nie trafiłem w tłuste lata z dobrymi plonami, ale myślę, że na inwestycje 300-350tys netto mogę chyba się porywać, mając środki na vat.. - same maszyny, bez ciągnika - bo kupiłem używaną renie ( w kredycie), i mam nadzieję że pochodzi kilka lat z tym  nowym sprzętem.. gratuluję tym co się załapali i na prawdę jest mi żal tych którzy mieli większe nadzieje ode mnie! :( żyjemy w chorym kraju, ale przez najbliższych 20-30lat jakoś trzeba sobie tutaj radzić jak zdrowie pozwoli..

a jeszcze w przyszłym roku się hajtam! (wszystko na swój koszt, tzn starzy mi nie fundują)

muszę się chyba napić na dniach z najlepszym kumplem.. ;) 

pozdro

Edytowany przez skywalker89, 12 listopad 2014 - 23:46.

#13823 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 listopad 2014 - 05:03

Pewnie że składałem esu sobie gva sobie,

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13824 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 13 listopad 2014 - 05:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No i ja się załapałem. Nr 13XX. Ciekawe kiedy umowy rusza?

#13825 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2014 - 06:22

nie śledziłem tematu, bo mam sceptyczne podejście i nie chciałem żyć w napięciu.. wchodzę po 22, patrzę.. 26xx miejsce.. ile pkt? nie mam pojęcia, bo ja wniosku nie robiłem, ale celowałem aby maszyny związane z tym środowiskiem wyniosły 50-70% kwoty inwestycji, z gva, gosp do 45ha, bez zwierząt. 

i teraz panowie nie wiem czy się cieszyć czy płakać? czasy ciężkie nastały, nikt mi odłożonych pieniędzy czy też goosp bez kredytów nie dał, nie trafiłem w tłuste lata z dobrymi plonami, ale myślę, że na inwestycje 300-350tys netto mogę chyba się porywać, mając środki na vat.. - same maszyny, bez ciągnika - bo kupiłem używaną renie ( w kredycie), i mam nadzieję że pochodzi kilka lat z tym  nowym sprzętem.. gratuluję tym co się załapali i na prawdę jest mi żal tych którzy mieli większe nadzieje ode mnie! :( żyjemy w chorym kraju, ale przez najbliższych 20-30lat jakoś trzeba sobie tutaj radzić jak zdrowie pozwoli..

a jeszcze w przyszłym roku się hajtam! (wszystko na swój koszt, tzn starzy mi nie fundują)

pozdro

Hey miałem identyczny tok rozumowania, tez zakupiłem sporo maszyn używanych bo stwierdziłem, że z ta unią nic nie wyjdzie, zaktualizowałem wniosek identycznie tak jak Ty  tzn 75% postawiłem na maszyny punktowane przez armir pod kątem ochrony środowiska- i się udało :) teraz tylko się modlić żeby używany sprzęt nie klęknał przy nowym. Obawy są ale ,oim zdaniem nie ma co się zastanawiać, jestem vatowcem więc to bedzie duży zastrzyk jak armir zwróci kasę, jeszcze vat do zwrotu, nie pozostaje mi nic innego jak tylko znaleźć najlepszą ofertę banku i z niej skorzystać i spłacać, spłacać, spłacać :) Mam nadzieję, że uda się uzyskać te maszyny na które się składało bez większych zmian bo wiadomo, że armir doczepić się możę do wszystkiego. W moim przypadku chodzę do dodatkowej pracy bo niestety nie stać byłoby mnie na takie zabaweczki ale wiem, że inwestując teraz w sprzęt , póki jest się w miarę młodym to będzię lepiej na stare lata o ile się ten sprzecior się nie rozsypie, jak to mówią kto inwestuje ten idzie do przodu,

#13826 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 06:23

pozdro

Toż nasze państwo wspiera średnie gospodarstwa, i ani na graty sie nie załapałem ani te 60tys na rozwój średnich gospodartw co bedzie kasa też sie nie załapie bo zaduży areał, patologia.

#13827 Share JDarek

JDarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 07:13

36esu GVA 1 ZA MASZYNE ZIELONKOWO 579X

#13828 Share rolnikwdolinie

rolnikwdolinie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 08:41

35XX na  zielono;-)     

#13829 Share Mawerick

Mawerick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 09:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie nie tak szybko umowy najpierw muszą wnioski zweryfikować a z okazji ze mnóstwo skladalo GVA będą ladnie trzepać, spokojnie 400-500 wyskoczy z zielonej bo glupot nawypisywali tak samo jak bylo wczesniej na 1200 zweryfikowanych wyskoczylo 200 to na 6000 będą ciekawe zmiany ;)

#13830 Share Podlaskie

Podlaskie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 10:29

orientujecie się może czy maszyny trzeba brać u jednego z dwóch dilerów od których były przedstawiane oferty do agencji czy też można całkiem u kogo innego kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13831 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 12:05

Ze byś składał  na te wszystkie maszyny co wypisałeś ale oprócz ciągnika to bys dostał a tak to   ciągnik   tylko przeszkodził .

#13832 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 12:09

u mnie ESU 17 z GVA i 1 pkt za maszyny na ochronę środowiska i miejsce 44**

#13833 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 12:38

szkoda ,że nie miałeś gva, moim te dodatkowe 5 pkt zdaniem zalatwiloby sprawe 

#13834 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 14:16

a dlaczego wgl nie ma mnie na liście? aktualizację wysyłałam pocztą

#13835 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 14:17

Dziś byłem w ARIMR w Białymstoku i jedyne co moge powiedziec co się tam takiego bardzo ciekawego dowiedziałem to że nikt rzadnych punktów nie brał pod uwage wnioski były szybko rozpatrzone poprzez wpisanie ESU i natym powstała lista, koniec tematu pierd....a że ja tyle punktów ten tyle miałem 12,5 pkt i d*pa. Kolega dziś dzwonił składał i na ciągnik i inne duperele za ochrone wychodziło mu 3 pkt, łąki 15 ha ale 37 ESU i 2000 którys jest.

#13836 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 13 listopad 2014 - 14:28

Jest to moje pierwsze pozytywne rozpatrzenie ze strony ARiMR.Jakie będą dalsze kroki postępowania?Z tego co wiem to trzeba czekać na list,a potem?

#13837 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 14:36

a dlaczego wgl nie ma mnie na liście? aktualizację wysyłałam pocztą

odpowiedzialas sobie sama

#13838 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 14:51

ok już wiem. zostałam wprowadzona w błąd przez doradcę.. szansa poszła się je...

Edytowany przez marzencia, 13 listopad 2014 - 15:02.

#13839 Share krecio123

krecio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 15:13

rozprawiłbym sie z tym doradcą na Twoim miejscu :)

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13840 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 16:03

Dziś byłem w ARIMR w Białymstoku i jedyne co moge powiedziec co się tam takiego bardzo ciekawego dowiedziałem to że nikt rzadnych punktów nie brał pod uwage wnioski były szybko rozpatrzone poprzez wpisanie ESU i natym powstała lista, koniec tematu pierd....a że ja tyle punktów ten tyle miałem 12,5 pkt i d*pa. Kolega dziś dzwonił składał i na ciągnik i inne duperele za ochrone wychodziło mu 3 pkt, łąki 15 ha ale 37 ESU i 2000 którys jest.

Gdyby tylko ESU bylo brane pod uwage to ja bym nie dostal i tyle w temacie. Cos w tym Bialymstoku wam kit wciskaja i to juz ktorys raz jak widze, a wystarczy przejrzec ostatnie 5 stron tej dyskusji. Wydaje mi sie, ze powinienes dalej walczyc, jesli jest tak jak mowisz i sprzet rzeczywiscie kwalifikuje sie jako proekologiczny. Moze byc natomiast tak, ze jakiegos sprzetu Ci nie uznali, ale to w tej chwili jest gdybanie. Wystosuj oficjalne pismo i niech sprawdza Ci wniosek jeszcze raz. Ja bym przynajmniej tak zrobil na twoim miejscu. Pozdrawiam i zycze powodzenia!