Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:56

W najnowszym poradniku rolniczym jest artyków o tym ze nie ma żadnej listy maszyn zakazanych czyli kupowac można dowolną maszynę. Oczywiście musi przejść ona przez ocenę racjonalności zakupu wg. IBMER

Podaj link do tego artykułu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 14:25
  •  

#1362 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na którejś z poprzednich stron tego tematu jest załącznik do posta, wystarczy przejżeć temat, nie będziemy wszyscy prowadzić każdego za rączkę, bo "nie wiem gdzie jest"

proszę moderatora o jakieś sankcje za takie pytania, każdy wszystko chce wiedzieć, ale poszukać to nie ma siły :/
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#1363 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzis powiedzieli Mi agencji ze maszyny maja byc tylko i wyłacznie służace do produkcji mleka.... tak wiec musze czekac do poniedziałku zeby złozyc wniosek:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:07

na linie mleka niemozna brac ciagnika? to prawda

Jeśli sugerujesz sie dzisiejszym agrobiznesem to powiem ze mleczarze z tej okolicy poskładali wnioski na ciągniki a ta mądra pani nie ,moze zaspała i teraz tak gada

#1365 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych JA tam jutro jade złożyć wniosek i składam na ciągnik NH 6020, ładowacz czołowy prase rolującą unia-famarol, owijarka do bel pług KHUN 4 skiby obracalny, głębosz, agregat uprawowo-siewny 3m, talerzówkę. i na nic nie czekam bo to bez sensu jak będą mieli przyznać dotacje to prędzej w pierwszym naborze niż w drugim, tak ja uważam.

Edytowany przez janusz20, 11 styczeń 2011 - 16:39.

#1366 Share lukaszoo

lukaszoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam chce się dowiedzieć orientacyjnie dwóch rzeczy.
1. Ile czasu trzeba na sporządzenie wniosku? tzn czy potrzebne są jakieś załączniki czy dokumenty które trzeba wyrobić a nie dostaje się ich od reki i trzeba czekać? ogólnie chodzi mi o to czy jeszcze zdążył bym zrobić kompletny wniosek przed końcem naboru czyli do 28 stycznia jak dobrze pamiętam. Wniosek był by na maszyny i nie posiadam na sobie budynków i zwierząt czyli trochę papierków odpada.
2.Czy są jakieś preferowane kredyty na MGR czy trzeba brać zwykły kredyt? który nie jest zbyt nisko oprocentowany.

#1367 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 11 styczeń 2011 - 08:59

Witam chce się dowiedzieć orientacyjnie dwóch rzeczy.
1. Ile czasu trzeba na sporządzenie wniosku? tzn czy potrzebne są jakieś załączniki czy dokumenty które trzeba wyrobić a nie dostaje się ich od reki i trzeba czekać? ogólnie chodzi mi o to czy jeszcze zdążył bym zrobić kompletny wniosek przed końcem naboru czyli do 28 stycznia jak dobrze pamiętam. Wniosek był by na maszyny i nie posiadam na sobie budynków i zwierząt czyli trochę papierków odpada.
2.Czy są jakieś preferowane kredyty na MGR czy trzeba brać zwykły kredyt? który nie jest zbyt nisko oprocentowany.

1 wniosek przeważnie pisze się szybko (ja pisze sam i potrzebowałem na to 7 dni ale się wlekłem strasznie bo mogę złożyć dopiero 17-tego), ale jeśli masz jakąś inwestycje budowlaną (ja nie mam) to może sie wniosek skomplikować, najprościej jest napisac wniosek na maszyny
2 do wniosku potrzeba kilku a czasem kilkunastu załączników
- odpisy ksiąg wieczystych różnie się czeka, zależy czy księga przed czy po migracji ale w ciągu tygodnia to powinieneś dostać
-jeśli nie masz wykształcenia to zaświadczenie z KRUS że prowadzisz odpowiednio długo gospodarstwo
-oferty na zakup maszyn, które planujesz kupić
-jeśli inwestycja budowlana to jeszcze pare żeczy pewnie dojdzie, jesli pobierzesz sobie wniosek ze strony agercji to tam na 22 stronie są wypisane załączniki, zapewne tylko niewielka część będzie cie dotyczyć
wiem że można złożyć wniosek i dołączyć później załączniki także pewnie byś zdążył do 28 chyba że jesteś mleczarzem to do 17 może być problem ale jest to do zrobienia

#1368 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 11 styczeń 2011 - 09:33

Witam chce się dowiedzieć orientacyjnie dwóch rzeczy.

a co do kredytów to nie może być preferowany, czyli ze wsparciem z pomocy publicznej , ale czasem sprzedawcy oferują atrakcyjne kredyty (np finansowanie fabryczne) to taki jak najbardziej

#1369 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 11 styczeń 2011 - 09:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego edytuje posty a nie pisz jeden pod drugim bo dostaniesz procenciki;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1370 Share qmis

qmis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 09:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w którym miejscu należy wpisywać uzasadnienie do zakupu ciągnika? Czy uzasadnienie trzeba pisać do wszystkich kupowanych maszyn? Czy uzasadnienie należy pisać do planowanej budowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 styczeń 2011 - 10:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych uzasadnienia to raczej bedzie pisał jak cie poposi prowadzacy podczas wersyfikacji. we wniosku to sie opisuje tylko tak dosc ogólnie. jest tam odpowiednia rubryka do opisu zadania.

#1372 Share qmis

qmis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 10:54

będę składał wniosek na ciągnik 80 km z turem czy to uzasadnienie jest dobre czy coś zmienić;:

,,mam prasę rolującą o zapotrzebowaniu mocy na 80km . tą prasą robię siano kiszonkę dla krów z 3ha swoich łąk . kupuje też ok 20 ha trawy na pniu i z niej też robię siano-kiszonkę rocznie robię ok.300 balotów a tur potrzebny do załadowania .

mam ursusa c 360 3p ale wysiada już przy tej prasie

Pytam czy uzasadnienie tego typu należy wpisywać do wniosku (jeżeli tak to w którym miejscu?) czy to będzie potrzebne przy ewentualnym wezwaniu przez osobę weryfikującą wniosek.

#1373 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 styczeń 2011 - 11:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek dzis skladany w olsztynie zdziwilo mnie tylko jedno nasz wniosek ma nr 268 cos malo tych wnioskodawcow chyba ze to dopiero cisza przed burza?

#1374 Share mario509

mario509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 12:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ojciec wczoraj składał w olsztynie to mowil ze ruch byl

#1375 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 12:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ponawiam pytanie jak uwzglednic dzierzawe dlugoterminowa w wniosku gdy wlasciciel niezyje a sprawy spadkowe sa nieuregulowane, doplaty biore ja ale z kim podpisac dzierzawe?

#1376 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam!
Mam takie pytanie.Czy na dotacje prow jest uwzględniany wiek wnioskodawcy?czy starszy wnioskodawca ma mniejsze szanse uzyzkac pozytywna decyzje od młodszych rolników?

I jeszcze jedno,bo niewiem jak z tymi punktami.Ja np mam 18 ha ziemi i kwoty mlecznej ok 150 tys czy mam spore szanse na otrzymanie dotacji z prow?Dzierzawe tez mam ale nie na papierze tylko słownie.woj podlaskie

#1377 Share lukaszoo

lukaszoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzięki sebaskorpio. czyli jeszcze się wyrobie.
A mam jeszcze jedno pytanie kupione maszyny pewnie muszą spełniać jakieś normy z jakiejś małej kowalskiej firmy pewnie nie przejdą? czy wystarczy tylko faktura na maszynę czy maszyna powinna mieć certyfikat CE czy może jeszcze są jakieś kryteria???

Gitek nie wiem jak wiek ma sie do samego przyznania dotacji ale osoby po 40 rok życia dostają mniejszy zwrot 40%

#1378 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak po 40 roku zycia dostajesz juz tylko 40 % ale jeszcze jesli masz ONW to juz daje 50% zwrotu przynajmniej tak mi sie zdaje

#1379 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 14:13

Witam!
Mam takie pytanie.Czy na dotacje prow jest uwzględniany wiek wnioskodawcy?czy starszy wnioskodawca ma mniejsze szanse uzyzkac pozytywna decyzje od młodszych rolników?

I jeszcze jedno,bo niewiem jak z tymi punktami.Ja np mam 18 ha ziemi i kwoty mlecznej ok 150 tys czy mam spore szanse na otrzymanie dotacji z prow?Dzierzawe tez mam ale nie na papierze tylko słownie.woj podlaskie

jaka jest u ciebie % roznica pomiedzy zyskiem ze sprzedazy mleka a zyskiem ze sprzedazy bydla?(jezeli masz)

Edytowany przez tomasz21, 11 styczeń 2011 - 14:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 15:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych składałem dzis w toruniu ruchu nie było ;)