Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#13561 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przecież to rozporządzenie nie znosi starych kryteriów punktacji tylko dodaje nowe
http://www.arimr.gov...rnizacja-g.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 04:25
  •  

#13562 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Reasumując, punkty dostaje się za ESU + GVA + wspólne wnioski(jak ktoś ma) i dodatkowo za nowe kryteria. Minimalnie trzeba będzie uzyskać 3,5 punktu z ESU + nowych kryteriów, a nie tylko z nowych kryteriów. Jak źle myślę to niech mie ktoś poprawi. W sumie szkoda, że nie podawali na listach rankingowych ilosci punktów uzyskanych.

#13563 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 22:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dobrze myślisz kolego wyżej, a stare listy rankingowe nic by nie dały, bo co cwańsi zmienią wnioski i punktacja się mocno zmieni w porównaniu do starych list

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13564 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 06:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja już nie liczę na to, że coś z tego starego PROW-u da się wyrwać, mogli jeszcze wprowadzić punkty za posiadanie żyrafy...

#13565 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 10:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ile jest punktów za samo ESU w ilośći 19 ?

#13566 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 10:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bardzo dziękuje koledze za info teraz już wiem napewno ze nic nie dostanę bo nie mam szans na potrzebny 1 pkt z nowych kryteriów.

#13567 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 12:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Byłem dzisiaj u doradców z ODR i tez powiedzieli mi ze 3.5 pkt trzeba mieć z nowych kryteriów a esu swoją drogą ;/

#13568 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 12:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Uważam, że kolejność będzie ustala tylko i wyłącznie na podstawie nowych kryteriów ale mogę się mylić.

Co do kolejności w nowym rozporządzeniu pisze tak:

3. O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów,
o których mowa w § 15 ust. 3 rozporządzenia wymienionego w § 1 w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem. Do
ustalania kolejności stosuje się również przepisy § 15 ust. 3a–3d oraz ust. 5–9 rozporządzenia wymienionego w § 1
w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, przy czym:

1) powierzchnia trwałych użytków zielonych, o których mowa w § 15 ust. 3b rozporządzenia wymienionego w § 1, jest
określana na podstawie powierzchni trwałych użytków zielonych zadeklarowanej w 2014 r. we wniosku o przyznanie
jednolitej płatności obszarowej;

2) średnia roczna liczba sztuk, o której mowa w § 15 ust. 3d rozporządzenia wymienionego w § 1, jest obliczana za okres
od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 31 grudnia 2013 r., na podstawie zdarzeń zgłoszonych do rejestru zwierząt gospo-
darskich oznakowanych, o którym mowa w ustawie z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji
zwierząt (Dz. U. z 2008 r. Nr 204, poz. 1281, z późn. zm. 3) ), do dnia 31 lipca 2014 r.

4. Kolejność, o której mowa w ust. 1, jest ustalana na podstawie danych zawartych we wniosku o przyznanie pomocy,
które zostały zaktualizowane zgodnie z § 3, a w przypadku, o którym mowa w § 15 ust. 3 pkt 6 rozporządzenia wymienio-
nego w § 1 w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, na podstawie danych z rejestru zwierząt gospodarskich
oznakowanych. Jeżeli wniosek nie zawiera danych niezbędnych do ustalenia kolejności, nie przyznaje się punktów.

#13569 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 13:51

Byłem dzisiaj u doradców z ODR i tez powiedzieli mi ze 3.5 pkt trzeba mieć z nowych kryteriów a esu swoją drogą ;/

Wybacz im gdyż nie wiedzą co mówią.

Uważam, że kolejność będzie ustala tylko i wyłącznie na podstawie nowych kryteriów ale mogę się mylić.

Co do kolejności w nowym rozporządzeniu pisze tak:

3. O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów,
o których mowa w § 15 ust. 3 rozporządzenia wymienionego w § 1 w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem. Do
ustalania kolejności stosuje się również przepisy § 15 ust. 3a–3d oraz ust. 5–9 rozporządzenia wymienionego w § 1
w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, przy czym:

1) powierzchnia trwałych użytków zielonych, o których mowa w § 15 ust. 3b rozporządzenia wymienionego w § 1, jest
określana na podstawie powierzchni trwałych użytków zielonych zadeklarowanej w 2014 r. we wniosku o przyznanie
jednolitej płatności obszarowej;

2) średnia roczna liczba sztuk, o której mowa w § 15 ust. 3d rozporządzenia wymienionego w § 1, jest obliczana za okres
od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 31 grudnia 2013 r., na podstawie zdarzeń zgłoszonych do rejestru zwierząt gospo-
darskich oznakowanych, o którym mowa w ustawie z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji
zwierząt (Dz. U. z 2008 r. Nr 204, poz. 1281, z późn. zm. 3) ), do dnia 31 lipca 2014 r.

4. Kolejność, o której mowa w ust. 1, jest ustalana na podstawie danych zawartych we wniosku o przyznanie pomocy,
które zostały zaktualizowane zgodnie z § 3, a w przypadku, o którym mowa w § 15 ust. 3 pkt 6 rozporządzenia wymienio-
nego w § 1 w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, na podstawie danych z rejestru zwierząt gospodarskich
oznakowanych. Jeżeli wniosek nie zawiera danych niezbędnych do ustalenia kolejności, nie przyznaje się punktów.

Cytujesz tylko same zmiany wprowadzone do rozporządzenia, a nie całą zawartość poszczególnych paragrafów siejąc odrobinę "herezji", ale ze wieki średnie mamy za sobą nie spłoniesz na stosie :) .
Jeszcze nie tak dawno była dostępna na str. ARIMR poza dziennikowa wersja ujednolicona i każdy kto umiał czytać miał w ręku przystępny dokument teraz on się zdezaktualizował a nowego jeszcze nie ma więc trzeba albo nieć w reku dwa (ujednolicony i ost. zmianę) jeśli się ma ujednolicony albo dokument wyjściowy i wszystkie zmiany do niego.
Ja też mogę się mylić - jak każdy.

Wersja ujednolicona bez ostatniej zmiany jest na ARIMR

Edytowany przez falcon83p, 02 wrzesień 2014 - 13:57.

#13570 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 16:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W dniu 01.09.2014 r otrzymałem litem poleconym informację z ARIMR mazowiecki oddział terenowy o aktualizacji złożonego przeze mnie wniosku (lista biała).
W tym że piśmie podano kryteria jakie będą obowiązywały do przeliczenia punktacji mojego wniosku.
Przypuszczam że każdy z białej listy otrzyma takowe pismo z tymi informacjami.

W ogóle to w piśmie są dwa rozporządzenia. jedne uchyla koperty regionalne i zrzuca nas do jednego worka, natomiast drugie rozporządzenie dodaje warunki KE, a nie uchyla wcześniejszy sposób punktowania wniosku.

punkty będą zatem na podstawie ESU (po staremu), GVA (po staremu), wspólne wnioskowanie (po staremu), ochrona środowiska (po nowemu, i jest szczegółowa informacja na stronie ARIMR, co w tym względzie można zaliczyć), trwałe użytki zielone (po nowemu i też jest informacja na stornie ARIMR o szczegółach co tu wchodzi) oraz produkcja wiodąca trzoda chlewna (po nowemu).

na stronie są również druki do zrobienia aktualizacji lecz niestety wszystko już dalej nie jest takie proste.
Pozdrawiam.
PS. ile jest wszystkich wniosków na białych listach??

Edytowany przez Skorpion, 02 wrzesień 2014 - 16:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13571 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 17:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ok. 16tys a kasy przy zwrocie srednim 125tys dla okolo 7tys

#13572 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Potwierdzam dziś też odwiedził mnie listonosz z listem z agencji, teraz trzeba będzie pokombinować aby dali ;)

#13573 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 02 wrzesień 2014 - 21:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych cześć rolników zrezygnuje z aktualizacji ponieważ już maszyny kupiło bez dotacji, a cześć po prostu z niepewnej koniunktury nie będzie się pakować w koszty także te 16 tys wniosków napewno zię zmniejszy...

#13574 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 07:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Rozmawiałem dziś ze znajomym który na szeroką skale trudni się wypełnianiem wniosków, twierdził że z jego grupy wnioskodawców mało kto uzyska minimalne 3.5 pkt które on zresztą interpretuje wyłącznie za nowe kryteria, w związku z czym twierdzi iż może się okazać ostatecznie że minimalny próg zostanie zlikwidowany z tytułu zbyt małej liczby wniosków spełniającej minimalny próg punktowy. Nie pozostaje nic innego jak czekać.

#13575 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 16:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Karol podzielam Twoje zdanie. Z moich klientów też każdy po kolei rezygnuje.

Edytowany przez freetaxi, 03 wrzesień 2014 - 16:18.

#13576 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 16:28

cześć rolników zrezygnuje z aktualizacji ponieważ już maszyny kupiło bez dotacji, a cześć po prostu z niepewnej koniunktury nie będzie się pakować w koszty także te 16 tys wniosków napewno zię zmniejszy...

czyli jak kupiłem maszyny te co miałem w BP to zwrotu juz za nie dostane jak załąpie się na zielone?
kupiłem je po ogłoszeniu list woj.

#13577 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 19:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z tego co pamiętam to można było kupić maszynę po ukazaniu się listy jak ktoś był na niej nawet na "białej" części, hmm powinni potem uznać jak będzie wszystko zgodnie, ale to tylko moje zdanie. Kurczę, ale wymyślili z tymi dodatkowymi kryteriami, a ta ochrona środowiska to fiu fiu. Szkoda, że nie zrobili dodatkowych punktów za zakup nowego ciągnika co wpłynie na to, że poczciwa c-360 pójdzie na emeryturę co wpłynie korzystnie na ochronę środowiska też. ha ha ha.
Czy dobrze zrozumiałem, że ESU liczymy na dzień składania aktualizacji?

#13578 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 19:18

Czy dobrze zrozumiałem, że ESU liczymy na dzień składania aktualizacji?

A z gruntami jak to jest bo własnie kupiłem łąke i nie skłądałem na nią dopłat a stała odłogiem. Moge ją dopisac do aktualizacji?

#13579 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 19:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html

Aktualizacji ustalenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa dokonuje się na formularzu opracowanym i udostępnionym przez ARiMR. Formularz ten stanowi Załącznik nr 2 do wniosku o przyznanie pomocy zgodnie z Instrukcją jego wypełniania. Wielkość ekonomiczną gospodarstwa ustala się na podstawie danych dotyczących w szczególności rodzaju i wielkości produkcji prowadzonej w gospodarstwie na dzień złożenia aktualizacji oraz uwzględnia się użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa, których posiadanie wynika z umów zawartych na piśmie na okres nie krótszy niż do dnia zawarcia umowy przyznania pomocy lub jeżeli przyznano do nich płatność w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 lub Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004-2006, co najmniej w roku, w którym składana jest aktualizacja, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności, co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia aktualizacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13580 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 19:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wszystko to posrane..
Podpowie ktoś co w sytuacji gdy planujemy z ojcem przepisać na mnie x hektarów z tytułu mr pod koniec roku a aktualizacje należy zrobić już teraz ? Czy mimo ich posiadania na tę chwile ma je pominąć czy rownież uwzględnić w aktualizacji swojego wniosku?