Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#13421 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 17:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na razie nie ma ani grosza dodatkowego na MGR. W innych dzialaniach gdzie zostały środki rząd przesunął pomiedzy wojewodztwami w ramach tego samego działania i tyle. Albo się komisja zgodzi albo minie 4 miesiące bez odpowiedzi.

Edytowany przez falcon83p, 14 lipiec 2014 - 21:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:03
  •  

#13422 Share cobra

cobra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 22:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak długo się czeka od momentu dostarczenia aneksu z konkretnymi ofertami do wydania zgody na zakup maszyn ?

#13423 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 07:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W dniu 16.04.2014 r. został przekazany przez stronę polską wniosek o modyfikację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Na odpowiedź Polska może czekać nawet 4 miesiące. Ministerstwo informuje: „Zgodnie z art. 8 Rozporządzenia Komisji (WE) 1974/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), Komisja Europejska informuje o wynikach oceny w terminie czterech miesięcy od dnia otrzymania wniosku o zmianę programu.
Ze względu na nieprzychylne stanowisko Komisji Europejskiej prowadzone są obecnie intensywne działania w celu przedstawienia słuszności polskiej propozycji.
Przywołany wyżej przepis przewiduje, iż „Komisja informuje państwo członkowskie o wynikach oceny w terminie czterech miesięcy od dnia otrzymania wniosku o zmianę programu. Jeżeli zmiany nie spełniają jednego lub wielu kryteriów oceny, o których mowa w ust. 1, zawiesza się czteromiesięczny okres do czasu otrzymania przez Komisję zgodnych zmian programu. Jeżeli Komisja nie poinformuje państwa członkowskiego w okresie czterech miesięcy, zmiany uznaje się za przyjęte i wchodzą one w życie po upływie czteromiesięcznego okresu.

http://www.radiozw.c...e=news&id=12909

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13424 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 16:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/kiedy-dodatkowe-srodki-na-modernizacje,51900.html

#13425 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 20:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 23 lipca ma być nowa lista z przesuniętą kasą

#13426 Share detonator1221

detonator1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:sport sztuki walki

Napisany 17 lipiec 2014 - 20:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych skad wiesz o tym kolego

#13427 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 20:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych #13426 Krzysiekfigix jesli podajesz jakies informacje to moglbys napisac zrodlo, bo to smierdzi niezla sciema co napisales. Ja juz nie wierze, ze cos dostane, bo chocby wygladalo na to, ze sie zalapie to wiadomo, ze PSL zrobi wszystko, zeby dostali tylko ci, ktorzy pozniej wybiora Psl-owcow w wyborach.

Edytowany przez Dario23, 17 lipiec 2014 - 20:57.

#13428 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 23:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja też wątpię, część wniosków muszą drugi raz rozpatrzeć,a teraz cała agencja ledwo ogarnia MR

#13429 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 06:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych źródło wydaję się być pewne wiec dla tego pisze a wiem to od gościa który robi mi wnioski i ma chody w agencji ja też jakoś tak nie wierzę ale skoro on tak mi powiedział to coś musi w tym być i nie wyjeżdżaj mi ze ściemą bo ja też czekam na tą kasę i chodz by dla tego nie miał bym po co robić kogoś w hu.. bo i siebie bym robił on tak mi powiedział a zobaczy się 23 czy to była prawda na 100% ;d

#13430 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 18 lipiec 2014 - 08:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam wszystkich :) mam taki niewielki problem ponieważ zmieniłem decyzję i chcę zrobić aneks czy można by było zmienić z ciągnika na dojarkę , zbiornik , owiarke , przyczepę i przeczonsarka do siana pieniądze były by te same nie którzy mówili że ie można robic aneksów w tym naborze czy to prawda ? przeszło by mi to ?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13431 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 08:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Można robić.

#13432 Share detonator1221

detonator1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:sport sztuki walki

Napisany 18 lipiec 2014 - 11:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych powiem tak koledzy dzwoniłem do agencji lublin
pracownik nic nie wie 23 faktycznie ma być aktualizacja ale nie wiadomo w przypadku woj lubeskiego czy to będzie 1280os czy 600 wszystko ma się okazać 23lipca

#13433 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:48

powiem tak koledzy dzwoniłem do agencji lublin
pracownik nic nie wie 23 faktycznie ma być aktualizacja ale nie wiadomo w przypadku woj lubeskiego czy to będzie 1280os czy 600 wszystko ma się okazać 23lipca

Po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na realokacje środków konieczna jest zmiana rozporządzenia dot. MGR uwzględniająca nowy podział środków na koperty wojewódzkie lub krajową. Uważam że ogloszenie i wejście w życie takiego rozporządzenia w tym terminie nie jest możliwe.

Taką informcję uzyskałem dziś przez tekefon z ARIMR:
Komisjka Europejska wyraziła zgodę na realokację 09.07, a 14.07 wprowadzono stosowne zmiany do rozporządzenia. Nigdzie nie udało mi się tego potwierdzić.

Edytowany przez falcon83p, 18 lipiec 2014 - 14:21.

#13434 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 13:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja dzisiaj się widziałem z kierownikiem powiatowego biura agencji który jest naszym dobrym znajomym i powiedział nam że trzeba czekać ale na pewno będzie lista krajowa bo był na jakimś tam spotkaniu i tam tak zostało ustalone.

Edytowany przez lukasz15, 18 lipiec 2014 - 13:46.

Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#13435 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 21:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gdy przeczytałem na jednej ze stron ,że ministerstwo zamierza zrobic krajowa listę a wnioski z mlecznego naboru wyrzócic na koniec napiasałem do nich dlaczego niesprawiedliwie zamierzają traktowac beneficjentów itd. zobaczcie co mi napisali :))

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na pana e-mail dotyczący zwiększenia budżetu działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013 o 200 mln euro przekazuję, co następuje.

Wg stanu na dzień 07.06.2014 r. w całym kraju ponad 16 tys. wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, nie było objęte obowiązującym limitem środków (około 9,46 mld zł.). W trakcie negocjacji prowadzonych z KE w sprawie realokacji kolejnych 200 mln euro na rzecz ww. działania ustalono, że KE może zgodzić się na realokację pod warunkiem wprowadzenia dodatkowych kryteriów, które miałyby zastosowanie do już złożonych wniosków. Zdecydowano, że będą to kryteria dotyczące: środowiska naturalnego, trwałych użytków zielonych (TUZ) oraz wystąpienia w Polsce kryzysu związanego z wykryciem u dzików przypadków afrykańskiego pomoru świń. W związku z powyższym obecnie prowadzone są intensywne prace nad zmianą rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 (Dz. U. z 2014 r. poz. 298) mające na celu wprowadzenie ww. kryteriów wyboru.

Ze względu na końcowy okres wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013), konieczność optymalnego wykorzystania środków oraz potrzebę sfinansowania jak największej liczby poprawnych wniosków, które obecnie znajdują się poza wojewódzkimi limitami środków (w tym również tych składanych w ramach tzw. priorytetu mleczarskiego), w działaniu planuje się zniesienie podziału środków na województwa. Podział środków będzie nadal obowiązywał jedynie w odniesieniu do wniosków, które w dniu wejścia w życie przepisów dotyczących zniesienia podziału będą objęte wojewódzkimi limitami środków.

Zgodnie z obecnym brzmieniem przepisów o podziale środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w przypadku wniosków, na które ostatecznie zabrakłoby środków w ramach limitów wojewódzkich, powinna nastąpić odmowa przyznania pomocy. W wyniku zmiany przepisów nastąpi zniesienie konieczności udzielenia odmowy przyznania pomocy z powodu braku środków w ramach limitu wojewódzkiego, a ustalenie ogólnopolskiej listy kolejności przysługiwania pomocy spośród wniosków które obecnie nie mogą uzyskać wsparcia zapewni optymalne wykorzystanie dodatkowych 200 mln euro. Należy przy tym mieć na uwadze, że ww. kwota nie będzie wystarczająca na sfinansowanie wszystkich złożonych w latach 2011 - 2013 wniosków, a do wniosków złożonych w ramach tzw. priorytetu mlecznego będą miały zastosowanie te same zasady co do pozostałych.

075]Z poważaniem

Marcin Grzymała

Starszy Specjalista

Wydział Pomocy Inwestycyjnej

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Podział środków będzie nadal obowiązywał jedynie w odniesieniu do wniosków, które w dniu wejścia w życie przepisów dotyczących zniesienia podziału będą objęte wojewódzkimi limitami środków"
zwróćcie uwage na ten cytat ,,

#13436 Share maniel

maniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 07:32

Gdy przeczytałem na jednej ze stron ,że ministerstwo zamierza zrobic krajowa listę a wnioski z mlecznego naboru wyrzócic na koniec napiasałem do nich dlaczego niesprawiedliwie zamierzają traktowac beneficjentów itd. zobaczcie co mi napisali :))

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na pana e-mail dotyczący zwiększenia budżetu działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013 o 200 mln euro przekazuję, co następuje.

Wg stanu na dzień 07.06.2014 r. w całym kraju ponad 16 tys. wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, nie było objęte obowiązującym limitem środków (około 9,46 mld zł.). W trakcie negocjacji prowadzonych z KE w sprawie realokacji kolejnych 200 mln euro na rzecz ww. działania ustalono, że KE może zgodzić się na realokację pod warunkiem wprowadzenia dodatkowych kryteriów, które miałyby zastosowanie do już złożonych wniosków. Zdecydowano, że będą to kryteria dotyczące: środowiska naturalnego, trwałych użytków zielonych (TUZ) oraz wystąpienia w Polsce kryzysu związanego z wykryciem u dzików przypadków afrykańskiego pomoru świń. W związku z powyższym obecnie prowadzone są intensywne prace nad zmianą rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 (Dz. U. z 2014 r. poz. 298) mające na celu wprowadzenie ww. kryteriów wyboru.

Ze względu na końcowy okres wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013), konieczność optymalnego wykorzystania środków oraz potrzebę sfinansowania jak największej liczby poprawnych wniosków, które obecnie znajdują się poza wojewódzkimi limitami środków (w tym również tych składanych w ramach tzw. priorytetu mleczarskiego), w działaniu planuje się zniesienie podziału środków na województwa. Podział środków będzie nadal obowiązywał jedynie w odniesieniu do wniosków, które w dniu wejścia w życie przepisów dotyczących zniesienia podziału będą objęte wojewódzkimi limitami środków.

Zgodnie z obecnym brzmieniem przepisów o podziale środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w przypadku wniosków, na które ostatecznie zabrakłoby środków w ramach limitów wojewódzkich, powinna nastąpić odmowa przyznania pomocy. W wyniku zmiany przepisów nastąpi zniesienie konieczności udzielenia odmowy przyznania pomocy z powodu braku środków w ramach limitu wojewódzkiego, a ustalenie ogólnopolskiej listy kolejności przysługiwania pomocy spośród wniosków które obecnie nie mogą uzyskać wsparcia zapewni optymalne wykorzystanie dodatkowych 200 mln euro. Należy przy tym mieć na uwadze, że ww. kwota nie będzie wystarczająca na sfinansowanie wszystkich złożonych w latach 2011 - 2013 wniosków, a do wniosków złożonych w ramach tzw. priorytetu mlecznego będą miały zastosowanie te same zasady co do pozostałych.

075]Z poważaniem

Marcin Grzymała

Starszy Specjalista

Wydział Pomocy Inwestycyjnej

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Podział środków będzie nadal obowiązywał jedynie w odniesieniu do wniosków, które w dniu wejścia w życie przepisów dotyczących zniesienia podziału będą objęte wojewódzkimi limitami środków"
zwróćcie uwage na ten cytat ,,

Czyli zieloni na listach dostają z wojewódzkich a reszta do wspólnego kosza, jeżeli w ogóle coś będzie.

#13437 Share Luki1986

Luki1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 07:52

Czyli zieloni na listach dostają z wojewódzkich a reszta do wspólnego kosza, jeżeli w ogóle coś będzie.

Projekt rozporządzenia dotyczący Modernizacji Gospodarstw Rolnych:

http://bip.minrol.go...PositionId=2389

#13438 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 22:05

23 lipca ma być nowa lista z przesuniętą kasą

Chociaż w to nie wierzę bardzo chciałbym się jutro zdziwić.

#13439 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 07:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to jak tam panowie, będzie dziś ta nowa lista?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13440 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 09:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pana Krzysiekfigix trzeba zapytać, a on niech zapyta znajomego co ma znajomości, żeby tamten zapytał swoich znajomych a oni znajomych i będziemy mieć wtedy pewne info od samego ministra Sawickiego.