Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#13341 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 08:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale i tak pieniedzy ze zwrotu nie dostaniesz szybciej niz założyłeś we wniosku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 04:07
  •  

#13342 Share Madara

Madara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 09:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to może lepiej będzie zrobić aneks i przerobić na 1 etap?

#13343 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2014 - 13:49

ale i tak pieniedzy ze zwrotu nie dostaniesz szybciej niz założyłeś we wniosku

tz.jak to rozumiec ze zwrot dostaje sie dopiero wtedy gdy mija data wpisana we zlozonym wniosku o modernizacjie??? a jesli mam wezwanie do podpisania umowy to jak dlugo trzeba czekac do realizacji i kupna maszyn? wie ktos jak to dlugo trwa???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13344 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Drodzy koledzy, drogie koleżanki jakieś 1,5 roku temu po kolejnym zapytaniu o wniosek w AR otrzymałem informację że sytuacja na pewno wyjaśni się do końca czerwca 2014 gdyż rzekomo agencja ma tyle właśnie czasu na podpisanie wniosków z rolnikami. Czerwiec właśnie się kończy a my nadal nie wiemy nic poza tym że pieniędzy dalej nie ma. Do zielonej brakuje 100 pozycji więc i dużo i nie dużo. Wiecie coś na temat owego terminu podpisywania umów ?

P.S wniosek składany w 2011 roku tak w ramach ciekawostki :)

Edytowany przez jimmy871, 29 czerwiec 2014 - 17:31.

#13345 Share Robercik1

Robercik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych głupoty ci piszą możesz złożyć wniosek o płatność jak tylko kupisz co miałeś kupić ja miałem złożyć do 25 sierpnia a złożyłem w maju i kasa za miesiąc od złożenia wniosku.............

#13346 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 09:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Cześć.
Sawicki twierdził na początku czerwca że się spodziewa do dwóch tygodni decyzji z KE w sprawie 200 mln na MGR.
2 tyg. już dawno minęło i dalej nic nie jest jasne. Napisałem ostatnio do Pani redaktor "agrofoto.pl" na łamach którego ukazała się wspomniana wypowiedź ministra Sawickiego z prośbą o kolejną publikację lub odpowiedź w tej sprawie, o ile posiadaja nowe informację lub mogą o nie wystąpić do rzetelnych żródeł. Niestety nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Podobnie jak wszyscy liczyłem na to wsparcie a nadzieja żyła we mnie wyjatkowo długo, ale obecnie moja nadzieja jest w stanie śmierci klinicznej, sztucznie podtrzymywana przy życiu przez respirator zbudowany z kiełbasy wyborczej.

Żal mam jednak nie do innych ale do siebie, że dalej jestem durny jak pańszczyźniany chłop ze "starej" demokracji ciemiężony przez "Pana, Wójta i Plebana", tyle że jego nawet rozumiem bo nie umiał pisać i czytać, nie miał internetu a czasem nawet majtek, tylko koszulę przepasaną "krajką" i cieszył się, że w niedzielę ma "omastę" do ziemniaków. I ja też się cieszę ze dostaję dopłaty (niższe o 2/3 od niemca i francuza który nie musi prosic ARIMR o jakieś MGR, MR, RWKDP, OWN, ITP), że są programy dzięki którym mogę dostac 50% zwrotu na maszyny które w UE ci sami producęci sprzedawają 2 razy drożej niż na kontynencie amerykańskim czy w Rosji (sprawdźcie to zmieniając język i lokaluzację w wyszukiwarce), że w końcu można na przetargu kupiś ziemie od ARR za cenę 2 000% wyższą niż ta którą wyprzedano 15 lat temu rolnikom którzy znali przyszłość, mieli środki, i nie martwili się "a co jak przyjdzie komornik" (no ale wtedy jeszcze nie było na wsi internetu). Żeby było jasne nie biadole (radze sobie może nawet nieźle) tylko chcę zwrócić uwage na to, że tak liczna jak nasza społeczność w dobie globalnego przekazu nadal nie potrafi iść razem, nie po wygórowane profity niewspółmierne do wytworzonych produktów i włożonej pracy, ale po to co nam się należy jak przysłowiowemu "psu buda".
Jesteśmy dziś wykształconymi magistrami i inżynierami uczelni, które swoje dyplomy nie rozdają za kopę jajek i litr śmietany więc nie stójmy zawstydzeni jak ten pańszczyźniany chłop bez majtek.
Pozdrawiam.

Edytowany przez falcon83p, 30 czerwiec 2014 - 10:02.

#13347 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 10:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych też jestem z białej z 2011 i też już nie mam nadziei, szkoda że nowym MGR, nie będą tak jak zapowiadali, że w pierwszej kolejności dostaną dotacje ci, co jeszcze nie brali, tylko zrobili wpis, że nie moga brać tego samego sprzętu i pewnie znowu wyląduje na białej

#13348 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 30 czerwiec 2014 - 12:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Właśnie. Wiadomo coś o tych przesunięciach ? Dzisiaj był u mnie przedstawiciel Jedej z firm handlowej i mówił, że niby są te dodatkowe pieniądze, ale czy to prawda ? Tak jak kolega wyżej pisał sprawa miała sie wyjaśnić w ciągu 2 tygodni a tu nic.

#13349 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 12:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Narazie nikt oficjalnego komunikatu nie podał. Więc takie gadki to póki co puste słowa.

#13350 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 13:13

Cześć.
Sawicki twierdził na początku czerwca że się spodziewa do dwóch tygodni decyzji z KE w sprawie 200 mln na MGR.
2 tyg. już dawno minęło i dalej nic nie jest jasne. Napisałem ostatnio do Pani redaktor "agrofoto.pl" na łamach którego ukazała się wspomniana wypowiedź ministra Sawickiego z prośbą o kolejną publikację lub odpowiedź w tej sprawie, o ile posiadaja nowe informację lub mogą o nie wystąpić do rzetelnych żródeł. Niestety nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Podobnie jak wszyscy liczyłem na to wsparcie a nadzieja żyła we mnie wyjatkowo długo, ale obecnie moja nadzieja jest w stanie śmierci klinicznej, sztucznie podtrzymywana przy życiu przez respirator zbudowany z kiełbasy wyborczej.

Żal mam jednak nie do innych ale do siebie, że dalej jestem durny jak pańszczyźniany chłop ze "starej" demokracji ciemiężony przez "Pana, Wójta i Plebana", tyle że jego nawet rozumiem bo nie umiał pisać i czytać, nie miał internetu a czasem nawet majtek, tylko koszulę przepasaną "krajką" i cieszył się, że w niedzielę ma "omastę" do ziemniaków. I ja też się cieszę ze dostaję dopłaty (niższe o 2/3 od niemca i francuza który nie musi prosic ARIMR o jakieś MGR, MR, RWKDP, OWN, ITP), że są programy dzięki którym mogę dostac 50% zwrotu na maszyny które w UE ci sami producęci sprzedawają 2 razy drożej niż na kontynencie amerykańskim czy w Rosji (sprawdźcie to zmieniając język i lokaluzację w wyszukiwarce), że w końcu można na przetargu kupiś ziemie od ARR za cenę 2 000% wyższą niż ta którą wyprzedano 15 lat temu rolnikom którzy znali przyszłość, mieli środki, i nie martwili się "a co jak przyjdzie komornik" (no ale wtedy jeszcze nie było na wsi internetu). Żeby było jasne nie biadole (radze sobie może nawet nieźle) tylko chcę zwrócić uwage na to, że tak liczna jak nasza społeczność w dobie globalnego przekazu nadal nie potrafi iść razem, nie po wygórowane profity niewspółmierne do wytworzonych produktów i włożonej pracy, ale po to co nam się należy jak przysłowiowemu "psu buda".
Jesteśmy dziś wykształconymi magistrami i inżynierami uczelni, które swoje dyplomy nie rozdają za kopę jajek i litr śmietany więc nie stójmy zawstydzeni jak ten pańszczyźniany chłop bez majtek.
Pozdrawiam.

Spokojnie panowie KE wcale nie musi dac zgody , po 3 miesiącach bez negatywnej odpowiedzi z brukseli
polska sama zatwierdza kase . 3 Miesiące mija po 12 lipca o ile pismo wysłali 12 kwietnia . ostatnio ogłosili 8 sierpnia a listy zielone były 6 grudnia. Nie pozostaje jak czekać i żyć nadzieją

Edytowany przez rafooo, 30 czerwiec 2014 - 13:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13351 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:12

Spokojnie panowie KE wcale nie musi dac zgody , po 3 miesiącach bez negatywnej odpowiedzi z brukseli
polska sama zatwierdza kase . 3 Miesiące mija po 12 lipca o ile pismo wysłali 12 kwietnia . ostatnio ogłosili 8 sierpnia a listy zielone były 6 grudnia. Nie pozostaje jak czekać i żyć nadzieją

Tylko że było dużo więcej czasu na wszystko.. A teraz? No właśnie najgorsze że sami nie wiemy jakie są terminy obowiązujące AR a jakieś terminy są na pewno! Czas gra na naszą niekorzyść.

#13352 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 08:24

Komisja ma na odpowiedź raczej 4 a nie 3 miesiące.

#13353 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2014 - 12:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 4 miesiące :) trzeba do ministra napisać co robić panie ministrze jak mamy żyć :) dzwoniłem i wiem tyle że na razie nic nie wiadomo na ten temat okres 4 miesięcy jeszcze nie miną nasze ministerstwo czeka na decyzje z komisji pozostaje tylko czekać :(

Edytowany przez łukasz, 01 lipiec 2014 - 12:22.

#13354 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 14:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja również dziś dzwoniłem i otrzymałem dość zaskakującą informację. Mianowicie KE nie zgodziła się na przesunięcie środków w sposób i w formie zaproponowanej przez nasze ministerstwo, otrzymaliśmy wytyczne w jaki sposób miało by to ewentualnie zostać wykonane i po uwzględnieniu owych "wskazówek" ministerstwo wysłało prośbę po raz drugi. Sytuacja miała mieć miejsce na początku czerwca, natomiast ministerstwo miało otrzymać zapewnienie że w przeciągu "paru" tygodni otrzyma odpowiedź od KE. Usłyszałem również od miłej Pani że ona sama również nie wyobraża sobie wykonania tej sprawy bo do końca czerwca 2015 każdy rolnik musi przedstawić fakturę na zakupiony sprzęt. Dodała również że ich siły przerobowe są wysoce ograniczone i nie wyobraża sobie jak można w tak krótkim czasie "obsłużyć" ewentualne 8 tys wniosków.

#13355 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 18:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jedna wielka paranoja !!!!!!!!!!!! a miał ktos rozpatrywane z białych list bo podobno rozpatrują ale bez podpisywania umow ale informacja nie pewna

#13356 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wyżej kolega pisał że brakuje mu do zielonej kilka pozycji, wszystko jest gotowe do podpisania umowy ale trzeba czekać aż znajdzie się na zielonej.

#13357 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 14:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Załączam moją korespondencję z agrofoto.pl.

Dzień dobry,
Panie Piotrze, zaraz po otrzymaniu Pana listu skierowałam pytanie do Ministerstwa Rolnictwa - i czekam. Proszę nie myśleć, że zapomniałam. Do tematu na pewno wrócimy.

Pozdrawiam
--
Marzena Kalinowska
"Farmer"
tel. 22 550 69 13
kom. 784 588 620

W dniu 2014-06-26 12:04, Piotr napisał(a):
> Witam.
>
> Na początku czerwca przeczytałem informację, iż minister Sawicki
> spodziewa się w ciągu dwóch tygodni stanowiska KE w sprawie realokacji
> środków PROW.
>
> Po upływie zakładanego terminu nie udało mi się znaleźć nigdzie
> żadnych nowych informacji w tej sprawie. Jeżeli Redakcja dysponuje
> nową wiedzą w tej kwestii lub ma możliwość uzyskania informacji w
> temacie to bardzo proszę o odpowiedź lub publikację. Jak wiadomo
> szerokie grono wnioskodawców z niecierpliwością oczekuje wzmianek w
> tym względzie, licząc na pomoc w ramach działania 121.
>
> Pozdrawiam
>

Edytowany przez falcon83p, 02 lipiec 2014 - 19:30.

#13358 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 15:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rzad-zatwierdzil-zmiany-w-programie-rozwoju-obszarow-wiejskich-2007-2013,51692.html

Ja już nic nie rozumiem. Niby KE nie wydała jeszcze zgody na przesunięcia a tutaj taki kwiatek..

#13359 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2014 - 15:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Cyrk :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13360 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 17:54

Dziwne bo nie ma nic w dzienniku ustaw ciekawe z kąd mają taka informacje byc może dopiero opublikują...