Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12921 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:03

Ja mam podpisaną umowę z tego naboru, i w umowie są wyraźnie napisane modele maszyn te z ofert, powiem więcej nawet jeśli chcemy zmienić dostawcę to trzeba aneksować umowę. W poprzednich umowach był wpisany np płóg czteroskibowy obracalny, i było pole manewru, tak samo jak z ciągnikiem np moc 110-130 km teraz jest konkretnie wpisany model i markę z oferty więc jedynie aneksem możemy zmienić maszynę. Jeśli w umowie masz zaznaczone te odkładnie ażurowe lub z oferty tak wynika to tylko aneks.

Tyle, że w umowie jest "żywcem" przepisane zestawienie rzeczowo finansowe z WNIOSKU. Zresztą w umowie tabela ta, jeżeli dobrze pamiętam, występuje pod tą samą nazwą t.j. zestawienie R-F.
Także, moim zdaniem, byłeś trochę nadgorliwy (lub osoba wypełniająca Ci wniosek), że wpisałeś konkretne modele maszyn z ofert. Osoba weryfikująca nie może zmusić Ciebie, jak twierdzisz, abyś przepisał dokładnie to co jest w ofercie - zawsze możesz powiedzieć, że nie i tyle, po prostu nie jesteś na dziś zdecydowany na konkretny model, a tym bardziej dilera. Zresztą takie praktyki (wpisywanie konkretnego modelu maszyny) stosowali, z tego co wiem, osoby wspólpracujące z dilerem, aby zawęzić wybór i nie stracić klienta.
Piszesz, że "nawet jeśli chcemy zmienić dostawcę to trzeba aneksować umowę" - bzdura. Nawet w Różnicowaniu w kier... gdzie we wniosku, w tabeli wpisujemy DOSTAWCĘ SPRZĘTU ostatecznie możemy kupić od zupełnie innej osoby, oby tylko parametry były zgodne z zestawieniem R-F. Tym bardziej w MGR kupić możemy od dowolnego dilera, niekoniecznie wystawcy oferty - info pewne na 100%.

Podsumowując: przy zakupach trzymamy się tego co jest w zestawieniu R-F,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:26
  •  

#12922 Share witt25

witt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ;)

Napisany 12 marzec 2014 - 21:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To ja w poniedziałek w drugich poprawkach miałem tylko wyjaśnić sytuacje że mam 3 ha łąki a bydła nie mam ,a wszystko inne dobrze nie czepiali się , ale tak juz to wszystko przeciągają że masakra zamiast dać już tą umowe to wyjaśnienia o łąke. Pani prowadzącej teraz został ostatni etap rozpatruje sprzęt o który wnioskuje (tak mówiła że maszyną musi się przyjrzeć ) czy będzie odpowiadał do wielkości gospodarstwa ciekawe ile to potrwa pewnie znów któryś miesiąc... <_<

#12923 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 05:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dziś umowa podpisywana :) WIELKOPOLSKA :)Życzę powodzenia wszystkim oczekującym.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12924 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:44

Tyle, że w umowie jest "żywcem" przepisane zestawienie rzeczowo finansowe z WNIOSKU. Zresztą w umowie tabela ta, jeżeli dobrze pamiętam, występuje pod tą samą nazwą t.j. zestawienie R-F.
Także, moim zdaniem, byłeś trochę nadgorliwy (lub osoba wypełniająca Ci wniosek), że wpisałeś konkretne modele maszyn z ofert. Osoba weryfikująca nie może zmusić Ciebie, jak twierdzisz, abyś przepisał dokładnie to co jest w ofercie - zawsze możesz powiedzieć, że nie i tyle, po prostu nie jesteś na dziś zdecydowany na konkretny model, a tym bardziej dilera. Zresztą takie praktyki (wpisywanie konkretnego modelu maszyny) stosowali, z tego co wiem, osoby wspólpracujące z dilerem, aby zawęzić wybór i nie stracić klienta.
Piszesz, że "nawet jeśli chcemy zmienić dostawcę to trzeba aneksować umowę" - bzdura. Nawet w Różnicowaniu w kier... gdzie we wniosku, w tabeli wpisujemy DOSTAWCĘ SPRZĘTU ostatecznie możemy kupić od zupełnie innej osoby, oby tylko parametry były zgodne z zestawieniem R-F. Tym bardziej w MGR kupić możemy od dowolnego dilera, niekoniecznie wystawcy oferty - info pewne na 100%.

Podsumowując: przy zakupach trzymamy się tego co jest w zestawieniu R-F,

Kiedyś było tak jak piszesz.. Teraz trzeba dokładnie wpisać konkretny model maszyny. I nawet zmiana dilera bez zmiany modelu maszyny wymaga powiadomienia agencji.

#12925 Share witt25

witt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Michalok na którym jesteś miejscu mniej więcej ? ja na 54. i czekam a ile miałeś poprawek. to jednak coś sie rusza w wielkopolsce

Edytowany przez witt25, 13 marzec 2014 - 09:41.

#12926 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 10:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witt25 jestem na 99x miejscu aktualnie.na początku byłem 107x jakoś tak.Miałem dwie poprawki.wszystko odwoziłem osobiście do poznania w miarę szybko od otrzymania pism.prowadzący skrupulatny i pracowity.jak tylko mu odwiozłem odrazu sprawdzał

#12927 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 17:57

Podsumowując: przy zakupach trzymamy się tego co jest w zestawieniu R-F
,

wprowadzasz ludzi w błąd i nieprawdę piszesz i nikt tu nie jest nadgorliwy wpisując konkretny model i dostawcę od jakiego kupujemy tak przynajmniej wymaga arimr w lubelskim

#12928 Share Loczek12345

Loczek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam czy ktos cos wie o tej sytuacji zwiazanej ze znalezieniem ponad 1miliarda do prowu....

Edytowany przez Loczek12345, 13 marzec 2014 - 18:10.

#12929 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych woj łódzkie podpisana umowa miejsce 106X

#12930 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:46

woj łódzkie podpisana umowa miejsce 106X

Po jakim czasie od drugich poprawek podpisałeś umowę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12931 Share perelka96

perelka96

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak w lubelskim z umowami?

#12932 Share witt25

witt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Michalok to Ci się poszczęściło gratuluje :) ja czekam -_- ale coś cisza hehe

#12933 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Po jakim czasie od drugich poprawek podpisałeś umowę?
Równy tydzień

#12934 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 13 marzec 2014 - 20:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzwoniłem dzisiaj do miłej pani z agencji po moim pytaniu o ten ala miliard na prow, stwierdziła ze o ni czym takim nie wiedzą a mają nabieżąco informację z ministerstwa, więc ktoś sobie chyba jaja robił z nas niestety. Co ja bym dal zeby przyszły chociaż jakieś poprawki może by coś sie w tedy działo a tak to lipa.

#12935 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:41

wprowadzasz ludzi w błąd i nieprawdę piszesz i nikt tu nie jest nadgorliwy wpisując konkretny model i dostawcę od jakiego kupujemy tak przynajmniej wymaga arimr w lubelskim

Składałem wniosek w ostatnim naborze, który zresztą zrealizowałem i pisze jak jest - zresztą zgodnie i Instrukcją.
Skoro tak twierdzisz to powiedz gdzie należy (niby) wpisać, we wniosku o przyznanie pomocy, dostawcę sprzętu - nie ma tam nawet takiej rubryki :)

#12936 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W ostatnim naborze trzeba było złożyc dwie oferty a wybrać jedną i ją umotywować dlaczego wybieramy tę konkretną i pewnie o to chodzi arimr

#12937 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam jak wygląda sytuacja w pomorskim? brakuje mi ponad 9x miejsc do zielonej listy jest jeszcze szansa ? myślicie że chociaż dadzą mi jakieś poprawki złożyć to by może coś się ruszyło!

#12938 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 22:06

Michalok to Ci się poszczęściło gratuluje :) ja czekam -_- ale coś cisza hehe

Dzięki.dziś umowa podpisana w miłej atmosferze.ciągnik już od wczoraj na podwórku :) pług ma dojechać to końca miesiąca więc jakoś się udało.życzę powodzenia i pozdrawiam.

#12939 Share pawel31

pawel31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam przed sobą podpisaną umowe z tego naboru i w punkcie 16 wyraźnie jest napisane , że mam obowiązek poinformować Agencje o zmianie oferenta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12940 Share witt25

witt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przynajmniej teraz wiem że w wielkopolsce coś wkońcu się rusza :)