Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koszty kwalifikowane!!! agencja zwraca od ceny netto, a sama prasa, czy prasa i owijarka, to bez różnicy... A koszt wypełnienia wniosku to różnie niektórzy płacą 1 tyś, 2 i nawet 3 tyś, osobiście płaciliśmy 500zł, po znajomości :]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:29
  •  

#1262 Share Macinol

Macinol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Chów bydła, użytki zielone, mleko

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam
mam pytanie do jurekakb: "Jeżeli kogoś interesuje jak będą przyznawane punkty jeżeli chodzi o wnioski na rozwój gospodarstw mlecznych to podaje:
1) w przypadku operacji związanych
z rozwijaniem produkcji mleka:
2) w przypadku operacji związanych
z całkowitą rezygnacją z produkcji
mleka" Chodzi mi o dwujeczkę,o co chodzi z tą rezygnacją skoro to są punkty na rozwój gospodarstw mlecznych? Skąd to wogóle jest? Możesz jakiś namiar na ten dokument podać?

Po drugie te 40% to bez vatu, czyli 40% ceny netto.
Po trzecie nie wiecie jak są przyznawane punkty co do esu?

Edytowany przez Macinol, 07 styczeń 2011 - 22:21.

#1263 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:28

ktom Ile trzeba czekać na taki kosztorys ???? Też dopiero teraz się namyśleliście????

Kosztorys zrobi ci firma od ręki, powiesz im o co ci chodzi. Ja planuje od dawna ale mam skomplikowaną sprawę, bo budowa od podstaw a są problemy z pozwoleniem na budowę, w przypadku remontu jest dużo łatwiej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 06:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ktom a na ile sztuk planujesz. Im wystarczy tylko ten kosztorys do rozpatrywania i całą resztę można donieść potem w poprawkach a oni taką inwestycję rozpatrują dłużej niż o maszyny jak to potem jest ze zwrotem i spłątą firmy ???? Sory ze tyle pytań ,ale ty jesteś pewnie lepiej zorientowany.

#1265 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 06:56

Mama pytanie dzisiaj byłem z ojcem u pani która robi ojcu wniosek. Dowoziliśmy jej papiery i przy okazji załapaliśmy się na zebranie które organizowała właśnie ta pani w związku z MGR ,i wspomniała ona o tym że jeżeli koś jeszcze niema pozwolenia na budowę w przypadku budowy obory np. to może donieść w poprawkach i właśnie my mieliśmy składać na prawie całą jak nie całą pulę na maszyny dojarkę, paszowóz i tak się zastanowiliśmy i doszliśmy do wniosku że jednak lepiej było by te pieniądze zainwestować w tę oborę ,ale dopiero w domu i nie mieliśmy okazji spytać tej pani a będziemy u niej dopiero we wtorek. I tu moje pytanie czy była by wogólę jakakolwiek szansa na to aby jeszcze do 17 dał radę załatwić jakiekolwiek papiery na to aby ci rozpatrujący mieli co rozpatrywać bo takie rzeczy ja dane osobowe czy te wymiary na budynki działki dopłaty kwota mleczna to ta pani ma do wniosku o maszyny a te plany kosztorysy itp. itd. na tą oborę w poprawkach byśmy donieśli. Tylko bez głupich odpowiedzi tylko czy się da czy nie już????

ja miałem tez aki problem i zmieniłem budynek ma maszyny bo pytałem sie w kilku miejscach to straszne problemy sa z budowami ze lepiej sie w to nie bawić

#1266 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 08:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych może ktoś wie ile trzeba czekać na kasę ??

#1267 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 08 styczeń 2011 - 09:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Od złożenia wniosku na płatność do 3 miesięcy

#1268 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 09:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie skłądam na ciągnik I rozrzutnik , I czy nalezy mi sie to w ramah produkcji mlecznej ? Posiadam 120 tyś kwoty ni korzystałem z Mgr i 20 h ;) Boo ludzie róznie mówią . SAłyszałem ze dobre uzasadnienie wystarczy .

#1269 Share jurekakb

jurekakb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 09:27

Witam
mam pytanie do jurekakb: "Jeżeli kogoś interesuje jak będą przyznawane punkty jeżeli chodzi o wnioski na rozwój gospodarstw mlecznych to podaje:
1) w przypadku operacji związanych
z rozwijaniem produkcji mleka:
2) w przypadku operacji związanych
z całkowitą rezygnacją z produkcji
mleka" Chodzi mi o dwujeczkę,o co chodzi z tą rezygnacją skoro to są punkty na rozwój gospodarstw mlecznych? Skąd to wogóle jest? Możesz jakiś namiar na ten dokument podać?

Po drugie te 40% to bez vatu, czyli 40% ceny netto.
Po trzecie nie wiecie jak są przyznawane punkty co do esu?

Podaje adres do rozporządzenia.Punkty co do esu są opisane w § 15.3 http://www.dzienniku...10207137201.pdf

#1270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2011 - 10:22

Panowie skłądam na ciągnik I rozrzutnik , I czy nalezy mi sie to w ramah produkcji mlecznej ? Posiadam 120 tyś kwoty ni korzystałem z Mgr i 20 h ;) Boo ludzie róznie mówią . SAłyszałem ze dobre uzasadnienie wystarczy .

Spokojnie, należy się tobie.

A co wy tak na forum panikujecie z tymi maszynami, czy przyznają, czy też nie. Agencja w necie ogłosiła coś o jakiś zakazanych maszynach?? Ja z niczym się nie spotkałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 11:29

Mam prośbę do kogoś kto robił i jest obcykany jak wyliczać te nieszczęsne nadwyżki bezpośrednie, koszty - GVA w PRG. Jakby to nie był problem to prosiłbym o jakieś wskazówki albo wzór jak to robić. Mam tylko produkcję roślinną, bez działów specjalnych. Z góry dzięki

Pomoże mi ktoś w tym temacie ?

#1272 Share John6330

John6330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 11:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy któżi juz korzystali z tego to dlugo czekaliście na to żeby kupic maszyny?

#1273 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2011 - 14:04

Pomoże mi ktoś w tym temacie ?

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185C/A_Instrukcja_wypelniania_WoP_121_13122010_Ostateczna_3z.pdf

Edytowany przez kozulek2, 08 styczeń 2011 - 14:10.

#1274 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 14:35

Panowie skłądam na ciągnik I rozrzutnik , I czy nalezy mi sie to w ramah produkcji mlecznej ? Posiadam 120 tyś kwoty ni korzystałem z Mgr i 20 h ;) Boo ludzie róznie mówią . SAłyszałem ze dobre uzasadnienie wystarczy .

chetnie poslucham uzasadnienia jakie masz dla agencji na zlozenie wniosku dotyczacego tych 2 maszyn :D
zastanow sie wogole jaki sens ma kazda z tych maszyn do bezposredniego zwiazku z produkcja mleka

#1275 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak dla mnie ma sens. :rolleyes: Krowy produkują obornik, więc trzeba potem jakąś maszyną go rozwieść po polach. A do tego nadaje się tylko rozrzutnik. A ciągnik??? No chyba ten rozrzutnik trzeba czymś pociągnąć.

@tomasz21 nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo nie ma maszyn zakazanych. Dla potwierdzenia przesyłam skan artykułu

Edytowany przez toendt, 08 styczeń 2011 - 15:16.

#1276 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:57

chetnie poslucham uzasadnienia jakie masz dla agencji na zlozenie wniosku dotyczacego tych 2 maszyn :D
zastanow sie wogole jaki sens ma kazda z tych maszyn do bezposredniego zwiazku z produkcja mleka

ten znowu swoje...i jak ci teraz w dzióbku ?

Edytowany przez kozulek2, 08 styczeń 2011 - 16:16.

#1277 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pewnie że ciągnik i rozrzutnik powinien przejść, tylko trzeba udowodnić we wniosku, że całe zboże w gospodarstwie jest potrzebne do produkcji mleka.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#1278 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych My to sobie mozemy gdybać co przejdzie a co nie,a i tak to będzie zależeć w dużej mierze od ludzi z Agencji,
i jak będą interpretować przepisy.

#1279 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:42

Karolu --> a nie wiesz ile w ogóle jest złożonych wniosków? Coś mi się zdaje że w ostatnich daniach będzie ruch.

PS. Pozdrów Ryśka. Własnie ode mnie wyjechał, niezłe żniwa teraz ma.

Wczoraj około 11 było złożonych 280 wniosków ogółem w mazowieckim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 styczeń 2011 - 17:11

Ja tez mam cospodobnego we wniosku tylko ze po za ciagnikiem rozrzutnikiem mam jeszcze kosiarke zgrabiarke przyczepe brone mulczowa no i co nie moglbym dostac np rozrzutnika bo niby co w hodowli to nie jest potrzebne?? czy jak ?? kurcze nie wiem a moze mleczarze tylko recznie zapierdzielaja? nie rozumiem toku myslenie tego kolesia hehe :P