Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12741 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 19:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak masz to się ciesz bo niektórzy nie mają i się nie cieszą a siedzą cicho. ma ktoś jakieś info z agencji :ph34r:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:40
  •  

#12742 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 luty 2014 - 19:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zetor ja zauwazylem ze ty strasznie negatywnie jestes nastawiony ,kolego jak chcesz przyszpieszyc poprawki to udaj sie do agencji, nie dzwon w tedy inaczej sie rozmawia a jak ktos jest osobiscie , porozmawaij z osoba co prowadzi wniosek na jakim etapie jest i jakie poprawki juz sie szykuja ktore juz moglbys z wyprzedzeniem doslac dowiesc

#12743 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi diler NH mówił żeby brać 40 jajek lub 5 kg świeżutkiej kiełbaski i jachać do agencji, prawdopodobnie to bardzo przyśpiesza rozpatrywanie wniosku :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12744 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to chyba nie te czasy że jajkami lub kiełbasą się sprawy załatwiało ;d

#12745 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Widzę ze passat wiesz lepiej tylko ja mam podpisana umowe i chcę jakos podpowiedzieć osoba ktore 1 raz maja do-czynienia z prow jak z MR czy taka forma dotacji i nie wiedza jak do tego sie zabrac i co zrobić lub maja malo ziemi a chca naprawde cos dostac od UE bo zawsze da rade cos zrobic
na dodatek powiem ze jestem w pierwszej 100 tce i w poprzednich tez tak bylo wiec chyba wiem lepiej niz ty jak i co .Tak samo jak ma przejsc(jak uargumentować) przyczepe 12 t a nie 8t czy 6t ale jezeli widze ze tu jest poziom gimnazjum to sory bo ja jako osoba bedaca na studach wyzszych i bedaca w temacie chcialem podpowiedzieć w tym kierunku ale widze ze posty sa wyśmiewane lub nie poważne wiec juz się nie bede wypowiadać to passat próbuj z kielbasa i daj znac jak cos zdziałasz i niemów ze nic nikt nie robi w twoim kierunku i ze każdy ma gdzieś rolnika Dziękuję bardzo i pozdrawiam, życzę powodzenia osoba bliskim zielonej listy na realizacje projektu .

#12746 Share PoczatkujacyVATowiec

PoczatkujacyVATowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych maniekmaniek

Nie zawsze da sie porozmawiać
moja ;babajaga ;co mój wniosek weryfikuje nie chciała sie spotkać choc osobiście byłem w agencji z poprawkami ,chciałem wytłumaczyć co i jak z moim wnioskiem ew.dowiedzieć sie co jeszcze mam poprawić.A teraz przysyła mi poprawki poprawek bo nie umie czytać ze zrozumieniem i nie zna się kompletnie na maszynach,np.myli cały czas widlak do palet (ręczny) z widłami do palet do tura i cięko jej wytłumaczyć ze to nie to samo PARANOJA. A swoja droga ktos wie czy mozna zmienić sprawdzającego wniosek!!!!

#12747 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych składałem wniosek na modernizacje w tamtym roku lecz jedna maszyna z wniosku jet mi potrzebna na wiosnę i planuje jej zakup z własnych środków czy pózniej gdy ewentualnie dostane się będę mógł usunąć maszynę z wniosku na mgr?

#12748 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 21:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Maniek maniek nie ty jeden jesteś po studiach chodzi mi tylko o to ze piszecie że już macie albo ze maszyny juz macie a tylko denerwujecie innych co siedzą jak na szpilkach i nic nie wiedza a jak byłem w zeszłym tygodniu w krakowie to mi nic nie powiedzieli bo osoba rozpatrująca wniosek nie moze tak nic mówić tylko moze pan czekać na poprawki, a tu ani widu ani słychu nie wiadomo nic.

#12749 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:26

maniekmaniek

Nie zawsze da sie porozmawiać
moja ;babajaga ;co mój wniosek weryfikuje nie chciała sie spotkać choc osobiście byłem w agencji z poprawkami ,chciałem wytłumaczyć co i jak z moim wnioskiem ew.dowiedzieć sie co jeszcze mam poprawić.A teraz przysyła mi poprawki poprawek bo nie umie czytać ze zrozumieniem i nie zna się kompletnie na maszynach,np.myli cały czas widlak do palet (ręczny) z widłami do palet do tura i cięko jej wytłumaczyć ze to nie to samo PARANOJA. A swoja droga ktos wie czy mozna zmienić sprawdzającego wniosek!!!!

Tak można zmienić prowadzącego wniosek. Trzeba o to wnioskować i argumentować pisemnie oczywiście. Często taka osoba później może mieć nieprzyjemności z takiego powodu, wiesz nie zawsze osoba sprawdzająca jest bratanicą dyrektora oddziału. Ale gdy okaże się że właśnie jest to prawdo podobnie większe nie przyjemności możesz mieć Ty. Ciekawy przypadek z tym widlakiem. Miałem podobnie, drukowałem poglądowe kolorowe zdjęcia z internetu aby co nie co rozjaśnić sprawę, za pewne dla każdego tu oczywistą sprawę ale nie dla urzędnika.

@e2visionamd możesz kupić tą maszynę i gdy ewentualnie dostaniesz dotację zwrócą także i za tą maszynę. Warunkiem jest abyś nie kupił owej maszyny przed dniem złożenia wniosku oraz maszyna musi ,,pasować do twojego gospodarstwa,,. Możesz także maszyny które wpisałeś do wniosku jeden raz zmieniać przed podpisaniem umowy.

Edytowany przez damianzbr, 17 luty 2014 - 22:29.

#12750 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych my dzwoniliśmy 4 tygodnie temu do faceta sprawdzającego nasz wniosek. powiedział, że po 2 tygodniach będzie już wiadomo co i jak. niestety dalej cicho <_< czy oni naprawdę czekają na to aż ktoś im odpowiednio "posmaruje"? :blink: chociaż jedno dobre że dzisiaj przyszły dopłaty bezpośrednie i to nawet w całości
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12751 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tylko trzeba brac poprawke z jakiego jest sie woj i ile wnioskow, jest u nas jest 150 troche wiec porównując łodzkie gdzie jest 1200 to trzeba przyjac ze to troche wolniej pójdzie jest dana ilosc ludzi co sie zajmuja tym projektem w danym woj i ogarną tyle ile moga tu nie chodzi o 10 zł tylko o tys wiec wszystko musi byc na tip top .więc spokojnie Heniek dojdzie do wszystkich tylko wiadomo wolniej ale dojdzie
Zauszmy ze przydzilono 25 ludzi=150 wnioskow zachpom i w łódzkim 25ludzi=1200 wniosow proste ktore woj szybciej bedzie podpisywalo

#12752 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w pomorskim 320 zielonej listy, połowa w Gdyni, połowa bodajże w Białymstoku. poprzedni nabór był o wiele większy a niektórzy już po niecałym roku mieli maszyny na podwórku...

#12753 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ta tylko to nabor uzupelniajacy i wszystkich ludzi nie wrzucają do zajmowania sie tylko tym tez sa inne gałęzie rolnictwa i inne zadania ARIMR doplaty itp itd to tez trzeba pamiętać normalny bedzie 2014-2020 nabor zasady pieniądze

#12754 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 luty 2014 - 23:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych o tym 2014-20 już nie wspominam bo to nie będzie normalny nabór tylko cyrk na kółkach, no ale mniejsza o to. mam nadzieje, że jakoś w najbliższych dniach coś się ruszy

#12755 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 luty 2014 - 23:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no ba byc inny podobno ,ma isc w strone osob co nie dostaly lub maja male gospodarstwa zobaczymy co ARIMR nam wymysli i uderzac w inne galezie rolnictwa tez swinki krowy itp nawet cos slyszalem o gr producenckich zeby zrzeszać kilku rolnikow np ze zbozem i oddwac wiesze ilosci i negocowac lepsze ceny ale to tylko slyszalem

#12756 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 luty 2014 - 01:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie nie chce żadnych kombinacji poza tym biore tą maszyne na kredyt wiec już całkiem odpada a czy tą zmianę rodzaju maszyny w wniosku agencja musi zaakceptować czy poprostu mam prawo do zmiany i tyle?

#12757 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:02

Widzę ze passat wiesz lepiej tylko ja mam podpisana umowe i chcę jakos podpowiedzieć osoba ktore 1 raz maja do-czynienia z prow jak z MR czy taka forma dotacji i nie wiedza jak do tego sie zabrac i co zrobić lub maja malo ziemi a chca naprawde cos dostac od UE bo zawsze da rade cos zrobic
na dodatek powiem ze jestem w pierwszej 100 tce i w poprzednich tez tak bylo wiec chyba wiem lepiej niz ty jak i co .Tak samo jak ma przejsc(jak uargumentować) przyczepe 12 t a nie 8t czy 6t ale jezeli widze ze tu jest poziom gimnazjum to sory bo ja jako osoba bedaca na studach wyzszych i bedaca w temacie chcialem podpowiedzieć w tym kierunku ale widze ze posty sa wyśmiewane lub nie poważne wiec juz się nie bede wypowiadać to passat próbuj z kielbasa i daj znac jak cos zdziałasz i niemów ze nic nikt nie robi w twoim kierunku i ze każdy ma gdzieś rolnika Dziękuję bardzo i pozdrawiam, życzę powodzenia osoba bliskim zielonej listy na realizacje projektu .

Z tymi jajkami i kiełbasą to tak żartobliwie napisałem, ale tez wiem że pracownicy z agencji nie pogardzili by takim podarunkiem.
No własnie ja byłem kilka tygodni temu w agencji wypytać z grubsza co, jak i kiedy i kobieta powiedziała mi, że ciągnik o mocy 115KM nie przejdzie na moje 20 ha (+ 20 dzierzawy, ale tego nie ma we wniosku) pozatym wszystko ok i kazała szukać ciągnika o mocy 100-105 KM i czekać
To może pomożesz mi uzasadnić te 15 KM?

#12758 Share ziuta535

ziuta535

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam!
Mam do was pytanie, o ile procent można zmienić strukturę zasiewów w MGR?
Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

#12759 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 19 luty 2014 - 08:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Podobno 30%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12760 Share Ixpert77

Ixpert77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 luty 2014 - 11:31