Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12701 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 13 luty 2014 - 13:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Miejsce 20**,do zielonej listy brakuje około 800 miejsc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 14:52
  •  

#12702 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 13 luty 2014 - 15:04

powiedzcie ilu krotnie można wnosić poprawki (1,2?) ?

Poprawek możesz mieć kilka, ja chyba miałem trzy lub cztery, ale na dany temat możesz mieć max. 2x czyli jeśli poproszą cię dwa razy o np. nową ofertę na jakąś konkretną maszynę a ty jej te dwa razy nie dostarczysz to cię wykluczą.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#12703 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 luty 2014 - 15:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Poczekamy spokojnie te trzy miesiące na ostateczną decyzję Albo będzie tak albo tak Albo dealer New Hollanda sprzeda ciągnik i prasę i zarobi 300 tys. albo nie Myslę że gdyby to zależało od handlarzy maszyn rolniczych to w miesiąc by były wszystkie umowy podpisane i wszyscy by dostali bo teraz jak dofinansowanie dostają nie liczni to się trochę nudzą na tych składnicach maszyn Ewentualna sprzedaż to części zamienne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12704 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 luty 2014 - 18:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgadzam się z kolega wyżej :) jak rok temu brałem oferty to było tyle ludzi w biurze ze nie było gdzie stać nawet,a kilka miesięcy temu wstąpiłem na składnice po drodze zorientować się, czy coś ceny się zmieniły to pusto wszędzie..i nie jeden diler a kilku wyskakuje zaraz i służą pomocą :) powiedziałem jednemu że jak wnioski stoją to nie maja nic do roboty i mało ludzi ich odwiedza to tylko się uśmiechał ;)

#12705 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 luty 2014 - 18:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a dostal ktos takie pismo z innego województwa czy tylko Łódzkie??

Edytowany przez rafooo, 13 luty 2014 - 20:25.

#12706 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli ktoś będzie miał jakieś informacje w łódzkim to niech pisze ;) nawet informacje nieoficjalne,po 3 miesiącach się okaże kto był najbliżej prawdy :P

#12707 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wydaje mi się że połowa ludzi z tego tematu to z łódzkiego jest

#12708 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Możliwości są dwie albo się przejdzie albo nie ;)

#12709 Share werben43

werben43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 luty 2014 - 21:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Lubelskie umowa do podpisania jutro :D

#12710 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 13 luty 2014 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dziś dzwoniłem do agencji w krakowie i kompletna załamka babka mi powiedziała ze środki co dostaną w pierwszej kolejności idą na zalanych mają dostać nawet do 300 tyś podobno gdzieś już lista jest wywieszona, narazie nic nie będą wysyłać ale babka powiedziała aby nadzieji sobie nie robić i albo kupowac za swoje albo co innego robić, takze po dzisiejszym telefonie entuzjazm opadł mi do zera. Deeler nic nie mówi tylko ze ceny się zmieniły na moim modlu plus 8tyś niby nic nie idzie a fabryki mają to w d*pie i podnoszą do góry w tej sytuacji pozostaje dalej jazda c 330 bo chyba nie będę się spinał na całość ze swoich mnie nie stać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12711 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 luty 2014 - 22:02

Lubelskie umowa do podpisania jutro :D

który nr jak można wiedzieć?

#12712 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 luty 2014 - 22:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mnie to dziwi ze piszecie takie głupoty brakuje mi 800 miejsc do zielonej jest szansa? ludzie to nabór uzupełniający listy juz sa stale nie bedzie juz wiecej miejsc tylko przesunięcia,albo ze wszyscy dostana ....kto dostanie to dostanie kto jest na zielonej ,jak nie to następne nabory taka jest rzeczywistość nie kazdy moze dostac dofinansowanie nie ma tyle pieniedzy .A wiem, co pisze bo to mój kolejny PROW. Pozdrawiam ,nikogo nie chciałem urazic jak co Aha jak co umowe juz podpisalem woj zachodniopomorskie .

Edytowany przez maniekmaniek, 13 luty 2014 - 22:41.

#12713 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 13 luty 2014 - 22:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no widzisz to juz twój kolejny prow i ty się rozwijasz a jakie ja mam szanse ciebie dogonić, to nie jest stwarzanie równych szans ty w tych prow miałeś maks 300tys a w następnych ma być 200 a krążą słuchy ze juz tylko 150 to powiedz mi gdzie tu jest stwarzanie konkurencyjności, najlepiej to bym zwinął interes i oddał tobie ziemię nie chcesz czasami co po co mam się mordować jak myślisz. Mnie tylko chodzi o to ze jednemu nawalą nie wiadomo ile a drugi figę dostaje i tyle w temacie

#12714 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 luty 2014 - 01:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Powiem tam z własnego doświadczenia dobrze musi byc wypelniony wniosek to podstawa powiem jescze raz PODSTAWA kazdy przejdzie tylko trzeba przysiasc poczytac jak co i jak,net fora internetowe i przelicznik jaka roslinka ile co ma nie opierajcie sie na firmach ktore to robia trochę inicjatywy z własnej strony ,Zrobic arkusz kalkulacyjny w exelu czy mnie wogole stac na takie cos ,i czy nie porywam sie z motyka na ksiazyc wpisujac JD z seri 7R na 30 ha , bo wnioski odpadaja glownie przez takie pier**ly .Trzeba zobaczyc co jako takiemu rolnikowi jak ja z X ha jest oferowane jaka maszyna, ARIMR wystawil konspekty na stronach Masz racje co do ze jeden dostanie drugi nie te bym chcial zeby kazdy dostal,ja nikomu nie zaluje nie jestem typem czlowieka co drugiemu zazdrosci tylko co zeby podejsc do prow trzeba miec tez ziemie zeby o czyms gadac a to juz jest pewnien prog którego nie da sie przeskoczyć dla niektorych dlatego robi sie wniosek wspólny itp rozne sa sposoby Mowie edukacja w tym zakresie nie zaszkodzi a da napewno korzyści Pozdrawiam.

#12715 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 14 luty 2014 - 07:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Szczera prawda (niestety) najpierw czytamy za co jakie punkty potem robimy pod to wniosek, i nie słuchamy firm które mówią że gospodarstwo pokaże jakie esu. W granicach rozsądku można sporo się podciągnąć w punktacji. Firmy robią wniosek ze schematu byle szybko i dużo. maniekmaniek które miejsce?

#12716 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 14 luty 2014 - 07:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolega raz wpisałem najmniejszego john deera bo 55km mniejszego już nie ma dwa pisałem wniozek z babką z odr na swoje 3,3ha i dzierżawy 4 na 9 lat miałem esu 28 więc nie mało tylko było bez GVA aby nie brać na siebie nadmiernego obciążenia. Ok rolnicy jednoczcie się tylko polska mentalność jest taka że jeden drugiego by w łyżce zupy utopił a nie dogadał się zamiast zeby kombajn do marchwi kopał około 50ha na sezon to i złożyć sie na niego w wspólnym wniosku to kupują sami na 3=4 ha mimo że unia da pól to i tak maszyna niewykorzystana. Może w nowym naborze dadzą mi na małe zobaczymy.

#12717 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 luty 2014 - 08:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nieprawdą jest, że wystarczy się przyłożyć i rozsądnie dobrać maszyny i już możemy liczyć że na pewno dostaniemy Chociaż nie wiem jak byś wypieścił wniosek i może przeszedł by Ci bez jakichkolwiek poprawek ale twoje ESU będzie niskie to i tak przed Tobą będzie ten co ma ESU wyższe a wniosek zrobiony z milionem błędów Wstępna weryfikacja przed ustaleniem kolejności na ogłaszanej liście to tylko sprawdzenie jakie ESU czy wnioskujesz sam czy nie i czy GVA jest na + 10 % @zetorlublin ma rację przy dużej ilości chętnych taki co ma 10 ESU nie ma szans na dostanie dofinansowania a pokazał to ten ostatni nabór Różnice w granicach 3 ESU w gołych wnioskach bez GVA i wspólnego wniosku to jakieś 300-400 miejsc dalej na liście

Ja rozumiem że pismo w stylu "Pana wniosek zostanie rozpatrzony w terminie do 3 miesięcy..." mogą wysłać komuś kto jest nie wiem 100 miejsc do zielonej listy ale po co wysyłać takie pismo do kogoś kto ma 800 miejsc do zielonej Przecież tyle kasy nie znajdą bo musieli by jej mieć więcej teraz do dołożenia niż mieli zanim ruszył nabór w 2013 Mówię to na przykładzie swojego województwa łódzkiego nie wiem jak w innych Chory system

#12718 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 luty 2014 - 09:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co wynika w sprawozdaniu na dzien 31 stycznia że zostanie jeszcze podpisane około 6300 wniosków w całej polsce i 20% przecietnie wniosków odpada :) kasy mają jeszcze prawie 880mln .nabór 23 kwietniu łącznie z przesunięciem 225mln euro pomnożyc razy 4 daje 900mln czyli dopiero wyczerpali +- 20mln z tego naboru . nie wiem jak szcegółowe są dane w tej tabeli monitorującej ale tak wynika ...

Edytowany przez rafooo, 14 luty 2014 - 10:33.

#12719 Share JDarek

JDarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 luty 2014 - 09:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zadam Wam pytanie? Kiedy w gospodarstwie jest dobrze??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12720 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 luty 2014 - 09:35