Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12681 Share sadownik211

sadownik211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 luty 2014 - 15:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 21 dni a zostaly odeslane 22. Tylko pytanie czy sa to dni robocze czy liczone z swietami. Jesli robocze to bym spokojnie zdazyl ale widocznie liczone sa ze swietami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:49
  •  

#12682 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 12 luty 2014 - 15:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych U mnie wniosek prowadzi firma, i facet powiedział mi że czym szybciej wyślę mu dokumenty tym dla mnie szybciej a ja wysłałem mu po miesiacu i bez problemu

#12683 Share sadownik211

sadownik211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 luty 2014 - 15:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Firma to firma Ma swoje znajomosci a ja? Ja jestem szary polak Dla takich ludzi jak ja widocznie sie nieda I jak tu zyc w takiej Polsce? Czlowiek sie stara prubuje a nie siedzi pod sklepem jak inni i co ma z tego? Tylko jak jest okazja to podciac noge rolnikowi a nie pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12684 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 luty 2014 - 16:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie miej do nikogo pretensji, jest wyraźny termin i tego trzymają się dwie strony, 21 dni to trzy tygodnie, więc czasu sporo. Jeśli wysyłałeś pocztą to pewnie poleconym, poszukaj pokwitowania z poczty może się mylą a ty będziesz miał dowód że masz rację. Ja jak miałem mało czasu na poprawki(żniwa) to wysłałem tylko jeden najprostszy dokument którego żądali, byle w terminie, pozostałe wysłałem bez wezwania po około 2 m-cach. W piśmie z ARiMR są wyraźne terminy i co grozi za niedotrzymanie. Trzeba tego pilnować bądź zlecić firmie która po to między innymi bierze pieniądze by takie sprawy terminowo załatwiać. Przy wniosku o dopłaty obszarowe też masz sankcje za złożenie po terminie.

#12685 Share sadownik211

sadownik211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiem ze sa terminy i sam poczytaj uwaznie czy te terminy wszystkich obowiazuja Jedni po miesiacu wyslylaja i jest dobrze a drugich karza wiec jak tu nie miec pretensji? Sa terminy tak to prawda ale mowie tak sie potoczylo u mnie z tymi poprawkami ze 1 dzien za pozno wyslalem . Myslisz ze zrobilem to specjalnie? Pokwitowanie wszystko mam i wychodzi moj blad ale czy on jest az tak wazny by moja praca poszla na marne ? dobro rolnika jest mniej wazne od niedotrzymania terminu 1 dn? Zastanow sie troche i pomysl ... A czy agencja wobec Nas rolnikow tak tych wszystkich terminów dotrzymuje? kazdemu moze sie noga powinac przeciez tak czy nie? poza tym spoznilem sie z terminem wyslania poprawek a z terminem ich sprawdzenia sie nie spoznilem

#12686 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj dostałem pismo z ARiMR... Składałem wniosek 22.04.13 dostałem pismo odmowne że niestety z braków funduszy nic nie dostane... A dzisiaj zdziwienie bo przysłali pismo że sprawa jest w toku i przedłużają termin rozpatrzenia o 3 miechy... Zacytuje:
"Pana Wniosek obecnie znajduje się poza limitem dostępnych środków finansowych i będzie podlegał weryfikacji zgodnie z kolejnością, z którą przysługuje pomoc. itd "
Liczyć na jakąś nadzieje jeszcze czy już raczej nie? Moje miejsce to 22XX coś tam...

#12687 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:39

Wiem ze sa terminy i sam poczytaj uwaznie czy te terminy wszystkich obowiazuja Jedni po miesiacu wyslylaja i jest dobrze a drugich karza wiec jak tu nie miec pretensji? Sa terminy tak to prawda ale mowie tak sie potoczylo u mnie z tymi poprawkami ze 1 dzien za pozno wyslalem . Myslisz ze zrobilem to specjalnie? Pokwitowanie wszystko mam i wychodzi moj blad ale czy on jest az tak wazny by moja praca poszla na marne ? dobro rolnika jest mniej wazne od niedotrzymania terminu 1 dn? Zastanow sie troche i pomysl ... A czy agencja wobec Nas rolnikow tak tych wszystkich terminów dotrzymuje? kazdemu moze sie noga powinac przeciez tak czy nie? poza tym spoznilem sie z terminem wyslania poprawek a z terminem ich sprawdzenia sie nie spoznilem

trochę nie rozumiem do kogo teraz masz pretensje. powinieneś je mieć tylko i wyłącznie do siebie. to że agencja nie dotrzymuje swoich terminów to wiadomo nie od dziś. przy każdym wniosku jest wyraźnie napisane ile masz czasu na jego złożenie. trochę zaspałeś i teraz możesz tylko pluć sobie w brodę bo nic innego nie zrobisz.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12688 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @sadownik spróbuj jeszcze napisać pismo o przywrócenie terminu do kierownika biura.

#12689 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 luty 2014 - 18:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych luke16 do mnie dziś też przyszło podobne pismo...ciekawe czy znajdą jeszcze jakieś pieniądze :mellow: mi brakuje ok 250 miejsc do zielonej, łódzkie

#12690 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 12 luty 2014 - 18:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja się ostatnio dowiedziałem od pewnej osoby że są nieoficjalne informacje że w woj. Łódzkim kasa się znajdzie prawie dla wszystkich..ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo już sporo osób pisało że ma takie informacje od kogoś z agencji a jakoś nie widać żeby coś się działo...każdy przesunął się zaledwie o parę miejsc..a zielona lista się nie zwiększa,jakby wiedzieli że maja kasę to by chyba nie wysyłali takich listów jak kolegom wyżej..,już tyle wersji chodzi że mogło by się to już wreszcie wyjaśnić i zakończyć to człowiek byłby spokojniejszy, a tak jak teraz to się chodzi i myśli i żyje się jakąś nadzieją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12691 Share sadownik211

sadownik211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 luty 2014 - 18:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ksys A na czym polega te przywrocenie terminu? Myslisz ze mialbym szanse to naprawic?

#12692 Share gosia999000

gosia999000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 luty 2014 - 19:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli pytanie padło to przepraszam. Chciałabym dowiedzieć się jak wygląda kwestia przepisania kawałka ziemi na córkę pod budowę domu??? Otrzymałem dwa lata temu dotację na zakup ciągnika. Czy jest taka możliwość ??? A jeśli nie to czy sam mogę postawić na tej działce dom ???

#12693 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:03

Witam Wszystkich Forumowiczow
Jestem z woj. lubelskiego i udalo mi sie zalapac na zielona liste. W pazdzierniku mialem pierwsze poprawki. Do wczoraj nie mialem zadnej informacji co dalej z moim wnioskiem az w koncu wykonalem telefon do osoby ktora sie zajmuje moim wnioskiem i powiedziala mi ze poprawkami wszystko jest ok tylko zostaly o 1 dzien za pozno dostarczone do nich i automatycznie z tego powodu moj wniosek jest automatycznie skreslony i moge zapomniec o dofinansowaniu :( . Bylem pewien ze zdazylem z ta wysylka a nawet 1 dzien mialem zapasu. Nie wiem jak moglo dojsc do czegos takiego z mojej strony ale widocznie nie myli sie ten co nic nie robi. Nawal pracy i przeziebienie oraz odkladanie poprawek osoby ktora zajmowala sie moim wnioskiem zrobilo swoje. Jestem zalamany bo liczylem bardzo na te dofinansowanie ale bez tego moje pieniadze wlozone w ziemie i praca pojda na marne. jednym slowem bedzie ze mnie bankrut dlatego prosze Was o rade lub moze ktos mial taka sytuacje i moze da sie to jakos przejsc bo dla mnie jest cos niewyobrazalnego by przez 1 dzien spoznienia mogli mnie tak potraktowac. Przeciez i tak nikt tych poprawek nie sprawdzal od listopada do tej pory. Ludzie o co tu chodzi? Gdzie jest ta pomoc mlodym rolnikom? Prosze Was o rade Tylko ta prawdziwa bo komentarze typu ze jestem nieodpowiedzialny lub smianie sie z czyjegos nieszczescia nie sa na miejscu. Z gory dziekuje Pozdrawiam

Jakie maszyny chciałeś kupić lub u którego dilera? Jeśli byłeś już pewien co do sprzedawcy, to pojedź do niego i powiedz jaka jest sytuacja. Zadeklaruj że jeśli załatwi ci pozytywne rozpatrzenie wniosku kupisz u niego dane maszyny. Powiedz że możesz zostawić zaliczkę oczywiście po spisaniu umowy która będzie zobowiązywała dilera do poprowadzenia dokumentacji w celu uzyskania dotacji od dnia spisywania owej umowy. Zapisz też jakie załączniki będzie zawierać ta umowa czyli wszystkie dokumenty jakie wysyłałeś do ARiMR oraz wszystkie dokumenty jakie otrzymałeś od nich. Z szczególnością zaznacz iż otrzymałeś pismo odmowne udzielenia dotacji.

Oni mają takie znajomości że potrafią cuda zdziałać, w końcu jest to w ich interesie by te dotacje rolnicy otrzymywali. A ARiMR ma możliwość rozpatrzenia prośby o wyznaczenie kolejnego terminu dostarczenia poprawek, tylko wiesz jak taka prośba nie będzie poparta jakimiś znajomościami to mogą ją olać. Ale taki diler jak gravit, korbanek i inni nie mogą sobie pozwolić by rolnikom odmawiano dofinansowania.

EDIT: Masz 14 dni na odwołanie się od otrzymania pisma odmownego. Teraz doczytałem że pisma jeszcze nie masz więc o ile go nie wysłali to sprawa powinna być o wiele prostsza. MoŻe też to załatwić osoba robiąca wnioski, ale taka która ma znajomości w ARiMR. Wtedy koszt może oscylować jak za zrobienie wniosku od podstaw. 2000 - 4000 zł.

Edytowany przez damianzbr, 12 luty 2014 - 20:08.

#12694 Share szpadel2012

szpadel2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 luty 2014 - 21:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych powiedzcie ilu krotnie można wnosić poprawki (1,2?) ?

#12695 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dwa razy o to proszą. Później odmowa, choć nie zawsze B) . Można uprosić o jeszcze jeden termin ale to trzeba mieć mocne argumenty i ich winy trochę też np. ciągłe zmienianie osoby prowadzącej lub baaardzo długie rozpatrywanie wniosku.

#12696 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja jedne miałem z racji tego że od składania wniosku mineło ponad 2 lata, a w drugich(ewn. W pierwszych zależy jak to interpretować) musiałem dać ksero wniosków o dopłaty potwierdzone z arimr oraz kopie niektórych umów o dzierżawę a co dalej to się okaże

#12697 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:54

Ja się ostatnio dowiedziałem od pewnej osoby że są nieoficjalne informacje że w woj. Łódzkim kasa się znajdzie prawie dla wszystkich..ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo już sporo osób pisało że ma takie informacje od kogoś z agencji a jakoś nie widać żeby coś się działo...każdy przesunął się zaledwie o parę miejsc..a zielona lista się nie zwiększa,jakby wiedzieli że maja kasę to by chyba nie wysyłali takich listów jak kolegom wyżej..,już tyle wersji chodzi że mogło by się to już wreszcie wyjaśnić i zakończyć to człowiek byłby spokojniejszy, a tak jak teraz to się chodzi i myśli i żyje się jakąś nadzieją.

właśnie się zdziwiłem tym pismem tym bardziej że przysłali kilka miechów temu decyzję odmowną... Też mam informacje z dzisiaj że na 99% z łódzkiego wszyscy dostaną jak będzie chorobcia wie... Pewnie za 3 miechy znów przyślą pismo że jeszcze o 3 miechy przedłużają :D

#12698 Share maniekmaniek

maniekmaniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 luty 2014 - 00:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam ja juz podpisałem umowe z arimr wczoraj , aha co do list raczej sa stale juz jedynie jesli ktos zrezygnuje to pieniadze przesuna sie

#12699 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 13 luty 2014 - 12:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja dzisiaj otrzymałem list z Łodzi że jeżeli nie pozyskają środków w ciągu 3 miesięcy to przyślą mi list o odmowie udzielenia dofinansowania itp. jeszcze 3 miesiące i wszystko się wyjaśni ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12700 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych która setka?