Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12601 Share ursus5030

ursus5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak tam w łódzkim podpisywanie umów które miejsca na liście. Macie jakieś poprawki odnośnie doboru maszyn czy bez przeszód.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 04:35
  •  

#12602 Share Mawerick

Mawerick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:51

Dlaczego nie miałeś możliwości wcześniej składać wniosku? Za pewne nie miałeś gospodarstwa lub nie myślałeś by go rozwijać. Będziesz miał PROW 2014-20 więc twoje żale są nie na miejscu ponieważ wygląda to tak samo gdybym ja zaczął płakać że sapard był tak wcześnie a ja jeszcze nie prowadziłem jeszcze gospodarstwa i nie miałem możliwości z niego korzystać więc jest to nie sprawiedliwe.

A co mają powiedzieć ci którzy od tego roku staną się rolnikami. Ich czara goryczy zaleje mnie z tobą włącznie bo przecież jest to nie sprawiedliwe że już był sapard, spo, PROW a oni w tym czasie byli dziećmi i mieli po 12-18 lat a dopiero teraz przejęli gospodarstwo dlatego też wcześniej nie mogli korzystać... Nie rozśmieszaj mnie.

Do twojej wiadomości umowę podpisałem dopiero wczoraj nie z tego powodu że długo byłem na białej liście a dlatego że miałem bardzo skomplikowany wniosek z budową infrastruktury w którym nanosiłem szereg zmian oraz co pół roku zmieniała się osoba prowadząca. Gdybym szedł twoim tokiem myślenia to teraz powinienem płakać że będę miał budowę z dofinansowania a maszyn minimum natomiast w 2014-20 na maszyny dostanę jedyne 200 tys. A i tak zwrotu na to będę miał jedyne 40 %. Czy mam płakać z tego powodu?

Ja wcalenie nie płacze z tego powodu, że nie korzystałem z Sapardu, PROW-u, nie mogłem wziąść wcześniej trudno idę do przodu dalej i napewno przy następnym rozdaniu bedę składał.
Takie przesuwanie środków na inny cel mimo, że inne nie został ukończony jest zwyczajną kpiną z rolników. MR bedzie w nastepnym Prow jeszcze wiekszy wiec ogłosili by za rok wszyscy co mieli by wziąść 75tys dostali by 100tyś a my skoro już złożylismy mielibyśmy nowe obory czy maszyny wszyscy byli by zadowoleni ale nie lepiej ogłosić nabór dać kasy pewnie też dla 1/3 składających i poco takie szopki ???
Widzicie jak niewiele trzeba, żeby poróżnić rolników im dokładnie o to chodzi nie ma jedności nie ma siły bo niestety niektórzy wychodzą z założenia aby mi a reszcie nie dajcie, przecież pieniądze można wrócić do Brukseli ...

#12603 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale wydaje mi się że przekazanie kasy ogólnej na rzecz tylko jakichś tam województw też nie jest dobre. Byłaby to dyskryminacja pozostałych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12604 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:18

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Specjalnie dla Ciebie się powtórzę, nabór MGR w 2013 roku został zorganizowany w oparciu o niewykorzystane środki z wojewódzkich kopert. Była to kasa przeznaczona na dane województwo więc niech to województwo wykorzysta ją co do cna.

Natomiast nabór mikro oraz różnicowanie i MR są to nabory ogólnokrajowe. Więc nie rozumiem z jakiej okazji mieli byście dostać prezent w postaci zazielenienia list z 2013 roku kosztem innych województw. Są to pieniądze ogólnokrajowe dlatego też trzeba je udostępnić dla wszystkich województw a nie wybranych. Z mikro zostało trochę kasy więc głupotą byłoby zaprzepaszczenie jej dlatego też w planach jest nabór na MR. Ty nie skorzystasz ale może ktoś właśnie z twojego woj dostanie dotację MR. I wcale mnie energia nie rozpiera tylko ty bijesz pianę bo przespałeś nabory PROW.

kolego i tu sie mylisz bo nabór w 2013 został ogłoszony z marnych groszów przesuniętych nie pamiętam z czego nie chce mi sie szukać... i po co było nowy nabór skoro nie zakonczone by były inne województwa? a teraz powtórka z rozrywki :D nikomu nie zazdroszcze bo prostu denerwuje mnie ten cały ferment i nie bije piany niczego nie przespałem no poza naborem w 2013 :P

#12605 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:51

witam. Mozesz podac z jakiego woj. jestes?

Woj. Mazowieckie, z poprzednich postów można było to wywnioskować.

@rafooo w czym się mylę? To poszukaj dokładnie że nabór 2013 został ogłoszony z udziałem ,,marnych groszów,, których nie wykorzystano z wojewódzkich kopert. Listy z twojego województwa nie są zielone za sprawą pieniędzy innych regionów tylko i wyłącznie z koperty waszej. I na odwrót.
Więc skoro mają wolną kasę ogólnokrajową nie byłoby sprawiedliwie dać ją wybranym województwom skoro wszyscy mają do niej prawo. I aby kasa ta nie przepadła chcą zrobić jakikolwiek nowy nabór ogólnokrajowy.

Tak samo jak zostało wam kasy w kopercie wojewódzkiej tak i zrobiono wam nabór wewnątrz województwa na MGR w 2013 zamiast te marne grosze oddać łaskawie całej Polsce.

,,i po co było nowy nabór skoro nie zakonczone by były inne województwa?,,
Czyli uważasz że nie potrzebnie zrobiono nabór na MGR w 2013 w twoim województwie bo nie wszyscy się załapali. Wiesz, ja też tak uważam, mogli kasę z waszego woj. przeznaczyć na białe listy z różnicowania wtedy chociaż ja bym się załapał na koparkę z różnicowania.

#12606 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @damianzbr dokładnie tak mysle kasa powinna przechodzić na inne wojewodztwa a nie nabór oglaszać skoro wiadomo ze walnie pare tysięcy ludzi teraz zabrali woj świętokrzyskiemu bo kasy było ponad zieloną i sie dało . ale mądre głowy tym decydują .Temat zamknięty pozdrawiam

Edytowany przez rafooo, 06 luty 2014 - 19:37.

#12607 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @damianzbr Sam teraz pokazałeś że myślisz tylko o sobie pisząc że gdyby np w naszym woj. nie było dodatkowej modernizacji w 2013 roku to ta kasa by poszła na różnicowanie do Twojego i byś dostał tą koparkę Niech każdy pilnuje swojego województwa

#12608 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 06 luty 2014 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych damianzbr cieszymy się ze dostałeś jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy, nie złapę sie to trudno złożę na drugi rok w tedy może się nie załapę. A czemu nie składałem wcześniej bo od zeszłej jesieni mam gospodarstwo, dlatego nie mogłem. Pocieszam się tylko jednym ze tobie juz na nowym nie przyznają takze ci co brali juz nie wezmą będzie mniejsza konkurencja. Próbowałem się do dzwonić ale cały czas było zajete

#12609 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie przyznają na to co się brało w PROW 2007-2013 ale na inne rzeczy już może składać

#12610 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:06

Pocieszam się tylko jednym ze tobie juz na nowym nie przyznają takze ci co brali juz nie wezmą będzie mniejsza konkurencja.

Jesteś cyniczny, skoro pocieszasz się moją szkodą. Ale muszę cię rozczarować, w nowym rozdaniu nie mam zamiaru składać na drugi kombajn. Tylko np na pierwszy ciągnik z PROW.

@Maniusie23 wcale nie pokazałem że myślę o sobie. Pisałem to z ironią byście zauważyli że nie byłoby sprawiedliwie gdyby kasę z kopert waszego województwa zamiast rozdać garstce waszych rolników na MGR, przeznaczyliby na różnicowanie czyli między innymi moją koparkę w innym województwie.

Tak samo jest z kasą z MR tylko w odwrotną stronę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12611 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja radze uzbroić się w cierpliwość jeszcze trochę czasu jest a co do MGR czy MR to jeden woli dostać pieniądze z tego a drugi z tamtego, a co do tego naboru to z góry było wiadomo ze wszyscy nie dostaną to były pieniądze dla firm które robiły nam projekty

#12612 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie tylko spokojnie! Wszyscy z nas to rolnicy i każdy chce jak najlepiej dla siebie. Każdy by chciał coś zyskać i rozwijać swoje gospodarstwa. Przez programy unijne to tylko zazdrość wśród rolników się rozwija, ten ma ten kupił ten dostał ten nie dostał itd. Każdy z poprzedników ma trochę racji, a jakby tak nie było kopert wojewódzkich tylko krajowa to co by się stało? W dzisiejszych czasach opłacalność jest jaka jest i każdy wspomaga się dopłatami lub jak się uda innymi programami. Kiedyś nie było UNI i każdy żył i mu się opłacało chować świnie, bydło, kury, ziemniaki, buraki itd. Każdy wiedział za ile sprzeda płody rolne, a teraz jak „GLOBALNA WIOSKA ma wiatry to u nas czuć gazy! HE HE HE. Życzę aby wszyscy dostali to co chcą jak nie teraz to później. Poza tym jak nie załapiemy się w tym naborze to pamiętajcie w następnym będzie mniejszy kredyt do wzięcia albo w ogóle bez. Sprawiedliwości nie było i nie będzie zawsze ktoś będzie niezadowolony. A co dopiero powiedzą miastowi, że u nas rajjjjjj…

#12613 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 06 luty 2014 - 20:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może to i wszystko prawda mówi się trudno i żyje się dalej. Tylko agencja mogłaby w kulki nie lecieć i wysłać już odmowę że nic nie będzie i było by gitara

#12614 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a morał z historii PROW 2007-2013 jest prosty i niektórym dobrze znany jak masz okazję to ją wykorzystaj w 100 % Ja w następnym naborze już nie będę się pier.. jak teraz że w 2009 2011 i 2013 składałem W nowym PROW 2014-2020 składam raz na całą kwotę pierwszy nabór pewny że wszyscy dostaną co składają

#12615 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A niby skąd oni mają to wiedzieć dla ilu starczy a ilu nie. Jeden zadeklarował że chce 100 tys, w między czasie znajduje tańszą maszynę i już przy poprawkach pisze że jednak 90 tys mu wystarczy. Znajdź takich 20, a robi się dodatkowe 200 tys które rozlewa się na białej liście. Ile osób zrezygnuje, ile odrzucą, nikt tego nie wie. Słyszałem od znajomego że rozpatrują wnioski z białej listy i przysyłają poprawki. A po co, ano po to by mieć czarno na białym kto zostanie kto odpadnie, kto ile deklarował a ile faktycznie chce dostać pomocy.

#12616 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:50

a morał z historii PROW 2007-2013 jest prosty i niektórym dobrze znany jak masz okazję to ją wykorzystaj w 100 % Ja w następnym naborze już nie będę się pier.. jak teraz że w 2009 2011 i 2013 składałem W nowym PROW 2014-2020 składam raz na całą kwotę pierwszy nabór pewny że wszyscy dostaną co składają

dokładnie ja też tak zrobie,,,

#12617 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No tak dobrze myślicie, trzeba jak to mówią z grubej rury ruszyć. Tylko ciekawe jak to będzie. Jak położą nacisk na budowę np., chlewni, czy obory, a tu ceny polecą na pysk, bo jakieś embargo na wieprzowinę i inne cuda. Cena tucznika zatrzyma się np. na 4,00 zł netto i kto w to pójdzie jak nie będzie opłacalności. Biznesplan się zrobi, pobuduje, wstawi inwentarz, a zysku nie będzie tylko zwrot z MGR to też lipa, a GVA będzie pewnie dość duże i nie będzie zmiłuj. Mam nadzieję, że jakoś to powiąże się z zakupem maszyn i będzie OK. Trzeba mieć to wszystko przemyślane, bo może się okazać, że zrobić można sobie kukuuu. Pewnie będzie to jeszcze bardzo gorący temat w najbliższym czasie.

#12618 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:59

a morał z historii PROW 2007-2013 jest prosty i niektórym dobrze znany jak masz okazję to ją wykorzystaj w 100 % Ja w następnym naborze już nie będę się pier.. jak teraz że w 2009 2011 i 2013 składałem W nowym PROW 2014-2020 składam raz na całą kwotę pierwszy nabór pewny że wszyscy dostaną co składają

Składałem wniosek w 2013 pierwszy raz i tylko na trochę ponad połowę limitu. Teraz na pewno bym złożył na pełną kwotę ale mądry polak po szkodzie.

#12619 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 luty 2014 - 09:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a no właśnie trzeba było wam składać no ile mogliście a potem jak coś to zawsze można z czegoś zrezygnować ja tak zrobiłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12620 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 luty 2014 - 11:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Teraz to już wiem jak to rozegrać w nowym naborze Plany w głowie już są na wykorzystanie pełnej kwoty Ja póki co żyje jeszcze tym PROW 2007-2013 Składałem na ciągnik i prasę