Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12581 Share Mawerick

Mawerick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dobrze, że Bruksela trzyma łapę na polskim rządzie bo w przeciwnym wypadku rolnicy by złotówki na swoim koncie nie ujrzeli a Pana Ministra Rolnictwa zapraszamy na nasze forum niech trochę poczyta, może podejmie chociaż jedną mądrą decyzje....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:03
  •  

#12582 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zaprosić to ją można na taczkę...

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego i to wszystko tłumaczy. Nabór zrobią na pewno tak aby listy rankingowe były publikowane po wyborach. Kto trochę śledzi politykę wie o czym mówię. Z ludzi robią sobie jaja, a doradcy mają żniwa.

Edytowany przez darek91, 06 luty 2014 - 00:52.

#12583 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 luty 2014 - 08:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgadzam się z wami w 100 % Po co ten dodatkowy nabór na MR skoro tyle osób czeka na pieniądze w modernizacji Rzucili by tą pozostałą kasę do modernizacji i by pięknie wszystko wyczyścili A tak to ile osób złoży wniosek o premię dla MR tym bardziej że w nowym PROW ma być 100 tys. premii a nie 75 tys. jak teraz Ja osobiście premię dla MR dostałem w 2010 r. i było to 50 tys. A co do nabijania tej kasy dla ODR to pretensje tylko do siebie Ja wnioski robię sam i naprawdę to nic trudnego Wyliczenie ESU to tylko wstawienie do tabeli upraw potencjalnie towarowych i zwierzaków i samo policzy Nad ostatnim z 2013 r. siedziałem z 5 godzin a 1000 w kieszeni i teraz mnie nie boli że kasa wydana na wniosek a d... z tego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12584 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 luty 2014 - 08:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie oni po prostu testują naszą cierpliwość, w następnych wyborach trzeba dać po prostu temu wyraz. Nie widzę żadnej partii, która walczyła by o rolników, czy inne branże. Faktem jest, że zamiast przesunąć pieniądze na działania, które czekają na kasę to ogłosić nowy nabór na to, czy tamto. Normalnie to jest chore jak cały ten nasz KRAJ. Ogłoszą młodego rolnika pewnie po to, żeby było paru młodych wyborców więcej. Tylko po co mieszać znowu ludziom w głowach. Jak ktoś wyżej mówił dać młodym w następnym naborze, a tą resztę przesuwać na te działania co ciągle czekają. Na moje to jest bardziej logiczne, bo pieniędzy będzie jak na lekarstwo, a nowych wniosków dużo za dużo. Jak można nie kończyć jednego, a zaczynać drugie…. Jak by tak rolnik gospodarzył to pewnie by na samych kartoflach do jedzenia skończył.

#12585 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 06 luty 2014 - 09:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panie kalemba panu i tej pańskiej bandzie arbuzów z PSL już dziękujemy za 8 lat nic nie zrobiliście dla polskiego rolnika dobrze że Pis na poprzedni prow wynegocjował wiecej pieniędzy wy nawet na nowy 2014-2020 nie potrafiliście więcej wynegocjować i wy śmiecie się nazywać partią rolniczą. Witos się w grobie przewraca. Idę dzwonić do agencji cos się dowiedzieć

#12586 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 luty 2014 - 09:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mieliście na wykorzystanie środków czasu od 2007 do 2013 to jakieś 6 lat. Gdzie wtedy byliście, było jasne że ostatni nabór robią tylko dlatego że trochę kasy się ostało nie wykorzystanej w poszczególnych województwach. Było także jasne że kasy będzie dla nie wielu a teraz płacz i lament. Mogliście zastanowić się wcześniej a nie czekać na ostatnią chwilę/na ostatni nabór. Teraz pretensje miejcie dla samych siebie.

Gdybym ja czekał na ostatni nabór to wcale bym się nie doczekał ponieważ w mazowieckim jakoś umieliśmy wykorzystać te pieniądze w swoim czasie i nikt nie musiał nam robić dodatkowych naborów (ponosić dodatkowych kosztów bo nabór dla garstki szanownych osób którym przyśniło się że może jednak i oni by skorzystali jest związany z wielkimi kosztami na które złożyliśmy się wszyscy z całej PL)

Nie rozumiem dlaczego macie jakieś roszczenia do pieniędzy ogólnokrajowych które mają być przeznaczone na nabór MR? Jesteście strasznie zaborczy skoro uważacie że pieniądze nas wszystkich powinny należeć się tylko wam, tylko poszczególnym województwom. Byłoby to chore i bardzo dobrze że mają zrobić nabór MR. A może by tak w drugą stronę. Po co robiliście nabór na MGR dla kilku województw. Może powinniście zrzec się pieniędzy z kopert wojewódzkich aby przeznaczono je na ogólnokrajowy nabór MR, albo przesunięto na ogólnokrajowe listy różnicowania, co?

#12587 Share Mawerick

Mawerick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 luty 2014 - 10:14

Mieliście na wykorzystanie środków czasu od 2007 do 2013 to jakieś 6 lat. Gdzie wtedy byliście, było jasne że ostatni nabór robią tylko dlatego że trochę kasy się ostało nie wykorzystanej w poszczególnych województwach. Było także jasne że kasy będzie dla nie wielu a teraz płacz i lament. Mogliście zastanowić się wcześniej a nie czekać na ostatnią chwilę/na ostatni nabór. Teraz pretensje miejcie dla samych siebie.

Gdybym ja czekał na ostatni nabór to wcale bym się nie doczekał ponieważ w mazowieckim jakoś umieliśmy wykorzystać te pieniądze w swoim czasie i nikt nie musiał nam robić dodatkowych naborów (ponosić dodatkowych kosztów bo nabór dla garstki szanownych osób którym przyśniło się że może jednak i oni by skorzystali jest związany z wielkimi kosztami na które złożyliśmy się wszyscy z całej PL)

Nie rozumiem dlaczego macie jakieś roszczenia do pieniędzy ogólnokrajowych które mają być przeznaczone na nabór MR? Jesteście strasznie zaborczy skoro uważacie że pieniądze nas wszystkich powinny należeć się tylko wam, tylko poszczególnym województwom. Byłoby to chore i bardzo dobrze że mają zrobić nabór MR. A może by tak w drugą stronę. Po co robiliście nabór na MGR dla kilku województw. Może powinniście zrzec się pieniędzy z kopert wojewódzkich aby przeznaczono je na ogólnokrajowy nabór MR, albo przesunięto na ogólnokrajowe listy różnicowania, co?

Nie każdy miał możliwość złożenia wcześniej jak np ja. Jaki ty cwany jesteś, żeby nie dołozyli kasy to siedział byś cicho a teraz jak podpisałeś umowe cwaniakujesz.... przez takich jak ty w tym kraju jest jak jest ....

Edytowany przez Mawerick, 06 luty 2014 - 10:24.

#12588 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 luty 2014 - 11:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ludzie przecież zasady naboru były znane wcześniej, wiadomo było że kasy mało itd, itd, wnioski nie są jakoś szczególnie trudne , ale zawsze mozna było wziąść doradcę który oskubał was nieźle tu przykład z mojej okolicy tłumaczyłem jednemu gościowi żeby sam sprobował napisać, trochę mu pomogę a on że ma bardzo dobrego doradcę w mieście wojewódzkim i on go zapwenia że wniosek napewno przejdzie, wynik ja już podpisałem a on po zapłacie sporej kasy brakuje mu ok 2000 miejsc do zielonej. Inna sprawa że większości dopiero w ostatnim naboże przypomniało się że wszycy biorą to dlaczego on ma nie skorzystać.
Dla tych co za rewolucją aby zmieniać rządy, ekipy jest stare ale bardzo mądre przysłowie "Umiesz liczyć, licz na siebie"

#12589 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 luty 2014 - 11:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja tam składając wiedziałem na co się piszę że mało jest kasy a dużo chętnych w moim województwie Wkurza mnie tylko to że nic nie wiadomo albo w te albo w tamte Skoro nie ma kasy to niech przyślą oficjalne pismo nawet z tekstem Pier.... się kasy nie mamy dla Ciebie I po temacie Bo tak to człowiek trzyma te pieniądze na tą modernizację żeby chociaż te 20 % było wkładu własnego a tak to bym przeznaczył tą kasę na zakup jałówek czy pierwiastek z Danii Bo trzeba wykorzystać maksymalnie moce produkcyjne i kwotę póki mleko w cenie

#12590 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2014 - 11:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zetorlublin7341 dzwoniłeś do tej agencji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12591 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 luty 2014 - 12:33

Nie każdy miał możliwość złożenia wcześniej jak np ja. Jaki ty cwany jesteś, żeby nie dołozyli kasy to siedział byś cicho a teraz jak podpisałeś umowe cwaniakujesz.... przez takich jak ty w tym kraju jest jak jest ....

Dlaczego nie miałeś możliwości wcześniej składać wniosku? Za pewne nie miałeś gospodarstwa lub nie myślałeś by go rozwijać. Będziesz miał PROW 2014-20 więc twoje żale są nie na miejscu ponieważ wygląda to tak samo gdybym ja zaczął płakać że sapard był tak wcześnie a ja jeszcze nie prowadziłem jeszcze gospodarstwa i nie miałem możliwości z niego korzystać więc jest to nie sprawiedliwe.

A co mają powiedzieć ci którzy od tego roku staną się rolnikami. Ich czara goryczy zaleje mnie z tobą włącznie bo przecież jest to nie sprawiedliwe że już był sapard, spo, PROW a oni w tym czasie byli dziećmi i mieli po 12-18 lat a dopiero teraz przejęli gospodarstwo dlatego też wcześniej nie mogli korzystać... Nie rozśmieszaj mnie.

Do twojej wiadomości umowę podpisałem dopiero wczoraj nie z tego powodu że długo byłem na białej liście a dlatego że miałem bardzo skomplikowany wniosek z budową infrastruktury w którym nanosiłem szereg zmian oraz co pół roku zmieniała się osoba prowadząca. Gdybym szedł twoim tokiem myślenia to teraz powinienem płakać że będę miał budowę z dofinansowania a maszyn minimum natomiast w 2014-20 na maszyny dostanę jedyne 200 tys. A i tak zwrotu na to będę miał jedyne 40 %. Czy mam płakać z tego powodu?

#12592 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 luty 2014 - 12:40

Mieliście na wykorzystanie środków czasu od 2007 do 2013 to jakieś 6 lat. Gdzie wtedy byliście, było jasne że ostatni nabór robią tylko dlatego że trochę kasy się ostało nie wykorzystanej w poszczególnych województwach. Było także jasne że kasy będzie dla nie wielu a teraz płacz i lament. Mogliście zastanowić się wcześniej a nie czekać na ostatnią chwilę/na ostatni nabór. Teraz pretensje miejcie dla samych siebie.

Ciekawe czy byś tak mówił jak byś byl na białej podpisałes i energia cie rozpiera. ja też jestem za tym zeby ogłosili MR czemu nie niech jescze inne programy ogłoszą bedzie zabawa a tym co sie nie załapią powe sie "Gdzie wtedy byliście" . PROW był lata 2007 2003. więdz sie skończył a mamy 2014 i sie okazuje nowy nabór z skonczonej kasy... czy nie lepiej było z nowego programu po 100 tysi?? Dodam że w czerwcu 2013 komitet monitorujący zabiera pule z młodego rolnika 28mln Euro a już w listopadzie przekłada 220 z mikro...

#12593 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pierdzielicie!!
Widać jak to kazda osoba zazdrości tej osobie co skorzystał. ja osobiście nie załapałem sie na MGR i jakoś licze ze w przyszlości sie uda.
Co wy sobie myślicie ze UE da za darmo przecież i tak na starcie musicie wyłożyc cała sume

#12594 Share gigi1235

gigi1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktoś ile osób dostanie maszyny w obecnym naborze PROW ,,Modernizacja Gospodarstw Rolnych'' w woj, Łódzkim ? oraz Kiedy mniej wiecej czyli ,,co komu o uszy się obiło...'' ruszy kolejny nabór ? :)

Edytowany przez gigi1235, 06 luty 2014 - 13:47.

Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

#12595 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przeczytaj kilka stron wstecz wszystko jest jasno i klarownie napisane z dokładnością do dwóch miejsc !

#12596 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:29

Ciekawe czy byś tak mówił jak byś byl na białej podpisałes i energia cie rozpiera. ja też jestem za tym zeby ogłosili MR czemu nie niech jescze inne programy ogłoszą bedzie zabawa a tym co sie nie załapią powe sie "Gdzie wtedy byliście" . PROW był lata 2007 2003. więdz sie skończył a mamy 2014 i sie okazuje nowy nabór z skonczonej kasy... czy nie lepiej było z nowego programu po 100 tysi?? Dodam że w czerwcu 2013 komitet monitorujący zabiera pule z młodego rolnika 28mln Euro a już w listopadzie przekłada 220 z mikro...

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Specjalnie dla Ciebie się powtórzę, nabór MGR w 2013 roku został zorganizowany w oparciu o niewykorzystane środki z wojewódzkich kopert. Była to kasa przeznaczona na dane województwo więc niech to województwo wykorzysta ją co do cna.

Natomiast nabór mikro oraz różnicowanie i MR są to nabory ogólnokrajowe. Więc nie rozumiem z jakiej okazji mieli byście dostać prezent w postaci zazielenienia list z 2013 roku kosztem innych województw. Są to pieniądze ogólnokrajowe dlatego też trzeba je udostępnić dla wszystkich województw a nie wybranych. Z mikro zostało trochę kasy więc głupotą byłoby zaprzepaszczenie jej dlatego też w planach jest nabór na MR. Ty nie skorzystasz ale może ktoś właśnie z twojego woj dostanie dotację MR. I wcale mnie energia nie rozpiera tylko ty bijesz pianę bo przespałeś nabory PROW.

#12597 Share marcino0223

marcino0223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Dzisiaj przysło pismo z agencji, ze w ciągu 3 miesięcy wyjaśni się czy otrzymam modernizację, Jeśli nie otrzymam wsparcia to wyślą potwierdzenie o zakończeniu PROW-u 2007-2013. woj. podlaskie, Jeszcze ponad 100 miejsc do zielonej. Pozdrawiam

#12598 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 luty 2014 - 16:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ankesem do umowy da się zmienić ładowność przyczepy i poj opryskiwacza ??
wschodni koniec mazowsza.

#12599 Share mirekp91

mirekp91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 luty 2014 - 16:29

W końcu się udało i pierwsze koty za płoty. Dziś podpisana umowa z ARiMR.

witam. Mozesz podac z jakiego woj. jestes?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12600 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych gdzie mozna kupic tablice unijna MGR?