Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12481 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dziś dzwoniłem do pana który prowadzi nasz wniosek i okazało się, że druga poprawka leży nieruszona od połowy listopada :blink: powiedział, że dopiero tak za dwa tygodnie możemy się spodziewać, jakiegokolwiek odzewu jego strony. ogólnie to już przechodzi ludzkie pojęcie <_<
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:00
  •  

#12482 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @Henius91 powiem tak nie tylko twój wniosek leży u niego na półce i czeka na rozpatrzenie, a wymagasz jakby twój by był najważniejszy.. Ludzie trochę cierpliwości i zrozumienia dla innego człowieka tam też pracują ludzie i mają swoje obowiązki.. goni was ktoś?? pali wam się ??

#12483 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w ogóle rozumiesz o co tu chodzi? duża część wniosków które są sprawdzane bodajże w Białymstoku (nie jestem pewien) jest już podpisana, w Gdyni najwidoczniej im się nie śpieszy, mi wręcz przeciwnie. i masz rację, nie tylko ja czekam na podpisanie umowy, a z resztą chociażby na jakiś ruch z ich strony. nawet odrzucenie wniosku dałoby mi sygnał do tego co mam robić dalej. inni z pomorskiego też narzekają że wszystko ucichło. do wiosny coraz bliżej a w polu nie ma czym robić. odrzucają wniosek - myślę co tu kupić za gotówkę, a w tej sytuacji nic nie można zrobić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12484 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 16:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych skoro tyle osób się napaliło na GVA dużo bardziej skomplikowany wniosek i trudniejszy do sprawdzenia to nie ma się co teraz pieklić bo sprawdzanie GVA wymaga czasu.. ja też czekam od września i siedzę spokojnie na tyłku skoro zima...

Mówisz że nie ma czym robić na wiosnę?? Zadam ci pytanie.. To do tej pory czym robiłeś w polu?? motyką? radełkiem? że nie masz maszyn?

#12485 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 16:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Lubelskie dzisiaj dostałem poprawki 120x miejsce, do zielonej listy brakuje mi 7x miejsc

#12486 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 16:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi brakuje ponad 80 miejsc i póki co cisza. Dziś aktualizacja listy, zielona się skróciła i żadnych przesunięć, ale to pewnie tymczasowe.

#12487 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:19

.

Mówisz że nie ma czym robić na wiosnę?? Zadam ci pytanie.. To do tej pory czym robiłeś w polu?? motyką? radełkiem? że nie masz maszyn?

już myślałem że nie zapytasz :) bym Ci chętnie odpowiedział co i jak ale wtedy zdradzę jakie maszyny chcę brać, a tego na razie wszyscy nie muszą wiedzieć. dwie maszyny pod koniec sezonu się rozleciały doszczętnie. kończyłem tym co było, później w polu niestety było widać efekty. w tym roku nawet jeśli nie dostaniemy dofinansowania, kupimy te maszyna ale niekoniecznie takie jak we wniosku, będzie trzeba brać coś tańszego za gotówkę.

#12488 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:49

Czym/ w jaki sposób masz zamiar zwiększyć gva? Ile razy składałeś poprawki?

Ja mam modernizację i wyposażenie budynku co da zwiększeni skali produkcji zwierzęcej i do takiego wzrostu gva się nie czepiali.

sam osobiście składałem poprawki 4 razy i 2 razy wysyłane @ przez gościa co mi robił wniosek. wzrost gva chciałem uzyskać przez maszyny ,póżniej przez zwiększenie chodowli a wkońcu musiałem wziąśc w dzierżawe 3,5 ha pola na 5 lat i tym uzyskam wzrost gva [ mam nadzieje] a dzisiaj telefon z arimr że niedługo podpisanie umowy . :)

#12489 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:23

sam osobiście składałem poprawki 4 razy i 2 razy wysyłane @ przez gościa co mi robił wniosek. wzrost gva chciałem uzyskać przez maszyny ,póżniej przez zwiększenie chodowli a wkońcu musiałem wziąśc w dzierżawe 3,5 ha pola na 5 lat i tym uzyskam wzrost gva [ mam nadzieje] a dzisiaj telefon z arimr że niedługo podpisanie umowy . :)

które miejsce?

#12490 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych miejsce 67x łódzkie , rozpatrywanie wniosku piotrków tryb.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12491 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 21:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Czy ktos z Was wypełniał wniosek na Modernizacje sam bez żadnej pomocy ODR, firmy zajmującej się wypełnianiem wniosków lub osoby prywatnej? Jakie macie z tym doświadczenia? Czy po samodzielnym napisaniu wniosku ktoś podpisał umowę z ARiMR?

#12492 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 09:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z perspektywy czasu patrząc wypełnienie wniosku nie jest trudne , jest instrukcja która pomaga ogarnąć pewne rzeczy, trochę kłopotu może być przy PRG .
Jak coś jest nie tak to agencja wzywa do poprawek i wskazują co poprawić. (oczywiście są też braki które mogą skutkować odrzuceniem wniosku na dzień dobry).

Ja składałam wniosek po raz pierwszy w 2011 r , nie wypełniałam go sama, bo nie miałam o tym pojęcia i nie chciałam ryzykować , ale jeśli jeszcze kiedyś będzie możliwość składania takiego wniosku i będę go składać to będę go pisać sama

#12493 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 09:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja pisałem w 2011r poprawki miałem kosmetyczne umowa podpisana maszyny kupione w tym roku składałem ankiete monitorująca, oraz w noborze 2013 ale wniosek jeszcze nie rozpatrzony i chyba się nie załapie . Oba wnioski były bez GVA bo wiem czym to pachnie .
Wg mnie wypełnienie wniosku nie jest trudne wystarczy dokładnie czytać instrukcje jedyną pomocą było wypełnienie obrotu stada przez znajomego z ODR. Dodam że opracowanie pierwszego wniosku zajęło mi 4 wieczory drugiego 2.

#12494 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 13:05

szczerze byłem pewien ze GVA nie mozna osiagnać poprzez zwiekszenie areały tak bynajmniej wnioskowałem z instrukcji :o jeśli u Ciebie przeszło daj znać

#12495 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 13:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zadałem pytanie z czystej ciekawości, wiem jak wypełniać wniosek bo sam wypełniłem w 2008 na Młodego Rolnika i w 2009 na PROW. Na Młodego Rolnika pieniądze dostałem, na PROW już się niestety nie załapałem, wniosek był złożony w odpowiednim czasie i według mnie dobrze- wiadomo zawsze jakieś poprawki drobne są- ale wtedy było losowanie i wypadłem na końcu listy poza limitem środków. No i teraz mi w rodzinie i znajomi głowę suszą, że samemu wniosku się nie składa bo jeśli wniosek jest składany przez ODR lub odpowiednią firmę to oni już dobrze przypilnują żeby wniosek przeszedł - dla mnie czcze gadanie ludzi żyjących czasami komuny- do wczoraj kiedy ktoś znajomy mnie zaczął uświadamiać ;) jeśli czyta wie o kogo chodzi :P ciekaw jestem jakie wy macie zdanie na ten temat :)

#12496 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 17:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W moim przypadku było tąk że pani wiedziała że wniosek jest samodzielny i od razu była inna rozmowa, mówi czyli wie pan oco w tym wszystkim chodzi bo co niektórzy to nawet wniosku nie czytają przed składaniem a później pretensje że my się wszystkiego czepiamy

#12497 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jest tak jak kolega wyżej napisał że jak prowadzacy wniosek zobaczy ze ktoś sam robił to o wiele łagodniej podchodza do sprawy podpowiadaja co zrobic jak zmienic co poprawic zeby było dobrze itd ( prowadzacy czesto wspominał że jak ktos sma robił to odrazu widac po pierwszej rozmowie że wie o co chodzi we wniosku a nie musi tłumaczyc a ten i tak nic nie rozumie, wtedy najcześciej kontaktuja sie bezposrednio z osobami które wypełniały wniosek). JA zrobiłem sam juz 3 wnioski MR, MGR i Róznicowanie. Nie widze sensu żeby komus płącić kilka tys za 2-3 wieczory pracy przy kompie.

#12498 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 21:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Macie racje, ja nie wiedziałem, że złożenie wniosku jest do przejścia przez przeciętnego rolnika i zleciłem to firmie (ok. 2 tys. za złożenie wniosku, a jesli dojdzie do podpisania umowy to kolejne 2 tys. zł). Teraz sie troche zainteresowałem i kolejny wniosek składam sam, jeśli będzie taka okazja, myslę że warto poświęcić parę dni za ok. 4 tys. zł.
Ale, taka sytuacja, kilka dni temu byłem w agencji zapytać co, jak i kiedy, pani w agencji która prowadzi mój wniosek mówi, że ciągnik 115 KM o który wnioskuje jest za duży do mojego gospodarstwa i kazała organizowac oferty na ciagnik 100 konny żeby byc gotowym na poprawki.
Po tym zadzwoniłem do pana który składał mi wniosek który zapewniał, że taka moc przejdzie co on na to?
A ten zapewnia mnie żeby o nic się nie martwić i oni to załatwią i będzie te 115 KM.
Tak to w skrócie wygląda, firma na rynku od 10 lat to chyba maja jakieś znajomości.

#12499 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 22:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja myślę że przez te 10 lat nabyli takie doświadczenie że umieją dobrze umotywować te 115KM bo jak wiadomo przy odpowiednim wytłumaczeniu można brać większy sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12500 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 01:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli to dobra firma to bez problemu ci te 15km więcej umotywują