Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dobra to dawajcie jakies lepsze uzasadnienia dla pługa i maszyn uprawowych dla mleczarza niz to ze wszystko uprawiam na pasze dla bydła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:23
  •  

#1222 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:40

Nie będę sie spieral z kolegą "DC231" robiłeś sam wniosek czy kupowałeś to zobacz PRG tabela 2.2 i pod nią zdeka tłustym druczkiem pisze co i i kiedy.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Publikacje-biblioteka/Broszura_dz121-1grudzien_ost.doc przeczytaj str 25 i 26

Edytowany przez kozulek2, 06 styczeń 2011 - 17:44.

#1223 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam takie pytanie daje do agencji oferte z firmy na konkretyny siewnik i dostaje na niego pozytywną decyzje o zwrocie to potem musze kupić identyczy siewnik jak na ofercie ale czy musze kupić u ten konkretnej firmy od której jest oferta czy moge od innej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czytałem rozporządzenia i jakoś nie moge dojśc tołku paragraf mówi jedno wniosek mói drugie, no i w agencji jak pierwszy raz korzystalem z MGR to tez mówili od ostatecznej płatności 5 lat, a zresztą rypie mnie to.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1225 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kupisz gdzie zechcesz

Czytałem rozporządzenia i jakoś nie moge dojśc tołku paragraf mówi jedno wniosek mói drugie, no i w agencji jak pierwszy raz korzystalem z MGR to tez mówili od ostatecznej płatności 5 lat, a zresztą rypie mnie to.

czasem i tak bywa ale paragraf to fakt a z faktami się nie dyskutuje.

#1226 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a czy są jakieś "dodatkowe" punkty jeżeli wnioskodawca ma poniżej 40 lat i nie korzystał z MR?

#1227 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:12

co Ty lipa by była z tym wszystkim jak byś wpisał bez papierów bo ja też tak mam po prostu nie masz papierów na tą ziemie to się jej nie wpisuje musisz mieć na tą całą kadencje czyli 5 lat podajże ale mało kto wpisuje na 5 lat bo nie wiadomo komu pierwszemu przedziela ja np. nie mam kwoty mlecznej też składam na taką moc ciągnika jak Ty ale to uzasadniam Ty zaś nie musisz bo masz kwotę ale będziesz trochę dalej niż ci co mają większe hektary większe kwoty ci co mają większe kwoty itp to dostaną jeśli pozytywnie wszystko rozpatrzą np. daję przykład w kwietniu a Ty dostaniesz bo masz mniejszą we wrześniu lub listopadzie.

jeśli chodzi o dzierżawę to się wpisuję ponad 5 lat dla tego że nie wiadomo kiedy rozpatrzą wiosek
ja posiadam też na lewo to ch*j nie robota rozumiem cię że ty robisz walisz nawozy wszystko sam działasz a gość zabiera dopłaty i w każdej chwili może cię wyje.... dla tego tego się nie pisze :rolleyes:

to co z tym zrobić jak państwo nic nie robi????

#1228 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam takie pytanie daje do agencji oferte z firmy na konkretyny siewnik i dostaje na niego pozytywną decyzje o zwrocie to potem musze kupić identyczy siewnik jak na ofercie ale czy musze kupić u ten konkretnej firmy od której jest oferta czy moge od innej?

#1229 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z kupowaniem masz wolna amerykanke tylko parametry maja grac i jak przekroczysz cene to dokladasz różnice z własnej kieszeni.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1230 Share Fu2000

Fu2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mozesz zaneksowac na inny.. ważne abyś zablokował sobie kase na siewnik o takich parametrach np składasz 3m to sobie potem mozesz zmienic firme.. obys sie w kasie zmiescił... no chyba ze zamiast np unii chcesz np kongskilde (co wykroczy poza przyznane pieniążki) ale mozesz wtedy tez zaneksowac to tak ze reszte różnicy pokryjesz z kieszeni i tez przyjdzie.. hmm w sumie mozesz i parametry zmienic.. :P ja zmieniałem.. i przeszło :P

@edit j/w :P

Edytowany przez Fu2000, 06 styczeń 2011 - 18:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale nie na większe?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1232 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dobra już jestem po przepisie i wniosek na MGR sie robi :)
i takie pytanie te oferty które wezme na piśmie od dilera na poszczególne maszyny dołączam do wniosku do agenci czy tylko we wniosku wpisuje ??
ma to być szczegółowa oferta na daną maszyne na 1 kartce A4 czy wszystkie mogą być razem ??

pytam bo pierwszy raz z tego korzystam

#1233 Share Fu2000

Fu2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @danielhaker -tak, na większe :) i przeszło bez większych problemów.. tyko nie chodzi o moc w KM tylko o sprzęty

Edytowany przez Fu2000, 06 styczeń 2011 - 19:57.

#1234 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na szczescie na podlasiu swiat sie nie konczy u nas w kielcach dopiero jest pare wnioskow ja składam 17 na prawie 700tys.a co do przejecia niewykorzystanych srodkow w tym naborze to bedzie nabór dodatkowy uzupełniający a na podlasie pójdzie figa.hehehe

#1235 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:33

a czy są jakieś "dodatkowe" punkty jeżeli wnioskodawca ma poniżej 40 lat i nie korzystał z MR?

punktów nie ma są za to procenty -10 procent zwrotu więcej

Dobra już jestem po przepisie i wniosek na MGR sie robi :)
i takie pytanie te oferty które wezme na piśmie od dilera na poszczególne maszyny dołączam do wniosku do agenci czy tylko we wniosku wpisuje ??
ma to być szczegółowa oferta na daną maszyne na 1 kartce A4 czy wszystkie mogą być razem ??

dołączasz do wniosku ,osobiście brałem oddzielnie na każdą maszynę ale razem tez chyba może być

Edytowany przez kozulek2, 06 styczeń 2011 - 20:34.

#1236 Share jurekakb

jurekakb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:24

jest ważne

kozulek2 powiedz składałeś takie zaświadczenie w ARiMR od lekarza z weterynarii wydane na poprzedni prow i co przeszło w agencji??

#1237 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych u nas w podlaskim a dokładnie suwałki , lek. powiatowy wydaje glejt na dobrostan -który jest na stałe tz. dożywotnie , oczywiście moga cofnąć jak ktoś podpadnie, ja dostałem we wrześniu 2010 a niektórzy maja z 2009 i przechodzi,piszesz o zaświadczeniu i tu problem bo to może być nie to samo pewnie masz tam jakąś date do kiedy jest ważne?

Edytowany przez kozulek2, 06 styczeń 2011 - 21:47.

#1238 Share jurekakb

jurekakb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jest to zaświadczenie o dobrostanie zwierząt ale daty do kiedy jest ważne to nie ma!

#1239 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 00:41

Dobra już jestem po przepisie i wniosek na MGR sie robi :)

Na jednej ofercie może byc kilka maszyn. Nie ma z tym problemu.

Jest to zaświadczenie o dobrostanie zwierząt ale daty do kiedy jest ważne to nie ma!

Zaświadczenie od weterynarza jest potrzebne tylko wtedy, gdy robimy coś w oborze lub chlewni albo kupujemy jakąś maszynę bezpośrednio związaną ze zwierzętami. W innym wypadku to tylko strata czasu. W razie jakichś wątpliwości to i tak ARiMR zażąda zaświadczenia, ale po co byc nadgorliwym. To samo dotyczy ochrony środowiska. Jak nie modernizujesz płyty lub ziornika, to niepotrzebne jest zaświadczenie o spełnianiu standartów.

I jeszcze jedno. Jak zaświadcznie nie jest wymagane (zgodnie z tym co napisałem powyżej), to nawet jak będzie dostarczone z datą sprzed 10 lat to i tak nikt nie zwróci na to uwagi, bo poprostu nie jest wtedy sprawdzane.

Edytowany przez dc231, 07 styczeń 2011 - 00:44.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 08:12

kasy jest na 819 wnioskuw ale moze byc duzo mniej lub wiecej bo kasa ta jest na około 16000zł jak kazdy bedzie mniał po tyle zwrotu to tak a jak ktos wezmie na cało sume 300tys to sie zrobi połowa prawie i bedzie 500 wniosków a juz to ostatni pewnie nabyr ot ludzie na ful bedą prubowac brac

Wiadomo różnie bywa, ale takiej odpowiedzi nie potrzebowałem, właśnie takie posty zaśmiecają forum. Ponawiam pytanie ile wniosków przyjął oddział w Toruniu?