Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share Fu2000

Fu2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ESU jest lepsze wieksze czy mniejsze przy wnioskach składanych od 3go do 17go ? czy tez są jakies widełki z określonym najlepszym ESU ze tak powiem.. i czy przy tzw "dogrywkach" w punktach z kwoty mlecznej to pod młotek idzie ESU czy wielkosc gospodarstw ? bo przeczytałem prawie te 60 stron tutaj i juz sie zamotałem.. ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:41
  •  

#1202 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam

Dołączam się do pytania kolegi wyżej, ile zostało przyjętych wniosków chodzi mi o oddział Toruń, z tego co wiem dokładnie kasy jest na 819 wniosków. Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

#1203 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kasy jest na 819 wnioskuw ale moze byc duzo mniej lub wiecej bo kasa ta jest na około 16000zł jak kazdy bedzie mniał po tyle zwrotu to tak a jak ktos wezmie na cało sume 300tys to sie zrobi połowa prawie i bedzie 500 wniosków a juz to ostatni pewnie nabyr ot ludzie na ful bedą prubowac brac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kobra89 5lat od umowy a nie od płatności ,dc231 ma rację.

Edytowany przez kozulek2, 06 styczeń 2011 - 14:49.

#1205 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:59

Napisano dziś, 13:08

Użytkownik kobra89 dnia 06 styczeń 2011 - 11:31 napisał

Kolego to chwile pomysl, bo widze ze od czasu podpisania umowy juz masz maszyny w domu?? i czas 5 lat zaczyna sie od podpisnia umowy?? to teraz mnei zastrzleiles doslownie bo to centralna brednia, fakt to od otrzymania platnosci ostatecznej. masz 5 lat trwac w tym co wpisales tam sobie.

No myślę i myślę, a par. 21. ust. 3 rozporządzenia nadal się nie chce zmienic. Może to Ty już lepiej nie myśl tylko przeczytaj łaskawie rozporządzenie i nie będzie głupich sytuacji.

Centralne brednie to piszą osoby takie jak Ty, które nie mają zielonego pojęcia na dany temat.

Na potwierdzenie moich słów:"
§ 21. 1. (62)Umowę zawiera się na formularzu opracowanym przez Agencję i udostępnionym na stronie internetowej administrowanej przez Agencję.

2. Poza postanowieniami określonymi w art. 23 ustawy, umowa może zawierać inne postanowienia dotyczące realizacji operacji, w szczególności zobowiązania beneficjenta dotyczące:

1) osiągnięcia celu operacji i zachowania tego celu przez 5 lat;
2) niefinansowania realizacji operacji z udziałem innych środków publicznych;
3) ograniczeń lub warunków w zakresie:
a) przenoszenia własności lub posiadania rzeczy nabytych w ramach realizacji operacji lub sposobu ich wykorzystywania,
B) sposobu lub miejsca prowadzenia działalności związanej z przyznaną pomocą
- przez 5 lat;
4) umożliwienia przeprowadzania kontroli związanych z przyznaną pomocą przez 5 lat;

5) przechowywania dokumentów związanych z przyznaną pomocą przez 5 lat;
6) informowania Agencji o okolicznościach mogących mieć wpływ na wykonanie umowy przez 5 lat.
7) zaprzestania produkcji mleka oraz zbycia posiadanej kwoty indywidualnej do dnia złożenia wniosku o płatność albo pierwszego wniosku o płatność, jeżeli beneficjent będzie składał więcej niż jeden wniosek o płatność, oraz niepodejmowania produkcji mleka przez 5 lat - w przypadku operacji, o której mowa w § 7 ust. 1a pkt 3 lit. b.
3) postanowienia dotyczące zasad i zakresu ponoszenia odpowiedzialności w przypadku niewywiązania się co najmniej jednej z osób z postanowień umowy.,
3. Pięcioletni okres, którego dotyczą zobowiązania, o których mowa w ust. 2:
1) pkt 1, 3, 4, 6 i 7, liczy się od dnia przyznania pomocy;

2) pkt 5, liczy się od dnia dokonania przez Agencję płatności:
a) ostatecznej - w przypadku operacji obejmujących wyłącznie inwestycje niepolegające na nabyciu rzeczy będących przedmiotem leasingu,
B) w wyniku której po raz pierwszy w ramach operacji zostały zrefundowane koszty kwalifikowalne, o których mowa w § 9 ust. 1 pkt

Edytowany przez dc231, 06 styczeń 2011 - 15:03.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#1206 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:03

ESU jest lepsze wieksze czy mniejsze przy wnioskach składanych od 3go do 17go ? czy tez są jakies widełki z określonym najlepszym ESU ze tak powiem.. i czy przy tzw "dogrywkach" w punktach z kwoty mlecznej to pod młotek idzie ESU czy wielkosc gospodarstw ? bo przeczytałem prawie te 60 stron tutaj i juz sie zamotałem.. ;/

Przy takiej samej kwocie mlecznej dotacje dostaje to gospodarstwo które ma większ ESU a mniejszą powieżchnie

#1207 Share damian2132

damian2132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych prowadze produkcje roslinna i zwierzeca. ile w tym roku jest przelicznik hektarow na konie mechaniczne?

#1208 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przy tej samej liczbie punktów decyduje większa pow.gospodarstwa a jak dalej pat to przechodzi ten co ma mniejszą kwotę

#1209 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja nie posiadam tych kwot itp.
ale mogę wam coś doradzić coś powiedzieć co mój odr ogarną
więc czym masz większe esu tym lepiej znajdziesz sie wyżej od tego co ma mniejsze ale na pierwszy rzut ida ludziska co będą całą kwotę zgarniać czyli 300tyś 60% jak u mnie wychodzi to całej puli nie zgarnę bo jest na ponad 700tyś
zakupię sprzętu za około 380tyś
więc jestem nisko na liście nie mam kwoty zwierząt itp i nie posiadam nie wiem ile ha
ale tak to jest czym masz większe esu tym jesteś punkt wyżej czy będziesz zgarniać całą pulę musisz uzasdnić a jeśli tak jesteś 2 miejsca wyżej i tak dalej.
▬▬►

#1210 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jeśli chodzi o mleczarzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mleczarze są na pierwszym miejscu mimo ile mają ile czego to oni będą pierwsi ogarnięci.
u nich wypadnie wybór.
jeśli ciągników nie zależnie od esu tylko od ilości ha i ta kwota mleczna dodaje prawie połowe czyli np. bierzesz ciągnik masz przedział 3-5 konia na hektar no i mleczarz ma te 5km bo jest mleczarzem taki myk

nie mowie tu odnośnie samych ciągników taki przykład o te konie mechaniczne na hektar ;)

ja zaś nie posiadam kwoty mlecznej i nie będę miał z hektara te 5(km) max z tego mogę wyciągnąć 4konie na hektar tylko muszę uzasadnić dlaczego -np.dlatego że kupuję także lub posiadam jakiś opryskiwacz i on potrzebuje większą moc i to wpisuję we wniosku dla tego dostajesz większy ciągnik ALE nie można wpisać więcej niż 20% tego areału co się posiada bo wtedy dostaniesz orient znaczy że oni sami ci zmniejszą te konie co Ty wpiszesz we wniosku i musisz się dostosować albo tak jak oni ci wpiszą albo wcale nie zakupisz no jeśli nie będą się czepiać jak przebijesz max do 20% areału

Edytowany przez skoko, 06 styczeń 2011 - 15:59.

▬▬►

#1212 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli jak złożyłem na 80 -90 KM. a posiadam swoich 7 ha to nie dostanę go na mleko ? Mam też ok 10 ha dzierżawy jednak nie udokumentowane, tzn. bez umowy i dotacje też z nich nie zbieram, dlatego też nie wpisałem we wniosku tego, a jedynie to że kupuje na pniu słome i siano które muszę sobie sam zebrać (razem ok 30 ha), czy powinienem był wpisać te 10 ha mimo że nie mam umów na nie ? Kwota 100 tys. przekroczona o 20 tys. w poprzednim roku

Edytowany przez aster453, 06 styczeń 2011 - 15:58.

#1213 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:05

Czyli jak złożyłem na 80 -90 KM. a posiadam swoich 7 ha to nie dostanę go na mleko ? Mam też ok 10 ha dzierżawy jednak nie udokumentowane, tzn. bez umowy i dotacje też z nich nie zbieram, dlatego też nie wpisałem we wniosku tego, a jedynie to że kupuje na pniu słome i siano które muszę sobie sam zebrać (razem ok 30 ha), czy powinienem był wpisać te 10 ha mimo że nie mam umów na nie ? Kwota 100 tys. przekroczona o 20 tys. w poprzednim roku

co Ty lipa by była z tym wszystkim jak byś wpisał bez papierów bo ja też tak mam po prostu nie masz papierów na tą ziemie to się jej nie wpisuje musisz mieć na tą całą kadencje czyli 5 lat podajże ale mało kto wpisuje na 5 lat bo nie wiadomo komu pierwszemu przedziela ja np. nie mam kwoty mlecznej też składam na taką moc ciągnika jak Ty ale to uzasadniam Ty zaś nie musisz bo masz kwotę ale będziesz trochę dalej niż ci co mają większe hektary większe kwoty ci co mają większe kwoty itp to dostaną jeśli pozytywnie wszystko rozpatrzą np. daję przykład w kwietniu a Ty dostaniesz bo masz mniejszą we wrześniu lub listopadzie.

jeśli chodzi o dzierżawę to się wpisuję ponad 5 lat dla tego że nie wiadomo kiedy rozpatrzą wiosek
ja posiadam też na lewo to ch*j nie robota rozumiem cię że ty robisz walisz nawozy wszystko sam działasz a gość zabiera dopłaty i w każdej chwili może cię wyje.... dla tego tego się nie pisze :rolleyes:

Edytowany przez skoko, 06 styczeń 2011 - 16:10.

▬▬►

#1214 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy a jam mam takie pytanie odnośnie wartości dodanej, bo jeśli tą będę miał to będzie więcej punktów no i tu chciałbym wiedzieć jeśli biorę maszyny na produkcję roślinną, czyli kombajn do warzyw, siewniki, redliniarkę, to czy mogę z tego liczyć wartość dodaną, bo mi się wydaje że tak, że dzięki temu będę mógł więcej uprawiać warzyw i dochód się zwiększy, proszę o odpowiedź, pozdrawiam

#1215 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam męczy mnie myśl czy dostane ciągnik 90km na prow, ponieważ mam 24h swoje, zetora forterre 9641 i kwotę mleczą 122000kg??

#1216 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie możecie mi rozjaśnić temat z tą wartością dodana GVA

#1217 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:43

Panowie możecie mi rozjaśnić temat z tą wartością dodana GVA

tyle co mogę

http://www.google.pl...l=&oq=&gs_rfai=

pierwsze kliknij :)
▬▬►

#1218 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie będę sie spieral z kolegą "DC231" robiłeś sam wniosek czy kupowałeś to zobacz PRG tabela 2.2 i pod nią zdeka tłustym druczkiem pisze co i i kiedy.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1219 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:47

Panowie możecie mi rozjaśnić temat z tą wartością dodana GVA

Na jakie operacje będzie mogła być przyznana pomoc?
Pomoc będzie mogła być przyznana na operację obejmującą wyłącznie
inwestycje związane z prowadzeniem działalności rolniczej, która m.in.:
· przyczyni się do poprawy ogólnych wyników gospodarstwa, w tym
wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA)1 co najmniej o
10%, w szczególności w wyniku racjonalizacji technologii produkcji lub
wprowadzenia innowacji, zmiany profilu lub skali produkcji, poprawy
jakości produkcji lub zwiększenia wartości dodanej produktu; poprawy
sytuacji w gospodarstwie w zakresie: ochrony środowiska lub warunków

1
Wartość dodana brutto jest to wartość produkcji ogółem gospodarstwa pomniejszona o zużycie
pośrednie (tzn. koszty bezpośrednie i ogólnogospodarcze) i salda bieżących dopłat i podatków.
Wartość dodana brutto określa przyrost wartości dóbr wytworzonych w danym gospodarstwie. Jest to
podstawowa kategoria dochodowa, określa sytuację ekonomiczną gospodarstwa. Jest podstawowym
kryterium oceny efektywności nakładów czynników produkcji.
▬▬►

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 styczeń 2011 - 17:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Az nie moge czytac tego co tu piszecie !!!!!!!!!! Temat zszedł na psy. Tu niczego nie da sie dowiedziec szkoda nawet próbowac pomagac wyjasniac bo w ciagu godziny powstaje 10-20 postów bez sensownych pytan i plotek, swoich gdybań i lamentów.