Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#101 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 17:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kiedy już zostanie przyznana pomoc i podpisana umowa możesz ją aneksować np. rezygnując z jakiejś maszyny pod warunkiem że cel operacji zostanie zachowany, sam w poprzednim naborze zrezygnowałem z jednej maszyny i kasę przeniosłem na ciągnik. Co do pierwszego pytania nie jestem pewien i nie chcę wprowadzać kogoś w błąd ale wydaje mi się że w danym przypadku można zmienić parametry maszyny na mniejsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:24
  •  

#102 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 17:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ktom
Wniosek ma być cały uzasadniony. W przypadku gdy ARiMR kwestionuje część inwestycji masz prawo uzasadnienia lub rezygnacji z danej części - podczas oceny ekonomiczno-technicznej dostajesz pisma z szczegółowymi zapytaniami o poszczególne elementy.
Do czasu złożenia wniosku o płatność możesz zmieniać zakres inwestycji pod warunkiem, że nie zmienia to jej celu. Więc bez większego problemu można zrezygnować z części inwestycji, o ile pozostały zakres bez tego ma sens.

#103 Share eustachi007

eustachi007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:41

Świadectwo ukończenia ostatniej szkoły oraz akt notarialny lub zaświadczenie z KRUS, od kiedy podlega ubezpieczeniu

A co jeśli ktoś nieposiada świadectwa bo np: uległo zniszczeniu, spalenu itp.
Czy można bez tego?
kartofle wykopał kartofle zjat i pochechał ja zwiedzac swiat!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgłaszasz sie do szkoły i tam wydaszą ci odpis, bo oni w arhiwum musza miec ze tam szkołe kończyłes.

#105 Share eustachi007

eustachi007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jeśli od kilku lat tej szkoły niema nie można bez tego :rolleyes:
kartofle wykopał kartofle zjat i pochechał ja zwiedzac swiat!!!

#106 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych archiwum musi gdzieś być, może w kuratorium oświaty będą wiedzieli gdzie można takie świadectwo dostać

#107 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam czy teoretycznie,budujac obore na bydło mleczne za ok 400 000 ale majac tylko ok65 tys 3 stycznia skladam wniosek na modernizacje , wczesniej robie biznes plan i pisze w nim ze na pzryklad za t te moje 65 tys netto i ich zwrot 65 tys robie sciany i dach - teoretycznie tak zrobie odbiora mi to i oddadza te 65 tys netto wtedy robie aneks czy jaki tam iinny dokument i przenoisze zobowiazania na corke bo ja mam 56 lat wtedy moze ona skonczyc budowe biorac kredyt mlodego rolnika 2% odsetek czyli na 270 tys nnetto ..............................

czy jest to mzoliwe do zrealizownia prosze o odpowiedzi
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#108 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:13

Kiedy już zostanie przyznana pomoc i podpisana umowa możesz ją aneksować np. rezygnując z jakiejś maszyny pod warunkiem że cel operacji zostanie zachowany, sam w poprzednim naborze zrezygnowałem z jednej maszyny i kasę przeniosłem na ciągnik. Co do pierwszego pytania nie jestem pewien i nie chcę wprowadzać kogoś w błąd ale wydaje mi się że w danym przypadku można zmienić parametry maszyny na mniejsze.

Można zmienic parametry maszyny na mniejsze lub większe o ile tylko jest to uzasadnione ekonomicznie, ponieważ przy weryfikacji wniosku o aneks jest taka sama analiza techniczno - ekonomiczna jak przy weryfikacji wniosku o przyznanie pomocy.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#109 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Według mnie nie realne. Bo do wniosku musisz dołączyc projerkt i kosztorys budowy nikt ci nie da projektu na sciany i dach :rolleyes:

#110 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych I chyba nie da się dziedziczyć zobowiązań mgr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych da sie podpiasac tylko zobowiazania znaczy przepisac na siebie ,,,,,,,,,,

a do wniosku dolacze caly projekt ze wszytkim ale tylko chce zwrot 65 tys reszte cche na kredyt
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#112 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:32

witam czy teoretycznie,budujac obore na bydło mleczne za ok 400 000 ale majac tylko ok65 tys 3 stycznia skladam wniosek na modernizacje , wczesniej robie biznes plan i pisze w nim ze na pzryklad za t te moje 65 tys netto i ich zwrot 65 tys robie sciany i dach - teoretycznie tak zrobie odbiora mi to i oddadza te 65 tys netto wtedy robie aneks czy jaki tam iinny dokument i przenoisze zobowiazania na corke bo ja mam 56 lat wtedy moze ona skonczyc budowe biorac kredyt mlodego rolnika 2% odsetek czyli na 270 tys nnetto ..............................

czy jest to mzoliwe do zrealizownia prosze o odpowiedzi

Rafalekpum - jak się będziesz tak szybko starzał, to nic nie zrobisz.

#113 Share jan1978

jan1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie da się połączyć modernizacji i kredytu preferencyjnego, chyba że postawisz oborę sam na kredyt a wniosek złożysz na wyposażenie(dojarka, zbiornik, wygrodzenia)

#114 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ta kombinacja nie przejdzie. JAk juz odwrotnie to ludzie juz robili tzn budynek z kredytu a tylko wyposazenie na PROW to jaknajbardziej tak. To ma byc inwestycja z jakims celem czyli poprawa warunków utrzymania i dobrostan. A postawienie samych scian nie zrealizuje tego celu !!!!! Kolejna spraw to kwota mleczna która limituje budowe obory z tego co sie orintuje. Mozesz zroboic sobie rozliczenie budowy w 2-3 etapach czy nawet wiecej ale według mnie ten numer z przejeciem nie przejdzie bo jakbys powiedzmy po 1 etapie zrezygnował z dalszej budowy to oznaczałoby to nie zrealizowanie celu i oddajesz kase z pierwszego etapu z odsetakami.

Mysle ze przejecie przez córke wchodzi w rachube ale ona musiałaby kontynuowac budowe zgodnie z umowa z arimr a nie na kredyt preferencyjny.

#115 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:46

@ktom
Wniosek ma być cały uzasadniony. W przypadku gdy ARiMR kwestionuje część inwestycji masz prawo uzasadnienia lub rezygnacji z danej części - podczas oceny ekonomiczno-technicznej dostajesz pisma z szczegółowymi zapytaniami o poszczególne elementy.
Do czasu złożenia wniosku o płatność możesz zmieniać zakres inwestycji pod warunkiem, że nie zmienia to jej celu. Więc bez większego problemu można zrezygnować z części inwestycji, o ile pozostały zakres bez tego ma sens.

mam w planach remont obory. chce opasy postawic na rusztach ok20sztuk i czy moge w ten sposób uzasadnić potrzebe kupna beczkowozu. na chwile obecna nie posiadam zadnego zbiornika na gnojowice

#116 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:46

Według mnie nie realne. Bo do wniosku musisz dołączyc projerkt i kosztorys budowy nikt ci nie da projektu na sciany i dach :rolleyes:

I chyba nie da się dziedziczyć zobowiązań mgr

Da się przekazac gospodarstwo, tylko następca musi przejąc zobowiązania i podpisac odpowiednie papiery. Ale to dopiero po podpisaniu umowy.
Projekt nie jest równoznaczny z kosztorysem. W kosztorysie na koszty kwalifikowalne może byc ujęta tylko częśc projektu, a do tego załączony drugi kosztorys na częśc niekwalifikowalną operacji. Suma kosztorysów musi dac projekt. Gorzej później z odbiorem takiej inwestycji przy wniosku o płatnośc. Może się okazac, że weterynarz nie wystawi Ci zaświadczenia o dobrostanie na gołe ściany, a obory inspektor budowlany też Ci może nie odebrac jak będziesz miał wykonaną tylko częśc projektu budowlanego. A to są obowiązkowe załączniki w przypadku obory. Lepiej nie ryzykuj, bo z doświadczenia wiem, że przekombinowane inwestycje mogą się źle skończyc.
Rozumiem, że z MGR zostało Ci tylko 65 tys. do wykorzystania?
A nie lepiej już teraz przekazac gospodarstwo córce i wtedy ona złoży wniosek o przyznanie pomocy na całe 300 tys.?

mam w planach remont obory. chce opasy postawic na rusztach ok20sztuk i czy moge w ten sposób uzasadnić potrzebe kupna beczkowozu. na chwile obecna nie posiadam zadnego zbiornika na gnojowice

No to kicha, bo od 1. stycznia musisz miec zbiornik, jak już posiadasz zwierzęta. Inaczej nie spełniasz warunków formalnych inwestycji i ARiMR odrzuci wniosek.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#117 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale mie pocieszyłeś z tym zbiornikiem.i nie można sie dostosować w trakcie działania
tak jak bylo przy "młodym roniku"

#118 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a przypadkiem nie mozna zrobic zbiornika na MGR ? Do tej pory chyba byłą taka opcja napewno na OSN nie orintowałęm sie jak na pozostałych terenach ?

#119 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy ile biorą zł za napisanie wniosku na mgr na kwotę około 300tys zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share lukasz654

lukasz654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja dostałem decyzje o przyznaniu 75tys. na młodego rolnika. Jeśli teraz chciałbym złożyć wniosek o MGR to na jaką minimalną kwote musi ten wniosek opiewać?? chodzi mi o inwestycje w produkcje mleczarską.