Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#11741 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 21:34

Ale chyba nie można było wykazać wzrostu GVA poprzez wzrost skali produkcji i powiększenie areau czy liczby zwierząt.

No widzisz na zdrowy rozum tak powinno być, ale dla agencji wzrost dochodu a raczej przychodu jest równoznaczny ze wzrostem wartości dodanej brutto. Poza tym myslisz, ze oni bedą jakoś sprawdzać to dokładnie, przecież to jest dodatkowa robota, najwazniejsze ze kasa rozdana, nowe traktory pokupione, a wzrost dochodu rolnika... kogo to interesuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:50
  •  

#11742 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 21:41

tylko jak osiągneliście ten wzrost gva? agencja zamiast teraz przeprowadzac kontrole gospodarstw(co ponoć w moim regionie ma się nasilić teraz) powinna rzetelnie sprawdzić te Wasze wzrosty GVA bo z tego co mówił mi mądry człowiek który pisze te wnioski nie od wczoraj, to wcale nie jest to takie proste, że wpisaliście sobie jakieś pole dodatkowe czy coś.. NIe jestem zazdrosny czy jakiś zawistny, a niechby się Wam udało, spoko, ale później nie miejcie do nikogo pretensji, jeśli agencja czegoś się dopatrzy i będą kłopoty..

Nie przejmuj się kolego innymi. Agencja przed rozpoczęciem naboru dostała nakaz skontrolowania 100 % GVA jakie będzie złożone, nie długo dostanie wytyczne co będzie kontrolowane także ci co za bardzo kombinowali by dostać kasę to wyjdzie za po 5 latach może i wcześniej i ciekawe jak będą śpiewać jak przyjdzie zwrócić dotację z odsetkami bo GVA nie wyszło z maszyn i z zwiększenia areału haha

w lubelskim jest ok 1060 wniosków z GVA i współużytkowaniem, wiem to bo jestem 4 ze zwykłym ESU za tymi kombiantorami,, także niech się na razie cieszą z zielonej listy ja poczekam:)

#11743 Share Bartpol1718

Bartpol1718

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 20:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam
Powiecie mi jak to jest jak ludzie nabiorą na prow dużo sprzętu i jak to spłacać jak to oni spłacają bo ja mam złożony wniosek i się zastanawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11744 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może trzeba było wcześniej trochę pieniędzy uzbierać? Nie wszyscy jadą na kredytach.

#11745 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bez prowadzonej rachunkowości rolnej Agencja nie jest w stanie sprawdzić wzrostu GVA. Takie jest moje zdanie

#11746 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 22:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dlatego od przyszłego naboru będzie obowiązkowa rachunkowość i chyba każdy wniosek będzie musiał mieć min 20% gva. Skończy się kupowanie traktorów.

#11747 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 06:50

Bez prowadzonej rachunkowości rolnej Agencja nie jest w stanie sprawdzić wzrostu GVA. Takie jest moje zdanie

Tylko to rolnik musi udowodnić wzrost GVA a nie agencja

#11748 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 07:58

Witam
Powiecie mi jak to jest jak ludzie nabiorą na prow dużo sprzętu i jak to spłacać jak to oni spłacają bo ja mam złożony wniosek i się zastanawiam

Hahaha dobre :)
Za gotówkę a niby jak?? :)

#11749 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 06 wrzesień 2013 - 10:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie którzy to jeszcze chyba do przedszkola powinni iść... :P

#11750 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 14:47

Nie przejmuj się kolego innymi. Agencja przed rozpoczęciem naboru dostała nakaz skontrolowania 100 % GVA jakie będzie złożone, nie długo dostanie wytyczne co będzie kontrolowane także ci co za bardzo kombinowali by dostać kasę to wyjdzie za po 5 latach może i wcześniej i ciekawe jak będą śpiewać jak przyjdzie zwrócić dotację z odsetkami bo GVA nie wyszło z maszyn i z zwiększenia areału haha

w lubelskim jest ok 1060 wniosków z GVA i współużytkowaniem, wiem to bo jestem 4 ze zwykłym ESU za tymi kombiantorami,, także niech się na razie cieszą z zielonej listy ja poczekam:)

wątpie aby tak sie stało :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11751 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 19:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych widzę że @chomika111 zazdrość dopadła :) raczej nikt nic nie będzie musiał oddawać. niestety w pomorskim też jest głośno o zazdrosnych rolnikach którzy są poza zieloną listą a kapują na tych co się załapali. jakie to jest żałosne... prosta zasada, nie załapałem się, siedzę cicho z nadzieją, że może coś dla mnie "skapnie" a nie chlapie gębą na wszystkie strony i wytykam każdemu każdy punkt ESU
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#11752 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 20:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tobie to już całkiem na łeb siadło... ja nie muszę nikogo kapować i kłapać bo mnie to ani ziębi ani grzeję nie ja kombinowałem choć mi to proponowali, i nie ja będę zwracał w razie co. Niech sobie każdy własne bagno kręci ja poczekam mi się nie śpieszy jak będę miał ochotę to sobie ten sprzęt za gotówkę kupie i nie będę prosił cioci unii o pomoc. ot tyle w tym temacie. wyraziłem swoje zdanie i wiedzę jaką mam z agencji na temat kontroli GVA

#11753 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 06 wrzesień 2013 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W topagrar pisało że skończą się używane sprzęty na prow, a jak się będzie chciało nową maszynę wziąć to tylko 200tyś, ale czy oni dają 200 i ze swoimi będzie 400 czy razem ma być tylko 200, jak tak by było to takie lepsze ciągniki już by było ciężko, a na np budynki ma być 500tyś, rachunkowość musi być prowadzona ponieważ esu juz nie będzie a będzie tylko że trzeba wykazać wielkość gospodarstwa na poziomie 20tyś euro, piszą że mają być wspierane mniejsze gospodarki, a jak to w końcu ma wyglądać to zobaczymy, od znajomego pracownika agencji słyszałem że ma ruszyć w 2015r. Czy w ogóle już ktoś umowę podpisał z tegorocznego naboru. Może mi ktoś napisać jak można jak sie bierze kasę na kostkę udokumentować wzrost GVA

#11754 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 21:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @chomik111 na temat wiedzy z agencji to mi nie musisz mówić bo mam na pewno lepsze źródła niż ty. a druga sprawa, jeżeli tak cie to boli i twierdzisz że stać cie na te maszyny bez pomocy unii to po co odbierasz szanse innym rolnikom którzy oczekują tej pomocy? jak jesteś taki mądry i bogaty to nie trzeba było w ogóle wniosku składac i iść z gotówką do dilera i po problemie... nie każdy kto jest na zielonej liście od razu musiał kombinować

#11755 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 09:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego Henius91 nie wiem czy wiesz ale niestety @chomik111 ma po części rację... Sam po części uczestniczyłem w naborach MGR w 2013 roku i akurat rozmawiałem z osobą z agencji regionalnej w Gdyni i co do GVA jest odpowiedni klucz do weryfikacji tych założeń... Po za tym same zaakceptowanie GVA przez agencje nie spowoduje, że już wszystko jest dobrze bo z tego po 5 latach trzeba się wywiązać... Nie twierdzę, że ty kombinowałeś ale zapewne wiele osób zakładało w planie wartość pszenicy 1000 zł a rzepaku 2000 zł i już w dniu dzisiejszym wiemy, że nie jest możliwe osiągnięcie wzrostu GVA w tym roku a czy w kolejnych to się dopiero okaże... Dlatego poczekajmy do pierwszych weryfikacji wniosków z GVA po 5 latach i będzie wiadomo kto zyskał a kto stracił...

#11756 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 18:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ty nie twierdzisz, że osoby z zielonej listy kombinowali, ale @chomik tak uważa "w lubelskim jest ok 1060 wniosków z GVA i współużytkowaniem, wiem to bo jestem 4 ze zwykłym ESU za tymi kombiantorami". Nie wie, może chomik siedzi w papierach tych wszystkich "kombinatorów" i wie że mają naściemniane, jeśli tak to muszę zwrócić honor... Skoro jest tak obeznany to niech jeszcze powie ile mi wychodzi ESU i GVA, powinien to wiedzieć... Jeśli chodzi o hodowlę bydła mlecznego to jest jedna jedyna maszyna która sama, bez żadnego połączenia z ciągnikiem czy inną maszyną daje największy przyrost GVA - wóz paszowy. bo w łatwy sposób można udowodnić że przyczynia on się do wzrostu wydajności i to wcale nie jest "kombinowanie" tylko czysta prawda...

#11757 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiecie co według mnie co nie którzy mylą pojęcia kombinowanie, przekrety, oszustwa itd. na pewno w MGR2013 było kilku kilkudziesiesiu no MOŻE kilka set :P ale nie mozna mówić ze wszyscy na zielonej to kanciarze kombinatorzy przeciez w obecnym tj. MGR2013 wiele zalezało od dobrego doradcy w nim było szczerze mówiąc 70% moze i wiecej szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Mądrzy są na zielonej i prawdopodobnie bardziej doswiadczeni :P a mi i szerokiemu grona zawistnemu i zwisajacemu pozostaje czekac czekac i czekac jak to było napisane moze cos skapnie :D ale na 49xx nie na kapie a szkoda i trudno

To prawda ze nabory maja ruszyc dopiero/już w 2015 r. jak minister tak powiedział to nie ma co liczyc na wczesniej bo oni i tak ładnie słodzą nic po zatym

ps. widze ze na forum sa majętni ludzie moze ktoś mi kupi jakąs maszynke pod ciagnik 80KM (nie bede wybrzydzał)

aha pojęcia kombinowanie, przekrety, oszustwa maja z pewnoscia cos wspolnego na 100% z MĄdROŚCIĄ

#11758 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 21:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No nie wiem czy kombinowanie, oszustwa itd mają coś wspólnego z mądrością, raczej z cwaniactwem. Masz rację, że pozycja zależała od doradcy, ale trzeba pamiętać, że większość z nich robiła to dla kasy... U nas był taki magik który za sporządzenie wniosku kasował tysiaka a jeśli wniosek załapał się na zielone to trzeba było dopłacić drugie tyle... Koleś pisał ludziom różne cuda do wniosków i kazał się nie przejmować bo to nieistotne co jest we wniosku, ważne żeby być na zielonym(chyba wszyscy jego klienci się załapali)... Kiedy kolega który był w samej czołówce listy, zrozumiał, że to jest jednak istotne i trzeba się z tego wywiązać, zrezygnował przed samym podpisaniem umowy. Traktor który miał we wniosku kupił bez dotacji, z maszyn zrezygnował bo i tak je wszystkie miał(oczywiście nie nowe)...

Edytowany przez lukejro, 07 wrzesień 2013 - 21:17.

#11759 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 22:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam kilka pytań odnośnie uaktualnienia wniosku który był składany w 2011r. Przyszły nam papiery w których mamy podać nowe rzeczy których jeszcze 2 lata temu nie wymagali, złożyć wyjaśnienia i zapewne podać nowe oferty na maszyny. Kasy co prawda nam jeszcze nie przyznali ale mało brakuje więc myślę że może się udać.
1. Ta sprawa zastanawia nas najbardziej, otóż proszą o podanie wymiarów stanowisk we wszystkich oborach z jedną oborą nie ma problemu bo była postawiona w 2006r i trzymamy w niej same krowy dojne ale mamy też przerobioną stodołę w której są trzymane cielaki, jałówki i zasuszone krowy. I tu jest moje pytanie stanowiska jakie powinny mieć wymiary żeby się nie czepiali?
2. Drugą sprawą jest zamiana maszyn bo po ponad 2 latach trochę się zmieniło i w tej chwili w takiej samej cenie nie kupi tych maszyn bo są za drogę lub ich wcale nie produkują. A więc tak... mieliśmy złożone na Valtrę N101 z przednim TUZ i WOM i turem, kosiarkę czołową Fella, wóz paszowy Storti 8m3 i beczkowóz Garand 10tyś l. z aplikatorem naglebowym. Jak pewnie wiecie N101 nie można już kupić a cenę aplikatora naglebowego dealer wystawiał na oko i na pewno teraz w takiej cenie by go nie kupił. Więc wpadłem na pomysł żeby w zamian za Valtrę wziąć coś z mniejszą ilością elektroniki a które zrobi tą samą robotę myślałem o Case Farmall 115U który by wyszedł o wiele taniej więc się zastanawiam czy można by jeszcze dobrać jakąś maszynę np. zgrabiarkę. A jeśli chodzi o beczkowóz to w między czasie kupiliśmy używany także 10tyś l. więc nowy byłby zbędny i w zamian za niego można by kupić jakiś mały ciągnik który by wyręczył wysłużonego Ursusa i może coś jeszcze jak by dał radę. Tylko czy w ogóle można przeprowadzać tak wiele zmian bo z tego co się orientuję to można przeprowadzić jedną zmianę tylko nie wiem czy to może być tylko jedna maszyna czy na kilka innych równie potrzebnych. Jeśli chodzi o dopisanie maszyny to jeden rolnik we wsi brał na ten sam nabór i chciał kupić zetora forterrę chyba 115 z przenim TUZ i WOM ale nie kupował kosiarki i do tego nie ma zbyt dużo ha więc mu to odrzucili, i w takim razie kupili mniejszego zetora forterrę 95 bez TUZ-u i jako że ciągnik wyszedł ich trochę taniej to dopisali sobie przyczepę do bel, tylko interesuje mnie czy można te zmiany połączyć.

Mam nadzieję że jakiś znawca tematu będzie miał ochotę to wszystko przeczytać i mi pomorze :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11760 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli chcesz mieć pewność to najlepiej zadzwoń do osoby która rozpatruje wniosek i zadaj jej te pytania .Na forum możesz tylko uzyskać ogólne odpowiedzi ,ale nikt nie da Ci tu gwarancji na 100% że tak jest na pewno.