Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#11341 Share Cheesburger

Cheesburger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 21:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w sprawie ostatniej aktualizacji: np w łódzkim w pierwszej wersji Sławomir Ryszard Młotkowski był ostatni na zielonej liscie. Po aktualizacji z 7 czerwca jest juz na buałej liscie. Tzn ze nie dostanie dotacji?
Pytam bo jestem pod koniec zielonej listy - ktos napisał ze aktualizacje maja byc co 10 dni - wiec jak bede spadał o oczko co aktualizacje to za 100 dni moze mniej juz nie byc na zielonej liscie.
A plany poczynione. Paranoja troche jakas chyba co nie? Tzn ze ta lista tak naprawde nie jest nic warta? Kiedy bedzie ostateczna z ostatecznych list zeby miec pewnosc ze juz mozna cos kupic?
Dzieki za info :)

Edytowany przez Cheesburger, 07 czerwiec 2013 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 00:31
  •  

#11342 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 21:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dziwny ten ostatni nabór.W woj.Łódzkim w pierwszej 20 są dwie moje znajome które mają gospodarstwo zaniedbane pola nie obsiane na dzień dzisiejszy a w oborze pusto mimo to widnieją w pierwszej 20

#11343 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 22:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Widzę że niektórzy na tym forum czekają na dofinansowanie jak na zbawienie z nieba i chcą od razu mieć kasę po złożeniu wniosku, ludzie tak się nie da, trzeba odczekać swoje, agencja ma na to określony czas, bodajże do 4 miesięcy, ale zawsze ten termin się wydłuża i nie da się tak od razu tak jak niektórzy chcą, że za 10 dni od wyjścia pierwszej listy chcą już mieć kasę. Np jak w danym oddziale jest 10 osób zajmujących się modernizacją to biorą pierwsze 10 wniosków po kolei i je rozpatrują, wysyłają pisma itp, i później następni, to nie jest tak że chop siup byk na krowę i jest ciele, zagonisz byka do krowy też musisz odczekać żeby się krowa ucieliła, chyba że wy macie inne krowy... Niektórzy piszą że nie maja czym w polu robić, ale czyj to jest problem, tych z agencji czy gospodarzy że nie mogą kupić sobie sprzętu za własne pieniądze? Inni piszą że składali pierwszy raz i nic z tego, nabory są od 2004 roku, dlaczego wcześniej nie składali jak była kasa tylko wszyscy teraz na ostatnia chwile czekali i na resztki kasy? Bo się bali, a jak zobaczyli że inni biorą już któryś raz i im się szkoda zrobiło bo sąsiad ma a ja nie, bo sąsiad się nie bał i zaryzykował i wziął....

Po mojej wypowiedzi na ten temat mogą na mnie naskoczyć niektóre osoby, ale napisałem prawdę.
Chłop ze wsi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11344 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 22:57

W agencji pracują tysiące osób ale jakoś ich efektów pracy nie widzę, utrzymanie tego molocha kosztuje więcej niż całe te dopłaty i dotacje:)

Tak czytam te wypowiedzi i utwierdzam się w przekonaniu że ten portal zszedł na psy.... Ludzie albo wam się nie chcę poznać zasad warunkujących modernizację i działania agencji albo te posty piszą dzieci bo nie mogą doczekać się spełniania marzeń jakimi są maszyny kupowane przez rodziców...

Ta aktualizacja nie ma nic wspólnego z rozpatrywaniem wniosków pierwszych efektów możecie się spodziewać minimum po 21- 30 dniach a nawet do 3-4 miesięcy, przecież agencja dopiero zaczęła rozpatrywać wnioski muszą powysyłać wezwania do poprawek i to dopiero od ludzi zależy jak szybko się dostarczeniem poprawek uwinął, a w tym naborze mamy czas maksymalnie 30 dni a jak nie to wypad z listy...

Trzeba się interesować programem na jaki się złożyło a nie tylko narzekać dziecinnymi wpisami na forum...

#11345 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 08 czerwiec 2013 - 00:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie zaglądałem do tego tematu ostatnio i tak jakoś mnie natchnelo i poczytalem teraz kilka ostatnich stron...kubeł zimnej wody na 50% zainteresowanych . . . Wielu uważa że dotacja musi być! Musi być i koniec . . tak to nie działa. . . Odrobina pokory koledzy! Chamstwo do koryta się nie może dopchac i robi hałas!( nie obrażając rzeczy osób podchodzących do sprawy ze spokojem i ogólną świadomoscia)

Edytowany przez marcinek192, 08 czerwiec 2013 - 00:19.

#11346 Share Mateo11441

Mateo11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:patent do tura w zetorze ;p
    http://www.youtube.com/watch?v=BqmEBVWXK3o&feature=player_embedded

Napisany 08 czerwiec 2013 - 00:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ostatnio czytałem to 2 msc. temu no i jest jak jest, tylko zee bardzo dawno nie sprawdzałem listy z podlaskiego i nie moge teraz jej znalesc ma ktos moze link jaikis????

#11347 Share Cheesburger

Cheesburger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w sprawie ostatniej aktualizacji: np w łódzkim w pierwszej wersji Sławomir Ryszard Młotkowski był ostatni na zielonej liscie. Po aktualizacji z 7 czerwca jest juz na białej liscie. Tzn ze nie dostanie dotacji?
Pytam bo jestem pod koniec zielonej listy - ktos napisał ze aktualizacje maja byc co 10 dni - wiec jak bede spadał o oczko co aktualizacje to za 100 dni moze mniej juz nie byc na zielonej liscie.
A plany poczynione. Paranoja troche jakas chyba co nie? Tzn ze ta lista tak naprawde nie jest nic warta? Kiedy bedzie ostateczna z ostatecznych list zeby miec pewnosc ze juz mozna cos kupic?

#11348 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 08 czerwiec 2013 - 08:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Lista jest tylko informacją, że dla tych na zielonym są obecnie przewidziane środki (kasa) lista do niczego nie zobowiązuje ani agencje ani starającego się o dotację, pewność żeby kupować będzie wtedy kiedy się podpisze umowę z agencją, a pewność o kasę będzie wtedy gdy minie 5 lat od jej otrzymania ;)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#11349 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 09:40

Widzę że niektórzy na tym forum czekają na dofinansowanie jak na zbawienie z nieba i chcą od razu mieć kasę po złożeniu wniosku, ludzie tak się nie da, trzeba odczekać swoje, agencja ma na to określony czas, bodajże do 4 miesięcy, ale zawsze ten termin się wydłuża i nie da się tak od razu tak jak niektórzy chcą, że za 10 dni od wyjścia pierwszej listy chcą już mieć kasę. Np jak w danym oddziale jest 10 osób zajmujących się modernizacją to biorą pierwsze 10 wniosków po kolei i je rozpatrują, wysyłają pisma itp, i później następni, to nie jest tak że chop siup byk na krowę i jest ciele, zagonisz byka do krowy też musisz odczekać żeby się krowa ucieliła, chyba że wy macie inne krowy... Niektórzy piszą że nie maja czym w polu robić, ale czyj to jest problem, tych z agencji czy gospodarzy że nie mogą kupić sobie sprzętu za własne pieniądze? Inni piszą że składali pierwszy raz i nic z tego, nabory są od 2004 roku, dlaczego wcześniej nie składali jak była kasa tylko wszyscy teraz na ostatnia chwile czekali i na resztki kasy? Bo się bali, a jak zobaczyli że inni biorą już któryś raz i im się szkoda zrobiło bo sąsiad ma a ja nie, bo sąsiad się nie bał i zaryzykował i wziął....

Po mojej wypowiedzi na ten temat mogą na mnie naskoczyć niektóre osoby, ale napisałem prawdę.

Święte słowa.

Umiecie liczyć?? Tak!?

To liczcie na siebie.

ps. Jeśli w obecnej chwili nie "śmierdzicie groszem" to jak macie zamiar kupic jaki kolwiek sprzet. Przeciez UNIA nie da za darmo.

#11350 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 19:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chyba większość ze składających wnioski na PROW liczy się z tym że od razu kasy ze zwrotu nie będzie miała i ja się z tym licze ,ale każdy chciałby wiedzieć czy jest sens czekać z tąd taka nerwówka. Wam co macie już operacje PROW za sobą łatwo prawić kazania choć pewnie sami trzęśliście gaciami o pomyślne zakończenie inwestycji. Z moich obserwacji po mojej i okolicznych wioskach wnioskuje że ten cały PROW był dla bogatych gospodarstw które nabrały maszyn i teraz się śmieją z tych co ,,nie śmierdzą groszem ''. Lepszym rozwiązaniem były by nisko oprocentowane ,długoterminowe kredyty na dogodnych warunkach ale dla każdego chętnego .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11351 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 czerwiec 2013 - 21:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych do kolegów mówiących w stylu czemu wcześniej nie składali, otóż nie wszyscy byli właścicielami gospodarstw, ja przejąłem dopiero w tamtym roku, także jak mogłem się starać o dofinansowanie, jako że wpisałem na mgr kupno ciągnika moje gva było strasznie mizerne, swoją drogą jak inwestycja w stylu kostka na podwórko zwiększa gva, może ktoś mi wytłumaczyć. Także z swoimi 3,35 ha będę dalej produkował i walczył aby nie dać się wygryźć z rynku, i czekam może się doczekam czas pokaże. Wszystkim na zielonej gratuluję niech sprzęty zakupione pracują jak najdłużej. Wszystkim na białej polecam napar z ziółek na uspokojenie i uzbrojenie w cierpliwość. Ps. sąsiad przyprowadził dzisiaj nowego Fergussona, to już jego 5 traktor, zaistniał mu nowy problem ma tyko 4 kierowców, także jednego mają brać na sztywny hol i wio w pole

#11352 Share LucynaSzelest

LucynaSzelest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 07:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych gdzie mam szukać tej zielonej listy? pozdrawiam wszystkich

#11353 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 09 czerwiec 2013 - 08:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kilka stron do tyłu jest ten link wystarczy tylko troche poczytać na tym forum...

http://www.arimr.gov...nia-2013-r.html

#11354 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeden kierowca będzie dwa obsługiwał, za pośrednictwem gps:D

#11355 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 16:05

Chyba większość ze składających wnioski na PROW liczy się z tym że od razu kasy ze zwrotu nie będzie miała i ja się z tym licze ,ale każdy chciałby wiedzieć czy jest sens czekać z tąd taka nerwówka. Wam co macie już operacje PROW za sobą łatwo prawić kazania choć pewnie sami trzęśliście gaciami o pomyślne zakończenie inwestycji. Z moich obserwacji po mojej i okolicznych wioskach wnioskuje że ten cały PROW był dla bogatych gospodarstw które nabrały maszyn i teraz się śmieją z tych co ,,nie śmierdzą groszem ''. Lepszym rozwiązaniem były by nisko oprocentowane ,długoterminowe kredyty na dogodnych warunkach ale dla każdego chętnego .

To ciekawe bo ja byłem u gospodarza który miał jeszcze drewnianą stodąłem przykrytą strzechą i dostał na prow zetora i pare innych maszyn, wieć chyba prow był dla wszystkich... tylko rzecz normalna nie ma już pieniędzy a wszyscy mają pretensje że dostał inny a nie on... Ludzie przestańcie siać te propagandy... Przecież nabór w 2009 to było losowanie a więc każdy mógł dostać pieniądze, więc nie pisz że dostali najbogatsi...

#11356 Share Zetor6748

Zetor6748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 17:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ostatnio rozmawiałem z osobą z Agencji to Prow niedostały tylko osoby z duzymi hektarami. Niektóra Lista była losowa , sprawdzali czy wszystko sie zgadza i wypisywali umowe wiec jak widzicie Prow jest dla kazdego , zalezy od szczescia :) chodź te kilka milionów mogli by dołozyc aby nasza gospodarka szybciej sie rozwijała , zobaczcie na inne kraje samymi nowymi ciagnikami jeżdza a wiekszosc Polaków jeszcze starymi 60 -tkami. Ciekawe kiedy nastepny nabór we wszystkich województwach , nowa pula to pewnie duzo osob dostanie

#11357 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 18:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak widzę niektóre posty to naprawdę ludzie składają te wnioski nie dlatego że sprzętu potrzebują, tylko dlatego że chcą mieć nowy bo inni mają:/ Na zachodzie pracuje mnóstwo starych maszyn, nikt ich nie wymienia jeśli spełniają swoją rolę. PROW to nie tylko nowe ciągniki, to też silosy, budynki, przechowalnie itp.

#11358 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 18:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w pomorskim max 19 osób może się jeszcze załapać w co wątpię

#11359 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiecie co wszyscy znali kryteria w jaki sposob beda oceniane wnioski i pkt. a wiec o co wam chcodzi mieliscie pole do popisu wiec co wszysko od was zalezało a nie od UE czy ARiMR ja równiez nie dostałem a chciałbym a takie biedolenie ahh moze te 3-30 pozycji i zielona no tak super ale tych 3-30 musi nie dostac abyscie wy dostali.
wezcie sie za robote i stodołe podprzyjcie aby ten rok jeszcze przetrzymała i napiszcie wniosek w roku buzdzetowym 2014-2020 i wszyscy dostanie full kasy za darmo i ciagniki fendy jakie sobie chcecie
powodzenia i do uszłyszenia w roku 2014

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11360 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:08

Ostatnio rozmawiałem z osobą z Agencji to Prow niedostały tylko osoby z duzymi hektarami. Niektóra Lista była losowa , sprawdzali czy wszystko sie zgadza i wypisywali umowe wiec jak widzicie Prow jest dla kazdego , zalezy od szczescia :) chodź te kilka milionów mogli by dołozyc aby nasza gospodarka szybciej sie rozwijała , zobaczcie na inne kraje samymi nowymi ciagnikami jeżdza a wiekszosc Polaków jeszcze starymi 60 -tkami. Ciekawe kiedy nastepny nabór we wszystkich województwach , nowa pula to pewnie duzo osob dostanie

no zapewniam cie ze im wiecej kasy dolozą tym bardziej rozwina gospodarke zachodnia przeciez oni nie sa glupi niedosyc ze dadza 50% i wszyscy sa zadowoleni to do nich trafi jeszcze drugie 50 takze zyskuja drygie tyle bo sprzet jest zagraniczny robiony zagranica bo jakos trudno mi sobie wyobrazic ze ktos sklada wniosek na ursusa takze dzieki tym naszym inwestycja napedzamy gospodarke naszych zachodnich sasiadow takze mi pokupimy sprzety a oni maja zbyt i miejsca pracy UE to nie bezinteresowna pomoc