Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#11301 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:42

byłem dziś w agencji i sprawy mają się tak facetka mówi ze to że się jest na zielonej nie świadczy o przydzielonej pomocy z racji małych środków będą liczne weryfikacje i dokładne sprawdzanie także jak ktoś sobie powymyślał z kosmosu rzeczy będzie musiał je udowodnić. Ponadto podniosły się telefony gdzie zaczynają rolnicy dzwonić i sąsiadów podwalać sam byłem świadkiem dwóch gdzie facet mówił ze u tego co jest na zielonej to stoi jeden rozwalający się tunel a wpisał w wniosek 2tyś metrów kwadratowych pod osłonom. Babka mówi ze tak non stop od piątku, na dzień nawet 30 telefonów. Ja myślę ze coś dołożą, na ile wystarczy nie wiem, znając moje parszywe szczęście mnie znowu przejdzie bokiem. Ma ktoś jakiegoś konia w dobrym stanie na sprzedaż co by jeszcze trochę porobił. A z innej beczki wujek jest przedstawicielem John Deera i mówi ze tak słabego roku to nie pamięta odkąd Polska weszła do uni, w maju nie sprzedał ani jednego ciągnika tylko dwie przyczepy, mówi że jak kasy nie dadzą to nawet fabryka niemczech może przystanąć. Nie dziwię się jak nie dadzą połowy to każdy będzie mordował to co ma ewentualnie jakieś uzywane szukał, no chyba że obetną ceny pół w dół

po pierwsze to sprzedaż ciagników JD wzrosła w tym roku
po drugie Polska kupuje tak śmieszne ilości w skali globu ze to nie ma znaczenia
po trzecie to właśnie fabryka sie rozbudowuje wiec chyba śnisz ze coś przystanie
po czwarte spora cześć rolników kupuje bez dofinansowań bo juz je wykorzystała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:11
  •  

#11302 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:02

A czy kolega pytał się kiedy ukarze sie kolejna lista? Bedzie to może jeszcze w tym tygodniu czy dopier w przyszłym?

kto czy co bedzie na tej liście? nic o tym nie słyszałem?

#11303 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To będą aktualizacje listy tej co wyszła w środę, zmiana miejsc na zielonej i białej.
Chłop ze wsi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11304 Share Krystian7745

Krystian7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 06:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a kiedy wyjdzie ta aktualizacja listy

#11305 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 04 czerwiec 2013 - 08:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Prawdopodobnie teraz 7 w piątek

#11306 Share tabaluga797

tabaluga797

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 10:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam wszystkich (zaznacze ze to mój pierwszy wpis) mam pytanie do was forumowicze. Chodzi mi o dofinansowania rolnicze które mi sie należa. Teraz przedstawie po krótce moja sytuacjie. Jestem uczniem technikum ale nie rolniczego, mam 18 lat. Ostatnio dostałem w spadku gospodarstwo (wujek niespodziewanie poszedł na emeryture) dokładnie to sie stało 23.05.2013. Powierzchnia gospodarstwa to 5.0600 ha fizycznych. Moje pytanie brzmi na jakie dofinansowania mógłbym ewentualnie liczyc (o ile moge na cos liczyc) i jakie kryteria musze dodatkowo spełniac. dziekuje z góry bardzo za porade.

#11307 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 17:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przez najbliższe 1-2 lata nie możesz liczyć na żadne dofinansowanie. Zakładam że nie brałeś młodego rolnika więc to już odpada bo zapewne minie więcej niż rok do ogłoszenia nowego naboru. popełniłeś błąd przepisując teraz gospodarstwo. Przy 5 ha to ogólnie na niewiele programów możesz liczyć.
A i jeszcze jedno nic ci się nie należy, co najwyżej możesz się starać o otrzymanie dofinansowania.

Edytowany przez lukaczmarek, 04 czerwiec 2013 - 17:57.

#11308 Share tabaluga797

tabaluga797

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gospodarstwo nie ja przepisywałem tylko mój wujek na mnie żeby móc isc na emeryture, więc nie wiem czemu mówisz ze to błąd ze teraz . Młodego rolnika nie brałem.

#11309 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Błąd bo już go nie dostaniesz, a czuję że w nowym naborze będzie 100tys

#11310 Share tabaluga797

tabaluga797

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No ale ten co przepisywał nie miał wyjścia bo nie miał na kogo przepisać bo nikt nie chciał tych nieruchomości a gdyby nie przepisał to by nie dostał emerytury. A o dofinansowania inne moge liczyc niz te 75 tys ?? np na założenie produkcji truskawek ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11311 Share JONH91

JONH91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeżeli się uczysz w technikum to spokojnie możesz wydzierżawić ta ziemie komuś tylko dla papierka (najlepiej z data przejecia gospodarstwa)i dokąd nie ukończysz szkoły nie prowadzisz gospodarstwa i nie płacisz krusu , bo w ściśle prawa się caly czas uczysz . Tylko musisz mieć kontynulacje nauki później idziesz na kurs zaoczny po technikum który trwa 1 semestr i nabywasz wyksztalcenie rolnicze. Co do naboru na młodego rolnika to najprawdopodobniej ma ruczyc ostatni nabór jeszcze w tym roku, tak powiedział minister rolnictwa mówiąc w jednym z wywiadów " O młodych trzeba dbać bo są przyszłością polskiego rolnictwa"

#11312 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:35

A o dofinansowania inne moge liczyc niz te 75 tys ?? np na założenie produkcji truskawek ??

Tak jak Ci kolega wspomniał - to, że dostałeś gospodarstwo to nie znaczy, że należą Ci się odgórnie pieniądze, które leżą na kupce i czekają na takich młodych rolników. Co najwyżej możesz liczyć, ale i to ja bym sceptycznie podchodził. Ja też jestem młodym rolnikiem, wziąłem 5 lat temu premię 50tys, teraz 'liczyłem'-dobrze, że sceptycznie, na modernizację.. Ta 'pomoc' dla młodych rolników to jest śmiech na sali. Mogliby i dać 200tys premii, ale jak dla mnie zasady przyznawania tego są bez sensu - dlaczego ma się premiować tych młodych co mają przepisywane gospodarstwa ze względu na tą dotację? Bo powiedzmy sobie szczerze, że w 90% tak jest... Każdy kombinuje jak może bo tutaj się inaczej nie da... Pod definicją wsparcia młodcyh rolników ja rozumiałbym np jakąś normalną, stałą linię kredytową o oprocentowaniu do max 2%, ale i to uważam za zawyżone bo to maximum powinno być na poziomie 1-1,5%....

Edytowany przez skywalker89, 04 czerwiec 2013 - 19:37.

#11313 Share tabaluga797

tabaluga797

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych JONH91 dziękuje za przybliżenie informacji.

#11314 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kamil tylko ze to nie moje wymysły tylko piszę ci ci powiedział mi diler, może u was jest lepiej ale w naszych okolicach nikt nie porywa się na ciągnik w całości za swoją gotówkę, wolą już gnieść to co mają

#11315 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych składając wniosek dołączyłem ofertę w której ciągnik kosztuje 140tys, a agregat uprawowo-siewny 100tys, czy teraz mogę kupić ciągnik za 80tys, a agregat za 160tys?

#11316 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 06:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak

#11317 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, w tym momencie brakuje dla mnie kasy, czy gdybym teraz zrealizował inwestycje z kredytu nMR i nagle jednak okazało sie ze jednak kasy starczy dla mnie to czy bede mogl skorzystac z dofiansowania MGR czy nie da sie juz pozniej odkrecic tego kredytu?

#11318 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych barrybond

Nie można łączyć MGR z inną pomocą państwa np. w postaci kredytu z dofinansowaniem.

#11319 Share Movento

Movento

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:01

Witam, w tym momencie brakuje dla mnie kasy, czy gdybym teraz zrealizował inwestycje z kredytu nMR i nagle jednak okazało sie ze jednak kasy starczy dla mnie to czy bede mogl skorzystac z dofiansowania MGR czy nie da sie juz pozniej odkrecic tego kredytu?

I jak ma byc na Wsi dobrze... obawiam sie ze da sie odkręcic ale na etapie Komornika :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11320 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 08:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli najpierw mam czekac ponad rok czasu az bedzie nabór, no bo juz niedługo bedzie, pozniej kilka miesiecy na zbiorke i podliczanie wnioskow, pozniej znowu rok bo moze niedługo dołoża kasy i pozniej znow kilka miesiecy na zaproszenie do podpisania umowy? Kto w dzisiejszych czasach planuje co bedzie potrzebował za 3 lata do gospodarstwa? Czyli jedyne wyjscie to czekac moze cos dołoża, albo kredyt komercyjny albo olac ich ciepłym moczem...