Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#11261 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 12:04

to jak tak to ja poprawki dostałem przy składaniu wniosku. :lol: 26esu i gva, 1xx łódzkie

czytaj mazowieckie nabór nie 2013 tylko 2011

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:09
  •  

#11262 Share Damiano255

Damiano255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 12:10

Nie traktujcie tej listy jak wyroczni zacznie się weryfikacja wniosków to kolejność będzie się zmieniać, na razie to policzyli punkty i kase jakie kto podał, w poprzednich naborach nie jedna osoba spadała lub leciała w górę

Ktoś może powiedzieć z doświadczenia, jak dużo weryfikacja może zmienić w kolejności na liście, ja mam 18XX miejsce w Wielkopolsce i nie wiem, czy się jeszcze łudzić że zmieni się lista i może jakie pieniądze niewykorzystane spłyną w 2014 czy rozglądać się już za używanym sprzętem.

#11263 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie bedą jakieś dodatkowe pieniądze do naboru na rok 2013 ? jestem z woj łodzkiego i na zielonej jest tyko 7xx pozycji a ja jestem na 2xxx są jakieś szanse ? <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11264 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Widzę tu radość osób które znalazły się na zielonej części listy, ale i żal, rozgoryczenie i... zazdrość tych którzy znaleźli się daleko na białej części. Ktoś kilka stron dalej napisał że miał X ESU i został na białej, a jego kolega miał ESU<X a był na zielonej. Widać oburzenie osób które nie dostały, cóż nie wszyscy dostaną. Ale z drugiej strony poraża mnie brak wiedzy niektórych nt. punktacji wniosków, szczególnie w zakresie że ktoś o GVA dowiaduje się z wpisów na forum...

A wystarczyło w google wpisać mgr prow 2014 rozporządzenie i byłoby jasne. Przecież zasady punktacji były (i są) w rozporządzeniu .

§ 15. 1. Pomoc przysługuje według kolejności ustalonej przez Agencję dla każdego województwa, przy zastosowaniu kryteriów wyboru operacji.
2. Agencja, ustalając kolejność przysługiwania pomocy, uwzględnia wszystkie wnioski o przyznanie pomocy złożone osobiście albo przez upoważnioną osobę bezpośrednio w oddziale regionalnym Agencji albo za pośrednictwem biura powiatowego Agencji w terminie, o którym mowa w § 10 ust. 2, oraz wszystkie wnioski o przyznanie pomocy złożone przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce pocztowej operatora publicznego w terminie, o którym mowa w § 10 ust. 2, które wpłynęły do oddziału regionalnego Agencji w terminie do 30 dnia od dnia upływu terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.
3. O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie następujących kryteriów, z zastrzeżeniem § 15a:
1) w przypadku operacji, której realizacja przyczyni się do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) określonego w § 7 ust. 1 pkt 3 lit. a, punkty przyznaje się w zależności od wielkości ekonomicznej gospodarstwa w następujący sposób:
a) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 4 do 16 ESU, przyznaje się od 5 do 9 punktów, przy czym 9 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 16, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 5 punktów dla wartości ESU równej 4,
B) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 16 do 40 ESU, przyznaje się od 9 do 10 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 28, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 9 punktów dla wartości z krańców tego przedziału,
c) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 40 do 70 ESU, przyznaje się od 5 do 9 punktów, przy czym 9 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 40, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 5 punktów dla wartości ESU równej 70,
d) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi więcej niż 70 ESU, przyznaje się 5 punktów;
2) w przypadku operacji, której realizacja nie przyczyni się do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) określonego w § 7 ust. 1 pkt 3 lit. a, punkty przyznaje się w zależności od wielkości ekonomicznej gospodarstwa w następujący sposób:
a) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 4 do 16 ESU, przyznaje się od 0 do 4 punktów, przy czym 4 punkty przyznaje się dla wartości ESU równej 16, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 0 punktów dla wartości ESU równej 4,
B) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 16 do 40 ESU, przyznaje się od 4 do 5 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 28, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 4 punktów dla wartości z krańców tego przedziału,
c) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 40 do 70 ESU, przyznaje się od 0 do 4 punktów, przy czym 4 punkty przyznaje się dla wartości ESU równej 40, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 0 punktów dla wartości ESU równej 70,
d) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi więcej niż 70 ESU, przyznaje się 0 punktów;
3) w przypadku operacji, która jest realizowana przez osoby wspólnie wnioskujące, przyznaje się dodatkowe punkty w zależności od wielkości ekonomicznej gospodarstwa, w następujący sposób:
a) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 4 i mniej niż 16 ESU, przyznaje się 5 punktów,
B) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 16 i mniej niż 40 ESU, przyznaje się 3 punkty,
c) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 40 i mniej niż 70 ESU, przyznaje się 1 punkt,
d) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 70 ESU, przyznaje się 0 punktów.
4. Kolejność, o której mowa w ust. 1, jest ustalana na podstawie danych zawartych we wniosku o przyznanie pomocy na dzień złożenia wniosku. Jeżeli wniosek nie zawiera danych niezbędnych do ustalenia kolejności, nie przyznaje się punktów.
5. W przypadku osób wspólnie wnioskujących wielkość ekonomiczną gospodarstwa stanowi średnia arytmetyczna z wielkości ekonomicznej gospodarstw będących w posiadaniu tych osób.
6. Kolejność, o której mowa w ust. 1, jest ustalana od operacji, która uzyskała największą liczbę punktów, do operacji, która uzyskała najmniejszą liczbę punktów.
7. Operację, o której wsparcie ubiegają się osoby wspólnie wnioskujące, uznaje się za operację, której realizacja przyczyni się do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), jeżeli przyczyni się ona do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie każdej z tych osób.
8. W przypadku operacji o takiej samej liczbie punktów w pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcy, który do dnia złożenia danego wniosku o przyznanie pomocy nie zawarł żadnej umowy, na podstawie której została przyznana pomoc w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego Programem

Dz.U.2007.193.1397 ze zm.

Rozważmy następujący przykład:
1. Jan Nowak 16 ESU i wzrost GVA o min. 10%
2. Andrzej Nowak 32 ESU i brak wzrostu GVA

Jan punkty otrzyma zgodnie z par. 15 ust. 3 pkt 1 lit. b (tj. 9-10 pkt), a Andrzej (pkt. 2 lit. B) mimo dwa razy wyższego ESU otrzyma 4-5 pkt.

Ktoś może powiedzieć że to nie jest sprawiedliwe, nieuczciwe itp.; sorry ale jeżeli ktoś nie przeczytał instrukcji do wniosku i rozporządzenia to może winić za to tylko siebie (lub doradcę, który był niedouczony i tylko kase wziął a wniosek źle zrobił).

Choć, z drugiej strony nie z każdej produkcji da się wyprowadzić 10% wzrostu, ale to już inna sprawa

Edytowany przez pawelek, 01 czerwiec 2013 - 13:44.

#11265 Share crative

crative

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja też łódzkie 17XX i myśle że nic z tego będzie :unsure:
faktycznie mam braki w tym temacie ...
czyli załóżmy wnioskując o zakup np rozrzutnika czy beczki asenizacyjnej można było podciągnąć pod GVA

Edytowany przez crative, 01 czerwiec 2013 - 13:49.

#11266 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @crative to zależy czy w związku z zakupem planowałbyś zwiększenie produkcji?

choć myślę ze można to podciągnąć pod poprawę jakości produkcji, ale niech ktoś jeszcze to potwierdzi

Edytowany przez pawelek, 01 czerwiec 2013 - 14:17.

#11267 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak patrze na te warunki otrzymania dotacji i wychodzi z tego ze tylko osoby o przychodzie 28ESU czyli około 35 tys euro rocznie nadwyzki bezposredniej powinny byc wspierane. Teraz przeliczyłem sobie uprawy czy hodowle jakie trzeba miec i wychodzi ze osoba ktora ma 100ha pszenicy na 1 klasie ziemi, ma taką sama nadwyzke około 30ESU jak osoba ktora ma na stanie 125 warchlakow i 125 tucznikow, przy czym pasze i wszystko inne dokupuje. I niech mi ktos tu powie ze ma to coś wspólnego ze zdrowym rozsadkiem i logiką, po prostu zalezy jak komu udało sie wbic w punkty, ktore oczywiscie mozna było naciągac. Druga sprawa jest taka ze od wejscia do unii w Polsce wartosc realna budynków spada, jedynie to wzrasta liczba traktorów w zastraszajacym tempie, ale czy to idzie w parze z dochodowoscia to nie wiem...

#11268 Share crative

crative

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:28

Napisany Dzisiaj, 15:07
@crative to zależy czy w związku z zakupem planowałbyś zwiększenie produkcji?

choć myślę ze można to podciągnąć pod poprawę jakości produkcji, ale niech ktoś jeszcze to potwierdzi

pawelek

dzięki za odpowiedż, wychodzi na to że osoba w ODR nie przyłożyła się do tematu...
ech niewiedza kosztuje :wacko:

#11269 Share pawell21

pawell21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to z tego co mówicie koledzy jesli jestem w pierszej 50-ce na zielonym to jeszcze nic pewnego że dostanie sie dotacje ???

Edytowany przez pawell21, 01 czerwiec 2013 - 14:45.

#11270 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dostaniesz, chyba że wniosek zawiera błędne informacje lub zostanie odrzucony (np. nieuzupełnienie poprawek w terminie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11271 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja też łódzkie miejsce 81x ,brakuje 6x do zielonej listy , no niby nie daleko ale czarno to widze i trochę poczekam.Znajomy który wypełniał wniosek powiedział że największe szanse mieli ci GVA ,choć nie w moim przypadku.

#11272 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to teraz pozostaje się zacząć modlić do góry po to aby dołożyli kasy, i było starczyło dla wszystkich, po za tym wybory za dwa lata także arbuzy z PSL mogą się bać że polegną i może kalemba dołoży kasy

#11273 Share Zetor6748

Zetor6748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 07:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie odnośnie nowego naboru. Czy w nastepnym roku bedzie ? /mazowieckie , prosze o odp ;)

#11274 Share crative

crative

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co słyszałem pierwszy nabór ma być dopiero w 2015... :unsure:

#11275 Share Zetor6748

Zetor6748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych U to niedobrze bo sprzęt jak najszybciej potrzebny :(

A jesli juz pisze to zapytam czy mam szanse na ciagnik o mocy 90 KM NH TD5040 + rozrzutnik Metal fach 6 ton na 24 h ziemi + 20 krów i 20 byków jałówek itd ? czy jest szansa ? brałem młodego rolnika 2 lata temu

#11276 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jeśli nie zmieni się sposób wyliczania wielkości ciągnika to masz szanse

#11277 Share Krawi

Krawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A według mnie ARiMR powinna zmienić nazwę na Agencja Miłośników Bajek :mellow:
Fikcyjne dzierżawy, fikcyjne przekazywanie zwierząt, fikcyjne wspólne wnioski (ojciec + syn) i to wszystko przechodzi!
Kto wniosek złożył z prawdziwymi danymi nie ma szans na dofinansowanie.
A wystarczyło do obliczeń przyjąć dane z roku ubiegłego i takie przekręty nie miały by miejsca.
No, ale widocznie komuś zależało by było inaczej.

#11278 Share Case856xl

Case856xl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Krawi masz racje mam 30ha nigdy nie brałem z uni zadnych pieniedzy wszystkie maszyny dotychczas kupowałem za własne pieniądze i jak raz złożyłem uczciwie wniosek to jestem tak daleko od zielonej listy ze skoda gadać jak mowisz zawsze dostają Ci co kombinuja. Szkoda gadać na dodatek jeszcze kupe piednidzy trzeba wydać na napisanie przez ODR złodzieje ;[

Krawi masz racje mam 30ha nigdy nie brałem z uni zadnych pieniedzy wszystkie maszyny dotychczas kupowałem za własne pieniądze i jak raz złożyłem uczciwie wniosek to jestem tak daleko od zielonej listy ze skoda gadać jak mowisz zawsze dostają Ci co kombinuja. Szkoda gadać na dodatek jeszcze kupe piednidzy trzeba wydać na napisanie przez ODR złodzieje ;[

#11279 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja miałem ESU 16 i GVA 10% i na WLKP jestem dopiero na pozycji 34XX :) no cóż, spróbować trzeba było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11280 Share Krawi

Krawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Najgorsze jest to, że propaganda wciąż trąbi o pomocy na rozwój gospodarstw, a środków starcza dla wybrańców.
Co to jest 700 gospodarstw na całą wielkopolskę?
Co z limitami na kredyty preferencyjne - skończyły się w kwietniu.
Co z kredytami CSK?
Gdzie jest ta pomoc?
Chyba tylko na konferencjach prasowych.