Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#11181 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 maj 2013 - 07:59

Widze żenie czytałeś instrukcjiwypelniania wniosku:)

Nie mozna zwiekszyc proporcji upraw,czyli zmienic płodozmianu. A jak najbardziej zwiekszyć gospodarstwo, w koncu kupujesz nowe maszyny;)

Temat modernizacji 2013 ma juz ponad 550 stron, gdyby chociaz polowa przeczytala instrukcje wypelniania , a w szczególności przykłady tam podawane to o temat liczył by max 10 stron.

Kolego , gdzie jest napisane , że wzrost GVA nie może nastąpić przez zmianę struktury zasiewów?

Jest w instrukcji taki przykład :
Przykład 2. (nieprawidłowy):
W przypadku zakupu aktywnego agregatu uprawowo-siewnego wzrost GVA nie może być uzasadniony zmianą struktury zasiewów poprzez wprowadzenie ziemniaków jadalnych, których rolnik w roku bazowym i poprzedzającym rok bazowy nie uprawiał.

Ten przykład wielu interpretuje źle , jedni że nie można kupować maszyn ,drudzy że nie można zmieniać struktury zasiewów . A on tylko mówi , że nie można motywować zakupu sprzętu do zboża rozpoczęciem uprawy okopowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:33
  •  

#11182 Share ukas1

ukas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktoś jak daleko przesunie się lista w Wielkopolsce mam numer 2324 i teraz nie wiem czy warto czekać czy dać sobie spokój i kupić coś używanego. Z góry dzięki za ODPOWIEDZ ;) Pozdrawiam

#11183 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przez zmianę strukturę zasiewów GVA może zostać osiągnięte, ale w instrukcji są dwa przypadki mianowicie:
"Wszystkie sposoby osiągnięcia wzrostu GVA, z wyjątkiem dwóch:
1) zwiększenie ogólnej powierzchni upraw,
2) zwiększenie skali produkcji
muszą być ściśle i logicznie związane z inwestycjami wchodzącymi w zakres zaplanowanej operacji."
(PROW 121/13/01 Strona 59 z 81)
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11184 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pomyłka, szlak by to ...

Edytowany przez yanki, 30 maj 2013 - 14:42.

#11185 Share jacus57

jacus57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, modele maszyn rolniczych, samochody z PRL-u, straż pożarna

Napisany 30 maj 2013 - 08:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy można złożyć jakieś odwołanie od tej listy? My za wspólny wniosek z ESU jednego rolonika 37 a drugiego 51? mamy 1xx miejsce w lubuskim (zielona do 9x). Punktów tych końcowych mieliśmy 18 a próg był od 9,9. Prawdopodobnie ktoś się w agencji pomylił. Co robić? Miał ktoś podobny przypadek?

#11186 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:45

Popaprańcy w małopolsce dali tylko 70 osobom sam się nie załapałem a esu było 28, jeżeli wiedzieli że będą mieli tak mało kasy to nie trzeba było w ogóle rozgłaszać tego a tak dali paprykarzom z igołomi po nazwiskach widzę że większość z tamtych okolic, podobno też preferowali tych co już brali i im zostało, na liście jestem prawie 400 nie wiem czekać na to czy dać se spokój a kasę przepier.....ić. Jak się jest na tej białej to się dostaje czy odwalają, proszę poradźcie co robić czekać ile może to potrwać. W tym momencie zgłupiałem.

popieram w 100% wystarczy pojechać "za wisłę" i widać jakie sprzęty tam mają, a z mojej strony same ursusiki.. ewentualnie stare zetory.. przynajmniej "doradcy" i inni wypełniający kasę zarobili.. i to nie małą.

#11187 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czytam te fora i rozmawiam z ludźmi którzy składali i z moich rejonów nikt się nie załapał na zieloną a niektórzy ESU mieli wysokie a miejsca pod 2 tysie .... Ja nie wiem ale ta lista jest jakaś nie dorobiona... I jak my mali gospodarze mamy się rozwijać powiększać areały czy produkcje jak nie mamy czym ?? Celowa zagrywka to jest tylko żeby nas zniszczyć ... moim zdaniem co jak co ale Ci co już brali w poprzednich naborach powinni teraz nie brać ... A dużo osób złożyło wnioski w tym naborze pierwszy raz dopiero...

#11188 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:56

Przez zmianę strukturę zasiewów GVA może zostać osiągnięte, ale w instrukcji są dwa przypadki mianowicie:
"Wszystkie sposoby osiągnięcia wzrostu GVA, z wyjątkiem dwóch:
1) zwiększenie ogólnej powierzchni upraw,
2) zwiększenie skali produkcji
muszą być ściśle i logicznie związane z inwestycjami wchodzącymi w zakres zaplanowanej operacji."
(PROW 121/13/01 Strona 59 z 81)

No tak ,czyli te dwa sposoby nie muszą być ściśle związane z operacją - czyli łatwiej udowadniać wzrost GVA niż przez inne sposoby.

#11189 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 maj 2013 - 09:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Marzencia zgadzam się z tobą pierdo...one okolice igołomii cwaniacy naustawiają tuneli i dostają niektórzy mają tyle że im d*py rozwala widzę na liście też cwaniaka z Miejscowości Kowary niejakiego Burżuja co prowadzi skup warzyw jemu też przyznali a z gospodarkę ma tylko na papierze. Nie wiem jak inni ale podałem czosnek wyliczyłem wartość dodaną na poziomie 70gr tyle ile się sprzedawało do tej pory a słyszę że oni wliczają go do esu poziom 1 a z wyliczeń wyszło że mam 8 z hektara to jawna dyskryminacja małych gospodarstw które właśnie jadą na tego typu rzeczach jaj rzodkiewki, boby, fasolki itp. ręczne rzeczy oni powinni w pierwszej kolejnośći dostać, a mnie babka jak składałem mówiła że ci co pierwszy raz będą składać to na pewno dostaną, dostali ale znowu po d*pie, nie wiem jak inni ale ja w poniedziałek albo jeszcze w piątek jadę się odwołać od decyzji do agencji

#11190 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no ta lista jest dziwna
ja przy 100ha pola mam 56X a znajomy jeden ma 30ha i jest 12X a zielona do 77miejsc
Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11191 Share Farmer2000

Farmer2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:40

Wie ktoś jak daleko przesunie się lista w Wielkopolsce mam numer 2324 i teraz nie wiem czy warto czekać czy dać sobie spokój i kupić coś używanego. Z góry dzięki za ODPOWIEDZ ;) Pozdrawiam

Kolego z jakiego naboru

Edytowany przez Farmer2000, 30 maj 2013 - 17:51.

#11192 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przecież jest lista
http://www.arimr.gov...nia-2013-r.html

W moim przypadku- ESU 21, GVA 30%, miejsce 222x, czuję się zdegustowany hah :D we Wlkp jest parcie na PROW straszne :)

Edytowany przez kris14, 30 maj 2013 - 09:45.

#11193 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 30 maj 2013 - 09:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Proponuje poczytać kilka stron do tyłu ktoś już wrzucił linka do listy :) @Kris wyprzedziłeś mnie z odpowiedzią :P
W poprzednim naborze bylem na 7x w małopolsce, obecnie w tym dziwnym naborze jestem na 87x. Heh trochę nie mogę tego pojąć, ale też się tym zbytnio nie przejmuje i będę czekać na kolejne kroki ze strony agencji.

Edytowany przez sterydek, 30 maj 2013 - 09:44.

#11194 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale po co się tak spinać? wiadomo było że kasy jest mało i dostanie garstka więc nie ma co przesadzać z tymi pretensjami... dostali Ci co najlepiej rokują na przyszłość, a przecież nikt nikomu nie broni być 'cwaniakiem' i robić wszystko żeby wniosek wypadł jak najlepiej... ja od 2011 czekam z nadzieją że jeszcze zwrócą mi w mazowieckim, ale już dawno by mi zwrócili gdyby nie głupota ojca który bał się złożyć na krowy.. inni zaryzykowali i dawno już mają to za sobą i gospodarki się im rozwijają a ja musze czekać, no ale za głupote się płaci...jak mnie denerwuje gadanie że ten co nabrał maszyny i robi się bogaty to zaraz cwaniak i oszust, od tego są kontrole żeby wszystko sprawdzać czy się zgadza... ludzka zazdrość nie zna granic...

#11195 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:53

Miejsce na zielonej 2XX , bez GVa i bez wspólnego, esu 26,3 WLKP

chyba żartujesz ? :o moze pomysliłeś woj. :)

tak własnie myślałem bo ja z takim samym praktycznie esu w okolicy 4900 :o

Edytowany przez janczar810, 30 maj 2013 - 17:26.

#11196 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Łódzkie miejsce 81X do zielonej listy 6X pozycji . Jak myślicie czy jest jeszcze jakaś nadzieja ,czy strata czasu ?

#11197 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak to jest agencja wyśle teraz wszystkim poprawki czy tylko tym z zielonej listy ile mniej więcej czasu trwa to od ogłoszenia listy zanim wyslą

#11198 Share prezeskr

prezeskr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:07

Miejsce na zielonej 2XX , bez GVa i bez wspólnego, esu 26,3 WLKP

to dziwne bo ja z GVA, esu 28,05 bez wspólnego i jestem 6xx

#11199 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 30 maj 2013 - 10:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W poprzednim naborze lista ukazała się w marcu a początkiem czerwca miałem już poprawkę i jakoś pod koniec sierpnia podpisaną umowę.
A teraz jak jest to się nie orientuje:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11200 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja nie wiem Panowie jak to jest, ja się nie nastawiałem, że coś z tego wyjdzie (jestem na 168X miejscu w lubelskim, przedemną 1tys osób ;), sam wniosku nie składałem.. a znajomi - jeden, który w ostatnim naborze skorzystał ma podobny areał i esu to w pierwszej 100-tce na zielonej (mówił, że zrobił gva przez zakup ziemi w przyszłości?), a drugi trochę mniejszy areał i mniejsze esu i na 5XX miejscu jest. Oni sami robili sobie i składali, są jacyć na zielonych co przez firme składali?

Trochę szkoda, bo ciągniczek o większej mocy jest już niezbędny, porozglądam się, poczekam i jak się nic nie zmieni to koło żniw pewnie trzeba będzie coś kupić...

Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych

Edytowany przez skywalker89, 30 maj 2013 - 10:13.