Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#11041 Share pastuch

pastuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 maj 2013 - 11:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktos ile wnioskow w opolskim ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:27
  •  

#11042 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 maj 2013 - 12:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W opolskim gdzieś usłyszałem że niby 1200 wniosków.

#11043 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 19 maj 2013 - 16:14

wlkp podobno 6 tys wniosków :D

łe to fajnie moze sie załapie :D

Ale z tego co widze w skali ogólnej kraju to i tak wydaje mi sie ze bedzie wiecej w wlkp. :(

licze na to iz wyczyszcza kaske z innych programów i dołożą na "naszą" MGR

niby listy maja jeszcze byc w maju. dodzwonic do ARiMR nie moge chyba ostro tam wnioski licza i punktacje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11044 Share seboss

seboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 maj 2013 - 17:15

łe to fajnie moze sie załapie :D

Ale z tego co widze w skali ogólnej kraju to i tak wydaje mi sie ze bedzie wiecej w wlkp. :(

licze na to iz wyczyszcza kaske z innych programów i dołożą na "naszą" MGR

niby listy maja jeszcze byc w maju. dodzwonic do ARiMR nie moge chyba ostro tam wnioski licza i punktacje.

hej kolego to ile masz esu ????????

#11045 Share Furios_pl

Furios_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 maj 2013 - 08:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam czy po ogłoszeniu wyników (29 maja ) i znajdę się na zielonej liście mogę już zakupić sprzęt, będzie on uznany czy muszę czekać na decyzje z agencji?

#11046 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1957 postów

Napisany 20 maj 2013 - 08:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Furios_pl dobre pytanie :D :D My chcieliśmy już przed ogłoszeniem listy zakupić i niestety ciągnik stoi na placu a trzeba czekać na liste...

#11047 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 20 maj 2013 - 10:38

hej kolego to ile masz esu ????????

juz nie pamietam ale cos w okolicy 25-26esu

#11048 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 maj 2013 - 22:15

Witam czy po ogłoszeniu wyników (29 maja ) i znajdę się na zielonej liście mogę już zakupić sprzęt, będzie on uznany czy muszę czekać na decyzje z agencji?

Możesz go zakupić nawet i teraz, ale na własne ryzyko, a jak chcesz na pewniaka to ogólnie jak by to opisać to jeśli będziesz na zielonej liście, oni się do ciebie sami zgłoszą i przed tym możesz mieć ewentualne poprawki i "trochę" spraw papierkowych, potem wzywają cie do podpisania umowy - ty idziesz zamawiać sprzęt, wpłacasz dealerowi całość i potem czekasz na zwrot połowy z UE.

Wiem, że nic nie wiem.

#11049 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1957 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bociek mylisz się .... W tym naborze trzeba ewidentnie czekać na liste w żadnym wypadku nie można kupować sprzętu przed listą ... Wiem to z 3 źródeł i każde potwierdzało tą wersje... po ogłoszeniu listy i załapaniu się na niej spokojnie sprzęt można kupować...

#11050 Share grzegorz8891

grzegorz8891

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:p, ale także sport, motoryzacja, ekonomia i finanse

Napisany 22 maj 2013 - 06:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co wiem to na mgr mozna kupowac sprzet po ogloszeniu pierwszej listy rankingowej. we wczesniejszych naborach tak bylo i jest w tym.
w tym naborze zadnych nowosci odnosnie tego nie robili.,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11051 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych właśnie że są zmiany, w przypadku wniosku grupowego mozna kupować dopiero po podpisaniu umowy

w wlkp 6tys wniosków, jak ktoś nie ma wiecej jak 10pkt to bedzie problem

#11052 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co do wielkopolski to potwierdzam że jest około 6tyś wniosków ale też dowiedziałem się w swoim BP że strasznie dużo wniosków (podobno już 1/3) jest odrzucanych z powodu podania nieprawdziwych danych. Ludzie podobno popisali że mają nie wiadomo ile bydła (żeby zwiększyć ESU) a to jest sprawdzane ze stanem faktycznym i jeśli się nie zgadza to taki wniosek jest odrzucany bez rozpatrzenia.
Takie informacje mam z BP a na ile one są prawdziwe to okaże się już za około tydzień.

#11053 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 maj 2013 - 10:53

Możesz go zakupić nawet i teraz, ale na własne ryzyko, a jak chcesz na pewniaka to ogólnie jak by to opisać to jeśli będziesz na zielonej liście, oni się do ciebie sami zgłoszą i przed tym możesz mieć ewentualne poprawki i "trochę" spraw papierkowych, potem wzywają cie do podpisania umowy - ty idziesz zamawiać sprzęt, wpłacasz dealerowi całość i potem czekasz na zwrot połowy z UE.

Po co wprowadzasz ludzi w błąd? Mam nadzieję że jak kolega kupi teraz sprzęt czyli przed ogłoszeniem listy to oddasz mu połowę kasy?? Bo unia na pewno tego nie zrobi.

#11054 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 maj 2013 - 10:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na dzień 30.04.2013 rok Lubelskie 1766 wniosków, Lubuskie 664, Łódzkie 2189, Małopolskie 739, Opolskie 738, Pomorskie 949, Wielkopolskie 3188, Zachodniopomorskie 898... Na dzień 30.04.2013 było złożone ogółem 11.131 na kwotę 1.837.183.689,41 zł... Na dzień dzisiejszy jest 17,2 tys. wniosków na kwotę 2,8 mld... Pozdrawiam

#11055 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 22 maj 2013 - 12:38

Co do wielkopolski to potwierdzam że jest około 6tyś wniosków ale też dowiedziałem się w swoim BP że strasznie dużo wniosków (podobno już 1/3) jest odrzucanych z powodu podania nieprawdziwych danych. Ludzie podobno popisali że mają nie wiadomo ile bydła (żeby zwiększyć ESU) a to jest sprawdzane ze stanem faktycznym i jeśli się nie zgadza to taki wniosek jest odrzucany bez rozpatrzenia.
Takie informacje mam z BP a na ile one są prawdziwe to okaże się już za około tydzień.

Jak sprawdzają zgodnośc wniosków? Sam mam przypadek ze we wnioski o MGR i o dopłaty rozni sie powierzchnia o kilka arów, a wiec punkty esu minimalnie tez chyba o 0,2 na mają niekorzysc, zadzwoniłem do Poznania i koles mnie zapewniał ze wszystko pozniej beda korygowac, gdy ewentualnie na wniosek bedzie finansowanie. Jak bedzie tak ze od razu wytną to moze być nie ciekawie...

#11056 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 22 maj 2013 - 13:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ludzie.. jeszcze tydzień i będzie wszystko jasne, czym tu się niepotrzebnie denerwować ?

#11057 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 maj 2013 - 13:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Podejrzewam że może pobieżnie muszą sprawdzić te dane które służą do obliczenia ESU. Bo słyszałem że mieli po 5 krów a pisali kilka razy tyle żeby wycelować w 28ESU.
O ile to prawdziwe okaże się za tydzień. Mnie to ani nie ziębi ani nie parzy bo i tam mam małe ESU za pierwszym razem nie załapię się na zieloną listę. Liczę tylko na to że będą kasę z PROW'u czyścić przez dokładanie do MGR i jedynie wtedy coś może mi skapnie.

#11058 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 22 maj 2013 - 14:17

Jak sprawdzają zgodnośc wniosków? Sam mam przypadek ze we wnioski o MGR i o dopłaty rozni sie powierzchnia o kilka arów, a wiec punkty esu minimalnie tez chyba o 0,2 na mają niekorzysc, zadzwoniłem do Poznania i koles mnie zapewniał ze wszystko pozniej beda korygowac, gdy ewentualnie na wniosek bedzie finansowanie. Jak bedzie tak ze od razu wytną to moze być nie ciekawie...

Przecież ARiMR ma dostęp do IRZ i łatwo sprawdzić stan bydła na dany dzień, tu nie chodzi o setną wartość esu, ale tak +- czy się zgadza, jak ktoś podał 25,54 ha a w dopłatach ma 25,53 to nie jest to problem ale jak ktoś ma na stanie 10 krów a podał 30 to jest to łatwe do zweryfikowania, ale czy tak zrobią ? czy będą teraz wstępnie weryfikować ? nie wiem, może ilość sztuk bydła i +- ha ale na dokładne sprawdzanie to będzie czas potem.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#11059 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 22 maj 2013 - 14:25

Przecież ARiMR ma dostęp do IRZ i łatwo sprawdzić stan bydła na dany dzień, tu nie chodzi o setną wartość esu, ale tak +- czy się zgadza, jak ktoś podał 25,54 ha a w dopłatach ma 25,53 to nie jest to problem ale jak ktoś ma na stanie 10 krów a podał 30 to jest to łatwe do zweryfikowania, ale czy tak zrobią ? czy będą teraz wstępnie weryfikować ? nie wiem, może ilość sztuk bydła i +- ha ale na dokładne sprawdzanie to będzie czas potem.

też tak myślę, gdyby oni teraz tak szczegółowo zaczeli sprawdzac to ta lista ukazała by sie za parę miesięcy a nie tak jak piszą, że już w przyszłym tygodniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11060 Share Furios_pl

Furios_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 maj 2013 - 16:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to ponowie moje pytanie czy po ogłoszeniu wyniku 29 mogę kupić 31 maja sprzęt czy trzeba czekać do dostania potwierdzenia od agencji, pisze o tym bo chciałem przejść przed kupnem na VAT i zęby ten sprzęt już bym na pierwsze pokosy