Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie a z tymi budowami ten magazyn na modernizacje to w przypadku tej mojej wyżej opisanej wiaty to musi byc nowa konstrukcja czy może by np jakaś używana rozebrana i złożona u mnie ?? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:17
  •  

#1082 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak najbardziej się z Tobą zgadzam WERTER. Kasę dostaną nie Ci którzy jej tak naprawdę potrzebują na rozwój i często jeszcze wogule nie korzystali z PROW tylko tacy którzy naokrągło biorą z prow i teraz mocno kombinują z ta kwotą mleczną aby miec te 150tys. Wnioski powinni rozpatrywać na podstawie tego ile rolnik rzeczywiście zdał mleka i czy jest tendencja wzrostowa czy nie. a nie np ktoś zdał 300 tys kg a teraz raptem będzie miał tylko 150 tys kwoty przy składaniu wniosku.

#1083 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie no włąsnie że nie mam tyle o 50 tys. mniej czyli 99,8 tys l. a zdałem za poprzedni rok 120 tys. l.Zgadzam się że powinno być to na podstawie zdawanego mleka a nie kupowania kwot. Najgorsze jest to że ludzie w ARiMR wogóle nie są w niczym zorientowani. Jak dzwoniłem w poniedziałek po złożeniu wniosku powiedzieli mi że jeśli wniosek nie przejdzie na mleczarstwo to zostanie przsunięty do drugiego etapu bo takie mają wytyczne, mieli odrzucać a teraz będą przesuwać. Dziś dzwoniłem żeby sie dowiedzieć/potwierdzić te informacje i dziś inna osoba nie potwierdziła tego? Normalnie paranoja..

Edytowany przez aster453, 05 styczeń 2011 - 11:00.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A może przesuną kase z innych województw które nie wykorzystają swojej puli na inne które przekroczą swoje limity np na podlaskie i wtedy wszyscy dostaną :)

#1085 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak jest nie powinno rozpatrywać się wniosków na podstawie kwoty mlecznej tylko ilości zdanego mleka w poprzednim roku kwotowym. Wtedy żadne przekręty nie wchodziły by w grę. Myślę że agencja powinna się zainteresować takimi osobami jak i obrotem kwot mlecznych w ostatnich tygodniach.

#1086 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W 100% zgadzam się z @werter i @rafczyk, powinno się brać pod uwagę nie posiadną kwotę, a ilość zdanego mleka. Może tak jeszcze zrobią, bo przecież trzeba było dostarczyć do wniosku zaświadczenie z mleczarni o ilości zdanego mleka. A najlepiej jakby ktoś podał jakiś adres korespondencyjny bezpośrednio do ministra rolnictwa i może ktoś by Mu o tym przypomniał.

#1087 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może ministerstwo w końcu otworzy oczy i troche uściśli przepisy, aby dostać mogli też Ci uczciwi i ta całą punktacje, która niby miała być takim cudownym rozwiązaniem . . . bo przy tym co się dzieje to wygląda na to że posiadając nawet 120-130 tys kwoty to szanse są małe . . .bo w podlaskim ilość wniosków będzie w tysiącach i to na ogromne sumy

#1088 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 11:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Agencja może też zwrócić uwagę na liczbę zwierząt w gospodarstwie np jeśli ktoś ma 70 sztuk krów mlecznych to jest nierealne żeby zdał tylko 150tys litrów wtedy średnia wydajność od sztuki ok 2000 l. bardzo nie realne

#1089 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2011 - 11:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na zaświatczeniu jest wszystko za ten rok i poprzedni i będzie brane pod uwagę ile się zdało mleka i czy jest wzrost, spadek z 300 tys na 150 tys na pewno nie przejdzie w arimr nie są tacy głupi żeby tego nie wyłapać, do takich dupereli potrafili się czepiać że jestem spokojny że to nie przejdzie.

#1090 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 11:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To jakim sposobem ludzie tak sprzedają kwote żeby miec te ok. 150 tys. . . W odr słyszałem ze jakiś rolnik miał 600 tys kwoty i teraz wszystko po rodzine porozpisywał tak żeby mu zostało te 150. Właśnie chyba agencja ma punktować tylko ilość kwoty a nie rzeczywistą ilość zdanego mleka w danym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2011 - 11:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych rozwój produkcij oznacza minimum ten sam poziom a najlepiej w górę anie w dół

polak potrafi kombinować , zobaczymy czy to przejdzie

Edytowany przez kozulek2, 05 styczeń 2011 - 11:26.

#1092 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 11:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A Ty kozulek2 składasz na prow?? jaka posiadasz kwote mleczna

#1093 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 11:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie odnośnie zakupu maszyn, ciągnika używanego. Jakie wymogi musi spełniać firma od której kupuję sprzęt, teorię znam ale chodzi mi o to jaki konkretnie zapis powinien zawierać ich dokument rejestrowy.

Mam np coś takiego jednoosobowa działalność handlowa i posiada min.:

- 45.11.Z - sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek
- 45.19.Z - sprzedaż hurtowa i detaliczna pozostałych pojazdów samochodowych oprócz motocykli
- 46.14.Z - działalność agentów zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń przemysłowych, statków i samolotów

Czy te wpisy wystarczą ?

#1094 Share werter

werter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 12:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z tego co czytam "naciągane kwoty" stało sie niemalże normą. Na Podlasiu, z tego co wiem, jest na to prawdziwy boom. Spowodowane jest to chyba najlepiej rozwiniętym sektorem mleczarstwa w Polsce, dużym zainteresowaniem MGR i jednicześnie relatywnie małym budżetem na województwo.
Nie usprawiedliwia to jednak tak nieuczciwych zagrań. Swoją drogą nie wierzę w to, że osoby weryfikujące wnioski sami wyłapią takie sprzeczności - ktoś 2 dni przed złożeniem wniosku sprzedał/wydzierżawił kwotę a teraz deklaruje chęć rozwoju produkcji mleka. Ich nie interesuje czy kasę zgarną mali i średni czy kombinatorzy, oby statystyki były OK.

Musimy im wskazać (pytanie tlko jak, aby odniosło to skutek) gdzie jest pies pogrzebany inaczej nieuczciwe zagrania będą dalej promowane.

Sam mam kwotę 110k i sądziłem, że się załapie, ale teraz... no cóż prawdopodobnie trzeba będzie ustąpić miejsca kombinatorom.

#1095 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:04

Może ministerstwo w końcu otworzy oczy i troche uściśli przepisy, aby dostać mogli też Ci uczciwi i ta całą punktacje, która niby miała być takim cudownym rozwiązaniem . . . bo przy tym co się dzieje to wygląda na to że posiadając nawet 120-130 tys kwoty to szanse są małe . . .bo w podlaskim ilość wniosków będzie w tysiącach i to na ogromne sumy

ciekawe co bys gadal jak bys mial 140 lub 160tys kwoty pewnie bys chcial zeby ci zrobili najwyzej punktowane prawda?

W podlaskim juz jest 500 wniosków i tylko z okolic gm Mały Płock jest okoiło 30 rolników co mają kwoty w przedziale 140-180tys :-)

To jakim sposobem ludzie tak sprzedają kwote żeby miec te ok. 150 tys. . . W odr słyszałem ze jakiś rolnik miał 600 tys kwoty i teraz wszystko po rodzine porozpisywał tak żeby mu zostało te 150. Właśnie chyba agencja ma punktować tylko ilość kwoty a nie rzeczywistą ilość zdanego mleka w danym roku

taki co miał 600tys to juz napewno wziął wiec nie gadaj ze sprzedają takie sumy! kolega ktory mieszka dwa km dalej dostał z rezerwy i mu wychodzi prawie 150tys i co maja go teraz ukarac ze zwiekszyl produkcje o ponad 20tys?

W takim razie jak powinni być traktowani benificjenci tegorocznego naboru mlody rolnik skoro minister czekal abysmy mogli złozyc na modernizacje? jezeli moi rodzice mieli kwote ponad 140tys a ja doje teraz krowy i zwiekszam wszystko to co maja mnie ukarac za to i mam nie dostac? nikomu tu chyba nikt nie dogodzi ani zadne rozporzadzenie nie pomoże bo jak jednemu lepiej to drugiemu gozej. okaze sie za ponad dwa miesiące

W takim razie jak powinni być traktowani benificjenci tegorocznego naboru mlody rolnik skoro minister czekal abysmy mogli złozyc na modernizacje? jezeli moi rodzice mieli kwote ponad 140tys a ja doje teraz krowy i zwiekszam wszystko to co maja mnie ukarac za to i mam nie dostac? nikomu tu chyba nikt nie dogodzi ani zadne rozporzadzenie nie pomoże bo jak jednemu lepiej to drugiemu gozej. okaze sie za ponad dwa miesiące

a co do kupowania kwot to kazdy mogl i moze kupic sobie kwote mleczną takie sa zasady demokracji o tym ze najbardziej punktowane bedzie 150tys kazdy wiedzial od dawna kto choc troche sie tym interesowal wiec macie czas do 17 stycznia o ile wiem to znajomy mowil ze teraz to w jeden dzien zalatwiaja w arr takie sprawy

#1096 Share werter

werter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:06

ciekawe co bys gadal jak bys mial 140 lub 160tys kwoty pewnie bys chcial zeby ci zrobili najwyzej punktowane prawda?

W podlaskim juz jest 500 wniosków i tylko z okolic gm Mały Płock jest okoiło 30 rolników co mają kwoty w przedziale 140-180tys :-)

taki co miał 600tys to juz napewno wziął wiec nie gadaj ze sprzedają takie sumy! kolega ktory mieszka dwa km dalej dostał z rezerwy i mu wychodzi prawie 150tys i co maja go teraz ukarac ze zwiekszyl produkcje o ponad 20tys?

a co do kupowania kwot to kazdy mogl i moze kupic sobie kwote mleczną takie sa zasady demokracji o tym ze najbardziej punktowane bedzie 150tys kazdy wiedzial od dawna kto choc troche sie tym interesowal wiec macie czas do 17 stycznia o ile wiem to znajomy mowil ze teraz to w jeden dzien zalatwiaja w arr takie sprawy

Raczej staram się mówić, a nie gadać. Niewiem czy doczytałeś, że mimo, iż nie mam 150 ale 110k limitu to do nikogo nie mam o to pretensji.
Dla mnie sprawa jest prosta: jednakowe reguły dla wszystkich. Ale jeżeli ktoś w tak prymitywny sposób stara sie je obejść to wywołuje mój sprzeciw i to tyle (może dla Ciebie aż tyle).
Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem... przecież napisałem, ze krętactwem jest sprzedawanie kwoty tylko po to aby mieć więcej punktów, a nie jej zwiększanie ( a tym bardziej przyznanie kwoty z rezerwy).

#1097 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no i szum i narzekanie teraz, ale nic dziwnego jak w podlaskim jest kasy tylko na ok 500 wniosków a prawie wszyscy to mleczarze i i sporo jest rolników w magicznym przedziale 100-200tys a takich z ok 150 też nie mało, my mamy kwoty ok 110tys kg i chyba marne szanse aby się załapać, ale nie zaszkodzi próbować najwyżej się nie uda, więc spokojnie panowie

#1098 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na podlasiu ci co mieszkają za rzeką to właśnie gadają a nie mówią :) w jakich godzinach najkorzystniej udać się do agencji żeby nie było kolejek ?po południu ? do której pracuje agencja?

#1099 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale w jakimś celu należy dostarczyć zaświadczenie z mleczarni o ilości zdanego mleka w bieżącym roku kwotowym. Jeżeli ktoś na zaświadczeniu ma już 300 tys. litrów (kiedy rok kwotowy się nie skończył) a kwoty 150 tys. to coś tu jest nie tak. No chyba że i z zaświadczeniem coś zakombinuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share werter

werter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:55

na podlasiu ci co mieszkają za rzeką to właśnie gadają a nie mówią :) w jakich godzinach najkorzystniej udać się do agencji żeby nie było kolejek ?po południu ? do której pracuje agencja?

Właśnie ja nie mieszkam nad rzeką - taki mały żarcik.

ale w jakimś celu należy dostarczyć zaświadczenie z mleczarni o ilości zdanego mleka w bieżącym roku kwotowym. Jeżeli ktoś na zaświadczeniu ma już 300 tys. litrów (kiedy rok kwotowy się nie skończył) a kwoty 150 tys. to coś tu jest nie tak. No chyba że i z zaświadczeniem coś zakombinuje.

To zaświadczenie dostarcza się chyba jedynie w celu udowodnienia, że prowadziło się sprzedaż przynajmniej przez rok przed złożeniem wniosku.

Edytowany przez werter, 05 styczeń 2011 - 13:58.