X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share norbert456

norbert456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie a jak to jest z GVA(Wartość dodana brutto)?????? Jak to sie oblicza??
I ile za to idzie dostać pkt?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:04
  •  

#1062 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych WYKAZ DOKUMENTÓW

MODERNIZACJA GOSPODARSTW ROLNYCH

Załączniki wymagane do przeprowadzenia weryfikacji wniosku:

1. Dokument tożsamości

2. Dokument potwierdzający posiadane kwalifikacje zawodowe –świadectwo ukończenia szkoły

(w przypadku braku wykształcenia rolniczego dodatkowo - dokument potwierdzający staż pracy w rolnictwie – zaświadczenie z KRUS bądź akt notarialny)

3. Dane współposiadacza, jeżeli operacja jest realizowana w gospodarstwie stanowiącym przedmiot współposiadania (PESEL, NIP, seria i numer dokumentu tożsamości, adres zamieszkania)

4. Dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa, w którym będzie realizowana operacja (odpisy z ksiąg wieczystych na działki będące własnością, umowy dzierżawy na działki będące przedmiotem dzierżawy długoterminowej – co najmniej 7 lat od momentu złożenia wniosku).

W przypadku gdy zmianie uległy numery działek – aktualne wypisy z rejestru gruntów z adnotacja o zmianie numeracji działek

5. Oferta na zakup lub wykonanie zadania

6. Dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie rolnym

7. Plan rozmieszczenia na terenie gospodarstwa budynków, budowli, plantacji wieloletnich oraz rzuty budynków służących do produkcji rolnej wraz z rozplanowaniem wewnętrznym, miejsce składowania pasz ,nawozów, środków ochrony roślin, odpadów (dokumentacja funkcjonalno-przestrzenna)

8. Wypis z rejestru gruntów – jeżeli od czasu złożenia ostatniego wniosku o płatności nastąpiły zmiany własnościowe w gospodarstwie

9. Dokument potwierdzający wysokość kwoty mlecznej - zaświadczenie wydane przez dyrektora ARR bądź ostatnia decyzja wydana przez dyrektora ARR zawierająca informacje o przyznanej wielkości referencyjnej - dla wniosków składanych w ramach priorytetu „ środki towarzyszące restrukturyzacji sektora mleczarskiego”

10. Dokument potwierdzający, że w gospodarstwie co najmniej od roku prowadzona jest działalność w zakresie produkcji mleka – zaświadczenie wydane przez dyrektora ARR bądź podmiot skupujący zawierające informacje w zakresie ilości mleka wprowadzonego do obrotu w danym roku kwotowym - dla wniosków składanych w ramach priorytetu „ środki towarzyszące restrukturyzacji sektora mleczarskiego”

Załączniki dotyczące robót budowlanych:

1. Kosztorys inwestorski

2. Ostateczne pozwolenie na budowę

3. Zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych

Dodatkowe informacje:

• Produkcja zwierzęca w gospodarstwie ( stan na 31.12.2010)
  • Budynki ( rok budowy, wymiary)
  • Maszyny (rok produkcji, marka)
  • Kopie wniosków o dopłaty bezpośrednie na lat 2009 i 2010
  • Wypisy z rejestru gruntów( mogą być nieaktualne)

Dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie rolnym

Od lekarza weterynarii, powiatowego, obojętnie jakiego bo nie wiem do kogo mam iść?

#1063 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Od powiatowego. U mnie trzeba było złożyć wniosek o kontrolę czy jakoś tak. I dopiero za tydzień przyjechał a potem znowu tydzień czekaliśmy na zaświadczenie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych U mnie nie ma skserowanych wniosków o dopłaty, czy Agencja udostępni mi wnioski ??
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1065 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak i na ksero postawi ci pare pieczątek że zgodne z oryginałem. To chyba musi być z agencji

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1066 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 21:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak ja chcę kupić np prasę to muszę brać jeszcze coś innego np tur lub owijarkę
???

#1067 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie nie wiem czy w dobrym dziale daje post ale chodzi o postawienie "garażu" na modernizacje jak uważacie co wyjdzie taniej postawienie murowanego garazu czy metalowej wiaty pozdrawiam :) może ktoś już cos takiego budował

#1068 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z MGR to można tylko magazyny budować... a garaży nie
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#1069 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dlatego wpisałem "garaż" nie czepiajmy sie jak sie co nazywa tylko do czego ma służyc bo ma służyc na zboze a jak sie zboże wywiezie to jako garaz na maszyny co wyjdzie taniej murowany czy metalowy bo cena drewna podskoczyła

#1070 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 23:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiata blaszana raczej tansza (no i zazwyczaj firma juz stawia)... w roznych gazetach rolniczych sie czesto oglaszaja. jakies 15x25m czy wiecej 150tys. zl bylo jak dobrze pamietam w ksztalcie normalnego garazu a te lukowate to duzo taniej wychodza.. ale z drugiej strony jak postawisz murowany to praktycznie Cie nic nie obchodzi a blaszak to trzeba bd malowac co jakis czas a poza tym jest pewnie zimniejszy i itak trzeba go ocieplac od wewnatrz poniewaz woda sie bedzie skraplac!...

Edytowany przez Brykal, 04 styczeń 2011 - 23:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przepraszam że znowu piszę ten post ale może ktoś sie wypowie na mój temat :

w co w przypadku jeśli ma się i krowy i buraki cukrowe ?
Przecież wg mnie buraki się nie opłacają jednak sieję je bo chce mieć wysłodki i liście z buraka z których robię kiszonkę, gdyż do kiszonki z ququ siana pasz treściwych dodaje właśnie wysłodki i liście z buraka, a za pieniądze z buraków kupuję paszę treściwą dla krów. Co o tym myślicie ? Rzuciłbym już to dawno gdsybym wiedział że mogą mi przeszkodzić we wniosku, a sianie zboża wogóle nie jest opłacalne

#1072 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego z całym szacunkiem do Twojego pomysłu - tu nie chodzi o to co Tobie się wydaje, czy co mi się wydaje. Nasi urzędnicy coś tam ustalili, inni urzędnicy tego przestrzegają i czy chcemy czy nie chcemy musimy iść zgodnie z tym co mamy w naszym prawie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1073 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Przepraszam że znowu piszę ten post ale może ktoś sie wypowie na mój temat :

w co w przypadku jeśli ma się i krowy i buraki cukrowe ?
Przecież wg mnie buraki się nie opłacają jednak sieję je bo chce mieć wysłodki i liście z buraka z których robię kiszonkę, gdyż do kiszonki z ququ siana pasz treściwych dodaje właśnie wysłodki i liście z buraka, a za pieniądze z buraków kupuję paszę treściwą dla krów. Co o tym myślicie ? Rzuciłbym już to dawno gdsybym wiedział że mogą mi przeszkodzić we wniosku, a sianie zboża wogóle nie jest opłacalne

Jak masz 150 000kg kwoty, albo coś koło tego to się nie martw.

#1074 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Był ktoś w Toruniu ? .Ile już wniosków wplyneło?.
Nie jestem mleczarzem a do 17 stycznia spokojnie wniosek zrobimy.
Pytanie czy będzie jeszcze sens składania wniosku.

#1075 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie ofert do wniosku to musze miec kazda maszyne na innej kartce czy moga byc jak leci jedna pod druga bo od korbanka mam wlasnie w ten sposob??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1076 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzwoniłem do arr i pani mi powiedziała że wpłyneło kilka tysięcy podań o zaświatczenia tak więc będzie ostro w podlaskim

Edytowany przez kozulek2, 05 styczeń 2011 - 09:48.

#1077 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 09:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O jakie zaświadczenia? co do wysokości posiadanej kwoty mlecznej?

#1078 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak o kwotę

#1079 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To chyba przez to taki ruch że tak sprzedają i kupują te kwoty żeby mieć te 150 tys., bo przecież każdy kto się rozwija i składał to dostawał z rezerwy kwote mleczną i ma te wszystkie zaświadczenia z ARR w domu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share werter

werter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 10:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z tego co się orientuję to dużo osób, przynajmniej na Podlasiu, sprzedaje/kupuje kwotę mleczną, aby być jak najbliżej magicznej liczby 150k. Minrol sam sprowokował takie zachowanie rolników wprowadzając takie kryteria ustalania kolejności. Rolnik który uczciwie złożył zaświadczenie z ARR i ma np. 120k kwoty będzie za rolnikiem który tydzień przed złożeniem wniosku miał 300k kwoty i nagle po tygodniu ma równiutkie 150k kwoty mlecznej.
Znam dużo takich przypadków.

Zeby było śmieszniej rolnik, który kilka dni wcześniej sprzedał kwotę teraz składa wniosek na restrukturyzację sektora mleczarskiego i priorytet ZWIĘKSZENIE produkcji mleka. Najpierw sprzedał kwotę a za dwa dni przyszła refleksja i zdecydował że jednak będzie rozwijał produkcję mleka?
Moim zdaniem złożenie wniosku ( czyt. jego pozytywne rozpatrzenie ) na rozwój prod. mleka powinno być uwarunekowane tym, że rolnik taki przynajmniej od roku nie mógł sprzedawać kwoty.

Moim zdaniem powinniśmy w jakiś sposób zaapelować do MinRol, aby skorygował zapis który promuje w wielu przypadkach nie do końca uczciwe działania.
Co sądzicie na ten temat?

Edytowany przez werter, 05 styczeń 2011 - 11:46.