Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#10501 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 25 marzec 2013 - 08:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wystarczy jedna oferta na daną maszynę, zapytań nie musisz składać - jedziesz do dealera i mówisz że chcesz ofertę na taką maszynę. Cenę można trochę zawyżyć ale nie powinno to być więcej niż 5% od ceny katalogowej - cena na ofercie jest kontrolowana przez Agencję - jeśli jest zawyżona za dużo to wzywają do wyjaśnień lub złożenia nowych ofert, najlepiej brać oferty na maszyny droższe później zawsze można kupić tańszą innego producenta o takich parametrach jak w umowie. Jeśli chodzi o stan średnioroczny to możecie iść do biura powiatowego Agencji, powinni wam pomóc to wyliczyć.
Kredyt możesz wziąć gdzie chcesz tylko nie preferencyjny z dopłatami arimr. Najtaniej ma chyba SGB - kredyt unijny 6,5% + prowizja między 1-2%, fabryczny wcale nie jest taki tani i mi wyszło drożej niż w SGB i to sporo. Jedyny plus to że w fabrycznym zabezpieczeniem są maszyny a w spółdzielczych najczęściej hipoteka.

Witam, mam pytanie planuję zakupić kombajn zbożowy, powierzchnia gospodarstwa 130 ha, zastanawiam się o jaki mogę wnioskować ? Generalnie zastanawiałem się na takim od 230-300 KM bo robię też usługowo, ale nie wiem czy to biorą pod uwagę ?

Działalność usługowa nie jest brana pod uwagę. Najważniejsze jest roczne wykorzystanie kombajnu.
Ekspertyza opisuje kombajny na stronie 54, dostępna pod adresem http://www.arimr.gov..._rol_300309.pdf

Edytowany przez jumar7, 25 marzec 2013 - 08:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:28
  •  

#10502 Share Michal1910

Michal1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 09:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam
Ja mam takie pytanie do osób które korzystały z prow. Jak to jest z tym że powiedzmy ciągnik kosztuje 200 tysięcy zł i mam swoją połowę tej ceny czyli 100 tysięcy , i czy na drugą połowę trzeba wziąć kredyt i wpłacić całość i odebrać maszynę dopiero, czy można rozliczyć się z firmą sprzedająca maszyny dopiero po zwrocie kasy przez agencję. I ile czasu czeka się na przelew kasy przez agencję ??Biorąc kilka maszyn można podzielić to na etapy że powiedzmy w pierwszym kupił bym 2 maszyny a za poł roku resztę maszyn ?? Czy wtedy zwrot pieniędzy jest po zakupie całości ?? Sorki że tyle pytań ale jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam

Edytowany przez Michal1910, 25 marzec 2013 - 09:53.

#10503 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 09:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na inwestycję musisz wyłożyć własne pieniążki. Możesz podzielić inwestycję na etapy. Możesz wnioskować o zaliczkę.

Edytowany przez freetaxi, 25 marzec 2013 - 10:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10504 Share Michal1910

Michal1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 10:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ile czasu może upłynąć między pierwszym a drugim etapem ??

#10505 Share andrzej70

andrzej70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 10:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Miał ktoś kontrole w zakresie GVA ,na czym polega taka kontrola, jakie dokumenty sprawdzają

#10506 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:33

Ile czasu może upłynąć między pierwszym a drugim etapem ??

Masz czas do czerwca 2015 na zakończenie realizacji inwestycji jeśli się nie mylę.

#10507 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 15:13

Witam
Ja mam takie pytanie do osób które korzystały z prow. Jak to jest z tym że powiedzmy ciągnik kosztuje 200 tysięcy zł i mam swoją połowę tej ceny czyli 100 tysięcy , i czy na drugą połowę trzeba wziąć kredyt i wpłacić całość i odebrać maszynę dopiero, czy można rozliczyć się z firmą sprzedająca maszyny dopiero po zwrocie kasy przez agencję. I ile czasu czeka się na przelew kasy przez agencję ??Biorąc kilka maszyn można podzielić to na etapy że powiedzmy w pierwszym kupił bym 2 maszyny a za poł roku resztę maszyn ?? Czy wtedy zwrot pieniędzy jest po zakupie całości ?? Sorki że tyle pytań ale jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam

Musisz zapłacić całość, jeśli maszyna kosztuje ponad 10000zł brutto koniecznie przelewem. Agencja ma do 3 miesięcy na weryfikację wniosku o płatność, po weryfikacji niezwłocznie przelewa kasę, w praktyce najczęściej przelewają po ok. 2 miesiącach. Operację możesz podzielić na 2 etapy (w przypadku leasingu 10 etapów), zwrot jest po każdym etapie.

Edytowany przez jumar7, 25 marzec 2013 - 15:14.

#10508 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9684 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 marzec 2013 - 15:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak jest w przypadku podziału na 2 etapy i zmniejszania ilości kasy do wypłaty w etapach?
tj wg umowy mam 20 tys do zwortu. Etap I - 10 tys, etap II 10 tys.
De facto w etapie I rozliczam sprzet za 8tys, czy na 2 etap przechodzi 12? czy 2 przepadają?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#10509 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy nikt nie orientuje się czy w mazowieckim zwiększą budżet MGR, może ktoś dzwonił do Agencji i się dowiadywał, Szalczyk jakiś miesiąc temu mówiła, że jest jeszcze ok 900mln 500 na nowy nabór a resztę miało powiększyć pulę w pozostrałych województwach.Brakuje mi tylko ok 200 numerów do zielonej :(

#10510 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi się osobiście wydaje, że naboru w mazowieckim nie będzie ale lepiej żebym się mylił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10511 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:53

jak jest w przypadku podziału na 2 etapy i zmniejszania ilości kasy do wypłaty w etapach?
tj wg umowy mam 20 tys do zwortu. Etap I - 10 tys, etap II 10 tys.
De facto w etapie I rozliczam sprzet za 8tys, czy na 2 etap przechodzi 12? czy 2 przepadają?

2 tysiące przepada. Żeby nie przepadło trzeba zrobić aneks, a tym samym dołączyć strony wniosku i PRG które ulegają zmianie, dodatkowo oferty na wyższe kwoty lub na dodatkowe maszyny.

#10512 Share waldas32

waldas32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiecie jak to jest z ofertami, byłem u dilera i mi ofertę wystawił na 2 msc a zanim dadzą pieniądze czy chociażby decyzje o przyznaniu to oferta będzie nieważna. Jak to jest?

#10513 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Oferta musi być ważna w dniu składania wniosku z tego co wiem.

#10514 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie odnośnie tego jaki największy ciągnik przepchnę na 25 ha uregulowanej ziemi, oczywiście 20 ornego ok 5 ha łąki, wiekszośc użytków oddalona o 7km odemnie i klasy ziemi to od IV do VI, ogólnie piachy i gliny ciężkie oraz laki torfowe ?

#10515 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 25 marzec 2013 - 19:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie ja zapytam tych którzy są juz w 'Modernizacji' Czy wnioski wypełnialiście sami czy zlecaliście komuś oczywiście za $$$? Jest w stanie wypełnić taki wniosek rolnik wraz z instrukcją czy jednak konieczne jest doradztwo ludzi obytych w tym temacie?

#10516 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2013 - 19:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @olimpik111 na 1ha przypada 4km czyli 25x4=100km czyli 100 konny ciągnik mozesz wziąć i taki ci spokojnie wystarczy na tyle ha oraz później jak powiększysz areał

@tobago niektórzy robia sami wnioski ale wielu jest co zapłacą i mają gotowe, czy samemu jest trudniej no raczej tak chociaż nawet jest ta instrukcja...

Edytowany przez rolnikursus, 25 marzec 2013 - 19:37.

#10517 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A może orientuje się ktoś ile taka usługa kosztuje? Młodego Rolnika wypełniłem sam i były tylko niewielkie poprawki. Przeglądałem wniosek na modernizacje i troche jest bardziej skomplikowany więc nie wiem czy poradze sobie sam, nawet z instrukcją.
Co do mocy ciągnika. To rowniez chciałem modernizację na ciapka. I też na ok 25ha ornych mierzyłem na coś 90konnego jako uzupełnienie 3p ;) Oczywiście teraz fantazjuje w przypadku gdybym dostał wsparcie bo przy takim arealne moze być ciężko :/ Ale wniosek złozyć nie zaszkodzi.

#10518 Share agroszymon

agroszymon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moim zdaniem trzeba sobie ostudzić zapał, spróbować trzeba wiadomo ale: 510 mln zł / 300 tys. na gospodarstwo = 1700gospodarstw / 8 województw=212 gospodarstw. Nie każdy bierze cały zwrot więc wyjdzie ok. 250 wniosków na województwo. Rozpytałem troche po kolegach (pracują w sprzedaży maszyn) i mają "miliony" zapytań ofertowych. Wniosek z tego taki, że ten nabór to chyba tylko po to żeby napędzić kase firmom doradczym. No i jeszcze trzeba będzie wyciąć z hektar lasu na papier :)

#10519 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Samemu nie jest aż tak trudno, firmie można zlecić ale więcej jak 1000zł płacić nie powinno się. Jak zlecasz jakiemuś doradcy to popytaj znajomych kogo polecają, u mnie znajomi robili u doradców i poprawek, wyjaśnień mieli od groma.

mam pytanie odnośnie tego jaki największy ciągnik przepchnę na 25 ha uregulowanej ziemi, oczywiście 20 ornego ok 5 ha łąki, wiekszośc użytków oddalona o 7km odemnie i klasy ziemi to od IV do VI, ogólnie piachy i gliny ciężkie oraz laki torfowe ?

Bez produkcji zwierzęcej na taki areał do 110 KM powinni przyznać, z produkcją do 130KM, ale zależy od pracownika Agencji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10520 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @agroszymon oczywiście że cały ten nabór trzeba traktować z przymrużeniem oka ale w przypadku wypełniania wniosku samemu to cała zabawa w modernizację kosztuje mnie kilka kartek a4, kilka wieczorów na wypełnienie i wycieczka do biura arimr. Jeśli nie będziemy próbowac to co potem będa mówić w tv. A tak będzie temat dla mediów że jacy to rolnicy zapaleni na pieniądze w unii i przyszłościowo myślący ludzie, żądni rozwoju :))