Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#10441 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:37

Umowa z datą pewną, podpisana na minimum 5 lat. Dopłaty są dobrowolne więc nie musisz o nie występować wcale nikt do tego nie zmusza.

to jest gdzieś sprecyzowane? czy też to tylko centrala wydała taką interpretację?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 05:24
  •  

#10442 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To jak to jest z tymi dopłatami na te działki dzierżawione bo słyszę różne opinie może zależy od urzędnika

#10443 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na moje to musisz mieć dopłaty na siebie, w młodym rolniku jest taki wymóg tu pewnie też. Zgodnie z opinią ARiMR, dopłaty nalezą sie temu co uzytkuje pole a nie właścicielowi, wiec jak we wniosku wpiszesz te działki, a dopłat nie bedziesz brał to tak jakbyś ich nie użytkował.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10444 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W informacji o kolejności przysługiwania pomocy jest napisane że za 28 esu jest 10 pkt. a reszta proporcjonalnie mniej czyli za 34 esu będzie 9,5pkt czy 9 pkt. ?

#10445 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 marzec 2013 - 17:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych za 28 esu plus GVA jest 10 pkt....za 28 esu bez GVA jest tylko 5 pkt.

#10446 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 18:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy planuje ktoś złożyć wniosek na budowę chlewni? Czy można na dofinansowanie budować tuczarnię celem wzrostu produkcji?

#10447 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:01

ODR-y sama nazwa juz mowi ze te pierdzistołki maja doradzac rolnikom, ja to bym troszke uaktualnił ich nazwe np. "Fabryka Ściagania Kasy z Rolnika" Ci panstwo sa czesto lekko zamieszani, :o zagubieni. Mozna duzo pisac o absurdach naszego państwa ale to nie forum zalenia sie.
Wypisuje wnisek sam, pomożcie mi i nie dajcie zarobic "Fabryką ściagania Kasy z Rolnika"
pozdrawiam

Ja jestem zadowolony z jak ty to nazywasz "Fabryki ściagania Kasy z Rolnika" robię tam wszystkie wnioski począwszy od rolnosrodowiskowych po modernizacje i wszystko jest OK A skoro nie chcesz im dac zarobić to sam sobie napisz ten wniosek na GVA skoro jestes taki madry a nie pytaj sie innych albo daj zarobic prywatnej firmie 4 tys i ciesz sie ze swojego szcześcia.... że nie dałeś zarobić ODR

Edytowany przez areknn, 21 marzec 2013 - 19:03.

#10448 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:07

za 28 esu plus GVA jest 10 pkt....za 28 esu bez GVA jest tylko 5 pkt.

to co piszesz to wiem ale mi chodzi ile pkt. dostanę za 34 esu z gva

#10449 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ekler dostaniesz 9,5 pkt. Sam wyraznie napisałes proporcjonalnie. jezeli 9 pkt jest za 40 i 16 esu, a ty masz 34 czyli 6/12=0,5.

#10450 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10451 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:15

Ja jestem zadowolony z jak ty to nazywasz "Fabryki ściagania Kasy z Rolnika" robię tam wszystkie wnioski począwszy od rolnosrodowiskowych po modernizacje i wszystko jest OK A skoro nie chcesz im dac zarobić to sam sobie napisz ten wniosek na GVA skoro jestes taki madry a nie pytaj sie innych albo daj zarobic prywatnej firmie 4 tys i ciesz sie ze swojego szcześcia.... że nie dałeś zarobić ODR

i tutaj kolego sie mylisz, robiłem wniosek na młodego rolnika i w odr zaspiewali mi za zrobienie wniosku 1.500zł (i to pewnie jeszcze by byl z błedami bo kolega robił w odr to musiał pare razy to agencji poprawki skladac) a prywatna firma zrobila wniosek za 750zł ( poprawnie wypełniony) podsumowując kolega alojzy ma racje.

#10452 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2013 - 21:44

Czy planuje ktoś złożyć wniosek na budowę chlewni? Czy można na dofinansowanie budować tuczarnię celem wzrostu produkcji?

Możesz nie zdąrzyć ze złożeniem wniosku chyba że masz już wszyściutkie papierki do budowi itd. ponieważ ten nabór ma być bardzo szybko rozwiązany nie tak jak pozostałe

#10453 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:03

i tutaj kolego sie mylisz, robiłem wniosek na młodego rolnika i w odr zaspiewali mi za zrobienie wniosku 1.500zł (i to pewnie jeszcze by byl z błedami bo kolega robił w odr to musiał pare razy to agencji poprawki skladac) a prywatna firma zrobila wniosek za 750zł ( poprawnie wypełniony) podsumowując kolega alojzy ma racje.

pewnie podpisałes pełnomocnictwo i nawet nie wiesz ze poprawki były bo wszystko za ciebie załatwili Powiem tak nie można mówić ze wszyscy w ODR zle robia bo tam różni ludzie pracują Znam osoby które robiły w firmach prywatnych które zrobiły im na "sztuke" aby kasę wziąć Zreszta ta polemika nie ma sensu Niech kazdy robi tam gdzie mu pasuje tylko nie mozna wszystkich uogólniać pozdrawiam A jeszcze jedno w lubelskim ODR wniosek młody rolnik kosztował 500zł

Edytowany przez areknn, 21 marzec 2013 - 22:06.

#10454 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 00:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie mam jeszcze jedno pytanie czy przy wyliczaniu trzeba podawać kukurydzę na zielonke bo sąsiad mówił mi dzisiaj że nie.

#10455 Share alojzy

alojzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 09:14

pewnie podpisałes pełnomocnictwo i nawet nie wiesz ze poprawki były bo wszystko za ciebie załatwili Powiem tak nie można mówić ze wszyscy w ODR zle robia bo tam różni ludzie pracują Znam osoby które robiły w firmach prywatnych które zrobiły im na "sztuke" aby kasę wziąć Zreszta ta polemika nie ma sensu Niech kazdy robi tam gdzie mu pasuje tylko nie mozna wszystkich uogólniać pozdrawiam A jeszcze jedno w lubelskim ODR wniosek młody rolnik kosztował 500zł

widze ze kolega albo pracuje albo ma dobrego znajomego w ODR :) ok zgodze sie ze nie wolno wszsytkich skazywac i obrazac ze są bleeeeeee :P ale to jest budzetówka patrz w tym sensie dostajesz jakies tam dofinansowanie powiecmy 200 tys latasz jak opetany załatwiasz wszystkie papierki płacisz (500pln stałej 0.5% doatacji(1000pln) i vat dla panstwa czyli jakies 1800 pln )przelicz toprzez liczbe skladanych wniosków zbierze sie całkiem fajna sumka dla panstwa w skali kraju:)dla przykladu 50 wnioskow napisze jeden ODR czyli zbierze 90 tys i wszystko jest ok w tym państiwe ok musza sie z czegos utrzymywac ale wydaje mi sie ze dosc płacimy podatków a poza pisaniem wniosków nic rewelacyjnego nie robia bawia sie w jakies konkursy rozprowadzanie miesieczników
A te rozbierznosci w stosunku do brania pieniazkow w poszczególnych ODR za pisanie planow nie jest ok co panstwo w panstwie czy równouprwanienie ja bym dal popalic niektórym ludziom w tym kraju :ph34r: :) i wiem ze nie jestem sam pozdr

#10456 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 09:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy na MGR można kupić wąskie koła do oprysków do już posiadanego ciągnika?

#10457 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 11:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jest tutaj ktos z lubelskiego z pierwszej 400 osob ktore dostaly mgr w 2011r? i ile mieli ESU? :D

#10458 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 11:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pytanie odnośnie tablicy informacyjnej..
Prowadzimy dział . rolniczą w zasadzie na terenie dwóch gospodarstw , położonych w innych gminach,oba gospodarstwa maja osobne budynki itp... ale ujmowane są w jednym wniosku i jedna osoba występuje o dopłaty
Jak wygląda z tablicą informacyjną z PROW , (MGR obejmowała zakup maszyn: ciągnik itp..)
Tablica powinna być tylko w tym gospodarstwie gdzie mieszkam , czy w tym drugim gospodarstwie też...

#10459 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 12:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wymóg dotyczy jednej tablicy, więc należy ją zlokalizować w siedzibie, ewentualnie na poczynionej inwestycji (jeśli pomoc dotyczyła budynku)

Czy na MGR można kupić wąskie koła do oprysków do już posiadanego ciągnika?

można (ale chyba korzystniej jest zakupić używane i zacząć stosować je od początku sezonu, będą kosztowały mniej niż 50% nowych)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10460 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 12:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pewien doradca powiedział, że nie można bo agencja będzie to traktowała jako wymiana części (remont) a przecież to jest dodatkowy osprzęt do ciągnika tak jak ładowacz czołowy więc ja nie widzę z tym problemu.

Co do kupna używanych to ciężko trafić na rozmiar taki jak szukam a jak już coś jest to cena 8-10 tysi a nowe kosztują 15 więc te używki średnio się opłacają.