Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15436 odpowiedzi na ten temat

#10261 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2566 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:45

Myśle że powinno ci to przejść to zalezy jeszcze do kogo wniosek trafi bo dla jednej osoby w Arimr będzie ok a dla drugiej nie Te 4 KM to tylko teoretyczny zapis przechodzi wiecej KM na 1 ha
Do wyliczenia ESU zapewne tak jak przy poprzednich naborach bedzie brany pod uwage rok poprzedni a w tym przypadku 2012 chyba ze teraz coś zmienili

jeden diler mi tak samo powiedział. mówił że szanse są i to niemałe, ale tylko jeśli wniosek trafi w "dobre" ręce.
a kombinować z dzierżawami ciężko bo nikt nie chce umowy podpisać. można by było nawet fikcyjne dzierżawy wziąć, ale trzeba brać dopłaty na siebie a na to to już nikt nie pójdzie nawet jeśli by się te dopłaty oddało właścicielowi ziemi.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:34
  •  

#10262 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a z tymi dzierżawami nie jest tak ze piszesz ze to jest krótkoterminowa min 5lat i nie trzeba brać dopłat każdy mówi inaczej jutro się dowiem na 100%

#10263 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:14

czyli nie mam duży szans na kombaj New Hollan tc 5060 za 360 tyś brutto na 45 ha pola ????

Nie dziw się, że agencja nie chce dawać dotacji na nowy kombajn przy takim areale. Liczac ze programy sa obliczane na 5lat, cena usługowego koszenia 250zł netto za hektar. To w twoim oficjalnym przypadku 45 ha razy 5 lat= 225 ha do skoszenia razy 250zł=56250zł. Nie interesują Cie przeglady, ubezpieczenia paliwo robocizna... Jaki sens jest dopłacac tobie 40,50 czy 60% do kwoty 360tys, skoro za duzo mniejsza sume mozesz miec wymlocone zboze bez roboty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10264 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2681 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:15

Procentowe zwroty macie na 25 stronie instrukcji wypełniania wniosku
To w końcu który rok bierzecie do obliczeń bo w załącznikach do wypełniania planu rozwoju wpisany jest jako bazowy 2013
I jeszcze jedno pytanie bierzecie odpisy z ksiąg wieczystych bo doczytałem ze wystarczy podanie numeru księgi wieczystej

Wystarczy podanie numeru

#10265 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 510 milionów na wszystkie wojewodztwa to liczac przecietnie zwrotu 150tys to starczy na 3400 wniosków, a preferowane bedą oczywiście te z większym ESU to moze i na mnie wniosków, w samej wielkopolsce zapewne bedzie zlożone 3- 4 tysiące wnisków wiec nie ma zbytnio liczyć ze ma sie szanse mając kilkanascie punktów. Szum bedzie wielki, tylko jak to bywa dostana nieliczni oczywiscie ci najwieksi :(

#10266 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:29

Witajcie! A ja mam znowu taki problem...Do złożenia wniosku trzeba mieć wykształcenie rolnicze. Ja w tym roku kończę szkołę i świadectwo będę miał 26kwietnia. A nabór jest do 23 kwietnia. Co zrobić?

Dowiedz się w szkole czy nie wydadzą świadectwa wcześniej, lub odpis plus info w agencji czy to wystarczy ale trzeba tez zwrócić uwagę na datę na swiadectwie
W ostateczności bazując na poprzednim wykształceniu i stażu pracy udowodnić wykształcenie rolnicze

Dzieki @lukaczmarek

#10267 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do roku bazowego to tak na szybko cytat z 60 str inst wypełniania wniosku
"Rok bazowy dla okresu planowania – [pole obowiązkowe].
Rokiem bazowym dla okresu planowania dla wniosków o przyznanie pomocy złożonych przed dniem 15 marca, jest co do zasady poprzedni rok kalendarzowy. Dla wniosku złożonego od dnia 15 marca rokiem bazowym jest rok, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy np. jeżeli wniosek będzie złożony w dniu 20 kwietnia 2013 roku, rokiem bazowym jest rok 2013."

#10268 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 08:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kto z Was składał wniosek jako "osoby wspólnie wnioskujące"?
Czy to prawda ze ESU wylicza się w ten sposób że bierze się średnią ESU osób wnioskujących?
Czy jednak sumuje się wskaźniki ESU tych osób?

A co do nowego naboru rozumiem że nie obowiązują te same prawa i dokumenty jakie były dla dla poprzednich naborów?
Więc czekamy na oficjalne info ze strony arimr-u?

#10269 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak to jest z postawienie garazu na modernizacje? czy jest szansa jak beda nabory? chodzi mi o zwykly z pustaka a nie hale stalowa. duzo wiecej roznych formalnosci niz jakby samemu sie stawialo?

#10270 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:04

Witajcie! A ja mam znowu taki problem...Do złożenia wniosku trzeba mieć wykształcenie rolnicze. Ja w tym roku kończę szkołę i świadectwo będę miał 26kwietnia. A nabór jest do 23 kwietnia. Co zrobić?

Według mnie wystaczy zwykłe zaświadczenie z sekretariatu. Zawierajace informacje o rozpoczeciu i zakonczeniu nauki o konczycym tytule (zawodzie) i nazwa szkoły i podstawowe informacje bo i tak świadectwo nie wystarczy agencji albo dyplom albo zaświadczenie i powinno styknąc. ewentualnie zostaniesz wezwany na poprawki w czasie tych 40dni ustalojacej kolejnosc list i dołaczysz zaświadczenie po formalnym ukonczeniu roku szkolnym w klasie maturalnej

dyplom mozesz miec najszybciej w sierpniu wiec to odpada kompletnie
zaświadczenie praktycznie od ręki :D

Edytowany przez janczar810, 13 marzec 2013 - 10:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10271 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:14

a jak to jest z postawienie garazu na modernizacje? czy jest szansa jak beda nabory? chodzi mi o zwykly z pustaka a nie hale stalowa. duzo wiecej roznych formalnosci niz jakby samemu sie stawialo?

Garaży chyba nie finansują , z pustaka to sobie sam pobuduj i będziesz miał spokój :)
wschodni koniec mazowsza.

#10272 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 85 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam, chciałbym złożyć wniosek na MGR pierwszy raz miałoby to być na zakup dwóch przyczep 8-10t, mam własnych 10ha, oraz 8.5ha dzierżawy i za rok góra dwa kupie ok 6ha, przyczepy miałyby być wykorzystane do odwożenia zbóz, przywozu obornika od pieczarek a także wożenie siana z łąk, jak i transport ziemniaków przemysłowych do zakładu przetwórstwa "trzemeszno", razem z ojcem mamy dobre 50ha, jak myślicie mam szanse na jakikolwiek zwrot? składać razem wniosek czy sam mam go złożyć?

#10273 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2566 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych agencji nie obchodzi co będziesz miał w przyszłości. możesz napisać nawet że masz zamiar kupić za 2 lata 50 ha, to nic nie zmieni bo ważne jest to co masz w chwili składania wniosku. na szkoleniu mówili że jedyne co agencja może wziąć pod uwagę jeśli chodzi rozwój gospodarstwa w przyszłości to zwiększenie stada bydła mlecznego, ale to tylko jeśli ktoś ma zamiar na MGR kupować zbiornik do mleka.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#10274 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2681 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:35

a jak to jest z postawienie garazu na modernizacje? czy jest szansa jak beda nabory? chodzi mi o zwykly z pustaka a nie hale stalowa. duzo wiecej roznych formalnosci niz jakby samemu sie stawialo?

Jak najbardziej możesz stawiać garaż, hale wiatę itp. Formalności są takie same co jakbyś budował sam bez dofinansowania (nie licząc oczywiście spraw związanych z dofinansowaniem.
Tylko oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego że te ten garaż bedzie musiała budować ci firma, i w przypadku małych inwestycji (powiedzmy do 100-150m2) jest to zupełnie nieopłacalne

#10275 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3914 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 marzec 2013 - 12:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie wprowadzaj chłopaka w bład :) Zdofinansowania nie można budowac wiaty, garażu jedynie magazyn i budynki inwentarskie :)

#10276 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No wnioseczek prawie skończonu GVA wzrost o 19% i czekam na 27 aby złożyć.

#10277 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2681 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 13:05

nie wprowadzaj chłopaka w bład :) Zdofinansowania nie można budowac wiaty, garażu jedynie magazyn i budynki inwentarskie :)

Oczywiście że można.
Mówisz że można inwentarskie to spróbuj pobudować chlewnie lub kurnik??

#10278 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3914 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 marzec 2013 - 13:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przeczytaj warunki dofinasowania chyba ze cos zmienili w tym naborze :) Wiaty garaże nie podlegaja refundacji. Możesz budowac garaz ale w projekcie i całej dokumentacji musis byc on nazwany magazynem płodów rolnych. Przerabiałem temat bo miałem budowac na prow na mame ale darowałem sobie z pewnych wzgledów było to dla mnie nie opłacalne. Miałem juz złożony nawet wniosek i czesciowo dokumentacje przygotowana. Nie iwem jak to wyglada z kurnikiem czy chlewnia nigdy mnie to nie interesowało ale pewnie nie łatwiej i nie trudniej niz z budowa obory któa musi w każdym punkcie spełniac wszystkie rygorystyczne wymogi. DLatego tak mało sie buduje z PROW :(

#10279 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 13 marzec 2013 - 13:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak mam wykształcenie technika bez egzaminu zawodowego to moge składać wniosek MGR?

chce składać wniosek wspólnie to ile otrzymam zwrotu jeden ze wspólników ma więcej niż 40 lat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10280 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2681 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 14:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie można składać wniosków na budowę chlewni, kurników, zbiorników na gnojowicę itp bo to niepodlega finansowaniu.
To jak sie nazywa w projekcie to nie jest ważne bo płody rolne można w nim trzymać miesiąc a resztę czasu maszyny. Zresztą jak teraz się pytałem to normalną hale można stawiać.