Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#981 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:41

Doradcy sami nie wiedzą co mówic. Prawda jest taka, że jak się udowodni, że maszyna przyczyni się do restrukturyzacji sektora mleczarskiego, to maszyny polowe też powinny przejśc. JEst taka zasada, że jak się ich nie uwzględni we wniosku, to na 100% nie przejdą ;-)

popieram tę opinię

Dziś się dowiedziałem że jeżeli ktoś ma kwotę mleczną ale też chowa świnie albo opasy to składając w tym pierwszym naborze nie ma szans na pozytywne rozpatrzenie sprawy .Pierwszeństwo mają ci co składają na rzeczy związane z sektorem mleczarskim czyli np.dojarka itp.Ja na razie czekam na rozwój sytuacji bo moje maszyny to z mlekiem mają mało wspólnego a również dobrze kwalifikują się do naboru drugiego .A i jeszcze jedno wniosek złożony w pierwszym naborze nie przechodzi do naboru drugiego jak by nie kalifikował się na mleczarstwo.

pierszeństwo mają ci którzy zdobędą więcej punktów kwota od 100 -200 tys ,dobór sprzętu to idywidualna sprawa rolnika oczywiście mająca uzasadnienie .

jesli mam prawie 25ha ciezkiej gleby (to liczac 4KM/ha = prawie 100km) to jaka jest szansa ze uznaja mi 110KM?? w ekonomicznym uzasadnieniu da to cos jak napisze ze planuje 10ha dzierzawy?!
ps
jesli nie wiem czy kupie ciagnik (na MGR) nowy czy uzywany to podajac najpierw nowy bede mogl pozniej po przez aneks zmienic na uzywany??

rozumujesz całkiem logicznie ,tak więc spokojnie to przejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 12:53
  •  

#982 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych noo juz jeden napisal do mnie na priva i on ma nie cale 28ha i bierze 163KM i sie dowiadywal w agencji.. takze nie ma problemu jak sie jakos to racjonalnie uzasadni!;)

yy i jeszcze jedno jakby mi np jedna maszyne czy np ciagnik nie uznali bo za duzy lub tp. to odrzuca caly wniosek czy tylko dana maszyne??

Edytowany przez Brykal, 03 styczeń 2011 - 19:48.

#983 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych masz prawo do zmiany albo zejdziesz z mocy

Edytowany przez andrzej2110, 03 styczeń 2011 - 22:39.
Cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jakie załączniki trzeba ze sobą zabrać wraz z wnioskiem?

#985 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:01

dzieki to w takim razie jutro jade a sa kolejki

Niema kolejek, ja składałem w biurze powiatowym,może w regionalnym jest większe nasilenie.

Edytowany przez bosman, 03 styczeń 2011 - 20:01.

#986 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:13

noo juz jeden napisal do mnie na priva i on ma nie cale 28ha i bierze 163KM i sie dowiadywal w agencji.. takze nie ma problemu jak sie jakos to racjonalnie uzasadni!;)

yy i jeszcze jedno jakby mi np jedna maszyne czy np ciagnik nie uznali bo za duzy lub tp. to odrzuca caly wniosek czy tylko dana maszyne??

No ja na 30 ha biorę 130 także dobre uzasadnienie i powinno pójść, w razie czego wezmę mniejszy, trzeba się bronić rękoma i nogami :D

W razie czego to tylko jedną maszynę odrzucą, albo dasz uzasadnienie dobre, zmniejszysz maszynę albo zrezygnujesz z niej.

#987 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:26

a jakie załączniki trzeba ze sobą zabrać wraz z wnioskiem?

to zależy od wniosku,

#988 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych aha no to wyglada na to ze jakos to bedzie:) tylko zeby puli starczylo!

#989 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no tak ale dowiadywałem się z wielu źródeł i jeżeli masz oprócz krów byki itp. to nie masz szans ponieważ maszynę którą zakupisz będzie wykorzystywana do pracy przy bykach, nie da sie tego udowodnić że np. danym rozrzutnikiem nie będziesz woził od byków(agencja nam nie udowodni ze wozimy ale my nie udowodnimy ze nie wozimy) i tak jest z resztą maszyn. Więć lepiej nie ryzykować.

#990 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bzdury

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jakie bzdury, dzwoniłem nie do jednej agencji( nie do byle jakiego doradcy) i każdy tak mówił. Poprostu to jest tylko i wyłącznie dla mleczarzy, a nie dla mleczarzy i hodowców opasów(głupie prawo ale prawo)

#992 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:59

Niech rodzice złożą wniosek, a po podpisaniu umowy przepiszą CI gospodarstwo i wszelkie zobowiązania przejdą na Ciebie. Nie wiem tylko czy kwota zwrotu może się zwiększyć (jeśli np. masz <40 lat)

jest coś takiego wogóle możliwe ??? no jak tak to trzeba pisąć potem jakiś ąneks czy korekte do umowy i dostarczyć do agenci? a pozatym rodzice by mi przepisali połowe to też tak moge?

#993 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:15

aha no to wyglada na to ze jakos to bedzie:) tylko zeby puli starczylo!

a skąd dokładnie jesteś?Ja na 24ha biorę 135km.

#994 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a radziejów wiesz gdzie jest? a Ty?
no ja to wezme max 120KM zeby w miare ekonomicznie bylo.. i co bierzesz?

a kolega to bym radzil na info zadzwonic dla wiekszej pewnosci...
ARiMR info. 800-380-084

jesli ktos ma doswiadczenie z miare nowymi ciagnikami 95-120KM to zapraszam do wypowiedzenia sie na moje pytanie:
http://www.agrofoto....048#entry616048

Edytowany przez Brykal, 03 styczeń 2011 - 23:33.

#995 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:33

no tak ale dowiadywałem się z wielu źródeł i jeżeli masz oprócz krów byki itp. to nie masz szans ponieważ maszynę którą zakupisz będzie wykorzystywana do pracy przy bykach, nie da sie tego udowodnić że np. danym rozrzutnikiem nie będziesz woził od byków(agencja nam nie udowodni ze wozimy ale my nie udowodnimy ze nie wozimy) i tak jest z resztą maszyn. Więć lepiej nie ryzykować.

jakie bzdury, dzwoniłem nie do jednej agencji( nie do byle jakiego doradcy) i każdy tak mówił. Poprostu to jest tylko i wyłącznie dla mleczarzy, a nie dla mleczarzy i hodowców opasów(głupie prawo ale prawo)

A znasz mleczarza, który ma tylko krowy mleczne i żadnych innych zwierząt? Ja nie. Czyli jedyną maszyną dla mleczarzy jest schładzalnik do mleka i dojarka, bo już sieczkarnia, prasa, owijarka itp. może byc dla opasów. Nie dajcie się zwariowac, bo już widzę panikę na tym forum. Jak jakaś maszyna nie przejdzie to trudno, ale usuwanie jej z wniosku z pewnością nie spowoduje zakwalifikowania jej do finansowania.

jest coś takiego wogóle możliwe ??? no jak tak to trzeba pisąć potem jakiś ąneks czy korekte do umowy i dostarczyć do agenci? a pozatym rodzice by mi przepisali połowe to też tak moge?

Już po podpisaniu umowy składa się wniosek o przekazanie całości lub części gospodarstwa i przejęcie zobowiązań.

a radziejów wiesz gdzie jest? a Ty?
no ja to wezme max 120KM zeby w miare ekonomicznie bylo.. i co bierzesz?

a kolega to bym radzil na info zadzwonic dla wiekszej pewnosci...
ARiMR info. 800-380-084

jesli ktos ma doswiadczenie z mire nowymi ciagnikami 95-120KM to zapraszam do wypowiedzenia sie na moje pytanie:
http://www.agrofoto....048#entry616048

Infolinię ARiMR odradza, bo pracują tam osoby, które na oczy nie widziały wniosku i powiedzą tylko to, co jest w ulotce lub broszurze.

Edytowany przez dc231, 03 styczeń 2011 - 23:38.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#996 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ooo to co bezposrednio do Agencji regionalnej lepiej walic?!
myslalem ze chociaz tam ludzie kompetentni pracuja...eh

#997 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak chcesz pogadac z osobą kompetentną to dzwoń do kogoś, kto się tym na codzień zajmuje - czyt. BWi Oddziału Regionalnego.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#998 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 23:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a dysponujesz moze nr.? to bys mogl podac..
zapewne nie jeden by skorzystal...

#999 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 05:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych rozmawiając z pracownikiem ARiMR dowiedziałem sie ze nie patrzą na te tabele tak do końca.
Wszystko zależy jakiego dostaniesz człowieka do rozpatrywania twojego wniosku :) i to wszystko ja na 33ha biore 117PS
a dzierżawa +15
moje pytanie do ciężkiej ziemi jakie jest przelicznik 3 czy 4PS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 06:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dc231- akurat w mojej okolicy jest sporo takich osób które mają tylko krowy, i jałówki z przeznaczeniem na krowy.
Ale jak każdy uważa, nie będę nikogo namawiał tylko mówię to co mi mówili w agencjach