Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#9381 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 10 listopad 2012 - 18:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak jakaś kwota nie będzie rozdysponowana to wraca do budżetu UE, ale zgodę na przesunięcie z innych działań też UE musi zatwierdzić, procedura przesunięcia środków trwa ok. 3 miesięcy, rozpatrzenie wniosku około 4 miesięcy (tyle powinno trwać zgodnie z rozporządzeniem) więc najpóźniej w kwietniu-maju powinno być już wszystko jasne, ile środków na co przesuną. A tak szczerze to ministerstwo powinno coś dorzucić do puli ze swoich środków - w tym roku ANR wpłaciła juz do budżetu 1mld 150mln, a na co Angol to przeznaczy to nigdy nie wiadomo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 06:05
  •  

#9382 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak buraki tylko że ostatnio wszędzie były nabory na modernizacje a wielkopolsce nie było ja złożyłem wniosek w 2009 roku i dotej pory nic nie wiem podobno brakło kasy na 500numerów i zamiast rospatrzyć wszystkie wnioski to te oszołomy chcą robić kolejny nabór gdzie będzie złożonych wniosków 10000tys a kasy starczy na zaledwie 1tyś a reszta co zapłacą za wnioski i przez kolejne lata będą czekać bo będo pszerabiać liste o kilka miejsc nie lepiej dokończyć stare wnioski i nie robić żadnego naboru.

#9383 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 10 listopad 2012 - 20:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jestem tego samego zdania jednej sprawy nie mogą do końca dociągnąć a już za następną się biorą a kto na tym najlepiej wyjdzie? oczywiście darmozjady z odr-u.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9384 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:36

tak buraki tylko że ostatnio wszędzie były nabory na modernizacje a wielkopolsce nie było ja złożyłem wniosek w 2009 roku i dotej pory nic nie wiem podobno brakło kasy na 500numerów i zamiast rospatrzyć wszystkie wnioski to te oszołomy chcą robić kolejny nabór gdzie będzie złożonych wniosków 10000tys a kasy starczy na zaledwie 1tyś a reszta co zapłacą za wnioski i przez kolejne lata będą czekać bo będo pszerabiać liste o kilka miejsc nie lepiej dokończyć stare wnioski i nie robić żadnego naboru.

Nie wyzywaj nikogo od buraków, bo skoro tak robisz to zapewne sam nim jesteś, a jak masz problem to przenieś się do innego województwa. Tymczasem "zluzuj cyca, jutrzenka cię opromieni" jak mówi serialowy bohater z przeciwległego do twojego województwa.

#9385 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Drodzy forumowicze. jestem z woj. mazowieckiego i jestem na białej liście. coś ok. 6400-6500. Ostatnio weryfikując listę woj. mazowieckiego miałem plik z drugiego listopada. dziś wchodząc na stronę Arimr by sprawdzić czy coś się zmieniło może to ostatnia lista jest z dwudziestego któregoś października. wiem że to mało istotne dni tylko nigdy wcześniej nie usuwali już wczytanych list. czy może ktoś coś wie czemu tak kręcą? pytanie nr 2. Czy będąc na tak odległej pozycji na liście tj. brakuje mi ok 1300 pozycji do zielonego. czy wogóle się łudzić nadzieją czy dać sobie na spokój. Wszystkie mądre głowy mówią ze we cała lista biała otrzyma pomoc. ale jakoś cięko im to idzie. może zna ktoś z was jakieś ciekawostki z mazowieckiego????

#9386 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ostanio jedynie w wlkp nie było naboru, w innych województwach poprzesuwali pieniadze z innych działań wiec wyszli wszyscy spoza wielkopolski na plus, wiec jezeli jest jakas sprawiedliwosc to na wlkp powinno byc przeznaczone wiecej kasy. Teraz zalezy ile tej kasy ma byc do dyspozycji, osobiscie uwazam ze powinni wszystkim ktorzy sie zglosza dofinansowac wnioski w jakims procencie, jezeli wnioskow bedzie 5 razy wiecej to niech dofinansuja w 10% wtedy zdecyduja sie tylko osoby ktore naprawde potrzebuja danej inwestycji, bo w wiekszosci przypadkow ktore ja osobiscie obserwuje to ludzie biora ciagniki na hura i efekt jest odwotny niz zamierzony. Bo jezeli cos jest za pol ceny to nie znaczy ze na to nas stac bo i te 50% trzeba spłacic. Pozniej sa sytuacje ze cała rodzina tylko na ten traktor pracuja a na inwestycje ktore przyniosa zysk nie ma juz funduszy. Pozdrawiam

#9387 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 11 listopad 2012 - 13:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a wg mnie agencja powinna takie wnioski rozpatrywac u rolnika i u niego sprawdzac czy dana maszyna naprawde jest mu potrzebna i jaki ma on stan faktyczny maszyn. bo 10% dotacja praktycznie jest mniej opłacalna niż kredyt preferencyjny gdyz ci ktorzy by dostali tylko te 10% dofinansowania i na reszte mieli brac kredyt to ten kredyt jest juz na niezly procent i wtedy to dofinansowanie jest nie oplacalne w stosunku do kredytu preferencyjnego

#9388 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 15:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych około 10% to sam koszt pozyskania dofinansowania, stąd raczej jego efekt byłby znikomy, już lepiej skupić się na uzyskaniu lepszej ceny od dostawcy, nie zmienia to jednak faktu, iż obniżenie intensywności pomocy pozwoliłoby na lepsze wykorzystanie środków (patrz kredyty preferencyjne, gdzie zwiększono ich koszt o co najmniej 50%, co pozwoliło na obsłużenie odpowiednio o 50% więcej kredytów)

#9389 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pytanie dla "obytych "z temetem. jak wygląda sprawa zmian w PRG - załączniku do wniosku dla modernizacji, czy mam dokonywać zmian w każdym roku jesli np. stan upraw , powierzchnia czy stan zwierząt odbiega o 30% od tego uwzględnionego w planie?
Jesli tak to jak się odbywają takie zmiany , składam wniosek do Agencji o wyrażenie zgody na zmianę , czy też składam uaktualnienie planu?
Dodam ze na chwile obecną jestem na etapie poprawek do wniosku, ale widzę rozbieżności między tym co mam napisane w planie rozwoju gosp. a stanem obecnym- dotyczy m.in. struktury upraw. Co z tym zrobić?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

#9390 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak jest w przypadku oprocentowania kredytu przy modernizacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9391 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy potrzebuje uzasadnienie dlaczego chce kupić ciągnik john deere ma może ktoś gotowca ? takiego

#9392 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ONA77 jeśli jeszcze nie jest podpisana umowa to możesz składać zmiany do oporu, szczególnie jeśli nie dotyczą ZRF, zasadniczo rozbieżność między PRG a stanem faktycznym nie mają większego znaczenia (nie wpływają na wypełnianie zobowiązań) jeśli oczywiście dany rodzaj upraw nie ma bezpośredniego związku z daną inwestycją, swoją drogą nawet przy zmianie powyżej 30% można wystąpić o zgodę na zmianę struktury upraw wstecz, ale dla pewności korzystniej jest pilnować terminów i zgłaszać zmiany na bieżąco,

@Marcin34 w przypadku oprocentowania jest wszystko ok, http://www.agrofoto....a-modernizacje/

@JAKUBB1988 dlaczego chcesz uzasadniać konkretną markę? możesz odnieść się do wartości estetycznych (chociaż nie każdemu ta kolorystyka odpowiada), wartości marki itd

#9393 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jakubb1988 z czego wynika konieczność uzasadniania wyboru marki? W sensie jakie oferty dołączyłeś do wniosku, różnych marek? Jeśli tak to wyszukaj różnice z korzyścią dla JD i to opisz, typu wydajność pompy, waga ciągnika, wyposażenie standardowe, a do tego zorganizuj sobie oświadczenia od obu dilerów że tak faktycznie jest. W temacie http://www.agrofoto..../page__st__1300 są wklejone linki do testów pokazujących że JD pali mniej od Fendt. Nie wiem nad jaką marką chcesz udowodnić że JD to bardziej racjonalny wybór, ale myślę że nie zaszkodziło by gdybyś doszukał się takich testów dla swojego modelu ciągnika, oczywiście takich w których JD by mniej palił od Twojej konkurencji.

#9394 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chodzi chyba o DF-a.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#9395 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2012 - 13:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Możliwe ze to pytanie padło ale jak to jest z maszynami w leasingu? Wiem że w wcześniejszych naborach rolnik mógł mieć ciągnik w leasingu a później go wpisywano w wniosek i przechodził jako maszyna używana. Jak jest w obecnym naborze? Czy mając ciągnik w leasingu mógł bym coś urwać zwrotu z niego w obecnym naborze?

#9396 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zasadniczo wymogi odnośnie do maszyn używanych są wyłącznie 2
- wiek do 5 lat
- nie zostały wcześniej nabyte z wykorzystaniem środków pomocy krajowej i wspólnotowej
no i oczywiście muszą zostać zakupione za pośrednictwem podmiotu zajmującego się sprzedażą takich maszyn w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, konieczna jest również wycena, chociaż z tego co pamiętam wątek był już poruszany ale na chwilę obecną nie widzę przeciwwskazań
http://www.arimr.gov...yc_MGR_2012.pdf s. 20

#9397 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 22:03

zasadniczo wymogi odnośnie do maszyn używanych są wyłącznie 2

Nie do końca jest jak piszesz. Nowelizacja z końca 2010 r. zabroniła finansowania maszyn dotychczas użytkowanych w gospodarstiwe (pra. 9.6 "do dnia podania informacji, o której mowa w § 15 ust. 10, nie były w posiadaniu wnioskodawcy w szczególności na podstawie umowy leasingu, najmu albo użyczenia"). Więc nie ma żadnej szans na finansowanie maszyn które były wcześniej w leasingu, czyli przed listopadem 2010 r. Lepiej z tym uważać, bo gdy Agencja się o takiej sytuacji dowiaduje, to cała umowa jest do wypowiedzenia.

#9398 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 22:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.arimr.gov...z_121_MLEKO.pdf dzięki, bardzo ciekawe dlaczego nie wspominają o tym w instrukcji dotyczącej rozliczania operacji, czyli rozwiązaniem jest leasing na kogoś innego niż wnioskodawca

#9399 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 14 listopad 2012 - 18:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie czy przed składaniem wniosku na MGR esu też się liczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9400 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 20:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie jestem beneficjentem programu MGR mam od ojca wydzierżawione część pola która była zgłoszona do wniosku MGR i biore za nie dopłaty bezpośrednie, teraz ojciec chciałby przejść na wcześniejszą emeryturę z krusu i to pole przekazać bratu. Co zrobić w tym przpadku czy wystarczy że po zrobieniu notariusza brat wydzierżawi mi te same działki i zgłosze to do arimr? Powierzchnia gruntów nie może mi się zmniejszczyć przez 5 lat chyba od dnia wypłaty pomocy.

Edytowany przez Laver, 14 listopad 2012 - 20:49.