Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#9321 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 30 październik 2012 - 16:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeżeli chodzi o PROW 2007-2013 to nie mam 100% pewności. Na pewno było w poprzednim naborze, że młody rolnik to nie więcej niż 40 lat i nie dłużej niż 5lat posiada gospodarstwo, a jak jest teraz niech ktoś inny potwierdzi albo mnie poprawi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:04
  •  

#9322 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 październik 2012 - 17:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dla zwiększenia intensywności pomocy o 10 punktów procentowych wystarczy wiek poniżej 40
http://www.arimr.gov...podkarpacie.pdf

#9323 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 30 październik 2012 - 17:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ok czaje :D dzięki

Pozdro xD
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9324 Share Krystian7745

Krystian7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam panowie czy wiecie kiedy będzie nabór na PROW w woj łódzkim z góry dzięki za odpowiedź

#9325 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @krystian7745 dokładnej daty nie podali, ale obiecują nabór w niedługim czasie w kilku województwach gdzie są jeszcze nie wykorzystane pieniądze na MGR :)

#9326 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 31 październik 2012 - 17:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam

Mam takie pytanie: czy maszyny zakupione z dofinansowaniem MGR można przetrzymywać poza terenem gospodarstwa, na terenie/ w budynku wydzierżawionym od innej osoby?

#9327 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 październik 2012 - 20:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w listopadowym TopAgrar minister Szlczyk wskazuje, iż dołożono 74mln euro, co pozwoli na ogłoszenie naboru w województwach: lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, pomorskie, wielkopolskie (dla wielkopolskiego resortu nie ma rzeczy niemożliwych) oraz zachodniopomorskie, pozostałe województwa również dostaną kasę, jak zaznaczono według "pierwotnych" zasad podziału, czyli pozostaje mi żyć nadzieją, że pierwotne instynkty Kalemby pozwolą na rozwój rolnikom nie tylko w Wielkopolsce

#9328 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 13:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli tak jak pisałem , mazowsze urwie z tych 74mln ok 12-13 mln na ok 400 wniosków .
I teraz w noworocznym naborze w tych 9 województwach rolnicy doje...ią wniosków i przez cały 2013 rok będzie wałkowany temat MGR ile to wniosków jest na rezerwie już w całym kraju , wielkopolskie , lubelskie , łódzkie na 100% przekroczą limity gdyż kasa jaka jest przeznaczona na te województwa jest śmieszna , po cholerę oni robią te nabory dla 200 wniosków jak zostanie ich złożonych kilkanaście razy więcej w jednym województwie.

Z 74 mln euro Mazowsze otrzyma 12 jako najwięcej w całym kraju więc można się domyślić ile takie '' mniejsze'' woj , 4-8 ?? .

Moim i domyślam się nie tylko moim zdaniem te nowe nabory to czysta głupota ministerstwa na czele z Panem ministrem , zamiast rozwiązać problem ciągnący się od 2 lat to powiększają go bardziej.

Zanim np takie podlaskie otrzyma całkowitą pomoc to w takim podkarpackim odbędzie się kilka naborów nim nasycą takimi "garstkami drobnych" rolników z podlasia wg tego ich podziału na województwa.
wschodni koniec mazowsza.

#9329 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 listopad 2012 - 15:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kombinowali i co zostało po staremu,widocznie przepisy i Unia nie pozwoliła na radosną twórczość jaką prezentował Sawicki.Moim zdaniem nowy minister podjął właściwą decyzje bo niby dlaczego zmieniać dotychczasowe zasady podziału na koperty wojewódzkie ,niech rozliczą to co mają po staremu .Środki są jakie są dobre i to,na pewno coś jeszcze się znajdzie.Mniejsze województwa mniejsze pieniądze ale zawsze ileś tam gospodarstw dostanie szanse,no chyba że nie będzie chętnych (ale to chyba nie jest możliwe).

.

Moim i domyślam się nie tylko moim zdaniem te nowe nabory to czysta głupota ministerstwa na czele z Panem ministrem , zamiast rozwiązać problem ciągnący się od 2 lat to powiększają go bardziej.

Głupota bo się nie łapiesz na zielone?Inni za to dostaną szanse ,i co dla nich to tez głupota?

#9330 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 15:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Sam podział kasy budzi wiele kontrowersji, jestem z Zachodniopomorskiego gdzie mamy najwieksze gospodarstwa a zawsze dostajemy najmniej kasy. Ludzie chca sie modernizowac ale zawsze kasy brakuje bo to za daleko od "Warszawki" i Mazowieckich okregów wyborczych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9331 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 15:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ostatni nabór jest skierowany do średnich gospodarstw.Zawsze ktoś narzeka,widzę że w galerii nowy sprzęt jest. Czyżby już sie znudził?

Edytowany przez kozulek2, 01 listopad 2012 - 15:55.

#9332 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 01 listopad 2012 - 17:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a co z województwem warmińsko-mazurskim,ktoś wie czy tam wogóle będzie jakiś nabór na MGR?

w listopadowym TopAgrar minister Szlczyk wskazuje, iż dołożono 74mln euro, co pozwoli na ogłoszenie naboru w województwach: lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, pomorskie, wielkopolskie (dla wielkopolskiego resortu nie ma rzeczy niemożliwych) oraz zachodniopomorskie, pozostałe województwa również dostaną kasę, jak zaznaczono według "pierwotnych" zasad podziału, czyli pozostaje mi żyć nadzieją, że pierwotne instynkty Kalemby pozwolą na rozwój rolnikom nie tylko w Wielkopolsce

kissmy co masz na myśli że "pozostałe województwa też dostaną?"bo w telewizji trąbią tylko o 9 województwach i jeszcze jakbyś mógł wyjaśnic czym będą się różniły zasady podziału pomiędzy tymi 9 wojewódz. a tymi pozostałymi, jaką będzie różnica i dlaczego tak skoro kasa jest z Uni więc powinno być po równo a nie, nie które województwa są dyskryminowane. Pozdro

Nie cytuj ostatniego posta.

Edytowany przez MAT912, 01 listopad 2012 - 19:43.

#9333 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 19:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pozostałe dostana swoją część która pójdzie na oczekujących na białych listach ,warmińsko-mazurskie nie będzie pominięte.

Edytowany przez kozulek2, 01 listopad 2012 - 19:05.

#9334 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 19:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to lipa,bo myślałem że będzie nowy nabór(tj.w tych 9 wojewódz.) bo mnie akurat nie ma na żadnej liście, jestem za to na białej ale na różnicowaniu ale też daleka droga jescze przede mną :mellow:

Nie cytuj ostatniego posta.

Edytowany przez MAT912, 01 listopad 2012 - 19:38.

#9335 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 20:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych właśnie dla 9 województw zostanie ogłoszony nowy nabór, w pozostałych jak wskazano środki zostaną rozdysponowane między oczekujących (ciekawa koncepcja) z różnicowaniem będzie podobnie, pieniądze są tylko chyba optyka za bardzo się zmieniła wraz z odejściem Sawickiego, ja już miałem duże nadzieje

#9336 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 20:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kozulek z tego co wiem to też odchodzisz z kwikiem z MGR więc nie musisz innych dla przykładu podawać...

Do tej pory radziłem sobie bez modernizacji to i dalej jakoś będzie i wcale mnie nie boli że zamiast pługiem za 40 tyś będę orał 10 letnim kvernelandem za 20 :)
wschodni koniec mazowsza.

#9337 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mylisz się , myślałem że nie dadzą tej kasy bo długo cisza była.Brakuje mi 200 poz. do zielonego więc prawdopodobnie po podziale wskakuje na zielone.

#9338 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 22:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mi też brakuje około 200 pozycji, przy 100mln euro dla tych województw, gdzie nie zaspokojono wszystkich wnioskodawców była szansa, ale teraz środków jak się okazuje jest mniej i jeszcze do tego ruszy nabór w innych województwach (w tym w Wielkopolsce)

#9339 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 08:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale taka polityka jest niesprawiedliwa bo jak np.takie mazowieckie które ma jeszcze około 3tyś.oczekujących na białej liście to pewnie wszyscy znajdą sie teraz na zielonej liście i dodatkowo jeszcze ogłoszą nowy nabór bo przecież mazowieckie znajduje się w 9-tce tych szczęsliwych województw.
A jeżeli chodzi o różnicowanie to ktoś by mógł napisać czy będzie nowy nabór czy zapełnią tą białą liste z 2011 roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9340 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 09:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jesteś w błędzie ,nabór będzie w tych województwach w których brak białych list a po podziale będą środki. W mazowieckim nie będzie naboru ,poczytaj trochę bo nie jesteś w temacie.Co do konkretów to trzeba czekać na rozporządzenie,bo jeszcze może się coś urodzić nowego.