Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#9121 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 14:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie może ktoś kiedy zakończy się nabór na PROW w podkarpackim? brakuje mi na Mazowszu jakieś 300 miejsc, człowiek czeka już 1,5 roku i żadnych konkretnych informacji, jest to irytujące z każdej strony słychać że kasa jest już niby od maja mieli ją dołożyć potem czerwca, lipca aż w końcu mamy sierpień i dalej tylko gadanina ciekawe czy w tym roku jeszcze się uda. Z perspektywy czasu stwierdzam że należało kupić używki albo postawić na kredyt preferencyjny i nie zawracać sobie tym głowy. gdzie można znaleźć listę z ilością rozpatrzonych już wniosków, kiedyś gdzieś tu taką widziałem ale tyle teraz tego jest że nie znajdę za info z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 20:02
  •  

#9122 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 16:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych teraz w ORach mówią, że wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone do końca roku, nie dostrzegam na chwilę obecną żadnych oficjalnych komunikatów na ten temat, a tym bardziej rozwiązań legislacyjnych, ale przy 300 miejscach do zielonej listy w Mazowieckim możesz być spokojny lecz musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość

#9123 Share zenus42

zenus42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 17:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak złożyłem wniosek na pare maszyn to moge dołożyć jeszcze kilka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9124 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 18:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Czy do kontroli potrzebny jest protokół odbioru maszyny?

#9125 Share karakan21

karakan21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzieki za infomacje @kissmy. pozdrawiam

#9126 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @zenus42 można dokonać jednokrotnej zmiany zestawienia rzeczowo finansowego, więc można dodać kilka pozycji, a jeśli już podpisałeś umowę to pozostaje aneks

@kris31 w przypadku kontroli znaczenie ma zasadniczo tylko i wyłącznie wypełnienie zobowiązań, czyli maszyna musi być w gospodarstwie, ewentualnie tablica informacyjna, a protokół nie jest potrzebny szczegóły w BKM w OR

#9127 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 11 sierpień 2012 - 07:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Termin na złożenie wniosku o płatność 1-30 czerwca, wniosek złożony 15 maja, w połowie czerwca prośba o wyjaśnienie dostarczona po 4 dniach, 31 lipca kasa na koncie, 5 sierpnia przyszła dopiero decyzja. woj. kujawsko-pomorskie

Edytowany przez jumar7, 11 sierpień 2012 - 08:01.

#9128 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 14:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tylko pozazdrościć u mnie nadal brak kasy ,wniosek złożony 2 maj ;[ Też woj. kujawsko-pomorskie .

Edytowany przez Meg5, 11 sierpień 2012 - 14:40.

#9129 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 23:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kilka dni temu przyszedl list o rozpatrywaniu wniosku z powodu dostania sie na zielona. No wreszcie :)

#9130 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 10:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wie ktoś może co się dzieje w lubelskim oddziale agencji? jak dzwoniłem to pani powiedziała mi że nie podpisują umów bo mają kontrole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9131 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 12 sierpień 2012 - 11:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak @ferus07
nie tak dawno w TV mówili, że w OR w Elizówce (lubelski oddział) jest kontrola CBA, ponieważ coś tam z kasą się nie zgadzało (po prostu chcieli polepszyć se statystyki i przyznawali pomoc dla beneficjentów zbyt lekką ręką) więc pewnie na razie rozpatrywanie różnego rodzaju wniosków zejdzie na plan dalszy

Edytowany przez marulekk, 12 sierpień 2012 - 11:53.

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#9132 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 20:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiem że to już było, ale za dużo szukania, więc zadam ponownie pytanie, gdyż nie chce wprowadzić sąsiada w błąd a prosił mnie sam żeby się tego dowiedział :) a konkretnie chodzi o to że sąsiad jest na białej liście (brakuje mu koło 400 miejsc do zielonej) no i chce kupić pług, no i nie wie czy jak jest na białej to czy mu póżniej zwrócą połowe za niego jak wskoczy na zieloną i rozpatrzą jego wniosek <_< wstępnie powiedziałem mu że jeśli chce kupić pług musi być na zielonej, ale powiedziałem żę się upewnie, a więc? :)

#9133 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 20:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na własną odpowiedzialność (nikt nie gwarantuje mu przyznania wsparcia) można dokonywać zakupów od dnie ogłoszenia listy ustalającej kolejność rozpatrywania wniosków, niezależnie od miejsca na liście, natomiast w przypadku osób wspólnie wnioskujących zakupy zostaną uznane za koszt kwalifikowalny jeśli zostaną zrealizowane po podpisaniu umowy z ARiMR,

"W przypadku przyznania pomocy do kosztów kwalifikowalnych zalicza się również koszty poniesione przez Wnioskodawcę przed dniem zawarcia umowy, lecz nie wcześniej niż w dniu podania przez Prezesa Agencji informacji o kolejności przysługiwania pomocy ustalonej przez Agencję dla każdego województwa"

http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html broszura s. 11

Edytowany przez kissmy..., 12 sierpień 2012 - 21:03.

#9134 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Dziewczynki

Napisany 13 sierpień 2012 - 10:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam takie pytanie czy w tym roku będzie nabór wniosków na modernizacię?Albo na początku następnego wie ktoś coś?

Edytowany przez lukasZ2008, 13 sierpień 2012 - 10:29.

#9135 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 12:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witajcie mam pytanko:
Mianowicie chciałbym wybudować chlewnie w cyklu zamkniętym i zakupić nowy ciągnik i przyczepę w ramach pomocy unijnej. Wiecie w jakiej katygori składać wnioski i kiedy będzie nabór owych wniosków?

#9136 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 16:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych najbliższy nabór ewentualnie w podkarpackim, a z pewnością kolejne środki pojawią się w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2014-2012, czyli najszybciej w 2014 lub 2015 roku, ciągnik możesz ewentualnie kupić w ramach działań "różnicowanie w kierunku działalności nierolnicze"j albo "tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" (o ile będą jeszcze nabory), a chlewnie podobnie, ale tylko celem realizacji tuczu dla innego podmiotu; inwestycje takie pasują oczywiście również pod działanie "modernizacja gospodarstw rolnych", ale z niego już w tej perspektywie raczej nie skorzystasz

#9137 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 07:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam mam pytanie czy mogę w sierpniu złozyc wniosek o płatnośc bo wszystkie graty już mam na podwórku niby termin w umowie to 15 -25 pażdziernik .Niewiem czy dobrze piszę ale wnioski o płatnośc są przyjmowane między 15 a 25 każdego miesiąca.(MAZOWSZE)

Edytowany przez jaro30, 15 sierpień 2012 - 07:09.

#9138 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 08:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Napisz prośbę o przyspieszenie terminu złożenia wniosku o płatność na 1-30 sierpień. Dosłownie dwa zdania z motywacją np. że wcześniejsza wypłata pozwoli Ci utrzymać płynność finansową.. Wyślij do oddziału regionalnego i czekaj za zaproszeniem na podpisanie aneksu.
Tydzień czekania i po sprawie

#9139 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 08:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tydzień czekania na podpisanie aneksu ? :lol: W kujawsko-pomorskim chyba wolniej leci czas niż u Was koledzy ,bo u mnie podpisanie aneksu średnio miesiąc ,przesyłanie sprawozdania z kontroli na miejscu też ponad miesiąc i najciekawsze jest to że mój wniosek o płatność leży już u nich od 2 maj i do dziś zero decyzji o pieniądzach nie wspomnę . Także powodzenia życzę . A i buziaczki dla ARIMR w Toruniu ,tak się pracuje. ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9140 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @jaro30 jeśli wskażesz im sierpniową datę to będą musieli to ogarnąć, ja kiedyś wnioskowałem i przyspieszenie tego terminu i właśnie ze względu na fakt, iż ta procedura zajmuje około miesiąca wskazałem termin z kolejnego miesiąca i w związku z tym mojej sprawy przez prawie miesiąc nikt nie tknął, następnym razem przyspieszyłem termin i już było ok, także zrób tak taj wskazał endzit i najwyżej Ci odmówią (wtedy złożysz kolejną prośbę o aneks już na wrzesień), pamiętaj wniosek o zmianę terminu złożenia wniosku o płatność możesz składać najpóźniej na 40 dni przed tym terminem, później mogą go nie rozpatrzyć

@Meg5 Ty robisz tylko czarny PR OR w Toruniu czy też dowiedziałaś się dlaczego tak przeciągają Twoją sprawę?