Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8761 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 10:59

Po pierwsze czy masz już umowe?? Jeśli tak i ciągnik nie mieści się w widełkach z umowy (np. 80-90KM) lub podałeś dokładną moc w zestawieniu rzeczowo-finansowym to najlepiej złożyć wniosek o aneks, czasami wystarcza tylko wyjaśnienie do wniosku o płatność, ale żeby mieć pewność to aneksuj umowę.
Jeśli jeszcze nie masz umowy i ciągnik który chcesz kupić nie mieści się w przedziale mocy z zestawienia rzeczowo-finansowego, musisz zmienić zestawienie r-f i podać przedział mocy żeby się zmieścił najlepiej przedział zwiększony o10-20KM np. 80-90, 80-95, 100-120, aby później mieć możliwość większego wyboru. Pamiętaj że zestawienie r-f możesz zmienić raz.

Umowy jeszcze nie podpisałem, ale zerknąłem do papierów to mieszczę się w tej mocy, ponieważ miałem 5 km zapasu. A jak jest z ceną, bo byłby on trochę droższy od dotychczasowego ? Muszę zrezygnować z jakiejś maszyny i te pieniądze przeznaczyć na droższy ciągnik, lub dopłacić ze swoich ?

Edytowany przez TheBociek1996, 10 maj 2012 - 11:00.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:40
  •  

#8762 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 10 maj 2012 - 11:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Właśnie masz te dwie opcje, o których napisałeś w ostatnim pytaniu, innych nie ma. Skontaktuj się z agencją odnośnie aneksu do umowy jeśli chcesz przurzucić kasę z jakiejś maszyny, a jeśli dopłata ze swoich to chyba nie musisz żadnego aneksu składać, no chyba że się mylę to mnie poprawcie. :)

#8763 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 10 maj 2012 - 15:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W trakcie poprawek możesz zmienić zestawienie rzeczowo-finansowe odnośnie ilości maszyn i ich cen przy czym ogólna kwota kosztów kwalifikowanych a tym samym dofinansowania nie może być większa niż wskazana we wniosku. Jeśli chcesz kupić droższy ciągnik już po podpisaniu umowy, który mieści się w przedziale mocy to nie ma problemu - jeśli różnica jest do 10% w cenie nie musisz robić nic, jeśli powyżej 10% przy wniosku o płatność musisz złożyć wyjaśnienia. Jeśli kupujesz kilka maszyn to dealer może ci przerzucić coś z ceny jednej na drugą, a na fakturze będzie jak w umowie. Pamiętaj że zestawienie r-f możesz w trakcie poprawek zmienić raz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8764 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Odpowie ktoś na moje pytanie z poprzedniej strony? Bardzo mi na tym zależy żeby ktoś kompetentny się wypowiedział na ten temat, a przecież każdy kto korzystał już z dofinansowania takie rzeczy z pewnością wie i mógłby pomóc. :)

#8765 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 10 maj 2012 - 19:21

Dzięki Pestus123 - bardzo mi pomogłeś, ja mam przedział do 1600, więc jak wezmę 1650 to może przejdzie tak jak u cobrap :). Mam jeszcze pytanie do was odnośnie mocy jaką agencja bierze pod uwagę przy ciągnikach. Wiemy bowiem, iż spora część nowych ciągników posiada systemy zwiększania mocy jak mu się zrobi ciężko o jakieś 10%. I właśnie jak agencja patrzy na tą moc, bierze pod uwagę moc nominalną czy maksymalną? No i moc mierzoną w ISO czy ECE? Bo ja mam np przedział 90-110km i nie wiem czy Claas Arion 420 cis by przeszedł, ma moc nominalną 105, ale już maksymalna to 110, a z tym systemem CPM co zwiększa moc to już 120km i ciekawi mnie czy by przeszedł. :unsure:

Agencje obchodzi moc nominalna jaka jest wpisana w wyciagu z homologacji danego ciagnika i taka wpisuja do dowodu rejestracyjnego. Norma w jakiej podawana jest moc ciagnika to glownie chwyt marketingowy bo ten sam ciagnik moze miec rozna moc w roznych normach (+-10%). Systemy zwiekszajace moc nie maja wplywu bo moc nominalna jest moca stała jaka generuje dany ciagnik a system moze ja zwiekszyc tylko na chwile gdy to jest potrzebne

#8766 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No i o to mi chodziło. Wielkie dzięki :).

#8767 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ach, 100 miejsc jeszcze w maz. do zielonej. Powoli sie zblizamy :)

#8768 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy podczas kontroli z agencji są sprawdzane faktury z tego np. gdzie sprzedaje zboże?. Teraz przy poprawkach muszę podać adresy firm którym będę sprzedawał płody rolne.

#8769 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 maj 2012 - 22:38

Agencje obchodzi moc nominalna jaka jest wpisana w wyciagu z homologacji danego ciagnika i taka wpisuja do dowodu rejestracyjnego. Norma w jakiej podawana jest moc ciagnika to glownie chwyt marketingowy bo ten sam ciagnik moze miec rozna moc w roznych normach (+-10%). Systemy zwiekszajace moc nie maja wplywu bo moc nominalna jest moca stała jaka generuje dany ciagnik a system moze ja zwiekszyc tylko na chwile gdy to jest potrzebne

Nie zawsze nominalna, przykład, Agrofarm ma podane maksymalną 85km, i ta była brana pod uwagę, proxe 85 dali by bez żadnego ale, a ma 82km, a przecież jest w ece r24, gdzie deutz bedzie słabszy, jak pytałem kolesia przez tel czy chodzi o moc netto czy brutto silnika, to nie bardzo wiedział... Ale udało się, trzeba było tłumaczyć jak abel krowie :lol: musiałem konkretnie zrobić na 85km bez przedziału. Dla nich liczy się papierek, a więc jaka będzie to nie robi :)

#8770 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 maj 2012 - 10:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moc netto czy brutto - hehe dobre :) , czyli można wpisywać moc jaką się chce?, ogólnie mi chodziło o to, że oni mogą sobie chcieć nawet moc maksymalną, byle by brali moc bez systemu CPM, który zwiększa moc w ciężkich warunkach o 10%. W Arionie 420 wersji CiS jest określona moc maksymalna w ISO na poziomie 110 km(czyli akurat bym się łapał), ale już z uwzględnieniem Class Power Management to 120 km. No i teraz pytanie czy liczy się dla nich moc z CPM czy bez? :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8771 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 12 maj 2012 - 11:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Poniżej fragment instrukcji do wniosku ze strony ARiMR. Jednoznacznie z niej wynika że ważna jest moc znamionowa.

Oferta na zakup lub wykonanie zadania - w przypadku zadania, którego planowany koszt w kwocie netto
przekracza 10 000 złotych - oryginał lub kopia.
Oferta powinna zawierać co najmniej:
1. Opis zadania (kolejno wyszczególnione wszystkie przedmioty zamówienia/zadania wraz z podaniem szczegółowej
specyfikacji technicznej każdego z nich),
2. Wartość ofert w cenach netto oraz brutto,
3. Termin ważności oferty,
4. Warunki gwarancji oraz serwisu.
Wskazane jest, by oferta zawierała inne dodatkowe informacje, jeżeli są wymagane, np. warunki płatności, warunki dostawy,
możliwe do uzyskania upusty, wymagania dotyczące konserwacji, przeglądów i serwisowania urządzenia, kosztorys ofertowy
itd.
Specyfikacja techniczna przedmiotu zamówienia powinna zawierać podstawowe parametry/cechy, takie jak: przeznaczenie
i funkcje, jakie ma spełniać dostawa (np. minimalna wydajność lub przedział wydajności, moc, pojemność, rodzaj zasilania -
parowy, elektryczny, producent i marka, wymagany dodatkowy osprzęt, dodatkowe wyposażenie, ewentualnie gabaryty
urządzenia, warunki dostawy, niestandardowe wykończenie, inne wymagania stawiane dostawie, itd.).
Jeśli planowany do zakupu sprzęt posiada zmienną moc silnika, oferta powinna zawierać informację o mocy podstawowej
(znamionowej), która nie uwzględnia dodatkowej mocy (np. Power booster) i mocy uzyskiwanej w szczególnych warunkach.

#8772 Share gigi1235

gigi1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 maj 2012 - 13:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam pani z agencji dzwoniła że po niedzieli maja nam przysłać umowe;) Numer 2XXX woj. łódzkie;) Wniosek rozpatrzony pozytywnie;) Myśle że maszynki w lipcu na podwórku będą stały;] Pozdrawiam i cierpliwości koledzy;)
Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

#8773 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 maj 2012 - 13:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Teraz to już wszystko jasne, dzięki jumar ;)

#8774 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy na kiedy teraz planowany jest nowy nabór na modernizacje o ile jeszcze jakis bedzie???
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#8775 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tego nie wie nikt, ale raczej na 100% nie uświadczysz żadnego naboru w tym programie, czyli jeśli już to spodziewaj się za dwa lata :)

#8776 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 13 maj 2012 - 18:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Następny nabór planowany jest na lata 2014-20.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#8777 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 13 maj 2012 - 19:12

Teraz to już wszystko jasne, dzięki jumar ;)

Nie do końca kolego bo w dowodzie będziesz miał moc homologacyjną czyli w tym modelu około 120 km i czasem będziesz się musiał z tego wytłumaczyć... Pozdrawiam

#8778 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 maj 2012 - 10:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale komu wytłumaczyć? Skoro jest jasno napisane, że żadne zwiększacze mocy nie są brane pod uwagę przez agencję. Poza tym zobaczymy jak dojdzie co do czego, na razie jeszcze zaczekam z zakupem do końca 2013, zobaczymy czy dalej będą tak żydzić jak nie będzie rok żadnego naboru :) również Cię Pozdrawiam ;)

#8779 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 14 maj 2012 - 17:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie zakładałbym że w 2013 roku nie będzie żadnego naboru bo możesz się miło zdziwić... :rolleyes:

Co do tej mocy biorą pod uwagę moc znamionową okey ale na kontrole przyjeżdżają inni ludzie a dowodem rejestracyjnym będziesz musiał się okazać a tam będzie większa moc... Zresztą już na forum było to przerabiane, że co niektórzy musieli wyjaśniać moc ciągnika dokumentem od dilera... Pozdrawiam ;)

Edytowany przez danield28, 14 maj 2012 - 17:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8780 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 maj 2012 - 17:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A niech będzie, dla mnie to i tak żadne pocieszenie, bo wykorzystuję teraz całą pulę i muszę jak coś czekać do następnego programu. Najwyżej pokażę ten dokument, niech mają :D elooo :)