Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8721 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 15:05

w świętokrzyskim zielona lista kończy się plus minus 12 esu mnie brakuje około 10 miejsc do zielonej więc nawet bez tej dodatkowej kasiory na zieloną wskoczę w maju w pierwszym opublikowaniu listy byłem 660 miejsc poza listą ,najgorsze jest to że dużo ciągniki podrożały,ale jednak coś ich skubne.

Lepiej żebyś wskoczył na zielone jak najszybciej , bo jak zrobią jedną listę to możesz bardzo daleko się przesunąć( z podlaskiego przeskoczy cię około 2 tys gospodarstw).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:33
  •  

#8722 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 maj 2012 - 15:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To kolego kozulek na jakim ESU konczy sie zielona lista w podlaskim ?
wschodni koniec mazowsza.

#8723 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych My mamy punkty za kwotę mleczną,(esu nie liczy się do punktacji)mamy wyliczane bo jest taki obowiązek....ja mam 28 esu i jestem w połowie listy ,mój sąsiad ma 17 esu i jest prawie na końcu bo kwota mała,jest różnie ale z reguły gospodarstwa mleczne mają wysokie esu bo krowy i jałówki mają dobry przelicznik.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8724 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co ty piszesz wogule jak może podlaski rolnik wewalić się w kieleckie żebym się przesunoł o 2000 miejsc to musieliby zabrać wszystkie pieniądze z kielc i jeszcze ze śląsiego zabrać prawie wszystko żeby zaspokoić podlaskiego baora, moim zdaniem to wszystkich po trochu zadowolą i dadzą po pare złotych ,a jeżeli mają zmieniać zasady w trakcie gry to niech zrobią nowy nabór wniosków to wielkopolska weżmie lwią część a podlasiowi zostanie figa,ogólnie ten nabór to jakaś porażka bo kto ma krowy to ciągnik w pierwszej kolejności się należy a reszcie nie koniecznie jest potrzebny,moim zdaniem podlaskie dawno przekroczyło swój limit mlecznej kasy więc lista zielona po dokładce powinna się przedłużyć o 0000.dziękuje za uwagę.

#8725 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 07 maj 2012 - 05:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli chodzi o nabór mleczny to Bruksela kazała, aby było działanie MGR specjalnie dla "mleczarzy". A, że kasy było mało, wymyślono, ze będą składać wnioski w pierwszej kolejności a to co zostaje damy innym rolnikom...

Nie czytałeś kilku moich postów do tyłu. Chodzi o to, że chcą zrobić listę krajową według punktacji obecnej i wtedy nasze wnioski z świętokrzyskiego mające mało ESU i bez GVA będą niżej niż wniosek z innych województw gdzie ESU jest większe i zarazem punktacja.
Pod pozorem troski o to, żeby kasa była w pełni wykorzystana może się okazać , ze ktoś straci.
Już w młodym rolniku utworzono liste krajową i przesunięto środki aby zaspokoić potrzeby naboru.
Narazie to są przymiarki, poczekajmy jak to rozwiążą.

Dziwi Cię zmienianie zasad podczas PROW 2007-2013?
Już biegnę z przykładem :) :
Młody Rolnik, najpierw 50000 zł, potem 75000 zł ,a na dwa ostatnie lata 0 zł bo kasy zabrakło!
Bo znowu ktoś w rządzie źle policzył, dać było po 50000 zł i na pewno wielu więcej by zaspokoiło w skali kraju.
Albo nie branie w MGR sprzętów wziętych wcześniej w leasing, w poprzednich naborach można było. Ilu rolników zostało na lodzie?? Tysiące.... :unsure:

Edytowany przez Marl, 07 maj 2012 - 05:47.

#8726 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 maj 2012 - 07:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy powiedzcie mi czy kupujac rozrzutnik obornika na Modernizacje musi on miec hamulce?? Bardzo to dla mnie wazne. Jezeli ktos wie i jest tago na 100% procent pewny niech napisze. Musze wiedziec na bank. dzieki z gory

#8727 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 maj 2012 - 08:52

co ty piszesz wogule jak może podlaski rolnik wewalić się w kieleckie żebym się przesunoł o 2000 miejsc to musieliby zabrać wszystkie pieniądze z kielc i jeszcze ze śląsiego zabrać prawie wszystko żeby zaspokoić podlaskiego baora, moim zdaniem to wszystkich po trochu zadowolą i dadzą po pare złotych ,a jeżeli mają zmieniać zasady w trakcie gry to niech zrobią nowy nabór wniosków to wielkopolska weżmie lwią część a podlasiowi zostanie figa,ogólnie ten nabór to jakaś porażka bo kto ma krowy to ciągnik w pierwszej kolejności się należy a reszcie nie koniecznie jest potrzebny,moim zdaniem podlaskie dawno przekroczyło swój limit mlecznej kasy więc lista zielona po dokładce powinna się przedłużyć o 0000.dziękuje za uwagę.

.....widzisz możesz się bardzo zdziwić,czego Ci osobiście nie życzę...nie jestem za zmienianiem obecnych zasad choć też nie są one sprawiedliwe jak słusznie zauważyłeś...a co do baora z podlaskiego to wybacz ale bardzo mocne i silne gospodarstwa mleczne się nie załapały bo program jest dla średnich gospodarstw ..w naszym regionie sporo naprawdę dobrze punktowanych gosp. czyli 9 pkt. oczekuje na białym ,tak więc jak zrobią krajówkę to ostro się zamiesza...i nie od nas to niestety zależy,możemy tylko czekać co nam mądre głowy wymyślą.Czy mi to się podoba?-NIE...ale co z tego?

Edytowany przez kozulek2, 07 maj 2012 - 08:56.

#8728 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 07 maj 2012 - 20:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj miałem kontrol....sprawdzali numery seryjne i faktury.wszystko sie zgadza takze teraz w spokoju czekać na kasiore :rolleyes:

#8729 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 08 maj 2012 - 00:16

Koledzy powiedzcie mi czy kupujac rozrzutnik obornika na Modernizacje musi on miec hamulce?? Bardzo to dla mnie wazne. Jezeli ktos wie i jest tago na 100% procent pewny niech napisze. Musze wiedziec na bank. dzieki z gory

Raczej nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie. Zadzwoń do ARiMR, do osoby, która prowadzi Twój wniosek i zapytaj.
W dowodzie rejestracyjnym ciągnika masz wpisane jaką cieżką przyczepe, to może być też rozrzutnik możesz ciągnac bez hamulcy. Jeśli planowany zakup przekracza ciężar zapisany w dowodzie rejestracyjnym to już wtedy polecam zakup z hamulcami. W razie kontroli drogowej, wścipski policjant zabierze dowód i da mandat, a gdyby w ARIMR też się zorientowali to mogą nie przyznac maszyny lub odmówić refundacji we wniosku o płatnośc..Więć nie ryzykuj tylko dzwoń do ARiMR. To prawie nic nie kosztuje :mellow:

#8730 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:20

Dzisiaj miałem kontrol....sprawdzali numery seryjne i faktury.wszystko sie zgadza takze teraz w spokoju czekać na kasiore :rolleyes:

Kiedy składałeś wniosek o płatność?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8731 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam takie pytanie, jak zmieniało się już zestawienie rz-f przed podpisaniem umowy, to po jej podpisaniu będzie można jeszcze złożyć aneks żeby zwiększyć udźwig ładowacza czołowego? Bo okazało się, że wpisany przedział jest za mały do ciągnika, o którym myślę i nie da się założyć tak małego ładowacza do tak dużego ciągnika(myślałem, że 1600 kg wystarczy do ciągnika 110 konnego, ale się przejechałem). Miał ktoś podobną sytuację?

#8732 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam czy słyszał ktoś o uzupełniającym naborze wniosków na mgr na te 100mln eur ,nieoficjalnie wiem że będzie takowy nabór,w jakiej formie niewiem normalnie ręce opadają.

#8733 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie będzie naboru na te 100 mln euro

#8734 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 08 maj 2012 - 17:56

Mam takie pytanie, jak zmieniało się już zestawienie rz-f przed podpisaniem umowy, to po jej podpisaniu będzie można jeszcze złożyć aneks żeby zwiększyć udźwig ładowacza czołowego? Bo okazało się, że wpisany przedział jest za mały do ciągnika, o którym myślę i nie da się założyć tak małego ładowacza do tak dużego ciągnika(myślałem, że 1600 kg wystarczy do ciągnika 110 konnego, ale się przejechałem). Miał ktoś podobną sytuację?

kolego nie wiem w czym masz problem, ja mam zalozony ladowacz o udzwigu 1650kg do 130KM ciagnika. A aneks mozesz zlozyc ale trzeba wtedy liczyc sie z tym ze caly wniosek podlega jeszcze raz weryfikacji pod wzgledem ekonomicznym - tak mi mowil moj prowadzacy wniosek bo mam podobny problem tylko w druga strone. Mam w zestawieniu rz-f udzwig ladowacza od 1674 do 2050 a kupilem 1650kg ale w moim przypadku wystarczy tylko wyjasnienie tak po rozmowie stwierdzil kierownik od platnosci

#8735 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 08 maj 2012 - 19:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek mam poprawnie złozony od 25kwietnia

#8736 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 08 maj 2012 - 20:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Orientuje się może ktoś jak tam sytuacja w łódzkim? Bo widze że to rozpatrywanie idzie im jak krew z nosa.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#8737 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dokładne dane za kwiecień ile umów podpisano w łodzkim będą po 20 maja :)

#8738 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi kobieta z Ministerstwa powiedziała , że na 90% lista będzie krajowa , także podlaskie zgarnie 60% z tych 100mln eurasów. ;/
wschodni koniec mazowsza.

#8739 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:16

kolego nie wiem w czym masz problem, ja mam zalozony ladowacz o udzwigu 1650kg do 130KM ciagnika. A aneks mozesz zlozyc ale trzeba wtedy liczyc sie z tym ze caly wniosek podlega jeszcze raz weryfikacji pod wzgledem ekonomicznym - tak mi mowil moj prowadzacy wniosek bo mam podobny problem tylko w druga strone. Mam w zestawieniu rz-f udzwig ladowacza od 1674 do 2050 a kupilem 1650kg ale w moim przypadku wystarczy tylko wyjasnienie tak po rozmowie stwierdzil kierownik od platnosci

Dzięki za odp., mam jeszcze takie pytanie jaki jest Twój ładowacz(chodzi mi o markę) i właśnie jak to się patrzy ten udźwig, który jest właściwy? producenci podają różne wartości w prospektach i nie wiem który agencja uwzględnia. Ja mam zamiar brać Claasa Ariona z ładowaczem i jak przeglądałem udźwigi ładowaczy (Quicke i oryginalnych Claas) to tam niespecjalnie masa ciągnika i gabaryty pasują do ładowacza o udźwigu 1600, raczej producenci zalecają takie z udźwigiem nawet ponad 2000 kg i tu się pojawia problem, mniejszego niż przewiduje producent raczej nie ma co zakładać, raz że za krótki, a dwa że zbyt "delikatny" jak na taki ciągnik. No chyba że się mylę to ok :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8740 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To w takim razie ciekawe ile mazowsze dostanie.... Liczyłem że się załapie, ale skoro ma być krajowa to w to wątpie...