Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#841 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 10:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeżeli za stanu śródrocznego wyszło mi 3 cielęta poniżej roku to wpisuje je do kalkulatora esu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:52
  •  

#842 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak to jest jeśli planuje sie kupno maszyn używanych do 5lat?bo na nowe to wiadomo,że do wniosku sklada się oferte z ceną.A jak planuje beczkowóz to wziąć oferte na nowy a pózniej można uzywany kupić czy jak to jesst?

#843 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w zależności co kupujesz... w instrukcji powinno być opisane, co robić jak sie kupuje używany sprzet, jeśli nowy, to oferta ma byc na sprzęt nowy, a jeśli we wniosku wpiszesz, że nowe kupujesz to takie musisz już kupić bo nie może sie zmienić cel operacji, a bez określenia jaki to ma byc sprzęt to chyba wniosku sie nie oddaje, chyba że potem wzywają na poprawki żeby określić jaki to ma być sprzęt...

myśmy w 2009 nie mieli oferty i w poprawkach mieliśmy ją dostarczyć
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 14:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zaswioadczenie odnosnie kwoty uzyskasz w agencji lub swojej mleczarni :)

I mam jeszcze takie pytanko :P dzis byłem po swój wniosek :0 i był tam znajomy ktury zapytał mnie na co skłądam itp . Potem powiedział ze słyszał ze Mleczarze nie mogą brać sprzętu rolniczego takiego jak ciągnik rozrzutnik itp, tylko dojarka wyciąg obornika itd. Panowie Co o tym sądzicie , ja osobiście nie wiem :P Pierwszy raz słysze cos takiego B) ?

#845 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 grudzień 2010 - 14:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przeciez mozna brac ciagnik tylko ttrzeba to uzasadnic odpowiednio. Znajomy jest mleczarzem i chcał zlozyc wniosek na ciagnik powyzej 180km ale pan ktory wypelnia mu wniosek powiedzial, ze nie moze byc ciagnik powyzej 120km miał racje ? Bo 60km mniej to jednak roznica znaczna
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#846 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 14:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego własnie nie wime jak to z tym jest czekam na odpowiedz kogoś kto to spraktykował albo cos .

Drugie pytanie Bo teraz dzwonili do mnie z Brodnicy ze chcą jheszcze zaswiadczenie o kwopcie mlecznej. A ja posiadam takie zaświadczenie ale z Podmiotu do kturego odstawiam mleko . Czy tez potrzebne jest z Agencji W bydgoszczy ? kturo bo juz sam nie wiem ?;

Edytowany przez zetor7245, 30 grudzień 2010 - 15:07.

#847 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja słyszałem żeby mleczarze którzy składają na maszyny to powinni składać po 17 bo ten pierwszy nabór do 17 to tylko na modernizacje obór dojarki wyciągi kostki itp. itd. i jak ktoś złoży na maszyny od 3 do 17 to mu odrzucą :P to prawda czy nie :P

#848 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mnie się wydaje, że można tylko jeden wniosek złożyć, wiec mleczarze moga na sprzęt, ale muszą to uzasadnić czy jest związane z produkcją mleka, chyba na poprzedniej stronie było coś o takich przypadkach, poczytajcie

#849 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ciekaw jestem kto wam takie bajki opowiada... i gdzie wy macie rozum że w nie wierzycie.

#850 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:19

A ja słyszałem żeby mleczarze którzy składają na maszyny to powinni składać po 17 bo ten pierwszy nabór do 17 to tylko na modernizacje obór dojarki wyciągi kostki itp. itd. i jak ktoś złoży na maszyny od 3 do 17 to mu odrzucą :P to prawda czy nie :P

Panowie mlaczarze skłądają od 3 stycznia - oczywiście jeśli zwiększają lub całkowicie rezygnują z produkcji. Mogą wnioskować o co tylko chcą, ale muszą w przypadku zwiększenia udowodnić ze zakupione maszyny przyczynią siędo tego wzrostu, w drugim przypadku czyli rezygnacji pozwolą na zmiane formy produkcji. I tam mleczarz kupuje ciągnik i maszyny nowe - argument dzięki nowemu mocnemu ciągnikowi i nowym maszynom, usprawni cykl produkcyjny upraw, terminowość zabiegów i dzięki temu zwiększy plon zbóż, traw, itd, a to z kolei umożliwi zwiększenie stada. W drugim przypadku można argumentować podobnie, tylko że rezygnując z produkcji mleka wzrost plonu spowoduje możliwość posiadania większego stada opasów czy trzody chlewnek. Poprostu to w gest składającego leży udowodnienie że maszyna jest potrzebna. W tym celu polecam wypełnianie GVA i wskazanie w niej zwiększenia plonów i stada i argumentowanie tego poniżej tabel, że następuje to w związku z zakupem nowych maszyny, usprawnieniem cyklu produkcyjnego, bardziej terminowym przeprowadzaniem zabiegów, czy też rezygnacją z usług rolniczych np. prasowania itd. Uważam że wypełnianie GVA bezpośrednio wpływa na lepszą ocenę wniosku w zakresie doboru maszyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja jestem mleczarzem i będe składał wniosek po 17 stycznia ponieważ jak niektórzy

tu napisali na forum takie maszyny jak np ciągnik,pług,talerzówka nie przejdą

na modernizacje sektora mleczarskiego.

Więc jeśli jest możliwość złożenia wniosku w drugim terminie ,lepiej nie ryzykować :P

#852 Share piotr82

piotr82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jeśli chodzi o nabór dla mleczarzy to na stronie agencji w pytaniach jest informacja o maszynach jakie mogą byc kupowane, tzn. nie ma sprecyzowanych maszyn ale jest informacja, że muszą byc wykorzystywane tylko w produkcji mlecznej

a pytanie z innej beczki: myślicie, że starczy kasy na drugi nabór bo z tego co mówili w agencji to raczej marne szanse zeby coś zostało

Edytowany przez piotr82, 30 grudzień 2010 - 17:06.

#853 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych janusz20 Powiedzieli mi w piomar agro-techw Łukowie a dokładnie to moja ciotka która tam pracuje w biurze bo mówiła że prezes był na takim spotkaniu i tam mu to powiedzieli.A byłem u nich wczoraj o oferty.

#854 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:15

Kolego własnie nie wime jak to z tym jest czekam na odpowiedz kogoś kto to spraktykował albo cos .

Drugie pytanie Bo teraz dzwonili do mnie z Brodnicy ze chcą jheszcze zaswiadczenie o kwopcie mlecznej. A ja posiadam takie zaświadczenie ale z Podmiotu do kturego odstawiam mleko . Czy tez potrzebne jest z Agencji W bydgoszczy ? kturo bo juz sam nie wiem ?;

Musisz mieć ze swojej mleczarni i z ARR.

#855 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja mam konkretne pytanie do wniosku, co można umieścić w Ko w Rzeczowo-Finansowym, przy zakupie nowego: ciągnika, pługa obracalnego 3+1 i brony talerzowej 3m??

Suma ta nie może przekraczać 10% sum z Ki i Kl:

Wartość w polu Suma koszty ogólne (Ko) nie może być wyższa niż 10% wartości kosztów w polu Suma poszczególnych sum zadań inwestycyjnych (Ki+Kl).
Wartość kosztów ogólnych przekraczająca 10% wartości kosztów w polu Suma poszczególnych sum zadań inwestycyjnych (Ki+Kl) stanowi koszt niekwalifikowalny i nie jest ujmowana w Zestawieniu rzeczowo – finansowym operacji.

#856 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No Kurde . I teraz nie wiem czy skłądać 3 Czy 17 ;/. Musze iść do agencji I się dowiedzieć ;/ bo karzdy twierdzi inaczej.

#857 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to dopytaj sie zaraz szczegółowo i daj znać, to inni nie będą sie już pytać...

wie ktoś co z tymi Kosztami Ogólnymi niżej podgląd wcześniejszego posta??

Ja mam konkretne pytanie do wniosku, co można umieścić w Ko w Rzeczowo-Finansowym, przy zakupie nowego: ciągnika, pługa obracalnego 3+1 i brony talerzowej 3m??

Suma ta nie może przekraczać 10% sum z Ki i Kl:

Edytowany przez piotr2691, 30 grudzień 2010 - 18:17.

#858 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych robie właśnie wniosek na modernizacje i mam troche dzierżaw za które biore dopłate ale zby je wpisać na wniosek do modernizacji to trzba mieć jeszcze podpisane umowy dzierżawy 10 letniej ma może ktoś może wzór takiej umowy dzierżawy?

wystarczy agencji to ze biore dopłate i jest podpisana umowa 10 letnie czy trzeba jeszcze coś i czy umowa musi być potwierdzona przez gmine? z góry dzięki:)

#859 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 19:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też miałem składać wniosek 3 ale firma która mi go wykonuje zadzwoniła do mnie dzisiaj że cały jej prezes rozmawiał z jakims dyrektorem ARIMR w Lublinie, i temtem powiedział ze wnioski mogą składać te osoby które planują zakup ,maszyn do mleczarstwa, czyli jak już ktoś wspomniał wyciągi itp. Więc ja składam 17 i reszta wniosków które robi ta firma też mają być składane 17. Mówił o tym ze to rozporządzenie weszło po protestach innych producentów którzy mieli zadowolić się resztkami jakie zostaną, a tak praktycznie nikt nie złoży, może jakiś wyjątek, kto unowocześnia tylko oborę. Jestem z lubelskiego więc ryzyka nie ma ze pieniędzy nie starczy, lubelskie jest jednym z województw w których zostało dużo kasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 19:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no dobra a jak ktoś ma na wniosku dojarkę, zbiornik, maszyny do zielonki(typu zgrabiarka owijarka kosiarka) beczka asenizacyjna i ciągnik(bo chyba trzeba czymś te maszyny ciągać) to co w tedy?