Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15435 odpowiedzi na ten temat

#8441 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kupiłem maszyny na różnicowanie nazwałem swoja działąlnośc usługi ronicze i tak mam wszędzie faktury w gospodarstwie itp teraz będę realizował modernizację i naturalnie chcę odzyskac vat faktura od dilera ma byc wystawiona na usługi rolnicze i tak samo w baknu a co na to agecja jeśli to modernizacja według mnie to niema nic do rzeczy jak sie nazwałem no ale mieliście takie doświadczenia
czekam tez na aneks do umowy w sprawie zmiany maszyny już kilka tyg wicie co się teraz dzieje w agencji w lublinie

Edytowany przez lukaczmarek, 02 kwiecień 2012 - 14:21.
błędy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:50
  •  

#8442 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak jakoś to wyszło że robiłem różnicowanie i tak to poszło dalej teraz niewiem czy nie zmienic nazwy bo żeby nie było nieporozumien w agencji

Edytowany przez lukaczmarek, 02 kwiecień 2012 - 14:22.
błędy

#8443 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:08

kupiłem maszyny na różnicowanie nazwałem swoja działąlnośc usługi ronicze i tak mam wszedzie faktury w gospodarstwie itp teraz będę realizował modernizację i naturalnie chcę odzyskac vat faktura od dilera ma byc wystawiona na usługi rolnicze i tak samo w baknu a co na to agecja jeśli to modernizacja wedłuk mnie to niema nic dożeczy jak sie nazwałem no ale mieliście takie doświadczenia
czekam tez na aneks do umowy w sprawie zmiany maszyny już kilka tyg wicie co się teraz dzieje w agecji w lublinie

Zdziwisz się chłopie,radze prostuj to póki czas bo MGR a różnicowanie to inna bajka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8444 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4037 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koles gospodarst6wo i firma to powinny byc 2 odrebne działalnosci, inne nazwy. sprzet z gospodarstwa ma byc na fakture wystawiona na gospodarstwo rolne a z firmy na "firme". Musisz tylko w urzedzie statrystycznym odpowiednio zgłosic gospodarstwo rolne. Niby vat i tak bedzie razem ale zeby nie było problemów pózniej zrób tak jak ci mówie.

#8445 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak własnie myślałem że trzeba będzie zrobic tylko teraz będę musiał pozmieniac wszystko w urzedzie skarbowym też będę muśiał sie rozliczac oddzielnie z usług i z gospodarstwa a paliwo ten sam nip i inne nazwy

#8446 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4037 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych niezle bys wdepnał kupujac maszyny na firme :) byłby duzy problem z vat-em. bo zeby przejsc na vat w gospodarstwie trzeba spełnic kilka warunków czyli zgłosic przed zakupem druga sprawa wykazac sprzedaz rok wczesnij na jakas tam sume ale to dało sie obejsc.

#8447 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja jestem na wacie ogólnym rozliczam się jako usługi rolnicze z gospodarstwa i z usług tak to jest jak w gminie pracują tępi ludzie jak zakładałem działalnośc to usługową a jak to się stało że vat ogólny w gospodarstwie to nie wiem czuję że trzeba to prostowac

#8448 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych działalność rolnicza oraz pozarolnicza działalność gospodarcza to dwa różne podejścia i niestety odmienne w zakresie PIT i VAT, usługi rolnicze dla VAT zaliczają się do działalności rolniczej, niestety nie bardzo rozumiem o czym traktujecie, ale dla US najistotniejszy jest podmiot ( w przypadku osoby fizycznej imię i nazwisko) oraz nip

#8449 Share genesis01

genesis01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie,
dzwonił do mnie ziomek, który prowadzi mój wniosek z MGR (mam wniosek mleczny)
i powiedział mi że we wniosku nie ma żadnego papieru na to że w pomieszczeniu w którym chce
zainstalować zbiornik na mleko jest prąd..

toż to jakaś paranoja - co oni myślą, że prąd w wiaderkach nosze??!!

co ja mam z tym zrobić? zaznaczam, że obora była przebudowywana przez nas
i nie mam żadnych papierów z odbiorów technicznych i innych tego typu pierdół

#8450 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 09:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Napisz oświadczenie, że obora została wybudowana w roku ..., została zmodernizowana w roku ... Instalacja elektryczna została wykonana w roku ... sposobem gospodarczym , do oświadczenia dołącz jakąś fotke instalacji i tablicy rozdzielczej z zabezpieczeniami i powinno byc ok.
Jeśli to nie pomoże to napisz inne oświadczenie, że instalacja zostanie dostosowana do zakupowanych maszyn przed zakończeniem inwestycj (złożeniem wniosku o płatność)i wtedy załączysz kfita od jakiegoś elektryka z uprawnieniami i na pewno będzie ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8451 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych niech ci elektryk napisze jakiś papier ,poświadczenie że prąd jest ...swoją drogą atest na oborę chyba masz jak dajesz mleko?...co oni jeszcze nie wymyślą?paranoja normalnie...

#8452 Share LukeClaas

LukeClaas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:football

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Właśnie dostałem top agrar i piszą że w 2013r ma być koniec rent strukturalnych. Trochę jestem zawiedziony bo mój wujek ma przejść na tę rentę w roku 2014 a tu się okazuje że się nie załapie. Na wojenki i pomniki to są pieniądze a na to co trzeba to nie ma pieniędzy:/ Ech co za kraj....

#8453 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wkrótce składam wniosek o płatność i mam pytanie:
Czy jak mam tablicę z roku 2010 (poprzedni nabór MGR) to czy teraz mam zakładać kolejną? Ile się czeka na kontrolę (lubelskie-elizówka) i po jakim czasie jest kasa?

#8454 Share aderus

aderus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 17:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam na tablicy musisz miec musisz miec aktualny temat wniosku tj.np.zakup maszyn w celu efektywniejszego wykonywania prac w gospodarstwie. jezeli na starej tablicy masz calkiem inny priorytet niz teraz to ci nie przejdzie .pozdrawiam

Edytowany przez aderus, 02 kwiecień 2012 - 17:10.

#8455 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wczoraj pytałem jak rozpatrywanie wniosków a dziś dostałem zaproszenie do agencji na jutro na podpisanie aneksu więc dowiem się co i jak z tą moją nazwą czy to się uda czy trzeba będzie zmienic

#8456 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ile czekales na aneks? Ja 3 tyg i cisza ;[

#8457 Share 1975franki

1975franki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:01

Ile czekales na aneks? Ja 3 tyg i cisza ;[

#8458 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Szumi czy w obecnym naborze też przekroczyłeś kwotę 50000 euro , że zakładasz tablicę informacyjną , bo ja tez mam już jedną z 2010 a teraz nie przekroczyłem tej kwoty to chyba nie muszę jej zakładać ?

#8459 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak nie przekroczyłeś w zakupach 50000ełro to nie musisz kupywać tablicy...
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8460 Share 1975franki

1975franki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 22:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych podlaskie nr 12xx,w styczniu zalapalem sie na liste 12,a22 przyszly poprawki stycznia.Dzisjaj przyszlo zaproszenie do podpisania umowy,maszyny wszystkie przeszly bez wiekszych problemow na cale 300tyś zwrotu.