Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8381 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 marzec 2012 - 13:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bratu powiedzieli ze może kupić następnego dnia po opublikowaniu list o dofinansowaniu. Tydzień po kupił rozsiewacz. Umowę podpisał dobre pół roku później i nie było żadnego kłopotu.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:25
  •  

#8382 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 13:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych U mnie tak samo było jak już było wiadomo że na liści załapaliśmy się na dofinansowanie, sprzęt zakupiony był za gotówkę w trakcie żniw a dopiero teraz umowa została podpisana.

Tak samo jest jak np złożysz wniosek na siewnik np na 60tys a później chcesz kupić lepszy to po prostu dostajesz zwrot z kwoty która podałeś a resztę nadmiar normalnie sobie dopłacasz. To był przykład jak u mnie było bo jak zobaczyliśmy agregat uprawowo siewny z unii to już woleliśmy dołożyć te 50 tys bez dopłaty na keverlanda niż kupić szajs za 60 tys, a na wniosku przeszło bez problemów.

#8383 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 13:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli jesli jestem narazie na białęj liście, którym nie przysługuje to lepiej brać w leasing zeby pozniej fakture mogli wystawić i chociaz częśc dofinansowania mozna uzyskac.
Wielkie dzieki za pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8384 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 marzec 2012 - 16:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych możesz śmiało kupować na własne ryzyko i nie ważne czy białym czy na zielonym... jak wskoczysz na zielone to dostaniesz zwrot na normalnych warunkach,a jak nie to zostajesz bez dotacji.

#8385 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 21 marzec 2012 - 18:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mazowieckie nr 42** umowa dzisiaj podpisana, ruch w Warszawie duży, dzisiaj podpisywał także znajomy o nr 15** :)

#8386 Share MarcinKle

MarcinKle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak jest z tymi poprawkami ? Prawda że można mieć tylko dwie? A jeśli tak a ktoś nie wyrobi się w tych 2 to co wniosek odrzucony ?

#8387 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 marzec 2012 - 20:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pavlo1706 czyli podpisywanie umów z agencją nie jest według kolejności bo ja jestem 33** i narazie jest cisza

#8388 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 21 marzec 2012 - 20:46

szymon170696@ Zgadza się wnioski są brane nie pokolei. Najpierw są rozpatrzane te prościejsze wnioski na koniec zostawiają sobie te większe wnioski ehh... Mój by mogli już rozpatrzec. Bo wzioł bym ciągnik już a umowę podpisał później ale strach trochę...

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#8389 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:02

A jak jest z tymi poprawkami ? Prawda że można mieć tylko dwie? A jeśli tak a ktoś nie wyrobi się w tych 2 to co wniosek odrzucony ?

To prawda, ze wezwania do poprawek są tylko dwa. Jednak pracownicy ARiMR wskazują rolnikowi gdzie poprawić bez wystawiania wezwania.
W ten sposób nikomu wniosku nie odrzucą.
Wie ktoś co w świętokrzyskim się dzieje??
Nerwy Mnie już biorą, jeszcze w starym roku szło dość prężnie a teraz jakoś przyhamowało :unsure:

#8390 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:35

To prawda, ze wezwania do poprawek są tylko dwa. Jednak pracownicy ARiMR wskazują rolnikowi gdzie poprawić bez wystawiania wezwania.
W ten sposób nikomu wniosku nie odrzucą.

niestety nie wszystkim pracownikom zależy na interesie wnioskodawcy, już spotkałem się z przypadkiem odmówienia udzielenia pomocy ze względu na nie usunięcie wszystkich braków po drugim wezwaniu (a co najlepsze pracownik sam zaproponował, aby jako pierwsze poprawki złożyć tylko pierwszą stronę wniosku - dzięki czemu sam ze swej życzliwości pozbawił wnioskodawcę jednej możliwości złożenia uzupełnień; odwołania centrala nie uznała a prawnicy już nie chcieli zagwarantować wygranej w sądzie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8391 Share MarcinKle

MarcinKle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 20:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli trzeba poczekać i liczyć na dobrą wole prowadzących sprawę. A jeszcze jedno jeśli kupuje się ciągnik z innym wyposażeniem niż w ofercie dołączonej do wnioski np. szersze opony, przedni TUZ, obciążniki, inna pompa itp. to trzeba zmieniać ofertę czy przejdzie na tej obecnej?

#8392 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 22 marzec 2012 - 20:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W umowie masz tylko nazwę maszyny np. ciągnik rolniczy i cechę maszyny np. przedział mocy 90-100KM. Nie interesuje ich producent, wyposażenie.

#8393 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 21:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nowe dane dotyczące podpisanych umów na MGR:

http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html

#8394 Share MarcinKle

MarcinKle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 07:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jumar7 dzięki za rozjaśnienie sprawy. czyli mogę brać do niego co chcę :).

#8395 Share StaMat11

StaMat11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 16:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam takie pytanie bo dzisiaj dostałem 2 zawiadomienie odnośnie poprawek i wszystkie dotyczą GVA i zastanawiam się czy z tego poprostu nie zrezygnować bo nie jest to obowiązkowe.Chciałbym wiedzieć cz moż ktoś z tego GVA rezygnował i jak pózniej to zmieniło jego miejsce na liście rankingowej i drugie pytanie jeśli ktoś podpisał umowe czy były jakieś kontrole odnośnie tego GVA.

#8396 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Drugie wezwanie do poprawek to zarazem ostatnia szansa na obronienie wniosku. Jak tego nie dopilnujesz to wniosek zostanie odrzucony. Było tu juz o tym na forum.
Jeśli chcesz wiedziec jak sie zmieni pozycja na liście to napisz swój obecny numer i wielkość ESU. Podaj również województwo.
Nikt z pustych danych Ci nie wywróży :lol:
Ogólnie rezygnacja z GVA kończyła się wypadnieciem z listy, przy esu około 13,5. Mówie tu o woj świętokrzyskim.

#8397 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja miałem trzy poprawki i podpisałem umowę! Wszystko zależy od prowadzącego wniosek.

#8398 Share StaMat11

StaMat11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moj numer na liście to 51* woj.małopolskie esu niewielkie 5,3 ale w małopolsce to najprawdopodobniej tak bywa, ale mam znajomego który przy esu 4,3 bez GVA jest na 14** na zielonej. A ja nadmienie że mam bydło mleczne ale wniosek składałem w drugim terminie a że mam kwote mleczną powyżej 20tyś to zaświadczenie musiałem im dostarczyć przy pierwszych poprawkach

#8399 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 23 marzec 2012 - 22:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanko

W zestawieniu rzeczowo-finansowym jest napisane zakup Zastawu uprawowo-siewnego, a w rzeczywistości jest siewnik oddzielnie z inną deklaracją zgodności i agregat uprawowy oddzielnie z inną deklaracją zgodności niż siewnik, na fakturze jest dwie pozycje (1.agregat o nr XX Unii Famarol Słupsk, 2. siewnik nr XX Unia Famarol Słupsk).
Dealer wraz z fakturą dołączył takie oświadczenie dla agencji, iż" Pan Kowalski zakupił od firmy INKO zgodnie z fakturą XX agregat uprawowy xx o nr XX i siewnik xx o nr XX. Maszyny te zostały zafakturowane w dwóch pozycjach (nie łącznie jako agregat uprawowo-siewny), gdyż posiadają dwie odrębne deklaracje zgodności"

Pani która zaczęła mi wypełniać wniosek o zwrot ma zastrzeżenia że takie coś nie przejdzie, że musi być zestaw uprawowo-siewny z jednym nr. fabrycznym i jedną deklaracją zgodności.

W poniedziałek jade do agencji wypytać się ale jeśli możecie coś powiedzieć to PROSZE POWIEDZCIE coś na ten temat bo mnie już ku*wica pomału bierze jeśli to nie wypali bo wtedy trzeba pisać aneks itd. o czasie nie wspomnę, no chyba że dealer wystawi mi jakoś fakturę z jedną pozycją i połączy mi te dwie maszyny w zestaw ?!?!?!?! :unsure:

Edytowany przez marulekk, 23 marzec 2012 - 22:18.

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8400 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ojejku to niech wpiszę na fakturę zestaw uprawowo siewny składający się z agragatu i siewnika :) Zresztą nazwa dla niego nie ma znaczenia aby vat mu się zgadzał.

To teraz masz 2 faktury ?? jedna na agregat a dr na siewnik ??

P.S sprzęt może z BP z Vinety??:) Oni tam UNIĄ się trudnią.
wschodni koniec mazowsza.