Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#821 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wszystkich którzy mają podstawowe pytania dotyczące MGR 2011 prosił bym najpierw o zapoznanie się z tym Broszura informacyjna MGR 2011Dużo to wyjaśni i zapobiegnie powielanu tych samych pytań.

Edytowany przez KARGO, 29 grudzień 2010 - 14:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:48
  •  

#822 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:34

składasz w pierwszym naborze jak masz kwote mleczną

Czyli składam w pierwszym naborze niezależnie od tego co kupuje??

#823 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych odpowiem krótko tak

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jestem z województwa podlaskiego, w którym to jest bardzo mały limit wniosków, które to zostaną przyjęte do rozpatrzenia, a że Polak potrafi to ludzie kombinują. Z tego co mi wiadomo najbardziej korzystny limit produkcji mlecznej jest to 150 tys. kg mleka i ludzie kombinują. Ten co ma 120 tys. wydzierżawia na 150, a ten co ma 180 wydzierżawia z kolei innemu żeby mieć 150. I jest to podobno legalne ale jak to będzie wyglądało przy rozpatrywaniu wniosków... Podobno ma to przejść ale po mojemu pasowało żeby ktoś się wziął za to... Jak tak dalej będzie to ja sam będę musiał się nad tym zastanowić. Może ktoś więcej wie o tym procederze.

#825 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy orientuje sie ktos czy po skorzystaniu z mgr majac pewne zobowiazania wobec agencji mozna przepisac gospodarstwo razem z tymi zobowiazaniami na syna ktory chce skorzystac z mr?

#826 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:21

Czyli składam w pierwszym naborze niezależnie od tego co kupuje??

Musisz udowodnić, że kupowane maszyny będą ściśle związane z produkcją mleka. Przeczytaj to:Mój odnośnik
"Należy przez to rozumieć, iż nie można współfinansować zakupu maszyn, które potencjalnie mogłyby służyć innej niż mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawcę - chyba, że Wnioskodawca bezsprzecznie wykaże, że maszyny będą używane wyłącznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka. Nie można współfinansować zakupu maszyn, które potencjalnie mogłyby służyć innej niż mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawcę nawet w przypadku, gdy Wnioskodawca będzie wykazywał, że maszyny będą używane wyłącznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka, jeżeli zakup maszyny wyłącznie na potrzeby produkcji mleczarskiej jest w przypadku danego gospodarstwa nieracjonalny i nieuzasadniony pod względem ekonomicznym."

Lepiej złóż później bo mogą się czepiać.

Ta sprawa była już kilkakrotnie poruszana jak ktoś(strzymek) nie wie to niech lepiej nic nie pisze. Wprowadza to innych w błąd, bezsensowne nabijanie postów ;) . Za dużo dzieciaków na forum :P

#827 Share pawel093

pawel093

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy kwotę mleczna mogę nadciągnąć w wniosku?? np o 20 tys ze dokupię

#828 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:33

Czy kwotę mleczna mogę nadciągnąć w wniosku?? np o 20 tys ze dokupię

Nie. Podajesz kwotę na dzień złożenia wniosku

#829 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:37

Musisz udowodnić, że kupowane maszyny będą ściśle związane z produkcją mleka. Przeczytaj to:Mój odnośnik
"Należy przez to rozumieć, iż nie można współfinansować zakupu maszyn, które potencjalnie mogłyby służyć innej niż mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawcę - chyba, że Wnioskodawca bezsprzecznie wykaże, że maszyny będą używane wyłącznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka. Nie można współfinansować zakupu maszyn, które potencjalnie mogłyby służyć innej niż mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawcę nawet w przypadku, gdy Wnioskodawca będzie wykazywał, że maszyny będą używane wyłącznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka, jeżeli zakup maszyny wyłącznie na potrzeby produkcji mleczarskiej jest w przypadku danego gospodarstwa nieracjonalny i nieuzasadniony pod względem ekonomicznym."

Lepiej złóż później bo mogą się czepiać.

Ta sprawa była już kilkakrotnie poruszana jak ktoś(strzymek) nie wie to niech lepiej nic nie pisze. Wprowadza to innych w błąd, bezsensowne nabijanie postów :P . Za dużo dzieciaków na forum ;)

Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. To się teraz trzeba zastanowić czy lepiej zrezygnować z części maszyn czy lepiej zaryzykować i złożyć wniosek po 17. Najlepiej gdyby można było złożyć wniosek 2 razy ;)

#830 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też jestem z Łódzkiego. U nas jest spory limit 3500 wniosków więc nie powinno być problemu nawet jak złożysz po 17. A jak złożysz 3 i zakwestionują to będzie lipa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share pawel093

pawel093

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:46

Nie. Podajesz kwotę na dzień złożenia wniosku

ale mogę chyba napisać ze zwiększę, tak gdzieś słyszałem

#832 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:49

Też jestem z Łódzkiego. U nas jest spory limit 3500 wniosków więc nie powinno być problemu nawet jak złożysz po 17. A jak złożysz 3 i zakwestionują to będzie lipa.

Limit jest spory ale chętnych też nie brakuje u co niektórych dilerów w okolicy przed świętami były kolejki po oferty. Trzeba się będzie wybrać do Odr-u po radę.

#833 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to ma być mój pierwszy wniosek, mam pytanie ile było do tej pory naborów na MGR i MR w PROW 2007-2013, zdaje się ten pierwszy rok się nie liczy :) a dalej nie pamiętam.Czy myślicie że obecnie wielu potencjalnych chętnych ma już wykorzystany cały limit 300 tyś. Oczywiście mam na myśli województwa z dużym limitem np. lubelskie, mazowieckie ?

#834 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam

(ten tekst napisałem w dziale BELARUS ale nikt mi tam nie odpisał więc wklejam go tutaj, moze mi ktoś udzieli odpowiedzi) :)

Chce zakupic na Modernizacje Gospodarstw Rolnych (PROW) ciągnik
MTZ Belarus 952.2 z silnikiem Stage EURO I , posiada on homologacje polska i gwarancje itd...

Dealer powiedział mi że te ciągniki przechodzą we wnioskach na Młodego Rolnika czy Różnicowanie.... a jak się ma to do MGR... Pani z ODRu powiedziała mi że ciągnik musi mieć silnik "EURO II" czyli model 952.3

Może ktoś mi odpowiedzieć czy ciągnik
z silnikiem "EURO I" zawarty we wniosku przejdzie???

pozdrawiam

Edytowany przez marulekk, 29 grudzień 2010 - 20:36.

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#835 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak się ma sprawa w małopolsce ile wniosków przyjmią czy ktoś wie

#836 Share pawelkkk

pawelkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam.
Mam pytanko od kiedy przyjmują wnioski od mleczarzy w mazowieckim? Miało być 3 stycznia a mój sąsiad dziś pojechał mówił że dzwonił i już można zawozić.

#837 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moi rodzice też składają wniosek na MGR, wszystko jest zapisane na tatę ale bierzemy na mamę bo jest młodsza dzięki temu będzie zwrot większy o 10%. Limit mleka został przepisany czy coś jeszcze trzeba zrobić??
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#838 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wielkopolsce na pewno nie bedzie naboru??

#839 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam panowie jakie załączniki trzeba dołączyć przy składaniu wniosku??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ktoś wypełnia Ankietę monitorującą?
wartość dodaną brutto wyliczyć od nowa, czy lepiej spisać ta co miałem we wniosku wyliczoną na ten rok?
jak to zrobić, żeby się w agencji nie czepiali?