Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8221 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie powiem bo dostałem jedno pismo o odroczeniu na 3-miesiące ale to było w lipcu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:38
  •  

#8222 Share stanislawtralka

stanislawtralka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:49

podkarpackie nr 77x - umowa podpisana
Listopad pierwsze poprawki,
Luty drugie i trzecie poprawki

#8223 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @jaro30 odroczyli ze względu na skomplikowany charakter sprawy? mi zawiesili rozpatrywanie wniosku, ale to ze względu na przekroczenie puli

@jowisz753 ARiMR wzywa do uzupełnienia wniosku jedynie dwukrotnie, rozumiem, że trzecia poprawka była nieoficjalna, niestety ze świecą można szukać takich urzędników, którzy dążą do pozytywnego załatwienia sprawy (co jest w zasadzie ich obowiązkiem zgodnie z KPA)

Edytowany przez kissmy..., 01 marzec 2012 - 21:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8224 Share stanislawtralka

stanislawtralka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nr 9x na podkarpaciu odroczenie do30 kwietnia .jle razy agecja moze odraczac zaznacze ze moie jest trzecie prosze o odpowiec

nr 9x na podkarpaciu odroczenie do30 kwietnia .jle razy agecja moze odraczac zaznacze ze moie jest trzecie prosze o odpowiec

#8225 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kissmy -poprostu że nie dają rady rozpatrzeć wszystkich wniosków na raz,oczywiście bylo dzwonione na początku grudnia to dostałem info że na 100 % koniec grudnia umowa ,dzwonie w styczniu ta sama bajka że koniec stycznia w lutym mnie wkur.... kupiłem prase teraz czekam na ciągnik(może zmienie na inny model to się przeciągnie) i pare innych gratów zawsze może kiedyś do mnie dojdzie a kasa ze zwrotu zawsze się przyda.Co do odraczania to koledze powiedzieli że do końca 2013 roku mają czas co prawda to prawda więc jeszcze daleka droga .

Edytowany przez jaro30, 01 marzec 2012 - 22:15.

#8226 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 09:47

@jaro30 odroczyli ze względu na skomplikowany charakter sprawy? mi zawiesili rozpatrywanie wniosku, ale to ze względu na przekroczenie puli

@jowisz753 ARiMR wzywa do uzupełnienia wniosku jedynie dwukrotnie, rozumiem, że trzecia poprawka była nieoficjalna, niestety ze świecą można szukać takich urzędników, którzy dążą do pozytywnego załatwienia sprawy (co jest w zasadzie ich obowiązkiem zgodnie z KPA)

W KPA jest tak napisane, ale niestety do wniosków MGR nie stosuje sie KPA ( z małymi wyjątkami, nieistotnymi z punktu widzenia rolnika).

nr 9x na podkarpaciu odroczenie do30 kwietnia .jle razy agecja moze odraczac zaznacze ze moie jest trzecie prosze o odpowiec

nie ma ograniczeń w odraczaniu, nie ma też ograniczeń w jakim czasie agencja ma rozpatrzyc wniosek, jest napisane, że ARiMR ma tyle czasu ile jej potrzeba do prawidlowego rozpatrzenia wniosku.

Edytowany przez Jerry28, 02 marzec 2012 - 09:49.

#8227 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 10:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych muj wniosek ,pierwsze poprawki koniec stycznia ina koniec lutego umowa podpisana ,

#8228 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 11:27

W KPA jest tak napisane, ale niestety do wniosków MGR nie stosuje sie KPA ( z małymi wyjątkami, nieistotnymi z punktu widzenia rolnika).

o ile dobrze pamiętam KPA ma zastosowanie odnośnie do korespondencji, a więc nie mogą pozostawić wnioskodawcy bez rzetelnej informacji, ewentualnie można wystosować do ARiMR pisemne zapytanie

#8229 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Oczywiście, możesz to zrobić. Tylko pamiętaj o jednym, petent w starciu z Urzędem zawsze stoi na straconej pozycji.Co prawda możesz walczyćo swoje w "niezawisłym sądzie" ale w wiekszości przypadków to strata czasu.

#8230 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych petent zawsze stoi na wygranej pozycji - gwarantuje mu to właśnie KPA, wyjątkowe wyłączenia wynikają z rozporządzeń, problemem jest wypracowana przez dziesięciolecia postawa urzędników oraz osób korzystających z ich usług (to tak jakby pies wychodził na spacer ze swoim opiekunem a nie odwrotnie), oto kilka przykładów:

Art. 7. W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.

Art. 9. Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek.

http://www.infor.pl/...tracyjnego.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8231 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 13:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Walczyć o swoje w przypadku odrzucenia wniosku lub jego części - jak najbardziej, ale czy warto to robić w przypadku braku informacji o stanie realizacji wniosku - tu już bym sie zastanowił. Wygrasz bitwe i co z tego. Chyba, że lubisz mieć kontrolę co roku. Ja profilaktycznie dzwonie do ARiMR mniej więcej co dwa tygodnie i pytam co z moim wnioskiem. Zawsze jakąś odpowiedź otrzymuję, nie zawsze mnie satysfakcjonującą. Z praktyki wiem, że nie warto, o błachwe rzeczy, walczyć z Urzędem. Jest taki mądre powiedzenie "Jak chcesz psa uderzyć, kija zawsze znajdziesz"

#8232 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 marzec 2012 - 18:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych masz ciut racji ale pracownicy się zmieniają to raz dwa to że jak urzędnik zobaczy że umiesz posługiwać się "prawem" to będzie Ciebie szanował. Ja np miałem ostatnio kilka ciekawych rozmów z których wyszło tyle że ja mam rację i pracownicy instytucji mnie informują o moich prawach i jak przebiega sprawa itp (choć obstawiam raczej że myśleli że ich sprawdzam bo dobrze wiedzą że swoje prawa znam oraz ich obowiązki względem mnie jako petenta).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8233 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych każdy kij ma dwa końce, ale przede wszystkim należy zauważyć, że pracownicy ARiMR to też ludzie i do tego otrzymujący za wykonywanie swoich obowiązków odpowiednie wynagrodzenie, stąd nie należy przesadnie dbać o niezakłócanie ich spokoju - oczywiście wszystko grzecznie i za uśmiech odpowiedzą nam uśmiechem oraz dla obu stron przyjemną współpracą

#8234 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak jak mówisz, grzecznie i z uśmiechem pokazac że ma się rację a nie krzyczeć i wymądrzać się. Z tym zakłócaniem spokoju, to tak bez przesady, nie za dużo, jeszcze sporo wniosków zostało do rozpatrzenia ;)

#8235 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z jakiego województwa jesteś?

#8236 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 marzec 2012 - 23:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie czy ktos z was kontaktował sie telefonicznie (ostatnio) z oddziałem agencji w warszawie bo Ja juz kilka dni próbuje sie dodzwonić i nic nikt na zaden numer nie odbiera. poprawki miałem w maju w czerwcu pismo że przesunieto do pazdziernika i cisza cisza.

#8237 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 12:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam, mam takie pytanie, bo ostatnio od znajomego słyszałem że jeśli ktoś brał kredyt klęskowy za rok 2010 to ESU we wnisku o modernizacje zmniejszają o tyle % ile mial szk&oacute;d we wnosku o kredyt, czy to jest prawda? bo własnie ja bralm ten kredyt i odnośnie modernizacji nie mam jeszcze żadnego odzewu z agencji, czy to może być prawda? jestem ze świętokrzyskiego a i na liście nie spadłem na niższe pozycje a wręcz przeciwnie jestem coraz wyżej

#8238 Share strong44

strong44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Słuchajcie specjaliści mam takie pytanie w komunikacie org finan mam prasę zmiennokomorową podbieracz szer 1,80 do 2,20 czy jesli kupie prasę o szer podbieracza 2,25 a szerokość robocza tego podbieracza jest 1,86 to przejdzie mi to? co jest ważniejsze czy szer podbieracza czy szerokość robocza, dzieki za odpowiedź

#8239 Share skfarek

skfarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam koledzy jestem tu nowy i mam takie pytanie. Czytałem niedawno ten wątek i znalazłem ciekawą informacje, ale niestety nie mogę jej teraz znaleźć i mam nadzieje ze mi pomożecie. Mianowicie chodzi mi o tabliczki znamionowe maszyn które biorę na PROW. Gdzieś czytałem ze agencja każe robić zdjęcia tabliczek i wysyłać i na tabliczkach ma być znaczek EU albo CE i tu właśnie jest problem który z tych znaczków ma znajdować się na tabliczce znamionowej. Nadmienię ze ma to być obsypnik do matecznika zawieszany. Proszę o odpowiedz gdyż nie mogę znaleźć tej rozmowy w tym wątku. Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8240 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych WItam przepraszam ze zmieniam temat ale mam jedno krotkie pytanie: czy dzierzawa tez liczy sie do ilosci ha na prow ? a dokladnie chodzi mi np o ciagnik 120 ktory jest przyznawany od 20ha a ja mam 10 i czy moge dobrac 10 ha dzierzawy zebym mial ogolnie 20ha ziemi i zlozyc na ciagnik ?? liczby sa wymyslone. Pozdrawiam