Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8181 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A tak zwane zaproszenie na podpisanie umowy to dostaliście pocztą czy telefonicznie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 00:40
  •  

#8182 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A wogólelamborghini105 a jak z Vatem ile ci wrócą kasiorki z całych 600tysi i na ile etapów to masz?

#8183 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do mnie dzisiaj pani dzwoniła i zaprosila na podpisanie umowy na srodę. Pierwsze poprawki wysłane 11 stycznia tego roku, także w miare szybko poszło :) .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8184 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 28 luty 2012 - 07:32

Dzisiaj przyszły pieniądze z Agecji, całe 300 tysi :P Troszke trzeba było na nie poczekać ale warto :o Życze wszystkim którzy korzystają z MGR powodzenia :D

Ile czekałeś na pieniądze od złożenia wniosku o płatność? Miałeś jakies poprawki wniosku o płatność?

#8185 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 28 luty 2012 - 11:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wszystkie maszyny brałem w I etapie :P Nie przechodziłem na Vat a było go 138 tysięcy i musiałem wyłożyć to ze swoich :o W moim przypadku nie opłacało się przechodzić na inne rozliczenie. Miałem jedne poprawki we wniosku o płatność, a na pieniądze czekałem równe trzy miechy :o
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#8186 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 luty 2012 - 11:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 138 tys i się nie opłacało?
No nie wiem ile masz sprzedaży rocznej, pewnie sporo ale skoro dużo sprzedajesz więc nakłady na środki produkcji tez są spore.
Ja sam jestem na Vacie i widzę ze po podniesieniu stawki jakby nie maszyny na PROW to trzeba dokładać skarbowemu z rozliczeń z każdym kwartałem.
Ale 138000 PLN bym im nie puścił :)

#8187 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 luty 2012 - 12:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiadomo już coś o tycj dodatkowych 100mln?

#8188 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 28 luty 2012 - 16:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Marl, tylko że wszystkie droższe maszyny mam już nowe bo przed MGR większość kupiłem. Dlatego będe raczej chciał kupić teraz ziemie i wolę mieć spokój z tym rozliczeniem z US. Jeśli chodzi o to jakby sprawa wyglądała na Vat to bym dużo tracił, a nie chcę robić tak jak wielu znajomych którzy tylko szukają często nawet głupich wydatków żeby wyjść chociaż na zero. Mam obawy tylko przed tym czy czasami nie będzie przymusu aby to zmienić i przejść na ten Vat ale po rozmowie z osobą z ODRu dowiedziałem się że w takim wypadku mając faktóry powyżej kwoty chyba 15tyś złotych bedzie można go odzyskać ale przez 5 lat od zakupu po 20% kwoty na rok :D Pożyjemy zobaczymy :D Powodzenia :D
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#8189 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 28 luty 2012 - 19:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Cze mam pytanie czy po podsianiu umowy mogę zrobić ANEKS dotyczy to ładowacza bo mam przyznany udźwig 1600 kg a chce teraz ładowacz o udźwigu 1730kg dodam ze zrobiłem już jedną zmianę rzeczowo finansowo-m przed podpisaniem umowy
jeśli mogę zrobić aneks to ile może trwać jego rozpatrywanie
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#8190 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sorki że pytanie trochę nie w temacie ale może wiecie czy są jakieś w tym roku środki na budowę obory? może być jakaś linia kredytowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8191 Share 6420jd

6420jd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna

Napisany 28 luty 2012 - 21:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witajcie :) mam pytanko : ok. rok temu przyszło do nas pismo, że nic z tego w tym naborze na dofinansowanie, jednakże poinformujemy pana jeżeli coś się zmieni. Jak już wspominałem minął rok i załapaliśmy się na zieloną. Przyślą jakieś pismo,że się załapaliśmy ?? czy od razu ewentualne poprawki ?

#8192 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 28 luty 2012 - 22:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja też z początku byłem na białej i dostałem takie pismo. We wrześniu dostałem się na zieloną, a w grudniu poprawki dostałem. Żadnego pisma nie było, że załapałem się na zieloną :)

#8193 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 29 luty 2012 - 07:24

Cze mam pytanie czy po podsianiu umowy mogę zrobić ANEKS dotyczy to ładowacza bo mam przyznany udźwig 1600 kg a chce teraz ładowacz o udźwigu 1730kg dodam ze zrobiłem już jedną zmianę rzeczowo finansowo-m przed podpisaniem umowy
jeśli mogę zrobić aneks to ile może trwać jego rozpatrywanie

Tak możesz złożyć prośbę o zmianę umowy.

W przypadku dokonywania innych zmian w umowie, tj. dotyczących:
• zakresu rzeczowego operacji w zestawieniu rzeczowo-finansowym, stanowiącym Załącznik nr 1 do umowy
przyznania pomocy (dotyczy operacji lub jej etapu, której zakres ma być zmieniony przez aneksowanie umowy)
lub wykazu działek ewidencyjnych, na których w ramach operacji realizowane są inwestycje trwale związane
z nieruchomością – wniosek powinien zostać złożony przed planowaną zmianą lub najpóźniej w dniu
złożenia wniosku o płatność: ostateczną (w przypadku operacji 1-etapowych) lub pośrednią – w ramach
etapu, w którym została dokonana ta zmiana (w przypadku niedotrzymania tego terminu Agencja rozpatrzy
wniosek o płatność zgodnie z postanowieniami zawartej umowy).
Wniosek możesz złożyć przed zakupem lub z wnioskiem o płatność. Ja uważam, że lepiej przed zakupem ładowacza. Rozpatrzenie zależy od osoby weryfikującej - najczęściej jest to ta sama osoba która przysyłała ci poprawki. W moim przypadku wniosek o zmianę umowy zlożyłem w poniedziałek, we wtorek Pani z ARiMR zadzwoniła kiedy mogę podjechać podpisac aneks.

#8194 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 luty 2012 - 11:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Prawdopodobnie ma byc dodatkowo 115 mln euro czyli o 15mln wiecej
http://www.portalspo...rstw,65667.html

#8195 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 luty 2012 - 12:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A skoro sie juz zgodzili na te 15 mln to juz teraz je dodaja czy razem z tamtymi 100 mln (jesli sie na nie zgodza)

#8196 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych "Resort rolnictwa zaznaczył, że najwięcej śroków w ramach PROW pochłania działanie MGR. W zwiąku z większym zapotrzebowaniem na środki niż wynosi budżet działania, planowana jest realokacja, w myśl której niewykorzystane środki z kopert wojewódzkich zostaną przekazane do jednej koperty krajowej. W ten sposób zostaną wygospodarowane środki na to działanie w wysokości około 100 mln euro, które będą dzielone według zapotrzebowania poszczególnych województw "- notka z top agrar

Czyli wynika z tego że np. w jednym województwie jak jest np. 100 wniosków na białej to tylko przyznadzą na te 100 wniosków, a nie ile przysługuje procentowo na dane województwo... dobrze myślę?

#8197 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie mam pytanie. Jakis czas temu arimr odrzucił mi wniosek na modernizacji. Zlożyłem odwołanie od tej decyzji i jakiś czas temu telefonicznie dowiedziałem się że moje odwołanie rozpatrzono pozytywnie, ale jeszce nie dostałem pisma z tą decyzją. Jak teraz będzie wyglądać procedura rozpatrzanie mojego wniosku po pozytywnym odwołaniu?

#8198 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wczoraj telefoniczne zapro na podpisanie umowy a dzisiaj juz podpisana i czas zamawiać proxe90 na którą się czeka do 3 miesięcy i ładowacz do niego itd. Powodzenia dla wszystkich.

#8199 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Byłem dziś w arimr w stolicy , spory ruch , korytarz i sala dla interesantów pełna także coś się dzieje:)

Myślałem , że porozmawiam z kierowniczką ale wczesniej była nią Pani Gadomska-spoko babka:) teraz juz jest ktoś inny i jakoś się lękałem ;p
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8200 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ferus07 najprawdopodobniej przywrócą termin wykonania określonych czynności (czyli będziesz miał prawdopodobnie jeszcze jedną poprawkę), wskaż proszę jak wygląda Twoja sprawa - dlaczego odmówili Ci przyznania pomocy?