Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#801 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Normalnie najlepeij niech krodon policji zabezpiecza wejście do oddziałów regionalnych , bo widać że będzie gorąca, ze względu na to że człowiek z natury chce być pierwszy i tak mu mówi podświadomość ,bo i tak w tym przypadku nie licz się kolekjność...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:10
  •  

#802 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie mam pytanie odnosnie silosa zbozowego na prow.
na jakiej zasadzie jest przyznawana pojemnosc ?
liczba hektarów ? czy wedlug plonów ? jak to wyglada ?
wschodni koniec mazowsza.

#803 Share kubus

kubus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Hej. Powiedzcie mi jak klasyfikują przyznanie ładowarki ?
Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja wszystkie oferty mam z vat 23%

#805 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych lucas --> to tak jak wszyscy.
Nie rozumiem co w tym tak niesamowitego że tym się chwalisz?

#806 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam!!

Mam pytanie w sprawie Leasingu...

Chciałbym wziąć ciągnik (Axosa 74 km) z turem na 54ha z produkcją zwierzęcą i zakupionym Arionem o mocy 125KM, z całej tej ekspertyzy wyszło mi, że mogę przy posiadanym Arionie wziąć jeszcze jeden ciągnik do mocy 89KM, wiec powinien się klasyfikować do przyznania,

dlaczego o tym piszę, bo właśnie chciałbym wziąć tego AXOSA przed podpisaniem umowy i byłby on właśnie na Leasingu, jak wygląda wtedy cały wniosek, płatności od ARiMR??

Pozdrawiam :D
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#807 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 23:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych marekgizio naucz sie czytać, kolega jumar7 pytał o vat wiec uprzejmnie odpowiedziałem

#808 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 grudzień 2010 - 23:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O tego jest opcja "odpowiedz". On sie pytał na poprzedniej stronie a ty ni z gruszki ni z pietruszki o ofertach

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#809 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 23:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak to jest z tym Leasingiem?? wie ktoś??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#810 Share Darou

Darou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 06:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych hej ktoś wie ile punktów esu trzeba mieć min na ciagnik 80-90 KM ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 29 grudzień 2010 - 07:29

hej ktoś wie ile punktów esu trzeba mieć min na ciagnik 80-90 KM ???

samo esu nie jest ważne liczy się areał. Dodatkowym atutem jest produkcja zwierzęca i np. zakup ładowacza. Jeśli chodzi o areał potrzebny do przyznania takiego ciągnika to ciężko stwierdzić jednoznacznie bo i tak decyduje urzędnik. Myśle że z produkcją zwierzęcą już od 10 ha, a jeśl bez produkcji to ok 15-20. Ale znam przypadki ze dawali nawet 120km przy 11 ha, więc wszystko zależy kto rozpatruje. Ważne są też maszyny jakie posiadasz i wpiszesz w prg, jesli ich zapotrzebowanie na moc bedzie wymagało ciągnika o takiej mocy to jest dodatkowy atut.

#812 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 29 grudzień 2010 - 08:10

Witam!!

Mam pytanie w sprawie Leasingu...

Chciałbym wziąć ciągnik (Axosa 74 km) z turem na 54ha z produkcją zwierzęcą i zakupionym Arionem o mocy 125KM, z całej tej ekspertyzy wyszło mi, że mogę przy posiadanym Arionie wziąć jeszcze jeden ciągnik do mocy 89KM, wiec powinien się klasyfikować do przyznania,

dlaczego o tym piszę, bo właśnie chciałbym wziąć tego AXOSA przed podpisaniem umowy i byłby on właśnie na Leasingu, jak wygląda wtedy cały wniosek, płatności od ARiMR??

Pozdrawiam :D

W przypadku przyznania pomocy do kosztów kwalifikowalnych zalicza się również koszty poniesione przez Wnioskodawcę przed dniem zawarcia umowy, lecz nie wcześniej niż w dniu następującym po dniu, w którym została podana przez Prezesa Agencji informacja o kolejności przyznawania pomocy w danym oddziale regionalnym), jeżeli realizacja zestawienia rzeczowo-finansowego operacji w zakresie danego kosztu została rozpoczęta nie wcześniej niż w tym dniu.

Koszty ogólne i inwestycyjne poniesione przed dniem zawarcia umowy są ponoszone na wyłączne ryzyko wnioskodawcy. W przypadku odmowy przyznania pomocy wnioskodawcy nie przysługuje roszczenie o zwrot tych kosztów.

W przypadku kosztów związanych z leasingiem, kosztem kwalifikowalnym może być suma rat kapitałowych w wysokości nie wyższej niż wartość początkowa netto środka trwałego będącego przedmiotem umowy leasingu.

Część raty leasingowej obejmująca marżę (zysk) finansującego, koszty refinansowania odsetek, koszty bieżące oraz opłaty ubezpieczeniowe, nie są zaliczane do kosztów kwalifikowalnych.

UWAGA: W przypadku operacji obejmującej inwestycje polegające na nabyciu rzeczy będących przedmiotem leasingu, wsparciem mogą być objęte wyłącznie koszty zakupu (raty leasingowe) nowych maszyn i urządzeń.
I część instrukcji:
W przypadku operacji obejmującej wyłącznie inwestycje polegające na nabyciu rzeczy będących przedmiotem leasingu pomoc może być wypłacona maksymalnie w 10 etapach z zastrzeżeniem, że w jednym roku kalendarzowym beneficjent może złożyć nie więcej niż 2 wnioski o płatność.
Uwaga!: W przypadku operacji obejmującej inwestycje polegające na nabyciu rzeczy będących przedmiotem leasingu, wsparciem mogą być objęte wyłącznie koszty rat zapłaconych z tytułu wykonania umowy leasingu, nieprzekraczające ceny netto nabycia nowych rzeczy.

Wydaję się że jesli zamierzasz wziąć ciągnik w leasing to najlepiej po podpisaniu umowy albo jeśli i tak kupisz ciągnik jesli nawet nie dostaniesz pomocy po ogłoszeniu listy rankingowej w programie, a raty leasingu rozłożyć na max 5 lat. W ciągu roku wystapić możesz 2 razy o płatność. W tabeli wniosku wpisujesz cene zakupu w polu dot. leasingu. I później daty etapów nie więcej niż 2 w roku, w tym przypadku najlepiej mieć juz dogadaną umowę leasingową - ile rat, jakie raty i podać koszt każdego etapu. Np. kupujesz ciągnik za 200tys. netto w 10 równych płatnych co półroku ratach na pięć lat. Maksymalna pomoc to 100tys. zwrotu, więc w tym przypadku każdego roku odzyskujesz 20tys. Np. pierwsza rata w marcu druga w październiku, więc możesz wystąpić po zapłacie pierwszej o 10 tys. i po drugiej o 10 tys, albo po zapłacie obydwu o 20 tys, można też wystąpić o jedną ratę zwroty w kwocie 100tys. po zakończeniu leasingu. We wniosku musisz wskazać w ilu etapach nastąpi realizacja leasingu (nie liczba rat leasingu ale liczba ile razy chcesz mieć zwrot od arimr) oraz terminy zakończenia każdego etapu.

Ale najlepiej skontaktować się z leasingodawcą, często sami przygotowywują wnioski

#813 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 grudzień 2010 - 08:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie dubluj postów bo mozesz dostać %%.
Ja mam taki pytanie od ilu dealerów lepiej brac sprzet ? Mozna od kazdego cos innego ? Jesli zloze oferte na dany ciagnik wraz z wnioskiem to jakie zmiany agencja jeszcze toleruje? Moge np. oferte dac na JD a kupic Ursusa, czy moge tylko zmienic model danej marki ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#814 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 09:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiecie jak powinna wyglądać umowa wspólnego użytkowania maszyn - może jakiś wzór?

#815 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:54

Nie dubluj postów bo mozesz dostać %%.
Ja mam taki pytanie od ilu dealerów lepiej brac sprzet ? Mozna od kazdego cos innego ? Jesli zloze oferte na dany ciagnik wraz z wnioskiem to jakie zmiany agencja jeszcze toleruje? Moge np. oferte dac na JD a kupic Ursusa, czy moge tylko zmienic model danej marki ?

Wacek siedzisz tutaj już 2 lata, nabiłeś kupę postów, ale szukać dalej nie potrafisz.... Ludzie nie powielajcie pytań! bo dzięki wam, ludziom nie chce się czytać takiego tasiemca i wolą po raz eNty zapytac o to samo... opcja SZUKAJ nie boli!

Edytowany przez ejczbio, 29 grudzień 2010 - 10:55.

#816 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja obserwuje cały ten temat i wyglada to jak rozmowa bandy dzieci tylko sie ciagle pytaja co ja dostane a co ja a ile a kiedy a dlaczego rozmowa jak na gadu gadu nie ma jakiegos moderatora na to czy co ??

#817 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam.
Mam takie pytanie czy składając wniosek po 3 stycznia maszyny muszą być ściśle powiązane z produkcją mleczarską? Mam zamiar kupić m.in. zbiorniki zbożowe, siewnik zbożowe i agregat uprawowy i osoba pisząca wniosek wniosek nie potrafi jednoznacznie powiedzieć czy lepiej złożyć po 3. czy po 17. stycznia. Kwoty mlecznej mam ponad 100 tys.

#818 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych składasz w pierwszym naborze jak masz kwote mleczną

#819 Share Filippo

Filippo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:39

A jak nie mam kwoty mlecznej ponieważ mam opasy i trzodę to czy mogę dostać jakoś tą kase na zwroty czy nie mam żadnych szans. woj. PODLASKIE

Mój kuzyn ma opasy,wcale nie tak dużo bo ok 20sztuk rocznie sprzedaje, i nie ma żadnego problemu, wziął sporo sprzętu na PROW, a kwoty mlecznej też nie ma, więc musisz się z kimś w temacie skontaktować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych niestety w woj. podlaskim mogą składać tylko mleczarze. ralf bardzo słuszna uwaga:)