Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8161 Share Tomasz000

Tomasz000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam panowie mam takie pytanie bo listopadzie składałem poprawki i do tej pory cisza dodam ze byłem na 930 miejscu potem przeniosłem sie na 881 a teraz jestem na 828 miejscu czym moze to być spodowane oznacza ze robiom cos z moiym wnioskiem prosze odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:14
  •  

#8162 Share hefaj6

hefaj6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Będzie jeszcze nabór na Młodego Rolnika w tym roku?

#8163 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 24 luty 2012 - 23:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Małopolskie po 2 poprawkach nr. na dzień dzisiejszy 85x zaproszony do podpisania umowy B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8164 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 luty 2012 - 10:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja mam 14ha i zero hodowli ale mam pszczółki i handel miodem pyłkiem propolisem itd i staram się o powerke90 z trac liftem 220 i dobre uzasadnienie i wszystko powinno przejść bez problemu.

#8165 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 luty 2012 - 11:29

Będzie jeszcze nabór na Młodego Rolnika w tym roku?

Na dzień dzisiejszy stanowisko Min Rol na tem at MR jest takie : " naboru w tym okresie programowania PROW 2007-2013 nie przewiduje się...". po więcej informacji udaj się na inny dział, jest taki o młodym rolniku.

#8166 Share czysty26

czysty26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2012 - 14:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam!
Właśnie dostałem pierwszą poprawkę trochę tego jest ale może jakoś wybrnę. Całość prawie na 600tyś netto w dwóch etapach.
Mam pytanie może się ktoś orientuje czy jest szansa żeby dostać dwa nowe ciągniki w jednym MGR?
Mam 23ha warzywa i niewielka hodowla z której rezygnuję. Case 95kM już kupiłem na własne ryzyko i w poprawce nic do takiej mocy nie mieli. Na sprzęcie który już kupiłem zaoszczędziłem ponad 100tys netto w porównaniu do zestawienia i teraz się zastanawiam nad ciągnikiem 70kM do opryskiwacza, rozsiewacza... itd. Używam w tej chwili 40 letniej C-355 i to użyczonej od ojca więc chyba jest uzasadniony zakup nowego 70kM bo tym 95kM nie ekonomicznie jest wykonywać prace lekkie. Wszystko niby ma sens tylko wątpię czy na 2 ciągniki się zgodzą?
Drugie pytanie to czy jeśli teraz zmienię zestawienie przed podpisaniem umowy, to czy później w drugim etapie jeśli coś zaoszczędzę będę mógł jeszcze dodać w to miejsce inną maszynę poprzez aneks?
W poniedziałek będę dzwonił do agencji, ale może ktoś z Was coś podpowie z doświadczenia?

#8167 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 luty 2012 - 19:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli od razu nie wnioskowałeś o dwa ciągniki (tzn jeśli we wniosku i nie miałeś wpisanych dwóch) to małe prawdopodobieństwo aby pozwolili ci wykorzystać te 100tyś. z drugiej strony zaoszczędzić 100tyś jeśli w planie było wydać 300 (tak przypuszczam 600/2) to mistrzostwo... ładnie były zawyżone oferty.

#8168 Share cobra

cobra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych podzielam w 100% post dj.vadium

#8169 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 26 luty 2012 - 08:52

Witam!
Właśnie dostałem pierwszą poprawkę trochę tego jest ale może jakoś wybrnę. Całość prawie na 600tyś netto w dwóch etapach.
Mam pytanie może się ktoś orientuje czy jest szansa żeby dostać dwa nowe ciągniki w jednym MGR?
Mam 23ha warzywa i niewielka hodowla z której rezygnuję. Case 95kM już kupiłem na własne ryzyko i w poprawce nic do takiej mocy nie mieli. Na sprzęcie który już kupiłem zaoszczędziłem ponad 100tys netto w porównaniu do zestawienia i teraz się zastanawiam nad ciągnikiem 70kM do opryskiwacza, rozsiewacza... itd. Używam w tej chwili 40 letniej C-355 i to użyczonej od ojca więc chyba jest uzasadniony zakup nowego 70kM bo tym 95kM nie ekonomicznie jest wykonywać prace lekkie. Wszystko niby ma sens tylko wątpię czy na 2 ciągniki się zgodzą?
Drugie pytanie to czy jeśli teraz zmienię zestawienie przed podpisaniem umowy, to czy później w drugim etapie jeśli coś zaoszczędzę będę mógł jeszcze dodać w to miejsce inną maszynę poprzez aneks?
W poniedziałek będę dzwonił do agencji, ale może ktoś z Was coś podpowie z doświadczenia?

Dzwoń do agencji i się osobiście o to zapytaj, każdy urzędnik ma inne podejście... Pozdrawiam

#8170 Share czysty26

czysty26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 luty 2012 - 14:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Faktycznie spore oszczędności, wiadomo każdy diler zawyża oferty a dodatkowo kupiłem tańszy sprzęt bo był potrzebny a nie było mnie na zielonej liście i zakupy miały być za kredyt z lini MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8171 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 luty 2012 - 16:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak kupie ciagnik tanszy niz w ofercie do agencji musze robic jakis aneks do umowy?? Czy zaoszczwdzone pieniadze moge przeznaczyc na inny sprzet?

#8172 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W przypadku, gdy wartości kosztów ogólnych wzrosły w stosunku do wartości tych kosztów zapisanych w zestawieniu rzeczowo–finansowym stanowiącym załącznik do umowy, nadwyżka tych kosztów (ponad wartość zapisaną w umowie) stanowi koszt niekwalifikowalny. Do „Zestawienia rzeczowo–finansowego …” należy wpisać tylko tę część kosztów ogólnych, która stanowi koszt kwalifikowalny.
W przypadku, gdy koszty kwalifikowalne inwestycyjne wzrosły o więcej niż 10% w stosunku do wartości zapisanych w zestawieniu rzeczowo–finansowym operacji stanowiącym załącznik do umowy (odchylenie którejkolwiek pozycji kosztów kwalifikowalnych jest wyższe niż 10%), należy przedstawić uzasadnienie poniesionych zmian w kosztach zgodnie z zapisami umowy.

Natomiast w przypadku wskazanym przez Ciebie, gdzie wartości będą niższe to nie jest wymagane żadne uzasadnienie, a uzyskana nadwyżka może być wykorzystana tylko w przypadku, gdy wartość inwestycji wykraczała poza pulę zwrotu (np jeśli miałeś ciągnik za 500tys i siewnik za 200tys, dla refundacji 50%, oszczędność 100tys na ciągniku pozwoli na zwrot 50% z całości czyli 400tys + 200tys)

źródło instrukcja wypełniania wniosku o płatność http://www.arimr.gov..._o_platnosc.pdf

Edytowany przez kissmy..., 26 luty 2012 - 17:43.

#8173 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam

Mam pytanie kupiłem prase w roku 2011 dokładnie w kwietniu nie byłem wtedy na zielonym i tu jest setno sprawy czy dostane za nią wzrot bo już mi mało brakuje do szczęścliwców. Prosze o odpowiedz. Może te pytanie kiedyś się pojawiło ale nie chce mi się wertować 300 stron może więcej

Pozdawiam

#8174 Share czysty26

czysty26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja miałem identyczną sytuację ale dzwoniłem do agencji i mi powiedzieli że jeśli inwestycję zrealizowałem po ogłoszeniu kolejności (pierwsza lista-o ile pamiętam marzec) to zrobiłem to na własne ryzyko i jeśli podpiszą ze mną umowę to dostanę zwrot.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 27 luty 2012 - 19:56.

#8175 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktoś jak wygląda sprawa z zaliczkami na inwestycje? Czytam teraz o zwiększeniu do 50% wartości inwestycji pewnie dlatego, że nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem.
Konkretnie chodzi mi o koszty, b poręczenie banku też kosztuje.
Orientuje się ktoś ile to procent jest od wartości poręczenia. Taniej jak kredyt?
Wprawdzie znalazłem temat o tym mówiący ale w nim nic się nie dowiedziałem:

http://www.agrofoto....liczki-na-prow/

#8176 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pytałem w banku o poręczenie do zaliczki na MGR. Miła pani powiedziała mi, że taniej mi wyjdzie kredyt a papierków do wypełnienia w banku będzie tyle samo co i do kredytu. Informacji zasięgałem w Banku Spółdzielczym.

#8177 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Podobnie słyszałem. Dzięki za informacje.
W zasadzie dziwne, że arimr chcę dodatkowego zabezpieczenia. Przecież podpisujemy umowę i zobowiązujemy się do wypełnienia.
A po drugie jakby ktoś kombinował to zawsze jest w arimr nasz weksel " in blanco" - to już wystarczające zabezpieczenie :)
Wystarczył by zapis w umowie zobowiązujący do należytego rozdysponowania funduszami.
Widać nasi ustawodawcy nie przewidzieli tego lub Bruksela miała swoje "ale " do tego...

#8178 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 27 luty 2012 - 20:57

Pytałem w banku o poręczenie do zaliczki na MGR. Miła pani powiedziała mi, że taniej mi wyjdzie kredyt a papierków do wypełnienia w banku będzie tyle samo co i do kredytu. Informacji zasięgałem w Banku Spółdzielczym.

Kredyt nigdy nie wyjdzie taniej niż zaliczka. Przy kredycie bank więcej zarobi i nie chce im się kombinować z zaliczkami bo bank przy tym ma dużo roboty.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#8179 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 27 luty 2012 - 21:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.arimr.gov...12_MGR_7-13.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8180 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 27 luty 2012 - 21:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj przyszły pieniądze z Agecji, całe 300 tysi :P Troszke trzeba było na nie poczekać ale warto :o Życze wszystkim którzy korzystają z MGR powodzenia :D
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.