Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8121 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Skoti22 a kiedy podpisałeś umowę i czy zwrot Vatu na ciągnik i maszyny rolnicze dostaniesz w 100% bo jest to środek trwały a Urząd Skarbowy zwraca wedle przepisów 60% kwoty Vat a może jest jakaś "furtka" na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:15
  •  

#8122 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 luty 2012 - 20:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Skad ci sie wzieło to 60% vatu ? Skarbówka zwraca cały vat od srodków trwałych. Mam firme i gospodarstwo na vat i o czyms takim nie słyszałem zeby zwracałi 60%. Moze troszke albo i bardzo zle przeczytałes bo moze tam byc mowa o 60 dniach przy normlanym trybie zwrotu lub 30dni przy przyspieszonym.

#8123 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mazowieckie nr 32XX dziś podpisana umowa:):):)
Życzę powodzenia i cierpliwości:):):)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8124 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 60-70% nie pamiętam dokładnie to skarbówka zwraca kwoty vatu jeśli chcesz kupić auto osobowe i nie więcej niż chyba 7 tys, może koledze o to chodziło
wiecie co z tymi dodatkowymi pieniędzmi dla reszty na białej liście bo brakuje mi 80 miejsc i nie wiem co kupować zachodni czy polski pług

Edytowany przez 1piotr1, 22 luty 2012 - 20:45.

#8125 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dokładnie tak kolego 1piotr1 chodziło o środek trwały "samochód busa czy jakiś inny środek trwały i od nowego vana koledze zwrócili 60% więc pytam bo są pogłoski że ciągniki też ale to chyba dopiero od 2013 roku bo przecież TUSK nam zafundował 18% podatku dochodowego obowiązkowo każdego rolnika chwyci więc do tego dobrobytu jeszcze tylko zusu brakuje i 900zł mięsięcznie bo dązą od kilku lat ale na razie im to nie przejdzie miejmy nadzieję bo to byłby przypał jakich mało.

Kolego biały2005 nie chodzi mi o dni zwrotu VAT, terminy te znam, ponieważ też jestem na VAT, US zwraca 100% VAT-U podczas kiedy kupujesz maszyny, sprzęt itd..., pytałem jak jest ze zwrotem, wtedy gdy są dofinansowywane z UE, czyli TY nie wykładasz 100% wartości.

#8126 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na VAT wykładasz 100 % to niema nic wspólnego z dofinansowaniem z PROW bo Ci zwracają od kwoty netto.

#8127 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @Artur75 ograniczony zwrot podatku naliczonego nad należnym, o którym traktujesz dotyczy w takiej wysokości samochodów osobowych (zapraszam do dyskusji we właściwym do tego zagadnienia wątku o VAT),

@1piotr1 wg moich szacunków po zwiększeniu puli dla działania 121 o 100mln euro, w dolnośląskim lista powinna się przesunąć co najmniej o 200 miejsc - pytanie brzmi jaki będzie algorytm i czy KE zgodzi się na przesunięcie tych środków

#8128 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do Pawel 0128 tak zgadzam się z tobą całkowicie wykładasz Vat ze swojej kieszeni a zwrotu masz 50% od kwoty NETTO ale dostał ktoś z Was na konto zwrot (chodzi o zakup nowego ciągnika z dotacji PROW ) bo na olej napędowy i ciągnik używany to i ja dostałem 100% mając fakturki Vat bo też jestem na rozliczeniu kwartalnym i nawet drobne rzeczy takie jak żarówke do samochodu czy ciągnika to też odliczam całe 23% Vatu a co z dotacją bo mam artykuł i zaraz go wyśle

#8129 Share PanP

PanP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:43

Mazowieckie nr 32XX dziś podpisana umowa:) :):)
Życzę powodzenia i cierpliwości:) :):)

Kolego a gdzie prowadzili twój wniosek i gdzie podpisywałeś umowe jeśli można wiedzieć? W mazowieckim oddziale w warszawie czy jakimś regionalnym?

#8130 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 22 luty 2012 - 23:42

Idz do osoby która wypełniała Ci wniosek i tam zrób zmianę.

A muszę w takim razie robić aneks czy nie??????
:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8131 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 23 luty 2012 - 00:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie napisałeś czy umowa jest podpisana lub dopiero jest wniosek rozpatrywany a to ważne.
Jeśli umowa jest podpisana to trzeba zrobić aneks do umowy, uzasadnienie zmiany ciągnika, nowe zestawienie R-F, ofertę i chyba kilka dodatkowych stron ze wniosku ( te które się zmieniły).
Jeśli umowy jeszcze nie ma to informujesz prowadzącgo o zmianie i zmieniasz wniosek( procedura taka sama jak wyżej ), nowe zestawienie R-F, oferty itp.
Po prostu musisz zmienić każdą strone we wniosku zawierająca dane o ciągniku ( np: moc, cena ), wartość maszyny w PLN o ile się zmieni, może to mieć wpływ na etapy inwestycji, mogą się zmienic koszty niekwalifikowane itp
. Po prostu wszystko trzeba dokładnie przeliczyć po zmianie bo znajdą potem bład i się wszystko będzie przedłużać.
Sam robiłeś wniosek czy korzystałeś z usług ODR lub prywatnej firmy??

#8132 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 luty 2012 - 01:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na początku prowadzony był w warszawie potem pani przeniosła się do Wyszkowa. i umowę podpisywałem znów w warszawie

#8133 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kur...... a ja nr 19XX w mazowieckim i nic już mnie to wkurza bo sprzedałem stare maszyny bo pani mi obiecała na grudzień umowę ;[

#8134 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 luty 2012 - 10:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak to jest z tym dowodem ciagnika? Może byc mieki czy twardy?

#8135 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Biorąc pod uwagę, że na co dzień zajmuję się czymś innym to do zainteresowań zaliczył bym rolnictwo.

Napisany 23 luty 2012 - 10:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam wszystkich. Rzadko udzielam się na forum, aczkolwiek bardzo często je przeglądam więc chciałem się podzielić dość szczęśliwą dla mnie informacją. Mając w województwie maz. nr. 43xx podpisałem 20.02.2012 umowę (przed świętami dostałem poprawki, w styczniu je złożyłem, nadmienię,że wniosek był sporządzony z GVA). Mam nadzieję, że większości także się uda. Pozdrawiam

#8136 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2012 - 10:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiesz kolego wydaje mi się że powinien być twardy bo zależy od osoby która płatnośc przygotowuje i mogą być poprawki z tego powodu i wydłużona płatnośc o 3miesiące a tego żaden z nas by nie chciał .a z miękkim dowodem to przykład masz kilkanaście postów wstecz.

#8137 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2012 - 13:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale rutek22kret to jak sprzedałeś maszyny??? tzn. że ich nie wykazałeś we wniosku który składałeś do 28stycznia 2011?

#8138 Share szpak69

szpak69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, Ja mam sprawdzany wniosek w Kraśniku (lubelskie) masakra, pierwsze poprawki dostałem w maju, oczywiście je uzupełniłem, następnie dostałem pismo, że wniosek jest zbyt skomplikowany i będzie rozpatrywany w późniejszym terminie, do dzisiaj nie podpisałem umowy. Czekam cierpliwie, wprawdzie jest to bardzo trudne ale mam nadzieję, że lada dzień podpiszę tę nieszczęsną umowę ,a może szczęsną, już sam nie wiem.

Mam pytanie, czy to prawda,że przed popisaniem umowy są kontrole terenowe i ewentualnie co one sprawdzają?

#8139 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 23 luty 2012 - 16:36

Nie napisałeś czy umowa jest podpisana lub dopiero jest wniosek rozpatrywany a to ważne.
Jeśli umowa jest podpisana to trzeba zrobić aneks do umowy, uzasadnienie zmiany ciągnika, nowe zestawienie R-F, ofertę i chyba kilka dodatkowych stron ze wniosku ( te które się zmieniły).
Jeśli umowy jeszcze nie ma to informujesz prowadzącgo o zmianie i zmieniasz wniosek( procedura taka sama jak wyżej ), nowe zestawienie R-F, oferty itp.
Po prostu musisz zmienić każdą strone we wniosku zawierająca dane o ciągniku ( np: moc, cena ), wartość maszyny w PLN o ile się zmieni, może to mieć wpływ na etapy inwestycji, mogą się zmienic koszty niekwalifikowane itp
. Po prostu wszystko trzeba dokładnie przeliczyć po zmianie bo znajdą potem bład i się wszystko będzie przedłużać.
Sam robiłeś wniosek czy korzystałeś z usług ODR lub prywatnej firmy??

Robili mi wniosek w ODR. :)
Co do wniosku to umowa jeszcze nie jest podpisana gdyż niedawno wskoczyłem na zieloną listę,
tak więc co do tych zmian to lepiej ich dokonać na tym etapie prawda..

.

Edytowany przez wojo123, 23 luty 2012 - 16:40.

:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8140 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sprzedałem prasę belującą i owijarkę ponieważ we wniosku mam złożone na nową prasę i owijarkę samozaładowczą, nie bardzo rozumiem zdziwienie kolego @ Artur, chyba że ja o czymś nie wiedziałem i jakiegoś babola strzeliłem, nie straszcie mnie

sprzedałem prasę belującą i owijarkę ponieważ we wniosku mam złożone na nową prasę i owijarkę samozaładowczą, nie bardzo rozumiem zdziwienie kolego @ Artur, chyba że ja o czymś nie wiedziałem i jakiegoś babola strzeliłem, nie straszcie mnie

sprzedałem prasę belującą i owijarkę ponieważ we wniosku mam złożone na nową prasę i owijarkę samozaładowczą, nie bardzo rozumiem zdziwienie kolego @ Artur, chyba że ja o czymś nie wiedziałem i jakiegoś babola strzeliłem, nie straszcie mnie

sorki za ten post pod postem ale wystąpił jakiś bład podczas wysyłania