Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak.
Kolega bialy2005 pisał o tym 8 postów wyżej.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:52
  •  

#62 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kur..... szczyt lenistwa !!!!!!!!!!!! 8 postów wyzej!!!!!!!!!!!!!

#63 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 10:19

3 tysiące wniosków na mleczarstwo? Nie wierzę. Lepiej po informację idź do innego doradztwa albo do ARiMR.
Wnioski mleczarskie nie będą w jednej kolejce z pozostałymi.

Właśnie na 100 % będą w kolejce z pozostałymi, tzn będą przed pozostałymi i mleczarze mogą nawet wszystko wykorzystać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 09 grudzień 2010 - 10:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ten podział na Mleczarzy i Nie mleczarzy to totalny bezsens jedni i drudzy maja ciężką sytuację tak więc nie powinni rozdzielać naborów na to i na to

#65 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 12:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nabór dla krowierzy bedzie 3 stycznia i dla pozostałych 17. W dwa tygodnie rozpatrzą wnioski i wykorzystają kasę?
Po prostu żeby nie było ścisku podzielili na dwie tury i potem będą wszystkich razem rozpatrywać, w niektórych województwach tam gdzie nie będzie drugiego naboru to jasne że zabiorą wszystko tylko krowiarze.
W pozostałych województwach będzie prawdopodobnie wszystko w jednym worku według punktacji rozpatrywane.

#66 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 12:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Hej a jak to jest z używanymi maszynami. Teraz na początku stycznia składamy kompletny wniosek z ofertami. Czyli powinien on zawierajć m.in ofertę jak w moim przypadku używanego sprzętu od konkretnego sprzedawcy, tak? Jeśli mój wniosek zostałby pozytywnie rozpatrzony to jednak nie koniecznie muszę być zobowiązany kupić tą maszynę u określonego sprzedawcy ? Mogę kupić u innego, byle w przypadku gdy jest to ciągnik , to musi mieć on zbliżoną moc ( jak było 100km to ma być tyle samo)?
Jeszcze jedno pytanie: jak to jest z ładowarkami gdy składałem np 7m to muszę brać koniecznie 7m, czy kryterium dotyczy tylko mocy??
I jeszcze jedno: gdy cena maszyny była we wnisku np 200 tys to brany przeze mnie sprzęt nie może być droższy? Jeśli może być tańszy to jest może określony jakiś próg wahania ceny o ile % może być cena mniejsza od wyjściowej ?

#67 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 12:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja znow slyszalem, o calkiem innej puli.
Mleczarze odzielnie, reszta odzielnie...na finansowanie mlecarzy przeznaczyli zupelnie inna pule pieniedzy, ktora ma im rekompesnowanac straty
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#68 Share Liberacki

Liberacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 13:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Osobiście myślę że sprawa nadaje się pod sąd. Rozumiem że wielkopolska wykorzystała już swój limit na modernizację ale pieniądze na modernizacje gospodarstw mlecznych to całkiem inna pula. Te pieniądze miały być przecież formą odszkodowania za straty z przed 2 lat i początkowo gospodarstwa mleczne w zależności od wielkości posiadanej kwoty mlecznej miały dostać żywą gotówkę ale oczywiście później zmieniono to na pomysł z przekazaniem do ARiMR i wykorzystaniem poprzez PROW. W takiej sytuacji byłem pewien że chociaż pieniędzy będzie mało ale nabór w Wielkopolsce na pewno będzie a tu okazało się że ktoś zapomniał o priorytetach. Ta sytuacja jest dla mnie niezrozumiała i bardzo krzywdząca

#69 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 14:28

Nabór dla krowierzy bedzie 3 stycznia i dla pozostałych 17. W dwa tygodnie rozpatrzą wnioski i wykorzystają kasę?
Po prostu żeby nie było ścisku podzielili na dwie tury i potem będą wszystkich razem rozpatrywać, w niektórych województwach tam gdzie nie będzie drugiego naboru to jasne że zabiorą wszystko tylko krowiarze.
W pozostałych województwach będzie prawdopodobnie wszystko w jednym worku według punktacji rozpatrywane.

Ja też tak myślałem że są osobne pule - ale wg moich informacji nie - to wynika z dokumentów na stronie arimr, a poza tym pracownicy agencji też tak mówią i prywatni doradcy.
Z resztą gdyby były osobne pule to byłoby podane ile pieniędzy jest dla mleczarzy a ile dla pozostałych.

#70 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 grudzień 2010 - 16:39

Osobiście myślę że sprawa nadaje się pod sąd. Rozumiem że wielkopolska wykorzystała już swój limit na modernizację ale pieniądze na modernizacje gospodarstw mlecznych to całkiem inna pula. Te pieniądze miały być przecież formą odszkodowania za straty z przed 2 lat i początkowo gospodarstwa mleczne w zależności od wielkości posiadanej kwoty mlecznej miały dostać żywą gotówkę ale oczywiście później zmieniono to na pomysł z przekazaniem do ARiMR i wykorzystaniem poprzez PROW. W takiej sytuacji byłem pewien że chociaż pieniędzy będzie mało ale nabór w Wielkopolsce na pewno będzie a tu okazało się że ktoś zapomniał o priorytetach. Ta sytuacja jest dla mnie niezrozumiała i bardzo krzywdząca

Kolego wielkopolska dostała tą kase ,ale pojdzie ona na wnioski osób składających w 2009 dla których zabrakło środków. Także dla tamtych osób ta decyzja jest pozytywna a dla innych zła a jak wiadomo wszystkich nie da się uszczęśliwić. Życie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:04

Nabór dla krowierzy bedzie 3 stycznia i dla pozostałych 17. W dwa tygodnie rozpatrzą wnioski i wykorzystają kasę?

Pule nie są osobne.
O jakim ścisku mówisz, bo wnioski można przesyłac pocztą i do kolejki nie liczy sie czy wysłałeś pierwszego czy ostatniego dnia naboru.
Pierwszeństwo mają mleczarze, więc ich kolejka niemleczarzy nie obchodzi. Dwa nabory to nie kwestia wygody tylko wdrażanie rozporządzenia Rady (WE), w którym mowa jest o wsparciu mleczarstwa.
W dwa tygodnie nie rozpatrzą wniosków tylko ARiMR ma 40 dni na podanie rankingu od zakończenia naboru i wystarczy, że wprowadzą te wnioski do systemu (kwota dofinansowania, kwota mleczna, ESU, itp.) żeby wiedziec ile jest wykorzystanych środków i w jakiej kolejności będą rozpatrywane.
Przy Różnicowaniu wnioski były wprowadzane od razu i dlatego było wiadomo, np. o godz. 13:53 jaka kwota została już wykorzystana (zarezerwowana na podstawie złożonych wniosków).
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#72 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Podał by ktoś link do tego kalkulatora ESU.

#73 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kalkulator ESU

#74 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy program Natura 2000 liczy się do modernizacji.

#75 Share zorczyk

zorczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam takie pytanie czy jak się wypisuje wszystkie maszyny roki i ilość koni to można coś ominąć np: ciągnik czy się nie przyczepią za to może lepiej go wyrejestrować

#76 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sprzedaj go dla brata, ojca, siostry itp

#77 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych matbar
Tak masz większy zwrot nawet do 60%.Zależy w jakim jesteś wieku :lol:

#78 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam podobne pytanie co user @zorczyk. W MGR 2009 miałem wpisany ciągnik 78km marki Zetor 7341 z 2000r. Kupiłem go za gotówkę więc Teraz kombinuje żeby go opchnąć na kogoś z rodziny żeby zmienił się właściciel. I pytanie jak zrobić to najtaniej, może w formie darowizny? Bo przez Umowę Kupna-Sprzedaży pewnie trzeba zapłacić 2% podatku, a w darowiznie trzeba coś bulić?

#79 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam czy ktoś po zakończeniu operacji w ramach programu Modernizacja gospodarstw rolnych wypełniał tak zwaną ,,ankietę monitorującą " jeśli tak to proszę o info w jakim okresie czasu musi być ona wypełniona i przesłana do ARiMR licząc od dnia zakończenia operacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:17

Mam podobne pytanie co user @zorczyk. W MGR 2009 miałem wpisany ciągnik 78km marki Zetor 7341 z 2000r. Kupiłem go za gotówkę więc Teraz kombinuje żeby go opchnąć na kogoś z rodziny żeby zmienił się właściciel. I pytanie jak zrobić to najtaniej, może w formie darowizny? Bo przez Umowę Kupna-Sprzedaży pewnie trzeba zapłacić 2% podatku, a w darowiznie trzeba coś bulić?

Mały - skocz do US i dopytaj o darowiznę. Jest taka możliwość przekazania darowizną, ale dokładnie niech Ci powiedzą do jakiej kwoty jest ona zwolniona z podatku (w tym roku brat dał mi darowizną połowę wartości samochodu i nic nie płaciłem - a on był zadowolony, bo małe OC za samochód zapłacił).

Biały - jeszcze moment temu ty był Twój post - usunąłeś.
No rzeczywiście gostek coś namieszał z tymi datami.