Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7941 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Marl- a ja jestem na zielonej liście i właśnie wymienie se maszyny stare na nowe i kij w oko hejterom! wolno mnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:27
  •  

#7942 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 07 luty 2012 - 18:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych o to chodzi ze taka polska mentalność że sąsiad sąsiadowi najgorszym wrogiem i dlatego nie mamy szans z resztą europy która racjonalnie kupuje maszyny i wspólnie może więcej i taniej wyprodukować , niech tylko zniosą limity produkcyjne na mleko to taka Holandia czy Niemcy pokażą na co je stać ;)

#7943 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:17

Marl- a ja jestem na zielonej liście i właśnie wymienie se maszyny stare na nowe i kij w oko hejterom! wolno mnie...

Ogólnie to twoje zdanie mam w d... :D Też jestem na zielonym więc do zazdroszczenia innym mi daleko.
Pisałem Ci już kiedyś, jak nie umiesz czytać o czym jest dana wypowiedz to nie odpisuj na moje posty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7944 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dokładnie tak kolego poprostu nie na temat kolega padelec pisze co mu zrobisz.

#7945 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 07 luty 2012 - 20:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Farma- o zwrot złożyłem na poczatku stycznia, za dwa tyg dostałem poprawki,poprawiłem zawiozłem osobiście pani sprawdziła na miejscu czy sie zgadza wszystko i w lutym zwrot

Artur- kupiłem beczke asenizacyjną,owijarke,rozsiewacz,przetsąsaczo-zgrabiarke,agregat talerzowy,agregat prądotwórczy,opryskiwacz ciągany i pług ale pług mi nie przeszedł i zamiast tego wziąłem tura z osprzetem

#7946 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A NA ILE HEKTARÓW TO WSZYSTKO DOSTAŁEŚ I CZY MASZ HODOWLE DO CZEGO AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY MOŻNA ZALICZYĆ ŻEBY PRZESZEDŁ//???

#7947 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Agregat możesz dostać posiadając hodowle bydła mlecznego. Masz dojarke i brak prądu uniemożliwia korzystanie z maszyny.
Jak masz suszarnie na zioła lub tytoń to również można dostać.
Warzywa - bo uzasadniasz, że w procesie mycia, paczkowania lub warzenia musi byc prąd. a czasem go nie ma i klienta można stracić bo partii towaru się nie przygotuje do dostawy.

#7948 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:07

Farma- o zwrot złożyłem na poczatku stycznia, za dwa tyg dostałem poprawki,poprawiłem zawiozłem osobiście pani sprawdziła na miejscu czy sie zgadza wszystko i w lutym zwrot

Artur- kupiłem beczke asenizacyjną,owijarke,rozsiewacz,przetsąsaczo-zgrabiarke,agregat talerzowy,agregat prądotwórczy,opryskiwacz ciągany i pług ale pług mi nie przeszedł i zamiast tego wziąłem tura z osprzetem

Wielkie dzięki ja też składałem w styczniu narazie cisza

#7949 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 08 luty 2012 - 08:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak jak Marl napisał w taki sposób mozesz uzasadnić agregat prądotwórczy.tak mam hodowle i z maszynami związanymi z tym nie miałem problemów.do pługa mi się czepili....o jaki byłem zły delikatnie mówiąc.chcieli mi dać 2 obrotową do ciągnika w przedziale 96-106KM a ze juz kupiłem 4 obrotową to niestety.kombinowałem na 3+ ale pani mi zagroziła ze mogą mi cały wniosek odrzucić a już wcześniej zmieniałem zestawienie rzeczowo finansowe i zrezygnowałem i wziąłem tura.a mam 25ha kombinowałem jeszcze jak niektórzy z tym ze bede powiekszał i planował wykupywać dzierzawy na "gebe" ale już nie dało rady i dałem spokój

#7950 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mazowieckie numer 31XX pierwsze poprawki były pod koniec ubiegłego roku wczoraj zadzwoniła pani bo miała drobne pytania wysłane wszystko przez internet i czekam może w końcu coś z tego będzie:):):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7951 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 08 luty 2012 - 16:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzwoniłem do oddziału regionalnego ARIMR w Kielcach i pracownik powiedział mi, że moim wnioskiem o płatnoś z grudnia zajmą się najprawdopodobniej dopiero w czerwcu. Czy ich nie obowiązuje termin trzech miesięcy na wydanie decyzji? Bo mi sie wydaje że tak jest. Z tego co wiem pieniądze wypłacają w Warszawie na podstawie decyzji z oddziałów regionalnych, coprawda termin wypłaty nie jest już sztywno określony, ale gdybym miał decyzje to już zawsze bliżej do celu. Byłbym wdzięczny za informację ile czekaliście na wypłatę pieniędzy w świętokrzyskim od zlożenia wniosku o płatnośc. Bo nie ukrywam, że to co usłyszałem mnie zmartwiło :(

Edytowany przez sebaskorpio, 08 luty 2012 - 16:46.

#7952 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 luty 2012 - 16:42

Dzwoniłem do oddziału regionalnego ARIMR w Kielcach i pracownik powiedział mi że moim wnioskiem o płatnoś z grudnia zajmą się dopiero w czerwcu. Czy ich nie obowiązuje termin trzech miesięcy na wydanie decyzji? Bo mi sie wydaje że mają 3 miesiące na wypłatę. Może ktoś ma informacje jak długo sie czeka w świętokrzyskim na wypłatę pieniędzy od zlożenia wniosku o płatnoś. Bo nie ukrywasm, że to co usłyszałem mnie zmartwiło :(

Jaki termin realizacji miałeś w umowie? Mi się wydaje że mają 90 dni od złożenia wniosku, może to jest 90 od terminu realizacji?

#7953 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 08 luty 2012 - 16:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Termin złożenia wniosku o płatnośc zgodnie z umową do 10.12.2011, termin realizacji podobnie, a co do 3 miesięcy o których napisałem to pewnie masz rację to będzie 90 dni ale akurat niewiele to zmienia. Podejrzewam że liczone nie od zakończenia operacji tylko od końca terminu na złożenie wniosku o płatnośc zapisanego w umowie przyznania pomocy.

Edytowany przez sebaskorpio, 08 luty 2012 - 17:00.

#7954 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 luty 2012 - 17:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych maja 3 miesace od momentu złozenia poprawnego wniosku o płatność. czyli jesli masz jakis bład mozesz dostac pismo o poprawki i dopiero od momentu poprawnego wniosku maja 3 miechy na przelanie kasy. jesli miałes wniosek poprawny ten okres liczy sie od dnia złozenia wniosku. W lubelskim odbywało sie to w dosc szybkim tempie w 2010 i 2011 jak ja realizowałem mgr i róznicowanie. Czekałem maks do miesiaca

#7955 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 luty 2012 - 17:24

maja 3 miesace od momentu złozenia poprawnego wniosku o płatność. czyli jesli masz jakis bład mozesz dostac pismo o poprawki i dopiero od momentu poprawnego wniosku maja 3 miechy na przelanie kasy. jesli miałes wniosek poprawny ten okres liczy sie od dnia złozenia wniosku. W lubelskim odbywało sie to w dosc szybkim tempie w 2010 i 2011 jak ja realizowałem mgr i róznicowanie. Czekałem maks do miesiaca

Non fajnie to jakim cudem koledze wyskoczyli z czerwcem? Nie będę za nikogo pisał ale wydaje mi się że bardzo dużo ludzi bierze kredyty pomostowe w których jest określony zwrot agencyjny i wynosi około trzy miesiące ja taki mam i nie uśmiechało by mi się płacić dodatkowych odsetek jeżeli z mojej strony byłoby wszystko OK

#7956 Share adamnow31

adamnow31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2012 - 18:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dostał ktoś jakieś poprawki w łódzkim, albo podpisał umowe??? Bo nikt nic nie mówi na ten temat -_-

#7957 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co do wypłaty kasy w ciągu 90 dni to nie wiem jak było w poprzednim naborze z tym czasem ale wiem że z rodziny czekali 8 miesięcy na kasę .

#7958 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2012 - 21:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ten Kredyt który trzeba wziąć to na ile % jest?
Macie może jakąś stronkę z "regulaminem" PROW?

Marcin133- Na te 25 ha ilu litrową beczkę ci przyznali, i opryskiwacz jakie parametry? Ile masz krów dojnych?

#7959 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:54

Ten Kredyt który trzeba wziąć to na ile % jest?
Macie może jakąś stronkę z "regulaminem" PROW?

Marcin133- Na te 25 ha ilu litrową beczkę ci przyznali, i opryskiwacz jakie parametry? Ile masz krów dojnych?

Kredyt koło 8% jak któryś cwaniak oferuje Ci dużo miej to znaczy że gdzieś ukrywa koszty przerabiałem to dość dokładnie z trzema bankami jeden kablował na drugiego gdzie są dodatkowe koszty kredytu. "Regulamin"Modernizacja gospodarstw rolnych

Edytowany przez farma, 08 luty 2012 - 22:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7960 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W Wrocławiu jest okres 6 miesięcy, i z tego co wiem to tak było zawsze. A nawet słyszałem że lubili przedłużać.